У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМА 1.4- Предмет спеціальної психології

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ

ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра психології та педагогіки

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри психології та педагогіки, кандидат психологічних наук, доцент

   Кущенко І.В.

“30” серпня 2013 року

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

ТЕМА№ 1.4: Предмет спеціальної психології. Класифікація порушень психофізичного розвитку

З навчальної дисципліни: Основи спеціальної психології

Категорія слухачів: студенти ННІПП НАВС

Навчальна мета: надати знань щодо поняття «спеціальна психологія», місця спеціальної психології в структурі психологічних дисциплін. Визначити предмет, мету та завдання спеціальної психології як галузі наукових знань. Ознайомити з основними методами спеціальної психології та особливостями їх застосування у роботі з особами, які мають психофізичні порушення розвитку. Надати уявлень щодо класифікації психофізичних порушень та основних складових спеціальної психології.

Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду.

Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, пам’ять, увагу, мислення, самостійність.

Навчальний час: 2 год.

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.

Наочні засоби: малюнки та схеми, мультимедійні презентації.

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки: загальна психологія, патопсихологія, клінічна психологія, корекційна педагогіка.

Навчальні питання:

  1.  Поняття «Особа з порушеннями психофізичного розвитку».
  2.  Класифікація порушень психофізичного розвитку (за І. Сєченовим та Л. Виготським, традиційна класифікація, класифікація за В.Лебединським).
  3.  Відхилення по типу ретардації та дисфункції дозрівання: класифікація розумової відсталості та затримки психічного розвитку.
  4.  Відхилення по типу ушкодження: ушкоджений психічний розвиток (органічна деменція).
  5.  Відхилення по типу ушкодження: дефіцитарний розвиток (класифікація зорових та слухових порушень).

Література:

  1.  Выготский Л.С. Собрание сочинений: в 6 т. Основы дефектологии./ Под ред. Т.А.Власовой.- М.: Педагогика, 1983.- Т. 5.- 368 с.
  2.  Еременко И.Г. Олигофренопедагогика. – К.: Вища школа, 1985. – 326 с.
  3.  Лебединский В. В. Нарушения психического развития в детском возрасте: Учеб. пособие для студ. психол. фак. высш. учеб. завед. – М.: «Академия», 2003. – 144 с.
  4.  Переслени Л.И., Солнцева Л.И. Основы специальной психологи. – М.: Академия, 2009. – 480 с.
  5.  Синьов В.М., Кобернік Г.М. Основи дефектології. – К.: Вища шкл., 1994. – 143 с.
  6.  Синьов В.М., М.П.Матвєєва, О.П.Хохліна. Психологія розумово відсталої дитини: Підручник. – К.: Знання, 2008. – 360 с.
  7.  Сорокин В.М. Специальная психология. – СПб.: Речь, 2004. – 216 с.
  8.  Хохліна О.П. Основи спеціальної психології. Курс лекцій. – К., 2011.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Привітання           (2 хв)

2. Перевірка наявності студентів на занятті   (3 хв)

3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд    (5 хв)

4. Розгляд основних питань        (45 хв)

  1.  Поняття «Особа з порушеннями психофізичного розвитку».
  2.  Класифікація порушень психофізичного розвитку (за І. Сєченовим та Л. Виготським, традиційна класифікація, класифікація за В.Лебединським).
  3.  Відхилення по типу ретардації та дисфункції дозрівання: класифікація розумової відсталості та затримки психічного розвитку.
  4.  Відхилення по типу ушкодження: ушкоджений психічний розвиток (органічна деменція).
  5.  Відхилення по типу ушкодження: дефіцитарний розвиток (класифікація зорових та слухових порушень).

5. Зачитування доповідей        (15 хв)

1. Лебединський В. В. Розлади психічного розвитку у дітей // Спеціальна психологія. Тексти. Частина ІІ. / За ред. М. П. Матвєєвої, С. П. Миронової. – Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет, 2001. – 140 с. – С. 18-29.

6. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу    (5 хв)

7. Оголошення отриманих оцінок       (5 хв)

8. Оголошення про закінчення заняття.

Укладач:

викладач кафедри психології та педагогіки,

кандидат психологічних наук      С. Б. Власенко

Обговорено та затверджено на засіданні кафедри, протокол № 1 від «30» серпня 2013 р.




1. Многофункциональность кожного покрова амфибий
2. Оценка кооперативного движения в работах К. Маркса и В. Ленина
3. В 19281932 гг произошло событие- А Гражданская война
4. Мадлен Олбрай
5. одна из основных проблем в истории философской мысли
6. Контрольная работа 1 Указание по выполнению контрольной работы
7. тема 2.1 Понятие правовой нормы 2.
8. Реферат по с-к Охрана труда в отрасли Биоэтический аспект генетических исследований человека
9. Лабораторная работа 4 РЕШЕНИЕ КРАЕВОЙ ЗАДАЧИ ДЛЯ ЛИНЕЙНОГО ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНОГО УРАВНЕНИЯ ВТОРОГО ПОРЯДКА
10. 1Ал'аш'ы 'ауымды' 'рылыста'ы 'о'амды' билiктi' ерекшелiктерi 'андай-билiк беделге жасы 'лкендi 'рмет ету 'а
11. Тема- Описание архитектурного памятника Разработчик- Сейбутене Е.
12. ТЕМА 43 МЕХАНИЗМЫ МЫШЕЧНОГО СОКРАЩЕНИЯ Рис
13. Тема 3 Ділові папери як засіб писемної професійної комунікації Класифікація документів
14. Тезисы к экзамену по Бух
15. Рецепты мыловарения
16. Тема 1 Методы психологического исследования Материал данной темы считается усвоенным если Вы умеете- О
17. среде узнать характеристики интересующих её рынков изучить действия конкурентов и потребности своих клиен
18. Business ctivities Foreign nd multintionl corportions s well s domestic compnies re involved in interntionl dels ll over the world
19. Типология онлайновых зарубежных изданий (на примере Италии)
20. Александр Мосолов и его фортепианная музыка