Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці вихователя
1. Загальні положення
1.1 Дана інструкція є нормативним документом в межах (назва закладу) (далі заклад).
Охорона праці вихователя заснована на чинному законодавстві (Закон України «Про охорону праці», Закон України «Про освіту», Закон України «Про обовязкове державне соціальне страхування, Закон України «Про пожежну безпеку», «Кодексі законів про працю» та нормативно-правових актів з питань охорони праці, пожежної безпеки, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності.
1.2. Вихователь зобовязаний виконувати всі вимоги «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПін 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63 і погоджених Міністерством освіти і науки України від 05.06.2001 р. і нести безпосередню відповідальність за безпечний стан учбових місць, обладнання, приладів, інструментів, інвентарю тощо.
1.3. Вихователь в процесі проведення навчально-виховного процесу:
- не має права використовувати обладнання не передбачене типовими переліками;
- зобовязаний здійснювати навчально-виховний процес за умов дотримання «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти (назва району)»;
- нести відповідальність за безпечне проведення навчально-виховного процесу;
- нести особисту відповідальність за збереження життя і здоровя учнів при виконання своїх посадових обовязків;
- повідомляти директора закладу або вихователя-методиста про кожний нещасний випадок, організовувати надання першої медичної (долікарської) допомоги потерпілому, а в разі необхідності надання спеціалізованої медичної допомоги;
- організовувати евакуацію вихованців з приміщення в разі пожежі та інших аварійних ситуацій, чи стихійного лиха.
1.4. Вихователь один раз на три роки, в комісії закладу, проходить обов'язкове навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
1.5. При оформленні на роботу вихователь проходить первинний медичний профілактичний, а в подальшому 1 раз на рік перед початком нового навчального року - повторні медичні профілактичні огляди, з відміткою в санітарній книжці та (за необхідністю) у посвідченні з електробезпеки про допуск до роботи.
1.6. Після підписання наказу про зарахування на роботу вихователь зобовязаний отримати вступний інструктаж в службі охорони праці та первинним інструктаж на робочому місці, в подальшому 1 раз в три місяці проходити навчання у вигляді повторних інструктажів. Після проходження навчання та перевірки знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності вихователь вивільняється наказом по закладу від проходження повторних інструктажів в період між перевірками знань.
1.7. Вихователь:
- використовує приміщення де проводить навчально-виховний процес за призначенням;
- експлуатує його тільки при наявності затвердженого директором закладу щорічного «Акту-дозволу на проведення занять в приміщенні», оформленого комісією, що утворена за наказом по закладу;
- оформлює куточок по охороні праці та безпеки життєдіяльності де розміщує нормативні матеріали, повідомлення, інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності та плакати безпечних прийомів праці та навчання;
- забезпечує додержання вихованцями вимог безпеки та гігієни в приміщенні ;
- організовує зберігання та безпечну експлуатацію меблів та обладнання.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Вихователь до початку проведення навчання в приміщенні повинен:
- перевірити справність обладнання, вентиляції та системи електричного живлення. В разі виявлення пошкоджень, які несуть небезпеку, проведення занять в приміщенні не проводити занять до усунення виявлених недоліків;
- впевнитись у наявності засобів надання першої медичної допомоги (аптечка) та протипожежного інвентарю;
- чітко визначити порядок і безпечні правила проведення навчальних занять та довести їх до вихованців.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Проведення занять дозволяється за умов, якщо:
- забезпечено вільний вихід з приміщення в коридор або на сходовий марш;
- проходи до дверей між рядами столів не захаращені крамом і прохід становлять 0,8 м.;
- у приміщенні присутні вихованці тільки одного віку (до 25 вихованців);
- електропроводка в приміщенні стаціонарна і виконана відповідно до вимог техніки безпеки та промислової санітарії. Забороняється використання електричних подовжувачів;
- металеві корпуси частин проекційної апаратури заземлені за схемами, що вміщені в технічних описах та інструкціях на ці апарати.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Вихователь забезпечує:
- організований вихід вихованців з приміщення у коридор;
- провітрювання приміщення;
- вологе прибирання раз на добу, після закінчення навчально-виховного процесу.
- закриття приміщення по закінченню занять, ключ здається охороннику, чи черговому адміністратору закладу.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. При виявленні ознак горіння необхідно негайно повідомити про це адміністрацію закладу і викликати пожежну охорону по телефону - 01. В разі необхідності викликати інші рятувальні служби.
5.2. Евакуювати дітей з приміщення та перевірити всіх по списку вихованців присутніх на заняттях.
5.3. При прибутті пожежних підрозділів, забезпечити вільний доступ на територію закладу (в тому числі і в закриті приміщення).
5.4. При можливості вихователь бере участь у допомозі по гасінню пожежі, надає консультації про конструктивні і технологічні особливості об'єкта, організовує залучення до вжиття необхідних заходів, пов'язаних із ліквідацією пожежі та попередженням її розвитку, із застосуванням сил та засобів закладу
5.5. Приблизний план гасіння пожежі в приміщеннях дошкільного підрозділу:
1. повідомлення про пожежу Викликати пожежну команду по тел. - 101 чи з посильним, повідомити адміністрацію закладу про пожежу. Відключити електроенергію, виключити вентиляцію. Привести до готовності первинні засоби гасіння. Члени добровільної пожежної дружини (ДПД)
2. евакуація вихованців з приміщення:
Заспокоїти вихованців і попередити виникнення паніки. Вивести вихованців по коридорах і сходах відповідно до плану евакуації на вулицю чи в приміщення, де немає вогню. Перевірити число учнів у класі по списку.
4. Організація гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння
За допомогою членів ДПД організувати оточення палаючих приміщень. Гасіння пожежі за допомогою підручних засобів. Виділення посильних для зустрічі пожежної команди і показати найкоротший і зручний підхід до осередку пожежі.
5. Участь у гасінні пожежі по прибуттю пожежної команди:
Показати представникам пожежної охорони шляхи до осередку пожежі, в приміщенні.
Показати пожежникам приміщення, де можуть бути люди, а також місце, де в кабінеті є горючі матеріали.
6. Надання медичної допомоги:
У всіх нещасних випадках необхідно надати першу медичну долі карську допомогу потерпілому і одночасно викликати кваліфіковану медичку допомогу.
Найважливіші прийоми першої допомоги:
6.1. Непритомність.
Непритомного покласти так, щоб кров приливала до голови. Забезпечити доступ свіжого повітря і підтримувати діяльність серця, розстебнути всі тісні частини одягу, викликати дихання, подразнюючи шкіру сухим розтиранням хусточкою або голою рукою. Покласти гарячий компрес на голову і дати вдихнути міцного нашатирного спирту. У важких випадках робити штучне дихання й викликати лікаря та повідомити адміністрацію закладу.
6.2. Кровотечі.
Ретельно очистити рану й шкіру навкруги неї, обливаючи 3-х процентним розчином перекису водню, обережно видалити з рани осколки, покриваючі краї рани йодом, накласти бинтову пов'язку. Якщо поранено артеріальні судини, туго перетягнути кінцівку вище від поранення гумовою трубкою або хусткою, накласти на рану повязку і потерпілого направити до лікарні.
При пошкодженні ока накласти суху пов'язку і також послати хворого до лікарні. При кровотечі з носа розстебнуті комір, на перенісся покласти холодний компрес, а до ніг - грілку. Якщо кровотеча не припиняється - направити хворого до лікарні.
6.З. Опіки.
Обробити обпечене місце розчином марганцевокислого калію тим більшої концентрації, чим сильніший опік. Можна змазати олеїновою кислотою.
6.4. Ураження електричним струмом
Основними умовами успіху при наданні першої допомоги потерпілому від електричного струму та при інших нещасних випадках е швидкість дій, винахідливість і вміння того, хто надає допомогу.
Врятування потерпілого від електричного струму залежить від швидкості звільнення його від струму. Зволікання й тривала підготовка можуть привести до загибелі потерпілого.