Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Київський національний

університет будівництва і архітектури

Амеліна Наталія Олексіївна

УДК 658.336.8.

Управління проектами реформування

виробничо –господарської діяльності

підприємств будіндустрії

Спеціальність 05.13.22. -  Управління проектами

і розвиток виробництва

Автореферат

дисертації на здобуття наукового ступеня

кандидата технічних наук

Київ –

Дисертацією є рукопис.

Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури.

Науковий керівник: кандидат економічних наук доцент Дудіна Емілія  Василівна, доцент кафедри економіки будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури.

Офіційні опоненти:

Доктор технічних наук, професор Бушуєв Сергій Дмитрович, завідувач кафедри проектного менеджменту Київського національного університету будівництва і архітектури.

Кандидат економічних наук  Закорко Олена Павлівна, проректор з науково –методичної роботи Державного інституту управління та економіки водних ресурсів Держкомітету водного господарства України, м. Київ.

Провідна установа:

Придніпровська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, м.Дніпропетровськ.

Захист відбудеться “30 ” травня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.056.03 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037,  м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.

З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці КНУБА за адресою: м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31

Автореферат розісланий  30 квітня 2002р.

Вчений секретар

спеціалізованої вченої ради Д26.056.03

кандидат технічних наук, доцент                           __________     Шебек М.О.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми.  На сьогодняшній день особливе місце займає питання подальшого використання існуючих потужностей будівельної індустрії, яке безпосередньо пов`язане з проблемою розширення житлового будівництва в Україні.

Внаслідок скорочення капітальних вкладень і зміни пріоритетів у житловому будівництві в найгіршому становищі опинилися заводи будіндустрії, насамперед великопанельного домобудування. Різке падіння попиту на продукцію привело до суттєвого скорочення виробничих програм і значного недовантаження виробничих потужностей ( 5-30% від проектної потужності в середньому по Україні ).

Світова будівельна практика показує, що панельні системи можуть безумовно відповідати вимогам, які висуваються до сучасного житлового і цивільного будівництва  за архітектурно-планувальними, конструктивними, експлуатаційними, естетичними та екологічними вимогами. Для цього вітчизняне індустріальне домобудування необхідно модернізувати і реконструювати, тому що будівництво як соціального, так і елітного житла неможливо без використання індустріальних методів виробництва будівельних конструкцій, виробів і матеріалів.

Реформування підприємств будіндустрії включає в себе програми і проекти реструктуризації виробництва, реорганізації структури управління, оптимального завантаження технологічних ліній продукцією, що користується попитом. Програма має відповідати новій стратегії діяльності підприємств, що базується на досягненнях сучасних методів управління проектами розвитку.

На жаль, відсутність науково обгрунтованої концепції управління проектами розвитку  підприємств будіндустрії для роботи в нових умовах ускладнює їх вихід з кризового стану. Традиційні підходи до збуту продукції і формування виробничої програми не відповідають сучасним вимогам. Крім того,  недостатньо обгрунтована методика досліджень ринку з врахуванням специфіки галузі.

Теоретичне обгрунтування і розробка методики реформування і реструктуризації підприємств будіндустрії в сучасних умовах є однією з актуальних задач будівельного комплексу.

Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами.  Робота виконана у відповідності з указом Президента України від 18.10.97 № 1166 “ Про основні напрями соціальної політики на 1997-2000 рр”, “Основними напрямами забезпечення житлом населення України на 1999-2005 р.”(схвалено указом Президента України від 15.07.99. № 856/99), постановою Кабінета Міністрів України від 27.08.2000р. № 1347 “ Прогноз розвитку житлового будівництва на 2000-2004 рр.”, “Положенням про порядок реструктуризації підприємств“, затвердженим наказом фонду Держмайна України ( в редакції від 07.02.2001 р. № 175 ).

 Мета дослідження –розробка науково-обгрунтованих методів реформування і реструктуризації підприємств будіндустрії та  оптимізації їх виробничої програми.

Для досягнення цієї мети були вирішені такі основні задачі:

- на основі аналізу стану існуючих потужностей підприємств будіндустрії обгрунтована необхідність та розроблена методика програми їх реформування і розвитку на основі реструктуризації, спрямованої на забезпечення прибутковості виробництва;

- розроблена економіко –математична модель   виробничо –господарської діяльності підприємства в умовах ринку;

- визначені організаційно-економічні та технологічні фактори, від яких залежить ефективність діяльності підприємств;

- запропоновано проект реорганізації структури управління підприємством будіндустрії;

- на основі досліджень ринку розроблений та практично адаптований проект реструктуризації та оптимізації виробничої програми підприємства.

Об`єкт і предмет дослідження. Об`єктом дослідження є підприємства будівельної індустрії.

Предметом  дослідження є  проекти реформування та реструктуризації підприємств будіндустрії, управлінсько –технологічні фактори забезпечення прибутковості підприємств.

Методи дослідження. Забезпечення головної мети дисертаційної роботи і виконання поставлених завдань досягнуто використанням достовірних і добре апробованих методів досліджень, таких, як системний аналіз, теорії управління проектами, організації виробничих процесів, економічної теорії. При проведенні досліджень узагальнено зарубіжний та вітчизняний досвід  реформування підприємств з врахуванням сучасних вимог ринку.

Наукова новизна роботи полягає в розробці методики реформування підприємств будіндустрії на основі   сучасної   концепції управління проектами та методики формування виробничої програми підприємств, що базується на результатах дослідження ринку, технологічному аналізі номенклатури, розробці та поступовому відбору варіантів завантаження обладнання виробами за показником максимального маржинального прибутку.

Практичне значення роботи полягає в тому, що основні її положення можуть бути використані підприємствами  будіндустрії для здійснення реструктуризації і розробки оптимальних виробничих програм в сучасних умовах.

Впровадження результатів досліджень здійснено на ВАТ ЗБК-1 ДБК-3 м.Києва. Методика оптимізації виробничо-господарської діяльності підприємства, яка запропонована в роботі, заснована на вимогах сучасного управління і дає можливість сформулювати комплекс ефективних рішень з питань організації та розвитку виробництва через реалізацію проектів.

При розробці плану економіко - виробничої діяльності ДБК-3 враховані пропозиції щодо диверсифікації виробництва, можливих шляхів розвитку підприємства, алгоритму формування виробничої програми та оптимального завантаження технологічних ліній.

Окремі положення дисертаційної роботи були використані в учбовому процесі в лекційному курсі дисципліни “Менеджмент і маркетинг у виробничій сфері” в розділі “ Маркетинг підприємств будівельної індустрії” та як спеціальний розділ у дипломному проекті.

Апробація.    Теоретичні і практичні положення дисертаційної роботи були заслухані і схвалені на 57-62 науково –практичних конференціях професорсько –викладацького складу та аспірантів КНУБА у 1996 - 2001 роках та на науково –технічній конференції “ Проблеми використання потужностей існуючих домобудівних комбінатів на Україні” м.Луцьк, 1999р. Основна увага у доповідях була приділена проблемам реформування підприємств будіндустрії, а саме розробці їх стратегії в сучасних умовах, а також методиці формування виробничої програми заводів.

 

Публікації. Основні результати і висновки роботи знайшли відображення в 8 публікаціях , з яких 7 - у фахових виданнях, що входять до переліку, затвердженому ВАК України.  5 публікацій видано одноосібно, 2 –у співавторстві ( в роботі [1] здобувачем висунутий тезіс про відмінності реалізації продукції великопанельного домобудування за умови досконалої і недосконалої конкуренції, в роботі [3] здобувачем запропонована блок-схема формування виробничої програми підприємства ).

Структура дисертації підпорядкована вирішенню поставлених в ній задач. Повний обсяг –стор., в т.ч. основна частина –стор.,( текст –стор.), додатків –стор. Робота складаєься з вступу, 4 розділів, загальних висновків, 5 додатків. Обсяг списку використаних джерел ( 165  найменувань ) - 14   стор.

В основній частині дисертації нараховується  38  таблиць, 21   рисунок.

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ

У вступі розкрита сутність і стан наукової проблеми, обгрунтована актуальність теми, сформульовані мета і основні завдання, визначено об`єкт дослідження, наукову новизну та особистий внесок автора, представлена практична значимість роботи та результати її апробації.

В першому розділі обгрунтовується необхідність подальших досліджень. Розглянуті стан і проблеми, які стоять перед будівельним комплексом України, зокрема перед будіндустрією, на сучасному етапі.

Необхідність концептуально-методологічного обгрунтування реформування і розвитку підприємств на основі застосування знань з управління проектами і розвитку виробництва, маркетингу підтвердили ряд вітчизняних і зарубіжних вчених: Бушуєв С.Д., Войчак А.В., Воропаєв В.І.,Міхельс В.О..,Еванс Д.,  Литвак Б.Г., Макаренко М.В.,Педан М.П.,Самуельсон П.,Тейлор Ф., Ушацький С.А., Уткін Е.А.,Федулова Л.І.,Цацулін А.Н.,Шилов Е.І., Яковенко В.Б. та ін. Огляд джерел засвідчив, що література з  питань управління проектами розвитку і маркетинга у виробництві збірного залізобетону практично відсутня. До цього часу залишається невирішеною наукова проблема розроблення принципів проведення реструктуризації підприємств будіндустрії. Відсутня науково обгрунтована методика маркетингових досліджень з врахуванням специфіки підгалузі великопанельного домобудування.Традиційні підходи до формування виробничої програми не відповідають сучасним вимогам .

Виходячи з концепції розглянутих наукових праць з питань управління проектами і розвитку виробництва, економічної діяльності підприємств та оцінки виробничої потужності, можно прийти до висновку про можливість використання загальних принципів управління і організації  для розробки рекомендацій з реформування підприємств та оптимізації виробничої програми з врахуванням попиту ринку.

В другому розділі “ розкриваються загальні теоретичні, методологічні і процедурні підходи до теми роботи та подальших розробок.

Досліджені загальні підходи до реформування підприємств. На основі теоретичних положень стратегічного планування розглянуто алгоритм визначення виробничого потенціалу підприємств (рис.1)

d1

d0

d1 ,

c2

ec

c2




1. Реферат- Гранулометричний склад грунтів
2. Перепись населения 2010 Всероссийская перепись населения ~ мероприятие проводимое на всей территории РФ по
3. Вебтехнології Виконав- ст.html
4. Учет, анализ и аудит внешнеэкономической деятельности
5. белый танец и то не всегда
6. Жизнь господина де Мольера 1932 ~ 1933 опубл2
7. Электромагнитные ионизирующие излучения В зависимости от источника электромагнитные ИИ подразделяют
8. Имя. Вот список имён
9. Лабораторная работа ’1 HTML ~ язык гипертекстовой разметки документов Введение в язык HTML HTMLдокументы п.html
10.  2009 г Председатель С
11. О семеноводстве настоящие Правила определяют порядок документирования семян сельскохозяйственных растен
12. і Економічні ресурси ~ це елементи які використовують для виробництва економічних благ
13. Моисеи и монотеизм
14. My Flt (1)
15. Лесков Николай Семенович
16. bits.wikimedi
17. грошових відносин
18. Чёрный бумер В первых прессрелизах исполнителя его стилистика называлась спортивными частушками
19. СОЦИАЛЬНОПОЛИТИЧЕСКОЕ ПОЛОЖЕНИЕ РОССИИ В XVIXVII ВВ
20. Тема Учебнометодическая литература 01