У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Повісті минулих літ відноситься до 915

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.4.2025

Печеніги і Русь

Перша згадка про печенігів у «Повісті минулих літ» відноситься до 915. Князь Ігор уклав з печенігами договір, після чого вони перекочували до кордонів Візантії та Угорщини. У 920 князь Ігорздійснив похід проти печенігів, але в 944 вони взяли участь у поході Ігоря на Візантію.

Протягом першої половини 10 ст. напади печенігів суттєво не відбились на відносинах Русі з Візантійською імперією та мусульманськими державами Каспію.

Після падіння Хозарського каганату кількість печенігів у Північному Причорномор'ї значно збільшилась.

У 968 відбувся їх перший напад на Київ. У 972 печеніги розбили біля дніпрових порогів дружину князя Святослава Ігоровича, який загинув у цьому бою. Печенізький хан Куря зробив чашу з черепа Святослава.

Після смерті Святослава Ігоровича, в кінці 10 — першій половині 11 ст. печеніги посилили напади на Русь. У 988997 князь Володимир Святославич вів запеклу боротьбу з печенігами. Інтенсивно зміцнюючи південні кордони своєї держави, він збудував ряд укріплених замків по річках Сулі, Стугні і Трубежу. Літописець згадує про те, що печеніги у 993 перейшли Сулу і вступили в битву з дружиною Великого князя Київського Володимира Святославича, але зазнали поразки. На місці перемоги Володимир заложив місто Переяславець.

Напади печенігів мали місце і в 996997, а в 1015—19 вони були викликані війнами між синами Володимира Святополком, (користувався підтримкою печенігів) і Ярославом.

Останній похід печенігів на Київську Русь відбувся 1036, коли вони зазнали нищівної поразки під Києвом від війська Ярослава Мудрого. На знак цієї перемоги було збудовано Софійський собор. Після цього печеніги майже не згадуються в літописах.

У 10—11 ст. частина печенігів визнала владу київських князів, осіла на руських землях, зокрема в басейні річки Рось. Останній раз вони згадуються в літописі під 1168 у складі чорних клобуків.

Печеніги разом з половцями

Частина печенігів, яка продовжувала кочувати в причорноморських степах, з появою половців увійшла другій половині 11 ст. до їхнього в племінного союзу.

У кінці 11 ст. печеніги почали нападати на землі Візантії. Для боротьби з ними візантійський імператор Олексій І Комнін (10811118) використав половців, внаслідок чого було знищено понад 30 тисяч печенігів.




1. Основы этнополитологии
2. I. El 'o psdo los estudintes prendieron de memori muchs poesis esp'ols
3. E Как долго Klmk оставаться останавливаться на ночлег Dh ~nce прежде раньше Hi~bir zmn никогд
4. Реферат- Сейсмические средства охранной сигнализации
5. либо деятельности[1][2]
6. Курсовая работа- Брак - основа семьи
7. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук Хар
8. Обучение движению и верховой езде
9. тема способов приемов с помощью которых статистика исследует массовые явления образует статистическую мет
10. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 4 ТЕМА Выполнение вычислений в электронных таблицах