Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

До таких систем належать- парові та водогрійні котли; компресори та повітрозбірники ресивери; трубопроводи

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Загальні вимоги безпеки під час експлуатації систем, що працюють під тиском

На підприємствах різних галузей промисловості широко застосовуються системи, що працюють під тиском. До таких систем належать: парові та водогрійні котли; компресори та повітрозбірники (ресивери); трубопроводи для стисненого повітря, газу та пари; балони та цистерни для транспортування і зберігання зріджених, стиснених і розчинених газів, а також інші посудини, що працюють під тиском.

Використання енергії стисненого повітря, водяної пари, а також різних газів та рідин дозволяє вдосконалити технологію, механізувати та автоматизувати виробничі процеси. Однак посудини, апарати, трубопроводи, що працюють під тиском, є джерелами підвищеної небезпеки. Основна небезпека полягає в тому, що у разі руйнування такої посудини чи апарата може статися значне вивільнення енергії внаслідок раптового адіабатичного розширення газу чи пари, - так званий фізичний вибух. Так, потужність вибуху (розриву) посудини місткістю 1 м3, в якій знаходиться повітря під тиском 1 МПа (10 кгс/см2), становить близько 13 МВт. Якщо в посудині за тих же умов знаходиться водяна пара, то потужність вибуху (розриву) вже буде близько 200 МВт. У результаті такого вибуху можуть статися значні руйнування та важкі травми у людей.

З огляду на підвищену небезпеку до обслуговування систем (посудин), що працюють під тиском, допускаються особи, які досягли 18-річного віку, пройшли медичне обстеження, навчання за затвердженою програмою, атестовані й мають посвідчення на обслуговування відповідного устаткування (посудини, апарата). Підготовка таких працівників здійснюється у навчальних закладах (професійно-технічних училищах, навчально-курсових комбінатах), які одержали в установленому порядку дозвіл Держгірпромнагляду на проведення такого навчання. Періодичні перевірки знань працівників, які обслуговують системи, що працюють під тиском, здійснюються не менше одного разу на рік.

Адміністрація підприємства зобов'язана утримувати системи, що працюють під тиском у справному стані, який забезпечує безпеку їх обслуговування та надійність роботи. На підприємствах повинні бути розроблені, затверджені, вивішені на робочих місцях та видані під розписку обслуговуючому персоналу інструкції щодо безпечного обслуговування таких систем.

На підприємствах в установленому порядку призначається особа, на яку покладається відповідальність за справний стан та безпечну експлуатацію систем (посудин), що працюють під тиском.




1. Контрольная работа- Понятие наследования и его порядок в истории римского права
2. Темперамент ~ качество личности сформировавшиеся в личном опыте человека на основе генетической обуслов
3. Виды понятий и отношение между ними
4. Оренбургский государственный университет ОГУ Кафедра финансов наимено
5. Тема- ВРТ ~ вспомогательные репродуктивные технологии
6. АБИОТИЧЕСКИЕ ФАКТОРЫ
7. 38 Оглавление [1] Введение [2] Эпоха великих географиче
8. Задание- проконсультируйте пару по вопросам контрацепции с учётом их ситуации
9. Лошадка Яйца отварить вкрутую.
10. Почвы и хозяйства
11. Паливноенергетичний комплекс України підручник та інші джерела знань
12. Екзистенціалізм К Ясперса проблема трансцендентного.html
13. Тема проекта Разработка бизнесплана 2
14. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА по ДИСЦИПЛИНЕ Социальноэкономическое планирование
15. Курсовая работа- Схемы регулирования рынка фиктивного капитала
16. Сравнительный анализ антимонопольного законодательства России и зарубежных стран
17. Курсовая работа- Центральный банк России- функция денежно-кредитного регулирования
18. .1. Сутність туристичної діяльності.
19. Негосударственные пенсионные фонды в РФ Современное состояние Перспективы развития
20. Эндофитная Язвенная Блюдцеобразная Язвенно инфильтративная Раннее выявление рака желудка осно