Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
4. Монтаж, наладка, ремонт шафи вистою
Вказання мір безпеки
При монтажі та пуску автомата необхідно виконувати загальні правила та норми техніки безпеки, а також вимоги, викладені в ГОСТ 12.2.003-74 „Обладнання виробниче. Загальні вимоги безпеки” та ГОСТ 12.2.092-83 „Обладнання електротехнічне та електронагрівальне для підприємств громадського харчування. Загальні технічні вимоги безпеки та методи випробувань”.
Установку та монтаж автомата необхідно проводити у відповідності з діючими Правилами облаштування електроустановок, нормами та вимогами протипожежної безпеки та виробничої санітарії.
Живлення автомата електроенергією повинно забезпечуватися від окремої лінії з відповідним перерізом дротів.
Автомат повинен бути надійно заземлений. Заземляючи лінія чи дріт повинні бути надійно приєднані до болта заземлення автомата, позначеному спеціальною табличкою, та заземляючому контуру.
Монтаж машини
Монтаж шафи на місці експлуатації може виконуватися як силами ремонтно-монтажної організації, так і, при наявності кваліфікованих механіків, силами підприємства, яке буде експлуатувати шафу.
Підключення електроживлення та заземлення повинно проводитися у відповідних місцях, передбачених на самій шафі.
Заземляюча лінія може бути виконана як ізольованим, так і неізольованим дротом. Дріт повинен бути надійно зєднаний з болтом заземлення та загальним контуром або шиною заземлення приміщення. Переріз заземляючого дроту повинен бути не менше: мідного 2,5 мм2, алюмінієвого 4 мм2.
Всі вузли та деталі, зняті з шафи по умовах транспортування, повинні бути встановлені на свої місця у відповідності з технічним описом шафи.
Всі рухомі вузли та деталі шафи повинні бути змащені.
Обслуговування та ремонт шафи
З метою профілактики і попередження випадкових виходів з ладу машини її, передчасного зношування проводять технічне обслуговування. Технічне обслуговування носить комплексний характер, тобто передбачається одночасне обслуговування механічної і електричної частин обладнання, а також засобів вимірювання (приборів) і автоматизації.
При щоденному технічному обслуговуванні проводять наступні види робіт:
- чищення і обтирання обладнання, огляд і усунення дрібних несправностей і дефектів;
- перевірку стану доступних для огляду болтових, шпонкових, зварних з'єднань, а також заміну зношених мілких деталей;змащення пар тертя, передбачених для щоденного змащення.
Ознаками порушення нормальних умов змащення є нагрівання пари тертя,
що визначається на дотик, поява диму і стороннього шуму, збільшення споживаної потужності, що визначається амперметром;, перевірку стану ущільнення сальників, трубопроводів, наявність і стан контрольно-вимірювальних приборів, ступені нагрівання підшипників та інших поверхонь, що труться.
Під терміном „ремонт" розуміють сукупність технічних організацій і заходів, завдяки яким робото спроможність обладнання і трубопровідних систем відновлюється до рівня, що забезпечує їх надійну експлуатацію з заданими межами ефективності на протязі міжремонтного періоду. Ремонт обладнання виконується в тому випадку, коли відновити робото спроможність шляхом регулювання неможливо і потрібно замінити чи відновити деталь. Однією з найважливіших частин технічної експлуатації обладнання є система планово-попереджувального ремонту. Система планово-попереджувального ремонту (ППР) технологічного обладнання
являє собою сукупність організаційних і технічних заходів по
нагляду, догляду і всіх видів ремонту, що проводяться по заздалегідь розробленому плану з метою забезпечення безвідмовності роботи машини, апарату, трубопровідних комунікацій. Головною задачею ППР є подовження міжремонтного строку служби обладнання, зниження витрат на його ремонт, підвищення якості ремонту.
Система планово-попереджувального ремонту включає наступні види робіт по технічному догляду і ремонту обладнання:
- міжремонтне обслуговування;
- профілактичні огляди;
- поточний ремонт;
- середній ремонт;
- капітальний ремонт.
Відповідальність за загальну організацію і проведення заходів по ППР на підприємстві несуть головний інженер і головний механік.
рк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.