У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

варіант Стенокардія напруження Прогресивна стенокардія Інфаркт міокарда астматичний перебіг

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

 Крок М.  Лікувальна справа

 Невідкладні стани у внутрішній медицині

?Фельдшера викликали до чоловіка 50 років, який скаржиться на пекучий інтенсивний біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку, який триває понад 1 годину, виник після стресової ситуації, не знімається нітрогліцерином. Пацієнт неспокійний. Блідий, на обличчі холодний піт. Пульс 100/хв, ритмічний. АТ 125/70 мм рт.ст. Тони серця приглушені. Найімовірніший діагноз?   

+Інфаркт міокарда , типовий варіант   

-Стенокардія напруження  

-Прогресивна стенокардія  

-Інфаркт міокарда, астматичний перебіг  

-Гіпертонічний криз  

?Оберіть препарати для наданя невідкладної допомоги пацієнтові з тяжким нападом бронхіальної астми.   

+Еуфілін, адреналін, преднізолон  

-Пеніцилін, димедрол, адреналін  

-Еуфілін, вікасол, адреналін  

-Пеніцилін, вікасол, димедрол  

-Димедрол, сальбутамол, астмопент  

?Фельдшер прибув машиноюшвидкої допомогидо пацієнта В., 35 років. Пацієнт непритомний. Шкіражовтянична. Печінка на 2 см випинається з-під краю ребрової дуги. Від пацієнта чути специфічний солодкуватий запах. Оберіть медикаменти для надання невідкладної допомоги.  

+Глюкоза, есенціале  

-Амінокапронова кислота, баралгін  

-Кальцію хлорид, вікасол  

-Анальгін, димедрол, но-шпа  

-Папаверин, баралгін  

?Фельдшера викликали до пацієнтки С., 26 років. 10 хвилин тому її  вкусила бджола в праве плече, після чого з’явилися скарги на набряк, свербіж в місці укусу. Дії фельдшера.  

+Накласти міхур з льодом  

-Накласти пов’язку з фурациліном  

-Ввести розчин анальгіну  

-Обробити розчином йоду  

-Прикласти грілку до місця укусу  

?У хворого після введення пеніциліну раптово з’явилися різка слабкість, запаморочення, відчуття страху, ядуха, стиснення в грудній клітці, біль у животі. Стан хворого важкий. Шкіра бліда, волога. Пульс ниткоподібний, гіпотонія. Що необхідно провести в першу чергу  

+Місце ін’єкції обколоти 0,1% розчином адреналіну гідрохлориду    

-Масаж ділянки ін’єкції  

-Ввести 20\% розчин кофеїну  

-Покласти грілку  

-Інгаляції кисню  

?Вас викликали до хворого який скаржиться, на гострий біль в ділянці серця стискаючого характеру, який віддає в ліву руку, тривалістю більш 30хв. Приймання нітрогліцерину ефекту не дало. Яке захворювання слід запідозрити?  

+Інфаркт міокарда  

-Стенокардія  

-Набряк легень  

-Плеврит  

-Пневмонію  

?Вас викликали до хворого 45 років, який скаржиться на сильний головний біль, запаморочення, блювання, мерехтіннямушокперед очима, АТ-220/110мм. рт. ст. такий стан характерний для?  

+Гіпертонічного кризу  

-Колапсу  

-Гіпоглікемічної коми  

-Діабетичної коми  

-Анафілактичного шоку  

?Хвора 40 років скаржиться на інтенсивний біль в поперековій ділянці справа з іррадіацію в стегно, статеві органи, червонуватий колір сечі. Який стан розвинувся у хворої?  

-Ниркова коліка  

-Печінкова коліка  

-Кишкова коліка  

-Гострий гломерлонефрит  

-Гострий пієлонефрит  

?У хворого В, 38р., через 20 хвилин після введення 36 ОД інсуліну виникла загальна слабкість, пітливість, тремор кінцівок. Це характерно для?  

+Стану гіпоглікемії  

-Діабетної коми  

-Печінкової коми  

-Гіпертонічного кризу  

-Колапсу  

?Вас викликали в столярний цех, робітник який втратив свідомість. При огляді: дихання глибоке, шумне; запах ацетону з рота. Шкіра суха, очні яблука м’які при пальпації, зіниці зверхні. Пульс110/хв. АТ80/50 мм рт ст. Для якого стану характерні ці симптоми?  

+Гіперглікемічної коми  

-Уремічної коми  

-Гіпоглікемічної коми  

-Печінкової коми  

-Мозкової коми  

?До фельдшера швидкої допомоги  звернувся чоловік 35 років, у якого впродовж 12 років при контакті з квітковим пилком розвивалася ядуха. При зверненні: дихання зі свистячими хрипами на вдиху та видиху за участю додаткових м’язів, АТ 130/85 мм рт.ст., пульс 110/хв., частота дихання 30/хв., при аускультації з обох боків – “німа легеня. Введення яких медикаментозних препаратів фельдшером доцільне в даній ситуації?  

+Глюкокортикостероїди  

-Антибіотики  

-Бета-адреноблокатори  

-Бета-адреноміметики  

-Антигістамінні  

?До фельдшера здоровпункту звернулася пацієнтка зі скаргами на ниючі болі в епігастральній ділянці, загальну слабкість, головокружіння, серцебиття, рідкий стілець чорного кольору останні 2 доби. Впродовж місяця самостійно приймала індометацин 3-4 таблетки на добу через болі в суглобах. Фельдшер запідозрив шлунково-кишкову кровотечу, індуковану прийомом не -стероїдних протизапальних засобів. Яка першу допомогу повинен надати фельдшер  на догоспітальному етапі?  

+Міхур з льодом на епігастральну ділянку  

-Промивання шлунка содовим розчином  

-Очисна клізма  

-Вжити яєчний білок  

-Гаряча ніжна ванна  

?Пацієнт Е.,27 років, доставлений в лікарню бригадою швидкої допомоги: зі слів дружини скарги на сухість в роті, спрагу, слабкість, головний біль, нудоту з’явились у пацієнта 3 місяці тому після перенесеної ГРВІ.  Стан тяжкий, загальмований, шкіра і видимі слизові сухі, пульс 105/хв., ритмічний, АТ- 110/70 мм рт.ст., частота дихання 22/хв., дихання везикулярне.  Аналіз крові: ер. 4,0x1012/л, лейк. 7,1x109/л, ШЗЕ- 14 мм/год; цукор крові18,8 ммоль/л, в сечі позитивна реакція на ацетон. Яке лікування ви призначите?   

+Інсулін короткої дії (актрапід)  

-Інсулін середньої тривалості дії (хумілін-базаль)  

-Інсулін тривалої дії (ультралонг)  

-10 \% розчин  калію хлориду  

-10 \% розчин унітіолу  

?До приймального відділення машиною швидкої допомоги доставлено пацієнта віком 20 років. Рівень свідомостісопор. АТ- 75/40 мм рт.ст.. Температура тіла 39,3oС. Пацієнта 7 днів тому виписано з лікарні, де він лікувався з приводу склеродермії. При виписці рекомендовано продовжувати терапію преднізолоном 40 мг на добу, але хлопець перестав приймати препарат. Після чого з’явились головні болі, втома, блювання, діарея, велика потреба в солі та вище перелічені скарги. Найбільш вірогідний діагноз фельдшераце:  

+Гостра недостатність наднирників, синдромвідміни”  

-Синдром Рейє  

-Гостра ниркова недостатність  

-Гострий гастроентероколіт  

-Гіповолемічний шок  

?Пацієнт 36 років, доставлений в приймальне відділення машиною швидкої допомоги. Скарги: раптовий біль в епігастрії і за грудиною протягом 2 годин. Впродовж року мав подібні болі без зв’язку з навантаженням, що самостійно зникали. Пацієнт блідий, стогне, холодний піт. ЧСС 100/хв., екстрасистолія, АТ 100/70 мм рт.ст.. Живіт болючий, напружений.  Що необхідно зробити з діагностичною метою фельдшеру?  

+Зняти електрокардіограму  

-Зробити загальний аналіз крові  

-Провести фіброгастродуоденоскопію  

-Провести рентгенобстеження ОГК  

-Провести рентгенобстеження черевної порожнини  

?Вночі бригада швидкої допомоги була викликана на дім до пацієнта 48 років, який скаржиться на напади втрати свідомості з судомами. Стан тяжкий, ціаноз губ. АТ 160/80 мм рт.ст., пульс 28/хв.., брадікардія. На ЕКГ атріовентрикулярна блокада з ЧСС 30 ударів за хв.., від’ємний зубець Т і ST нижче ізолінії V2V4. З яких препаратів повинен почати лікування фельдшер ШМД?  

+Довенно атропін  

-Електроімпульсна терапія  

-Довенно серцеві глікозиди  

-Довенно нітрогліцерин  

-Довенно вазодилятатори  

?У пацієнта Д., 40 років вперше з’явився різкий біль в поперековій ділянці зліва з ірадіацією в пахвинну ділянку, кров’яниста сеча. В аналізі крові ШЗЕ 10 мм/год., лейкоцити 4,6x109; аналіз сечі: колір червоний, питома вага 1022, білок 0,2 г/л, лейкоцити10 в п/зору, еритроцити незмінені 30-40 в п/зору. На дім був викликаний фельдшер ФАПу. Яка вірогідна причина появи кров’янистої сечі?  

+Лівобічна ниркова колька  

-Хронічний пієлонефрит  

-Гострий гломерулонефрит  

-Гострий пієлонефрит  

-Гострий цистит  

?Пацієнт С., 58 років, стан вкрай важкий, дезорієнтований в часі, просторі, напади збудження з маренням і наступною сонливістю, порушення координації рухів,ляскаючий ”тремор пальців рук і ніг, жовтяниця, печінковий запах з рота. У крові: ШЗЕ 48 мм/год., еритр.2,8x1012; заг. білірубін295 мкмоль/л, АСТ- 2,4 ммоль/год/л, АЛТ- 3,0 моль/год/л. Пацієнта доставлено на ФАП. Який діагноз має поставити фельдшер?  

+Печінкова кома  

-Уремічна кома  

-Інфаркт міокарду  

-Ішемічний інсульт  

-Тромбоемболія легеневої артерії  

?Бригаду ШД викликали до пацієнта 47 років, який скаржиться на інтенсивний стискаючий біль в ділянці серця, загальну слабкість, запаморочення, нудоту, задишку в спокої. Стан тяжкий, блідість шкірних покривів, акроціаноз. АТ- 70/20 мм рт.ст., пульс110/хв., ЕКГ: комплекс QS в I, aVL, V1-V4. Який препарат слід використати фельдшеру для корекції АТ?  

+Допамін  

-Мезатон  

-Адреналін  

-Сульфокамфокаїн  

-Кофеїн  

?Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта Л., 21 року, який після введення гентаміцину через півгодини відчув нестачу повітря, свербіж долонь, почервоніння обличчя, запаморочення в голові. АТ знизився до 75/50 мм рт.ст., ЧД 24/хв., Ps 105/хв. З якого препарату ви розпочнете невідкладну допомогу?  

+Гідрокортизон д/в  

-Допамін д/в  

-Еуфілін д/в  

-Димедрол в/м  

-Гідрокарбонат натрію д/в  

?Фельдшер швидкої допомоги був викликаний до пацієнта 18 років, який після перенесеного гломерулонефриту страждає на артеріальну гіпертонію.  В момент огляду скаржиться на сильний головний біль.  Об-но: АТ125/100 мм рт.ст.. За останню добу діурез зменшився до 600 мл/добу. Якою буде тактика фельдшера?  

+Фуросемід + корінфар  

-Фуросемід + празозин  

-Клофелін + анаприлін  

-Дроперидол + каптоприл  

-Фуросемід + гіпотіазид  

?В кінці трудового дня жінка 46 років, яка страждає на бронхіальну астму 14 років, звернулася до фельдшера швидкої допомоги. Після контакту з тютюновим димом відчула різке погіршення  дихання з затрудженим видихом. Впродовж 2-х годин проводила інгаляції беротеком 8 разів, однак покращення стану не відбувалось. Необхідним заходом швидкої допомоги в даному випадку являється:  

+Преднізолон 90 мг, струминно  

-Еуфілін 2,4% - 10 мл д/в болюсно  

-Продовжити інгаляції беротеком в комбінації з атровентом  

-Папаверин 2% - 2мл, в/м  

-Іпратропіум бромід інгаляторно через небулайзер  

?Бригада швидкої допомоги була викликана на дім до пацієнта, який після  перебування в кардіологічному відділенні приймав нітросорбід, еналапріл, аспірин. Вночі він прокинувся від нестачі повітря, страху. Сидить в ліжку, частота дихання 28/хв., ціаноз губ, пульс ритмічний, 90/хв., АТ 140/80 мм рт.ст.. В нижніх відділах легень вологі хрипи. На ЕКГ у відведеннях III, avF QRS типу Qr, сегмент ST на ізолінії, позитивний зубець Т. Яка тактика фельдшера в лікуванні ускладнення, що виникло?  

+Лазикс   

-Дигоксин   

-Верапаміл   

-Дофамін   

-Преднізолон   

?Фельдшер викликаний на дім до пацієнтки А., 64 роки. Діагноз: Гіпертонічна хвороба. Вранці після прийому каптопресу і атенололу різко встала з ліжка, втратила свідомість.  Об-но: шкіра бліда. Волога. Пульс слабкий, 110/хвилину. Тони серця послаблені, АТ 70/50 мм рт.ст.. Дихання везикулярне. Змін з боку ЦНС немає. ЕКГгіпертрофія з перевантаженням лівого шлуночка, на очному днісимптоми Салюс II, Гвіста. Діагноз фельдшера?  

+Колапс   

-НЦД за змішаним типом  

-Синокаротидна непритомність  

-Синоаурикулярна блокада  

-Динамічне порушення мозкового кровообігу  

?До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка, яка  страждає дифузною формою токсичного зобу. Стан погіршився після психо-емоційного стресу. З’явились скарги на сильні головні болі, серцебиття. Об-но: психічне і рухове збудження, рясний піт, шкірні покриви гіперемовані, фібрильна температура, тахікардія 150/хв, гіпертензія 150/50 мм рт.ст..  Яке ускладнення, на думку фельдшера, розвинулось у пацієнтки?  

+Тіреотоксична криза  

-Мікседематозна кома  

-Адреналова криза  

-Пароксизм миготливої тахіаритмії  

-Гострий гіперпаратіреоз  

?Пацієнт 38 років, напади загрудинного болю почастішали, виникають не тільки при навантаженні, а і в спокої, продовжуються до 15-20 хвилин. Нітрогліцерин знімає болі (до 15 таблеток на добу). Больові відчуття тривають тиждень, в анамнезі Q-інфаркт два роки тому. На дім був викликаний фельдшер швидкої допомоги. Об-но: пульс 76/хв., ритмічний, АТ120/80 мм рт.ст., на ЕКГшрамові зміни в зоні інфаркту. Яку схему препаратів для надання невідкладної допомоги необхідно застосувати фельдшеру?   

+Аспірин, пропранолол, нітросорбід  

-Аспірин, верапаміл, нітросорбід  

-Ніфедіпін, метопролол, нітросорбід  

-Стрептокіназа, метопролол, нітросорбід  

-Аспірин, актілізе, нітросорбід  

?Фельдшера викликали на дім до пацієнта, який страждає на цукровий діабет I типу. Після ін’єкції 32 одиниць інсуліну з’явився головний біль, слабкість, відчуття голоду, тремор рук, втрата свідомості. Об-но: пацієнт без свідомості, зіниці розширені, судоми м’язів кінцівок. АТ 140/100 мм рт.ст., пульс90/хв., ритмічний, шкіра волога. Який препарат введе фельдшер в першу чергу?  

+Глюкоза 40% р-н до 100,0 д/в струминно   

-Інсулін 40 ОД д/в  

-Глюкоза 10% р-н 200,0 + інсулін 6 ОД д/в  

-Фізіологічний розчин  

-Глюкагон в/м  

?ШМД викликали до хворого С. 69 років, у якого годину тому після фізичного навантаження раптово виник сильний біль за грудиною з ірадіацією у міжлопаткову ділянку. Під час огляду: стан тяжкий, свідомість порушена, шкіра бліда,  волога. Рs100/хв. АТ150/100 мм.рт.ст.. Тони серця ослаблені. На ЕКГглибокий зубець Q та куполоподібний сегмент SТ у відведеннях ІІ - ІІІ. Яка невідкладна долікарська допомога у цьому випадку?  

+Спокій, нітрогліцерин 0,0005г сублінгвально, аспірин 0,25 г розжувати  

-Створити фізичний та емоційний спокій  

-Спокій, оксигенотерапія  

-Спокій, гепарин 4000 ОД болюсно  

-Спокій, атропін 0,51 мг в/в  

?Фельдшера ШМД викликали до пацієнта, який хворіє на виразкову хворобу шлунка, 30 хвилин тому з’явились загальна слабкість, головокружіння, шум у вухах,мерехтіння мушокперед очима. Було блювання по типукавової гущі. Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку?  

+Покласти міхур з льодом на надчеревну ділянку, термінова госпіталізація  

-Покласти грілку на надчеревну ділянку, госпіталізація  

-Ввести анальгетики, госпіталізація  

-Промити шлунок, госпіталізація  

-Ввести спазмолітики, госпіталізація  

?Хвору укусила бджола в праве плече. Вона скаржиться на відчуття жару, набряк та свербіння у місці укусу, ринорею, спастичний кашель, пульсуючий головний біль. АТ - 90/50 мм.рт.ст. Яку невідкладну долікарську допомогу треба надати хворій?  

+Обколоти місце укусу 0,1% р-ном адреналіну  

-Прикласти грілку до місця укусу  

-Обробити розчином йодінолу  

-Накласти пов’язку з фурациліном  

-Ввести 50% р-н анальгіну  

?Під час роботи у жінки погіршилося самопочуття. Вона скаржиться на сухість у роті, спрагу, нудоту. В анамнезі: цукровий діабет. Об’єктивно: запах ацетону з роту, шкіра суха, рум’янець на обличчі. Дихання глибоке, шумне, тони серця приглушені. PS 120/xb., слабкого наповнення, АТ 80/45 мм.рт.ст Через деякий час жінка втратила свідомість.  Каретою ШМД була госпіталізована в ЛПУ. Який першочерговий препарат для надання невідкладної допомоги треба ввести?   

+Інсулін короткої дії 20 ЄД в/в струмно  

-Р-н глюкози 40%- 10мл   в/в струмно  

-Р-н бікарбонату 4% - 200 мл   в/в краплино  

-Мезатон 1% - 1 мл в/в струмно   

-Дибазол 1%-4 мл в/м  

?Виклик ШМД до пацієнта 43 р., який скаржиться на раптовийкинджальнийбіль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда. Живіт дошкоподібний. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. В анамнезі: виразкова хвороба шлунка. Вкажіть, для якого ускладнення виразкової хвороби характерні дані симптоми:    

+Перфорації   

-Кровотечі   

-Малігнізації   

-Пілоростеноз   

-Еригастрит та перидуоденіт  

?Фельдшера викликали до пацієнтки 30 р. скарги на напад ядухи з утрудненим видихом, триває понад добу. Наприкінці нападу тяжко відходить невелика кількість склистого мокротиння. ЧДР50/хв., над правою легенею дихання не вислуховується. Вкажіть найімовірніший попередній діагноз:    

+Астматичний статус   

-Пневмонія   

-Серцева астма   

-Обструктивний бронхіт   

-Бронхоектатична хвороба   

?Фельдшера ФАПу викликали до пацієнтки 30 р. Скарги на напад ядухи з експіраторною задишкою. Напад не усувається ефективними раніше сальбутамолом і адреналіном, триває майже добу. Об’єктивно: стан тяжкий, ЧДР40/хв.., вислуховується багато хрипів зі свистом  у легенях з обох боків. Який основний препарат слід ввести пацієнту в даному випадку:     

+Преднізолон   

-Астмопент   

-Солутан   

-Піпольфен   

-Морфін   

?Пацієнтка 38 р. викликала ШМД.  Після опитування і огляду пацієнтки, яка хворіє на ІХС, фельдшер запідозрив інфаркт міокарда. Вкажіть, які лікарські засоби необхідно для нейролептанальгезії в разі інфаркту міокарда:    

+Фентаніл, дроперидол   

-Анаприлін, папаверин   

-Нітрогліцерин, баралгін   

-Стрептокіназа,  урокіназа   

-Гепарин, рибоксин   

?Пацієнтка В., 45 р., викликала фельдшера ФАПу додому. Скаржиться на сильний напад болю у правому підребер’ї, який з’явився після прийому надто жирної їжі. Біль віддає у праву руку. В анамнезі: жовчокам’яна хвороба. Об’єктивно: шкіра звичайного забарвлення, температура тіла 36,7oС, позитивний симптом Ортнера, Кора праворуч. Сеча і кал звичайного забарвлення. Вкажіть найімовріншій попередній діагноз:     

+Напад печінкової кольки   

-Хронічний гепатит   

-Цироз печінки   

-Хронічний гастрит   

-Напад ниркової кольки   

?У пацієнта раптово виникла задишка з подовженим видихом, дистанційні сухі хрипи. Хворий сидить у ліжку, спираючись на коліна. Шкіра бліда, пульс 90/хв., АТ 140/90 мм рт. ст., частота дихання  - 36/хв. Над легенями перкуторно визначається коробковий звук, аускультативновелика кількість сухих хрипів.  Що в першу чергу треба зробити під час надання невідкладної допомоги?  

+Зробити інгаляцію лікарського засобу із кишенькового інгалятора  

-Виконати дихальну гімнастику  

-Заспокоїти хворого  

-Провести інгаляцію зволоженого кисню  

-Ввести підшкірно 0,1% розчин адреналіну  

?У жінки 25 років, яка страждає цукровим діабетом, протягом 2 днів скаржиться на слабкість, сонливість, зниження апетиту. Наростала поліурія, спрага. Хвора без свідомості,шкіра бліда, суха, тургор знижений. Дихання шумне, глибоке з запахом ацетону у повітрі. Пульс 96/хв., АТ 90/60 мм рт. ст. Яке ускладнення виникло у хворого?  

+Кетоацидотична кома  

-Печінкова кома  

-Гіпоглікемічна кома  

-Уремічна кома  

-Гіперосмолярна  кома  

?Хворий 48 років, через декілька хвилин після введення звичайної дози інсуліну відчув голод, тремтіння рук, а потім втратив свідомість. Шкіра бліда, волога, судомі посмикування м’язів. Що трапилось з пацієнтом?  

+Гіпоглікемічна кома  

-Кетоацидотична  кома  

-Печінкова кома  

-Уремічна кома  

-Гіперглікемічна кома  

?У пацієнта, що страждає на гіпертонічну хворобу, протягом 2х діб погіршився стан : нудота, біль у потилиці й ділянці серця, миготіннямушокперед очима. Об’єктивно: стан приголомшений, обличчя гіперемоване АТ- 180/120 мм.рт.ст. Яке ускладнення виникло у хворого?  

+Гіпертонічний криз  

-Інфаркт міокарда  

-Стенокардія  

-Гостра серцева недостатність  

-Гостра судинна недостатність  

?Пацієнт Б. раптово відчув укус бджоли на губі. Скаржиться на ядуху, нудоту. При огляді : обличчя набрякле, шкіра блідо-ціанотична дихання утруднене, охриплість голосу, надсадний кашель. Яке ускладнення у хворого?  

+Набряк Квінке  

-Кропив’янка  

-Анафілактичний шок  

-Сироваткова хвороба  

-Напад бронхіальної астми  

?У хворого 28 років, який страждає на виразкову хворобу шлунка, раптово виник біль в епігастральній ділянці, блювотакавовою гущеюАТ- 80/40 мм рт.ст. Що в першу чергу необхідно зробити фельдшеру?  

+Покласти міхур з льодом на живіт  

-Покласти грілку  

-Ввести кордіамін  

-Промити шлунок  

-Дати вжити гарячу каву  

?Фельдшера швидкої допомоги викликано до пацієнта, у якого напад бронхіальної астми не минає на протязі однієї доби. Оберіть препарати для надання невідкладної допомоги.  

+Еуфілін, преднізолон  

-Димедрол, астмопент    

-Димедрол, пеніцилін  

-Сальбутомол, адреналін  

-Вікасол, димедрол  

?До фельдшера ФАПу звернулась жінка  52 роки із скаргами на головний біль, серцебиття, біль в ділянці серця . Хвора збуджена, шкіра гіперемійована, АТ 180/110, Р100/хв. Який невідкладний стан виник у хворої ?  

+Гіпертонічний криз  

-Діабетична кома    

-Гіперглікемічна кома  

-Анафілактичний шок  

-Гостра лівошлуночкова недостатність  

?У хворого вночі виник напад стискаючого загрудинного болю. Шкіра бліда, волога, свідомість порушена. АТ 80/60 мм. рт.ст., Рs- 110/хв. Фельдшер швидкої допомоги запідозрив розвиток інфаркту міокарда. Яке ускладнення ймовірно виникло у хворого?  

+Кардіогенний шок  

-Гостра лівошлуночкова недостатність  

-Анафілактичний шок  

-Тромбоемболія легеневої артерії  

-Розрив міокарда  

?До фельдшера здоровпункту звернувся хворий 57 років, який з дитинства хворіє на ревматизм, мітральний стеноз. Після значного фізичного навантаження з’явився напад ядухи з інспіраторною задишкою. Над легенями в нижніх відділахпоодинокі вологі хрипи. Який невідкладний стан виник у хворого?  

+Серцева астма  

-Бронхіальна астма  

-Колапс  

-Шок  

-Набряк легенів  

?Хворий 31 рік скаржиться на сильний раптовий біль в поперековій ділянці зліва. Фельдшер швидкої допомоги діагностував напад ниркової кольки. Яку невідкладну допомогу слід надати?   

+Баралгін, спазмалгон  

-Лазікс, преднізолон  

-Димедрол, адреналін  

-Дібазол, димедрол  

-Анальгін, преднізолон  

?На ФАПі після ін’єкції кетанолу хворий відчув загрудинний біль, задишку, запаморочення, біль в поперековій ділянці, Який невідкладний стан виник у хворого?   

+Анафілактичний шок  

-Кардіогенний шок  

-Гіпертензивний криз  

-Гіпоглікемічна кома  

-Серцева астма  

?Ви фельдшер швидкої допомоги. Вас викликали до пацієнта А., 36 років, що страждає на цукровий діабет та отримує інсулін. Об’єктивно: свідомість відсутня, відмічаються судомні посмикування м’язів, блідість та вологість шкіри; Рs- 98/хв., АТ- 110/70 мм.рт.ст. Запах ацетону відсутній. Для надання невідкладної допомоги першочергово необхідно ввести:   

+40 мл 40% розчину глюкози в/в струминно  

-1 мл 0,1% р-ну норадреналіну в/в крапельно  

-1 мл глюкагону  в/м  

-500 мл 5% розчину глюкози  в/в крапельно  

-10 ОД простого інсуліну п/ш  

?Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнта Н., 32 років, хворіє на цукровий діабет І типу. Перехворів на ангіну, після чого посилилась спрага, з’явилась нудота, блювання, біль в животі, сонливість. Вночі втратив свідомість. Об’єктивно: Рs125/хв., АТ80/45 мм.рт.ст., шкіра суха. Дихання Куссмауля. Язик сухий. Запах ацетону з рота. Поставте найімовірніший діагноз:  

+Кетоацидотична кома  

-Анафілактичний шок  

-Гіпоглікемічна кома  

-Непритомність  

-Гіперосмолярна кома  

?Ви фельдшер швидкої допомоги.  Вас викликали до пацієнта К., 48 років,  що скаржиться на одноразове блювання, вздуття живота, сильний біль у поперековій ділянці справа, що іррадіацією в статеві органи, живіт, часте болюче сечовипускання. Об’єктивно: хворий неспокійний, стогне, шкіра бліда, вкрита рясним потом. Рs- 90/хв. АТ- 90/60  мм.рт.ст., Симптом Пастернацького позитивний cправа. Поставте найімовірніший діагноз:  

+Ниркова колька  

-Печінкова колька  

-Кишкова колька  

-Гострий апендицит  

-Кишкова непрохідність

?Ви фельдшер швидкої допомоги. У пацієнта 45 років з діагнозом рак легень, виникла легенева кровотеча. Для зупинки кровотечі першочергово необхідно застосувати:  

+Дицинон  

-Хлористий кальцій  

-Вікасол  

-Медичний желатин  

-Адроксон  

?Ви фельдшер ФАПу.  Вас викликали до  пацієнта 26 років з тяжким нападом бронхіальної астми.  Виберіть препарати для надання невідкладної допомоги:  

+Адреналін, сальбутамол, преднізолон  

-Пеніцилін, димедрол, адреналін  

-Еуфілін, вікасол, адреналін  

-Пеніцилін, вікасол, димедрол  

-Димедрол, сальбутамол, астмопент  

?На ФАП звернувся хворий 28 років, який  в останній час скаржиться на печію та болі в епігастрії, які підсилюються після вживання гострої їжі. Раптово відмітив погіршення стану: загальна слабкість, серцебиття, блювотакавовою гущею.  Об’єктивно: шкіра бліда, волога, зіниці запавші. АТ95/60 мм рт.ст.  Пульс100/хв., ниткоподібний. При розпитуванні виявилось, що декілька днів назад був чорний кал. Яке ймовірне ускладнення виникло у хворого?  

+Шлункова кровотеча.  

-Перфорація.   

-Стеноз  воротаря.  

-Пенетрація.  

-Малігнізація.   

?Фельдшера викликали до чоловіка 42 років, у якого напад ядухи з затрудненим видихом. Напад триває 1 добу.  ЧД40/хв. Над правою легенею дихання не вислуховується. Попередній діагноз?  

+Астматичний статус, ІІ стадія.  

-Астматичний статус, І стадія.  

-Астматичний статус, ІІІ стадія.  

-Серцева астма.  

-Обструктивний бронхіт.  

?На ФАП звернувся хворий Ж., 62 років, що скаржиться на задишку, виділення пінистого харкотиння рожевого кольору. Стан погіршився 1 год. назад. Положення ортопноє. Шкіра вкрита холодним липким потом. АТ 200/100 мм.рт.ст. Акцент ІІ тону на аорті. В легеняхвологі різнокаліберні хрипи. Ваш  попередній діагноз?   

+Серцева астма. Набряк легень.  

-Бронхіальна астма.  

-Хронічний бронхіт.  

-Хронічна серцева недостатність.  

-ІХС. Стенокардія напруги.  

?Хворий К., 57 років, звернувся до фельдшера ФАПу зі  скаргами на біль в ділянці серця стискаючого характеру, з іррадіацією в ліве плече, який виникає при  фізичному навантаженні. Після прийому нітрогліцерину полегшення не настає. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові оболонки бліді, тони серця послаблені, ритмічні. АТ- 90/50 мм.рт.ст.. ЕКГ: ознаки пошкодження міокарду.    Ваш  попередній діагноз?  

+Інфаркт міокарду.  

-Ревматична хвороба.  

-Ендокардит.  

-Перикардит.  

-Міокардит.  

?На ФАПі після в/м введення хворому ампісульбіну у хворого з’явилась задишка, вкрився холодним липким потом, після чого втратив свідомість. При огляді: шкірні покриви різко бліді, вкриті потом, АТ- 40/0 мм рт.ст., ЧСС124/хв. Ваш попередній  діагноз?  

+Анафілактичний шок.  

-Непритомність.  

-Колапс.  

-Гостра лівошлуночкова недостатність.  

-Інфаркт міокарду.  

?В приймальне відділення доставлено хворого 20 р., без свідомості. В його кишені знайдена картка  хворого на цукровий діабет. Шкіра бліда, тургор знижений. Дихання шумне, глибоке, із рота запах ацетону. ЧСС- 105/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Який з препаратів  необхідно приготувати в першу чергу для надання невідкладної допомоги?  

+Інсулін  

-5% розчин глюкози    

-0,1% розчин адреналіну    

-Реополіглюкин  

-0,9% розчин натрію хлориду  

?До пацієнтки К., 45 років, яка скаржиться на головний біль в ділянці потилиці, нудоту, одноразове блювання, що з'явились після сварки з чоловіком, викликали фельдшера ФАПу. Об'єктивно: збудження, червоні плями на обличчі, шиї, Рs- 110/хв, АТ-180/110 мм рт. ст. Ваш попередній діагноз?  

+Гіпертонічний криз І типу  

-Гіпертонічний криз ІІ типу  

-Харчове отруєння  

-Інфаркт міокарда  

-Напад стенокардії  




1. Fllen является единственным художником с названием
2. Об утверждении Плана счетов бухгалтерского учета бюджетных учреждений и Инструкции по его применению
3. Институциональная деятельность осуществляется людьми организованными в группы или объединения где прове
4. Варіант 14 Питання та варіанти відповідей
5. Калининградской области была невелика
6. Пьянство Алексей Козырев Пьянство Интернет против Телеэкрана 02
7. Реферат- Арабский Восток
8. Задание Ответ 1 Каждый из двух рабочих одинаковой квалификации може
9. Тема 1 Головні прийоми вивчення історичного матеріалу 2 год
10. чистому реализму другие скорее к сюрреализму но во всех безошибочно угадывается неповторимый стиль Милл
11. общественного договора и естественного права в истории политической мысли Т
12. Реферат- Молчание в общении японцев (Тиммоку)
13. новыми условиями подразумевается многое внедрение новой техники или программного обеспечения изменени
14. Философия Канта
15. Лабораторна робота 9 РЕЗОНАНС СТРУМІВ Мета роботи- дослідити електричний резонанс в лінійному колі
16. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук Сімферополь ' 2002 Ди
17. Методические рекомендации по изучению раздела Эмоции
18. Контрольная работа N3
19. Защита растений
20. Контрольная работа- Законы раздражения человека