Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
30. Автотрансформатор трансформатор, дві або більше обмоток якого мають спільну частину[19]. Це є варіант виконання силового трансформатора, в якому первинна і вторинна обмотки сполучені безпосередньо, і мають за рахунок цього не тільки електромагнітний зв'язок, а й електричний. Обмотка автотрансформатора має декілька виводів (як мінімум 3), при підключенні до яких, можна отримувати різні напруги.
Трансформатор (від лат. Transformo перетворювати) статичний електромагнітний пристрій, що має дві або більше індуктивно зв'язані обмотки і призначений для перетворення за допомогою електромагнітної індукції однієї або кількох систем (напруг) змінного струму в одну або декілька інших систем (напруг) змінного струму без зміни частоти системи (напруги) змінного струму
31.
32. Розширення межі виміру амперметру. Силу струму в колі вимірюють амперметром. Обмотки приладу мають порівняно невеликий опір, тому вони включаються послідовно з струмоприймачами. Для розширення меж виміру амперметрів застосовуються шунти.
Шунт - це опір, що включається паралельно амперметру
Для розширення меж виміру амперметрів при змінному струмі застосовують вимірювальні трансформатори струму
I=K*Ia
Розширення межі виміру вольтметру. Напруга вимірюється вольтметрами, обмотки яких мають великий опір (чим більше опір вольтметра V , тим менше похибка його вимірів).
Для розширення межі виміру вольтметра послідовно йому включається додатковий опір
33-35. Електровимірювальні прилади призначені для перетворення різних електричних величин (сили струму, напруги, активних і реактивних потужностей та енергій, коефіцієнта потужності, опору, індуктивності, ємності та інших) у візуальну форму, зручну для сприйняття.
Електровимірювальний прилад складається з вимірювального механізму, який поміщений у корпус, та допоміжних частин (затиски для підключення, перемикачі меж вимірювань, блок живлення, коректор та інші). Вимірювальний механізм складається з рухомої і нерухомої частин, та має шкалу з певною кількістю поділок.
Принцип дії вимірювального механізму може бути заснований на явищі електромагнетизму, електромагнітної сили або теплової дії струму. В результаті цих явищ виникає обертаючий момент, який повертає рухому частину вимірювального механізму разом з покажчиком (стрілкою). Стрілка відхиляється на кут, прямо пропорційний значенню вимірюваної фізичної величини. В протидію обертаючому моменту (електромагнітним або механічним шляхом) створюється рівний та протидіючий момент, тому що інакше стрілка буде відхилятися до кінця шкали при будь-якому значенні вимірюваної величини (відмінної від нуля). 36. Межа вимірювання найбільше значення фізичної величини, яке можна вимірити приладом.
37. Ціна поділки кількість одиниць вимірюваної фізичної величини в одній поділці шкали приладу:
39. Показання приладу значення фізичної величини, яке вимірює прилад (визначається як добуток ціни поділки приладу на кількість поділок, на яке відхилилася стрілка приладу при вимірюванні):
38. Чутливість кількість поділок шкали, на яку відхиляється стрілка приладу при зміні вимірюваної фізичної величини на одну одиницю:
40. Абсолютна похибка різниця між показанням приладу та дійсним значенням вимірюваної фізичної величини:
41. Відносна похибка відношення абсолютної похибки до дійсного значення вимірюваної фізичної величини (виражене у відсотках)
7. Приведена похибка відношення абсолютної похибки до межі вимірювання приладу (виражене у відсотках):
8. Клас точності відношення максимальної абсолютної похибки (встановлюваної при проектуванні приладу) до межі вимірювання приладу (виражене у відсотках):