Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
17. Алгоритм ARED активного керування чергами пакетів в мережних вузлах.
Базовий принцип адаптивного алгоритма RED (Adaptive RED, ARED) - динамічна зміна параметрів. Обчислення нових значень параметрів здійснюється на основі даних про навантаження за визначений проміжок часу. ARED динамічно вимірює значення параметра мах_р, ґрунтуючись на попередніх значеннях середньої довжини черги avg. Якщо avg приймає значення менше, чим значення нижньої границі min_th, то параметр мах_р приймає досить мале значення передбачається, що інтенсивність навантаження, що надходить, мала. Очевидно також, що при ініціалізації ARED параметр мах_р приймає досить мале значення в зв'язку з тим, що черга порожня, тобто її середній розмір менше нижньої границі. Як тільки середній розмір починає перевищувати max_th, обчислюється нове значення параметра мах_р, що істотно вище попереднього.
Вимірювання значення параметра max_p у залежності від інтенсивності навантаження в алгоритмі ARED
Висновок
Алгоритм ARED адаптується до навантаження, що підвищилося - ймовірність скидання пакета, що надходить, залишається менше одиниці, у той час як якби в розглянутому маршрутизаторі був застосований RED, те імовірність скидання пакета, що надходить, була б дорівнює одиниці. Досить важливим моментом у роботі ARED є його поводження в областях, близьких до верхньої і нижньої границь. У випадку якщо середнє значення розміру черги осциллирует біля нижньої границі min_th, то ARED поступово знижує значення параметра мах_р, тому що навантаження невисоке та ймовірність скидання пакета, що надходить, можна понизити. У випадку якщо середнє значення розміру черги осциллирует біля верхньої границі max_th, то ARED поступово збільшує значення параметра мах_р, тому що, можливо, для запобігання перенавантаження необхідно підвищити ймовірність скидання пакета.
18. Алгоритми класу MRED активного керування чергами пакетів в
мережних вузлах.
Подальший розвиток алгоритмыв активного керування чергами привів до появи цілої множини алгоритмів, яка має назву багаторівневий RED MRED.
Класифікація алгоритмів MRED
Порівняно зі звичайним RED, інші алгоритми цього класу реалізують підтримку пріоритетів пакетів.
19. Постановка і розвязання задачі вибору пропускних спроможностей
(ВПС) мережних каналів з їх неперервної множини за критерієм мінімуму середньої затримки пакетів в мережі при обмеженні на її вартість.
Задача має назву неперервної, тому, що необхідно вибирати пропускні з неперервної множини її значень. Найпростішим випадуком є лінійна залежність вартості каналу від його пропускної спроможності. (7.1)
- залежить від фізичної довжини каналу. Відповідно до багатополюсної моделі мереж черг середній час затримки пакетів в мережі визначається формулою
(7.2)
Інтенсивність залежить від інтенсивності і способу маршрутизації пакетів у мережі.
Для врахування обмежень на вартість мережі при мінімізації середньої затримки використовується метод множників Лагранжа, відповідно до якого записується функція Лагранжа
Для знаходження мінімуму функції Лагранжа (7.3) знаходяться її похідні по пропускним спроможностям, яку прирівнюються нулю
Її розвязання визначається формулою 7.4
Це розвязання залежить від невизначеного множника Лагранжа. Для його знаходження враховуємо обмеження на вартість мережі, яке має вигляд формули 7.5
В результаті використання виразу 7.6 можна отримати додаткову вартість мережі, яка буде забезпечувати мінімізацію середньої затримки
В результаті можна отримати оптимальне розвязання неперервної лінійної задачі ВПС
Це розвязання має назву «правило квадратного кореня»
.цьому оптимальному розвязанню задачі ВПС відповідає мін середня затримка пакетів в мережі, що визнач ф-ю 7.9
Проаналізуємо це оптим розвязання при одакових питомих вартостях каналів
Цей випадок відповідає використ радіоканалів в мережах з комутацією пакетів.
Замість використ мін ф-ї вартості можна ввести мінімізацію степеневої ф-ї середн затримки
Це дозвол розширити набір можливих значень пропускної спроможності за рахунок використ степеневого показника К. В рез отримуємо оптимальне розвязання задачі ВПС у вигляді 7.13, 7.14
При значенні степеневого показника К=1, це розвязання співпадає з отриманим для лінійної ф-ї вартості (7.8, 7.9). При збільшенні степеневого показника К до нескінченності, отримуємо оптим розвязання задачі ВПС (7.15, 7.16).
При зменшенні К до нуля, отрим розвязання задачі ВПС визнач ф-лами (7.17, 7.18)
Яке має назву вибору пропорційного набору пропускних спроможностей. Пропускна спромог каналу прямо пропорційна інтенсивності потоку пакетів в цьому каналі. При цьому сер затримки пакетів для каналів будуть однаковими.
Крім лінійної ф-ї залежності вартості мереж каналів від їх проп спромог, часто викор й інші ф-ї, наприклад
20. Постановка і розвязання задачі вибору пропускних спроможностей
(ВПС) мережних каналів з їх неперервної множини за критерієм мінімумувартості мережі при обмеженні на середню затримку пакетів.
Для розвязання цієї дуальної задачі ВПС також складається ф-я Лагранжа 7.23.
Мінімізації якої призводять до системи рівнянь 7.24
В результаті отримуємо оптимальне розвязання неперер дуал задачі ВПС 7.25
Воно також має назву квадратного кореня. Йому відповідає мін вартість мережі
Розвязання розглянутих неперервних задач ВПС будуть однаковими при узгодженому виборі обмежень.