Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Економіка та підприємництво напряму підготовки 6

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 2.11.2024

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківський інститут фінансів

Українського державного університету фінансів

та міжнародної торгівлі

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ТА ЗАВДАННЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНО-ДОСЛІДНИХ ЗАВДАНЬ

для студентів денної форми навчання

галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»

напряму підготовки  6.030508 «Фінанси і кредит»,

6.030509 «Облік і аудит»,

6.030503 «Міжнародна економіка»,

6.030505 «Управління персоналом та економіка праці»

освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр»

Укладач: к.пед.н. Соболєва С. М.

            

Розглянуто та ухвалено

на засіданні кафедри

Протокол від 28.08.2012 № 1

Харків

2012 рік

Зміст

Мета, зміст та структура  індивідуального завдання з дисципліни «Безпека життєдіяльності» ……………………………………………………………….

3

Тематика індивідуальних завдань …………………………………………….

4

Порядок подання та захисту ІНДЗ……………………………………………..

7

Критерії оцінювання індивідуального завдання ……………………………...

7

Рекомендована література ……………………………………………………..

8

Мета, зміст та структура  індивідуального завдання з дисципліни «Безпека життєдіяльності»

ІНДЗ є видом позааудиторної самостійної роботи студента навчального, навчально-дослідного характеру, що виконується на основі самостійного вивчення частини програмного матеріалу або його систематизації та узагальнення, для практичного застосування. ІНДЗ – це завершена теоретична в межах навчальної програми дисципліни, яка виконується на основі знань, умінь і навичок, одержаних в процесі лекційних та семінарських охоплює декілька тем або зміст навчального курсу в цілому. ІНДЗ містить елемент пошукової, частково науково-дослідної роботи і виступає чинником залучення студента до науково-дослідної діяльності, може бути використана для підготовки наукових доповідей, написання наукових статей тощо.

Мета індивідуального завдання – поглиблення рівня знань студентів щодо основних понять та категорій з дисципліни; застосування умінь та навичок з методики ідентифікації, класифікації небезпек, визначення заходів і засобів захисту від їх негативного впливу та попередження їх виникнення; планування заходів щодо забезпечення оптимальних умов існування людини, застосування їх у майбутній професійній діяльності та у повсякденному житті.

Особливими вимогами щодо виконання індивідуальних завдань є: науковість, актуальність використаного матеріалу, повнота розкриття теми, логічність, аргументованість,  доцільність вживання термінології.

Форма виконання індивідуального завдання: побудова структурно-логічних схем, розробка мультимедійних презентацій (для захисту індивідуального завдання) з проблем безпеки життєдіяльності людини у виробничих умовах, повсякденному житті та  в умовах надзвичайних ситуацій.

Теми  індивідуальних завдань надаються студентам на початку вивчення дисципліни. Протягом семестру студент працює  над виконанням індивідуального завдання, оформлює роботу на аркушах А-4 в друкованій чи рукописній формі.

 Основними елементами індивідуального завдання є:

1. Короткий виклад теоретичного матеріалу з обраної теми, що передбачає наведення визначень основних понять та термінів, їх класифікацій, типологій,  статистичних матеріалів тощо;

2. Структурно-логічна схема, що відображає основні причини та джерела виникнення небезпек, види їх впливу на людину, засоби захисту від них та методи попередження їх виникнення;

3. Пояснення до структурно-логічної схеми (при наявності умовних позначок та скорочень);

4. Список використаної літератури та інших інформаційних джерел.

Оформлення індивідуального завдання здійснюється відповідно до  стандартів оформлення студентських робіт.

ТЕМАТИКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

  1.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію джерел електромагнітного випромінювання, його вплив на людину та засоби захисту від нього.
  2.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію сильнодіючих отруйних речовин, їх вплив на людину та засоби захисту.
  3.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію джерел іонізуючого випромінювання, його вплив на людину та засоби захисту.
  4.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала види, вплив біологічних факторів небезпеки на людину та засоби захисту від них.
  5.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала джерела, класифікацію видів впливу електричного струму на людину та засоби захисту.
  6.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка  б відображала причини виникнення пожеж, види небезпек, що пов’язані з пожежею, засоби та заходи захисту та попередження їх виникнення.
  7.   Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію електричних травм, ступені негативного впливу електричного струму  на людину та засоби захисту від нього.
  8.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала головні  шляхи забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини.
  9.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні принципи та засоби захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.
  10.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б показувала класифікацію видів надзвичайних ситуацій, причини їх виникнення та заходи захисту людини у надзвичайних ситуаціях.
  11.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини тютюнопаління,  наслідки негативного впливу паління на людину, заходи його профілактики.
  12.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала види пам’яті людини та засоби її покращення.
  13.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала  основні причини та наслідки виникнення політичних небезпек, основні засоби та заходи запобігання їх виникнення.
  14.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини наркоманії та розвиток залежності людини від наркотиків, заходи щодо профілактики вживання наркотиків.
  15.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала  джерела вібрації, її негативний вплив на людину та засоби захисту.
  16.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б   відображала  основні причини та фактори ризику захворювання на рак.
  17.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні причини виникнення, види терористичних актів та їх негативні наслідки.
  18.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію основних факторів впливу на здоров’я людини та шляхи його укріплення.
  19.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини виникнення екологічних небезпек, їх види, наслідки впливу на людину та оточуюче середовище, засоби і заходи щодо їх попередження.
  20.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала джерела та види впливу на свідомість людини, методи маніпуляції нею та засоби захисту від їх негативного впливу.
  21.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію джерел небезпеки урбанізованого середовища, видів впливу на людину та захист від нього.
  22.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію метеорологічних стихійних лих, їх небезпеку для людини та заходи і засоби захисту від них.
  23.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні джерела, негативний вплив на людину ультрафіолетового випромінювання та засоби захисту від нього.
  24.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні види потреб людини та їх роль у забезпеченні оптимальних умов життєдіяльності.
  25.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію аварій та катастроф, пов’язаних із транспортом, основні причини та засоби попередження їх виникнення.
  26.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала джерела, негативний вплив шуму на людину та засоби захисту від нього.
  27.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини алкоголізму, наслідки впливу на людину алкоголю та методи профілактики вживання алкоголю.
  28.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні причини виникнення, наслідки венеричних захворювань та засоби їх профілактики.
  29.  Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини та наслідки вживання токсичних речовин.
  30.   Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні види інфекційних захворювань, причини виникнення, шляхи розповсюдження та впливу на людину, засоби захисту від них та профілактики.

Порядок подання та захисту ІНДЗ

Індивідуальне завдання виконується протягом семестру і здається викладачу до визначеного графіком навчального процесу терміну. Передбачений захист ІНДЗ на семінарських заняттях з відповідної тематики та у індивідуальному порядку.

Критерії оцінювання індивідуального завдання

Оцінка

за 100 -

бальною

шкалою

Оцінка

за 4 - бальною шкалою

Критерії оцінювання індивідуального завдання

20 балів

„5”

відмінно

Завдання виконано на високому науковому рівні, містить вичерпну інформацію з визначених питань, аналіз та переконливу аргументацію,  носить творчий характер, надається графічний та ілюстративний матеріал, структурно-логічні схеми тощо

16 балів

„4”

добре

Завдання виконано на достатньо високому рівні, матеріал викладено логічно, продемонстровано розуміння основних  проблем з безпеки життєдіяльності, зроблено висновки та узагальнення,  використовується ілюстративний матеріал, але допущені незначні помилки або робота містить не достатньо повну інформацію щодо визначених завдань

12 балів

„3”

задовільно

При виконанні завдання студент продемонстрував певні знання з визначених завданням питань, але допущено суттєві помилки, недостатньо повно розкрита сутність проблем, з безпеки життєдіяльності,  робота не містить аналізу та висновків

0 балів

„2”

незадовільно

У виконаному  завданні  відсутня логіка викладення матеріалу, допущені принципові помилки, не розкрито сутності завдань, не має аналізу, відчутна неспроможність студента робити узагальнення та висновки

Рекомендована література

Базова

Желiбо Є. П., Заверуха Н. М., Зацарний В. В. Безпека життєдіяльності: Навчальний посiбник для студентiв вищих закладiв освiти України I-IV рiвнiв акредитації / За ред. Е. П. Желiбо i В. М. Пiчi. – Київ: «Каравела», Львiв:  «Новий Свiт – 2000», 2001. –  320 с.

Желібо Є.П., Заверуха Н М., Зацарний В В. Безпека життєдіяльності: Навч. посіб. / За ред. Є П. Желібо. 5-е вид. – К.: Каравела, 2007. – 344 с.

Желібо Є.П. Безпека життєдіяльності: Підручник / Є.П. Желiбо, В.В. Зацарний. – К.: Каравела, 2007. – 288 с.

Зеркалов Д.В. Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник / Д.В. Зеркалов. – К.: Основа, 2011. – 526 с.

Лапiн В. М. Безпека життєдіяльності людини. Навчальний посібник / В. М. Лапін.- 6-те вид., перероб. і доп. – К.: Знання, 2007. – 332 с.

Мохняк С.М.  Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник / С.М. Мохняк, О.С. Дацько, О.І. Козій, А.С. Романів, М.П. Петрук., В.В. Скіра, В.О. Васійчук . – Львів: Видавництво НТУ «Львівська політехніка», 2009. – 264 с.

Допоміжна

Безпека життєдіяльності (забезпечення соціальної, техногенної та природної безпеки: Навч. посібник/ В.В. Бєгун, І.М. Науменко. –  К., 2004. – 328с.

Березуцький В. В., Васьковець Л.А., Вершиніна Н.П. та ін. Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник / За ред. проф. В. В. Березуцького. – Х.: Факт, 2005. – 348 с.

Заплатинський В., Матис Й. Безопасность в эру глобализации. Монография. – ЦУЛ, 2010. – 142.

Лапiн В. М. Безпека життєдіяльності людини. Навчальний посібник / В. М. Лапін.- 6-те вид., перероб. і доп. – К.: Знання, 2007. – 332 с.

Пiстун І. П. Безпека життєдіяльності: Навчальний посібник /  І.П.Пістун. – Суми: Видавництво  «Унiверситетська книга», 2000. – 301 с.

Пiстун I. П., Кiт Ю. В. Безпека життєдіяльності. (Психофiзiологiчнi аспекти). Практичнi заняття. Навчальний посiбник / І. П. Пістун, Ю.В. Кіт. – Львiв, «Афiша», 2000. – 239 с.

Бедрій Я. І., Джигірей В. С., Кидисюк А. І. та ін. Охорона праці.: Навчальний посібник / Я. І. Бедрій, В. С.Джигірей, А. І.Кидисюк. -  Львів:  ПТВФ „Афіша”, 1997. – 258 с.

Д’яконов В.І. Безпека життєдіяльності: Навч. посібник / В.І. Д’яконов. – Х.: Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва, 2006. – 240 с.

Мінка С.В. Безпека життєдіяльності: Навчально-методичний посібник/ С.В. Мінка, А.С. Мінка. – 2-ге вид., доповн. – Харків, 2008. – 212 с.

Пістун І. П., Кіт Ю. В., Березовецький А. П. Практикум з безпеки життєдіяльності: Навчальний посібник / За заг. ред. канд. техн. наук І.П.Пістуна – Суми: Видавництво  „Університетська книга”, 2000. – 232 с.

Інформаційні ресурси

  1.  Офіційне інтернет-представництво Президента України http://www.president.gov.ua/.
  2.  Верховна Рада України http://www.rada.kiev.ua .
  3.  Кабінет Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/.
  4.  Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України http://www.mon.gov.ua, www.osvita.com.
  5.  Міністерство екології та природних ресурсів України http://www.menr.gov.ua/.
  6.  Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи http://www.mns.gov.ua/.
  7.  Рада національної безпеки і оборони України http://www.rainbow.gov.ua/.
  8.  Постійне представництво України при ООН http://www.uamission.org/.
  9.  Північноатлантичний альянс (НАТО) http://www.nato.int/.
  10.  Новини про поточні події у світі, в т. ч. про надзвичайні ситуації http://www.100top.ru/news/ (російською мовою).
  11.  Сайт, присвячений землетрусам та сейсмічному районуванню території  http://www.scgis.ru/russian/.
  12.  Сайт, присвячений надзвичайним ситуаціям природного характеру http://chronicl.chat.ru/.
  13.  Офіційний сайт Американського вулканологічного товариства http://vulcan.wr.usgs.gov/ (англійською мовою).
  14.  Український інститут досліджень навколишнього середовища i ресурсів при Раді національної безпеки i оборони України  http://www.erriu.ukrtel.net/index.htm.
  15.  http://www.dnop.kiev.ua – Офіційний сайт Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляду).
  16.  http://www.social.org.ua – Офіційний сайт Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
  17.   http://www.iacis.ru – Официальный сайт Межпарламентской Ассамблеи государств–участников Содружества Независимых Государств (МПА СНГ).
  18.  http://base.safework.ru/iloenc – Энциклопедия по охране и безопасности труда МОТ.
  19.  http://base.safework.ru/safework – Библиотека безопасного труда МОТ.
  20.  http://www.nau.ua – Інформаційно-пошукова правова система «Нормативні акти України (НАУ)».
  21.  http://www.budinfo.com.ua – Портал «Украина строительная: строительные компании Украины, строительные стандарты: ДБН ГОСТ ДСТУ».




1. Герцогство Бретан
2. машинисты при производстве работ согласно имеющейся квалификации обязаны выполнять требования безопасно
3. Возникают сели после обильных дождей интенсивного таяния снега и ледника а также после землетрясения или
4. Мясная продуктивность овец
5. Осуществление права на защиту в уголовном процессе
6. задание в Верхнем городе
7. Возникновение передо мною другого в качестве направленного на меня взгляда вызывает к жизни язык как услови
8. Вопросы совершенствования оценки травмобезопасности рабочих мест при их аттестации по условиям труда
9. Практикум по курсу
10. Рязани
11. Лечение деструктивных пневмонитов
12. Тема- Рынок инновационной продукции Научнотехническая продукция это логичный результат интеллектуаль
13. Изучение проблемы искусства и художника в западноевропейской романтической литературе на примере романа Э.Т.А. Гофмана «Житейские воззрения кота Мурра»
14. Системы базисных функций
15. аР 90 Р 99; бР60 Р65; вР 70 Р 79; гР 50 Р 53
16. ношений состоит в том что обязательным их участником является суд
17. Реферат- Государственное устройство, форма правления и общественный функции государства Республики Беларусь
18. Контрольная работа по дисциплине Информационные системы в экономике Направление контрольной работы
19. Календарно-тематическое планирование по окружающему миру 4 класс
20. Предмет и система источников корпоративного права