Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
16. Авария первой категории:
1)Погибло более пяти человек или травмировано более 10
2)Произошел выход опасных отравляющих радиоактивных веществ за пределы санитарно-защитной зоны предприятия
3)Увеличилось более чем в десять раз коцентрация загрязняющих веществ в окружающей среде.
4)Разрушены здания сооружения или основные конструкции объекта, что создало угрозу для жизни и здоровья работников предприятия и населения
Авария второй категории:
1)Смертельно травмировано до пяти человек, травмировано 4-10 человек
2)Разрушены здания сооружения или конструкции объекта на территории участка цеха, что создало угрозу для работников численностью более 100 человек
Руководитель предприятия получив уведомление о аварии обязан действовать согласно ПЛАС. Принят меры по спасению пострадавших и оказанию им помощи. Локализации аварии, установление границ опасной зоны и ограничения доступа в нее.
В известность ставят:
Если каб мин не принял спец решения, то расследования проводятся коммисиями которые образуются
При аварии первой категории центральным органом исполнительной власти в сфере управления которого находится предприятие и местной госадминистрации
При наступлении аварии второй категории руководителям органов в сфере влияния которого находится предприятие.
Комиссия по расследованию в течении 10 рабочих дней обязана составить акт по форме Н5
По результатам расследования аварий работодатель издает приказ в котором перечислены меры по предотвращению причин аварии и привлекаются ответственные к ответственности.
17. Під нещасними випадками невиробничого характеру слід розуміти не повязані з виконанням трудових обовязків травми, у тому числі отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння,самогубства, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами тощо (далі-нещасні випадки), які призвели до ушкодження здоровя потерпілих.
У процесі розслідування береться до уваги медична документація, зазначена у пункті 6 цього Положення, а також пояснення потерпілого та свідчення очевидців. Про кожний нещасний випадок потерпілий, особа, яка його виявила або була свідком нещасного випадку, повинні терміново повідомити чергового помічника начальника установи і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому. Черговий помічник начальника установи в разі отримання повідомлення про нещасний випадок зобов'язаний:
- терміново організувати надання медичної допомоги потерпілому та при необхідності - його доставку до закладу охорони здоров'я установи;
- негайно доповісти про це начальнику установи або відповідальному від керівництва;
У разі, коли наслідки нещасного випадку підпадають під Перелік правопорушень та надзвичайних подій, інформація про які передається до Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - Департамент), повідомлення про такий нещасний випадок надсилається до Департаменту у відповідності з положеннями Начальник установи протягом доби, одержавши повідомлення про нещасний випадок, наказом по установі призначає комісію у складі не менше трьох осіб та організовує його розслідування. До складу комісії включаються кваліфіковані посадові та службові особи оперативної служби, служби нагляду і безпеки, соціально-виховної та психологічної роботи, охорони праці тощо.
Комісія зобов'язана протягом десяти календарних днів після її утворення: - з'ясувати обставини та причини нещасного випадку;
- розробити заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам; - скласти акт про нещасний випадок невиробничого характеру форми НТ (невиробничий травматизм) за формою, встановленою Порядком розслідування та
Акт форми НТ підписується головою і всіма членами комісії.
Заклади охорони здоров'я установ, до яких зверталися або були доставлені потерпілі, ведуть реєстрацію нещасних випадків в журналі травматизму.
Якщо нещасний випадок стався в результаті аварії, в акті форми НТ зазначається її категорія та розмір заподіяної матеріальної шкоди.
Начальник установи повинен після закінчення розслідування протягом доби розглянути і затвердити акт форми НТ. Акти форми НТ, які складаються за результатами розслідування нещасних випадків, що сталися із засудженими, або особами, узятими під варту, зберігаються в установі разом з матеріалами розслідування протягом 45 років.
18. Відповідно до Закону України «Про охорону праці» власник розробляє (за участю профспілок) і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища підвищення існуючого рівня охорони праці, профілактики виробничого травматизму, профзахворювань та аварій. Комплексні заходи є основою для складання розділу «Охорона праці» у колективному договорі, в якому обумовлена сума коштів з фонду охорони праці підприємства на їх виконання.
Організаційні заходи: проведення навчання та інструктажів з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки; робота щодо професійного відбору; здійснення контролю за дотриманням працівниками вимог інструкцій з охорони праці.
Технічні заходи: модернізація технологічного, піднімально-транспортного обладнання, перепланування, розміщення обладнання; впровадження автоматичного та дистанційного керування виробничим обладнанням.
Санітарно-виробничі заходи: придбання або виготовлення пристроїв, які захищають працюючих від дії електромагнітних випромінювань, пилу, газів, шуму тощо; улаштування нових і реконструкція діючих вентиляційних систем, систем опалення, кондиціювання; реконструкція та переобладнання душових, гардеробних тощо.
Медико-профілактичні заходи: придбання молока, миючих та знешкоджуючих засобів; організація профілактичних медичних оглядів; організація лікувально-профілактичного харчування.
Звітність та інформація про нещасні випадки, аналіз їх причин.
1. Власник підприємства на підставі актів за формою Н-1 організує складання звіту про потерпілих за формою, затвердженою Мінстатом, і подає його в установленому порядку у відповідні організації.
2. Якщо нещасний випадок стався в минулому звітному періоді, а потерпілий помер в наступному звітному періоді, то у звіті за минулий період цей випадок зараховується до загальної кількості потерпілих, а у звіті за наступний період - тільки до потерпілих із смертельним наслідком.
3. Власник підприємства зобов'язаний аналізувати причини нещасних випадків, розробляти і здійснювати заходи щодо запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням.
4. Санепідстанції у разі гострого отруєння (захворювання) на підставі акта за формою Н-1 заповнюють «Картку обліку професійного отруєння (захворювання)» за формою, затвердженою МОЗ, для обліку і аналізу цих випадків із застосуванням ЕОМ.
5. Міністерства та інші центральні органи державної виконавчої влади, до сфери управління яких належать підприємства, засновані на загальнодержавній власності, зобов'язані аналізувати причини виробничого травматизму і гострих професійних отруєнь (захворювань), доводити результати аналізу до відома підвідомчих підприємств, вживати заходів до запобігання подібним випадкам у подальшому.
19. Изучение и анализ причин травматизма производят по материалам расследования, а также монографическим, топографическим, статистическим и экономическим методам.
1)Наиболее точное и исчерпывающее представление о причинах возникновения несчастных случаев на производстве дает монографический метод анализа. Он заключается в разностороннем изучении всех факторов, которые могут отдельно или в их сочетании привести к несчастному случаю. Изучаются трудовые и технологические процессы, основное и вспомогательное оборудование, обрабатываемые материалы, общие условия производственной обстановки, рабочие места, траектории движения средств и предметов, защитные средства, одежда и особенности работы, режим труда и отдыха, психологические факторы и т. п. Исследуются также аварии, происшедшие без нанесения ущерба здоровью людей. При изучении выявляются скрытые опасные факторы.
2) Одним из самых распространенных является статистический метод анализа состояния травматизма. При данном методе анализируется заранее определенное ограниченное число показателей несчастного случая. Этот метод требует сбора большого статистического массива данных по всем изучаемым показателям. С помощью статистического анализа можно обнаруживать закономерности, свойственные этим показателям, изучать особенности возникновения несчастных случаев в отдельных профессиях, на отдельных производственных участках у определенных категорий рабочих. Сильная сторона этого подхода - прогнозирующая способность.
Статистический подход направлен на выявление общих закономерностей проявления травматизма. Травматизм при этом рассматривается как функция различных переменных. Выявление наиболее существенных из этих переменных и характера их влияния на травматизм - вот главная цель этого подхода. С его помощью нельзя разработать какие-то конкретные рекомендации по предупреждению отдельных несчастных случаев - он направлен на определение общих путей борьбы с теми или иными видами травматизма.
3) Топографический метод служит для выявления опасных точек, отличающихся высокой частотой несчастных случаев. Для накопления статистики об опасных точках используется план предприятия (цеха, участка), на котором условными значками отмечаются места происшествий, причины и поврежденные части тела. Степень опасности этих точек оценивается не только по частоте возникновения несчастных случаев, но и по их тяжести.
4) Экономический метод анализа травматизма заключается в определении вызванных им потерь, а также в оценке социально-экономической эффективности мероприятий по предупреждению несчастных случаев.