У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Форматування комірок

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ № 10.

Тема: Форматування комірок. Ділова графіка в електронних таблицях.

Мета: Уміти форматувати вміст комірок і створювати найпростіші діаграми.

План:

  1.  Форматування даних.
  2.  Діаграми і графіки в електронній таблиці.
  3.  Майстер діаграм.

Теоретична частина

1. Основні поняття

Щоб встановити потрібний формат, треба виділити область комірок (окрема комірка, стовпчик, кілька стовпчиків, рядок, кілька рядків, вся таблиця) І виконати команду «Формат» → »Ячейки» З'явиться діалогове вікно «Формат ячеек», в якому натиснути потрібну вкладку «Число», «Выравнивание», «Шрифт», «Граница», «Вид» або «Защита» Далі в залежності від формату, який потрібно встановити, у відповідній вкладці виконують команди

Назва вкладки

Можливі дії

«Число»

Встановлюють формат виділених комірок «Общий», «Число», Денежный», Финансовый» і т.д.

«Выравнивание»

Встановлюють горизонтальне і вертикальне вирівнювання вмісту комірок орієнтацію тексту, розміщення тексту у кілька рядків, автопідбір ширини, об'єднання комірок

«Шрифт»

Встановлюють вид написання, розмір колір шрифту, а також спеціальні ефекти написання тексту

«Граница»

Встановлюють зовнішні і внутрішні границі для виділених комірок у вигляді різного типу товщини і кольору ліній

«Вид»

Встановлюють колір та візерунок (Узор) фону комірок.

«Защита»

Встановлюють режим захисту вмісту комірок заборону редагування, копіювання та стирання вмісту комірок

Вирівнювання вмісту комірок

Щоб встановити потрібне вирівнювання, треба виділити область комірок і виконати команду «Формат»«Ячейки». У діалоговому вікні «Формат ячеек» натиснути вкладку «Выравнивание», з’явиться наведене вікно (Рис. 1).

Рисунок 1.

Потрібне вирівнювання встановлюють так:

  1.  У полі «по горизонтали» задають спосіб вирівнювання із списку.
  2.  У полі «отступ» задають відступ від лівого краю комірки.
  3.  У полі «по вертикали» задають спосіб вирівнювання «по верхнему краю», «по центру», «по нижнему краю» або «по высоте».
  4.  У рамці «Ориентация» задають напрям орієнтації тексту за шкалою з кроком 15 градусів.
  5.  У полі «градусов» можна уточнити напрям орієнтації тексту до одиниць градусів.
  6.  Для розміщення тексту у комірці в кілька рядків треба встановити прапорець у віконці «переносить по словам».
  7.  Для автоматичної зміни розміру шрифту, щоб текст вміщався у комірці в один ряд, треба встановити прапорець у віконці «автоподбор ширины».
  8.  Щоб об'єднати виділені комірки в одну, треба встановити прапорець у віконці «объединение ячеек».

Шрифти

Вибір виду шрифту та його розміру не менш важливий, ніж вибір слів для висловлення думок. Шрифт може надати таблиці відповідного настрою, зосередити увагу читача на важливих повідомленнях.

Шрифт можна встановити для будь-якого фрагменту: одного або декількох символів, для одного або декількох слів, для одної або декількох комірок, для одного або декількох рядків або стовпчиків, для всієї таблиці.

Щоб встановити потрібний шрифт, треба виділити фрагмент і виконати команду «Формат» → »Ячейки...». У діалоговому вікні «Формат ячеек» натиснути вкладку «Шрифт», з'явиться вікно (Рис. 2).

Рисунок 2.

Потрібний шрифт встановлюють так:

  1.  У списку «Шрифт:» вибирають вид шрифту.
  2.  У списку «Начертание» вибирають написання шрифту: жирний, курсив, підкреслений. Можливі комбінації: жирний курсив, курсив підкреслений, жирний підкреслений і жирний курсив підкреслений.
  3.  У списку «Размер» вибирають розмір шрифту. У вікні «Размер» можна вибрати розмір шрифту від 8 до 72 пунктів. Можна встановити будь-який свій розмір з точністю до 0,5. Дробові числа писати через «кому».
  4.  У списку «Цвет» вибирають колір шрифту.
  5.  Для встановлення потрібного ефекту, треба встановити прапорець у віконці «зачеркнутый» (3акреслений), «верхний индекс» (Верхній індекс), або «нижний індекс»(Нижній індекс).

Відповідні зміни шрифту відображаються у вікні «Образец».

Розмір шрифту і стиль також встановити за допомогою кнопок панелі інструментів .

Границі комірок

Щоб встановити границі, треба виділити область комірок і виконати команду «Формат» → «Ячейки...». У діалоговому вікні «Формат ячеек» натиснути вкладку «Граница», з'явиться вікно (Рис. 3).

Рисунок 3.

В переліку «Все» можна виконати такі дії:

  •  «нет» – зняти встановлені границі;
  •  «внешние» – встановити зовнішні границі виділеної комірки або діапазону комірок;
  •  «внутренние» – встановити внутрішні границі виділеного діапазону комірок;
  •  «отдельные» – встановити границі за вибором (зверху, знизу, справа, зліва) виділеної комірки або діапазону комірок.

У списку «Линия» вибирають тип лінії: пунктирна (кілька видів), штрихова (кілька видів),суцільна, подвійна.

У списку «цвет», який відкривається після натискання на кнопку ▼, вибрати колір ліній границь.

Види комірок

Щоб встановити колір заливки і візерунок області комірок, слід виконати команду «Формат» → «Ячейки...». У дишловому вікні «Формат ячеек» натиснути вкладку «Вид» і у вікні, що з’явиться, у списку «Заливка ячеек» вибрати потрібний колір.

У списку «Узор», який відкривається після натискання на кнопку ▼, встановити потрібний візерунок.

2. Діаграми і графіки в електронній таблиці

В електронні таблиці включені спеціальні засоби, названі діловою графікою, які можуть табличні дані зобразити у графічному вигляді. Інформацію, що міститься в таблиці, можна у графічному вигляді зобразити по-різному. Серед стандартних діаграм і графіків є такі:

1) гістограма,   8) пелюсткова,

2) лінійчата,   9) поверхнева,

3) графік,    10) бульбашкова,

4) кругова,    11) біржова,

5) крапкова,   12) циліндрична,

6) з областями,   13) конічна,

7) кільцева,   14) пірамідна.

Крім того, Ехсеl пропонує більше 20 нестандартних діаграм і графіків.

Основою всіх цих різноманітних діаграм і графіків є три основних різновиди: кругова діаграма, стовпчикова діаграма і лінійний графік.

Всі види діаграм мають право на існування Мес залежить від того, що саме діаграма повинна показати найкраще.

Кругові діаграми більш наочно показують співвідношення частин у цілому. На кругову діаграму виводяться співвідношення показників, РОЗМІЩЕНИХ В ОДНОМУ РЯДКУ АБО СТОВПЧИКУ, співвідношення даних вказуються У ВІДСОТКАХ від цілого.

В кругових діаграмах немає осей X і Y.

Стовпчикові діаграми краще показують кількісні характеристики ОДНОЧАСНО В КІЛЬКОХ РЯДКАХ І СТОВПЧИКАХ

Лінійний графік краще використовувані для зображення змін показників ПРОТЯГОМ ВИЗНАЧЕНОГО ЧАСУ.

Створюючи діаграму, Excel зберігає зв'язки між вибраними числовими даними і їх графічним зображенням. Зміни чисел або тексту у таблиці будуть призводити до відповідних змін стовпчиків, секторів та інших елементів діаграм.

Для того щоб швидко створити діаграму необхідно виділили потрібний діапазон значень і натиснути клавішу <F11> на клавіатурі.

3. Майстер діаграм

В Excel для створення різноманітних діаграм існує «Майстер діаграм», який основну роботу бере на себе, і користувачу залишається тільки робити вибір із його пропозицій. Діаграму можна створити у 4 кроки на окремому робочому листі або вставити в уже існуючий.

Щоб створити діаграму, треба виконати такі дії:

  1.  Виділити на робочому листі дані, які необхідно відобразити на діаграмі (виділити діапазон комірок).
  2.  Клацнути на кнопці «Мастер диаграмм» , що на стандартній панелі інструментів, з'явиться вікно «Мастер диаграмм [шаг 1 из 4]: тип диаграммы» (Рис. 4).

Рисунок 4.

  1.  Виконати крок 1 – вибрати вкладку «Стандартные» або «Нестандартные», вибрати тип діаграми у списку «Тип», уточнити різновид типу у списку «Вид» (Нехай для нашого прикладу вибрали «Круговая»). Подивитися результат, натиснувши і притримуючи кнопку «Просмотр результата». Клацнути на кнопці «Далее» – з'явиться діалогове вікно «Мастер диаграмм [шаг 2 из 4] источник данных диаграмм».
  2.  Виконати крок 2 – вибрати джерело даних діаграми. Якщо треба змінити діапазон даних, вибрати вкладку «Диапазон данных». У вкладці «Ряд» вибирають послідовність даних, для якої у полі «Ім'я» можна задати ім'я, звідки його взяти, а у полі «Значення» модифікувати діапазон комірок. У полі «Подписи оси Х» можна вказати комірки, звідки ці підписи беруться. Клацнути на кнопці «Далее» – з'явиться нове діалогове вікно «Мастер диаграмм [шаг 3 из 4]: параметри диаграммы».
  3.  Виконати крок 3 -вибрати параметри діаграми у шістьох вкладках. У вкладці «Заголовки» у полі «Название диграммы» внести назву всієї діаграми; у полях «Ось Х», «Ось Y»і«Ось Z» внести назви відповідних осей. У вкладці «Оси» вибирають способи відображення написів. У вкладці «Линии сетки» задають на діаграмі основні та допоміжні лінії. У вкладці «Легенда» можна розмістити на діаграмі у вибраному місці пояснюючий текст. У вкладці «Подписи данных» послідовності даних можуть бути підписані своїми значеннями. У вкладці «Таблица данных» можна приєднати до діаграми таблицю її вихідних даних. Клацнути на кнопці «Далее» – з'явиться діалогове вікно «Мастер диаграмм [шаг 4 ш 4]: размещение диаграммы».
  4.  Виконати крок 4 -вказати, де повинна опинитися діаграма – на окремому або поточному листі з таблицею. Клацнути на кнопці «Готово». Якщо діаграму буде розміщено на окремому листі, то краще зробити пояснюючий напис для її ярлика.

Щоб перемістити діаграму, потрібно її виділити і перетягти на нове місце.

Щоб змінити розміри діаграми, потрібно її виділити і перетягти відповідні маркери зміни розміру.

Вказавши на потрібний елемент діаграми (заголовок, легенда, осі, серії даних, область даних або область діаграми), правою кнопкою миші можна викликати діалогове вікно для його форматування.

При роботі з діаграмами слід врахувати, що:

  •  будь-які зміни значень в комірках таблиці, які використані для побудови діаграми, одразу ж відображаються на самій діаграмі;
  •  перетягування мишею однієї з точок на діаграмі викликає зміну значення у відповідній комірці таблиці;
  •  додати в діаграму нову послідовність даних можна транспортуванням мишею виділених даних в область діаграми.

Практичне завдання

  1.  Запустіть редактор електронних таблиць Excel.
    1.  Створіть новий документ і наберіть введіть вміст наступної таблиці:

  1.  За даними з діапазону С2:D11 побудуйте діаграму на окремому листі (тип діаграми підберіть самостійно).
    1.  Збережіть документ у папку яку вам повідомить керівник занять під назвою Таблиця 2.
    2.  Закінчіть роботу. Подайте на перевірку отриманий файл.

Контрольні запитання:

  1.  Які дії можуть виконуватися при форматуванні?
  2.  Як встановлюється потрібне вирівнювання вмісту комірок?
  3.  Як вибрати розмір шрифту?
  4.  Які є стандартні діаграми і графіки?
  5.  Як можна створити діаграму?




1. Реферат Отчёт по преддипломной практике содержит 23 страницы 3 рисунка
2. варианты ответов острые парадоксальные во многом спорные
3. Правові основи етики державного службовця
4. В.Лисенка. Микола Віталійович Лисенко засновником української класичної музики
5. варианта выполнения операции- Занесение в папку выбранных документов конкретного информационного банка
6. на тему Стратегии развития для предприятий малого бизнеса
7. Физикохимические методы определения остаточных концентраций хлорорганических пестицидов в продуктах питания
8. Метод конечных разностей
9. модуль 8 Азия ж~не Африка елдеріні~ орта ~асырлар тарихы бойынша керекті модуль атауын ~алдыры~ыз 3
10. А Подпись д
11. Экономическая теория и моделирование экономических процессов СОВРЕМЕННЫЕ ИНФОРМАЦИОННЫЕ Т
12. ТЕМА- Антитеррористические мероприятия
13. Тема 1 Сутність звітності підприємств принципи побудови та загальні вимоги 1
14. The cry of Time correltion The mrked member is built with the help of the discontinious form
15.  Расчет валов на прочность
16. Правовой режим земель, предоставленных для ведения крестьянского хозяйства в Республике Беларусь
17. ТЕМАТИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ 3 семестр ГР
18. Тема 12 Видатки бюджету на обслуговування державного боргу Проаналізувати видатки бюджету на обслуговува
19. тема знаний Эти знания помогут Вам ориентироваться в событиях происходящих с Вами помогут в решении самых р
20. тема 21 my fvourite dish My Fvourite Mel Pizz t the ge of 11 I ws lucky to visit Itly; this country chrmed me t once- I relly liked its nrrow streets lwys smiling nd friendly people b