Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

масляних фарб. Масла рослиннітакожвикористовуються для розведенняфарб івходятьдо складу емульсійнихгру

Работа добавлена на сайт samzan.net:


ВСТУП

Жири широко використовуються у харчуваннілюдини. Цевисококалорійний продукт, щомаєвеликефізіологічнезначення. Вони вживаються для приготуваннякулінарнихстрав, виробленняконсервів, у харчовійпромисловості, безпосередньо в їжу.

У техніці з олійвиробляють мила, оліфи, жирнікислоти,гліцерин. лаки.

Очищенівіддомішок, вибілені і ущільнені масларослинні (преім. лляне, конопляне, горіхове, макове)застосовуються в олійноможивопису в якості основного компонентазв'язуючихмаслянихфарб і у складіемульсійтемперних (казеїново-масляних) фарб.

Масла рослиннітакожвикористовуються для розведенняфарб івходятьдо складу емульсійнихгрунтів і маслянихлаків. Масларослинні, висихаютьповільно (соняшникова, соєва та ін), ірослинні масла, не утворюютьплівок на повітрі (рицинова),застосовуються як добавки, якіуповільнюютьвисиханняфарб наполотні (при тривалійроботі над картинами створюючиможливістьочищати і переписуватиокреміділянкибарвистого шару) абопалітрі, при довготриваломузберіганніфарб.

У медичнійпрактиці з рідкихрослиннихолій (рицинова,мигдальне) готуютьмасляніемульсії; оліїрослинні (маслинова,мигдальне, соняшникова, лляна) входять як основи до складу мазей. Масла рослинні є основою багатьохкосметичнихзасобів.

Основною олійною культурою в нашійкраїні єсоняшник. Кращісортисоняшникувідрізняютьсявисокоюврожайністю, олійністю. У високоолійногонасіннісоняшникувмістоліїможестановити 54-57% їхмаси.

До Росіїсоняшникпотрапив за Петра I на початку XVIII ст.,розводилийого як декоративнурослину. Тількивкінці XIX ст.селянин Данило Бокарьоввперше почав добуватиолію з насіннясоняшнику.

У царськійРосіїбулоблизько 10 тис. дрібнихкустарнихмаслоробок іблизько 400 цензовихмаслозаводів, оснащенихпримітивнимобладнанням. У 1913 виробленнярослинноїолії становила 538 тис.тонн.

За роки Радянськоївладивиробництворослиннихолійперетворилося наодну з найбільшихгалузейхарчовоїіндустрії, щобазується на передовійтехніці і міцнійсировинній базі.

В даний час в Росії і країнах СНД культивують більше 70 сортів ігібридів соняшнику, які ділять на декілька типів в залежності відскладутригліцеридів масла: соняшник лінолевої типу (вмістлінолевої кислоти до 70%, сорт Передовик); соняшник олеїнової типу (вміст олеїнової кислоти до 70%, сорт Первісток); кондитерський тип (великоплідний сорт Саратовський 82); гібридний соняшник, що включаєгібриди радянської селекції (Почин, Казахстанський 334, Донський 342 тощо) ізарубіжної селекції (Солдор 220, Санбред 254 та ін.)


РОЗДІЛ 1. АНАЛІЗ ДОЦІЛЬНОСТІ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ТА ЇЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ

  1.  Дослідження ринку продукції (олії)

Харчова промисловість є однією з галузей української промисловості, що розвиваються найбільш швидкими темпами. На сьогодніпродукціяхарчовоїпромисловостіскладаєприблизно 18% всієїпродукції, яка виробляється на територіїУкраїни. Дана галузьволодієзначнимивиробничимипотужностями, трудовими ресурсами та дослідницькимпотенціалом, тому за останні роки інтерес до неївиявилочималоміжнароднихкомпаній. Внаслідокзначнихвнутрішніх та зарубіжнихінвестицій в українськіпідприємства, а такожвпровадженняміжнародногодосвіду, у галузівідбуваютьсяпозитивнізміни. Зокрема,впровадженняновихтехнологійвиробництвазначнопокращилоякістьпродукції.
За данимиДержкомстатуобсягивипускупромисловоїпродукціїгалузі у 2014 р. порівняно з 2013 р. збільшились на 3,2%, у тому числі на підприємствах з виробництваолії та жирів – на 6,0%.

Протягомостанніхроків на результат роботипідприємствхарчовоїпромисловостівпливалирізнонаправленіфактори, якіможнаподілити на стимулюючі і стримуючі. До стимулюючихможнавіднести в першу чергупозитивнітенденції у олійно-жировійгалузі, які, крімзначноговрожаюнасіннясоняшника у попередньомуроці (6,4 млн. т), обумовленітакожстабільновисокимзовнішнім попитом на вітчизнянуолію(80% відвиробленоїпродукціїспрямовується на експорт). Слідзауважити, щоврожайсоняшнику у поточному році (7 млн. т) є абсолютним рекордом за всіпопередні роки, щосвідчить про високийпотенціалрозвиткувиробництваолії.

Рослинніолії – дужеважливіхарчовіпродукти. Їхпоживнацінністьвизначаєтьсявисокимвмістомтригліцеридіввищихжирних кислот, фосфатидів, стеринів, токоферолів.

Виробництворослиннихолійздійснюється на підприємствахолійножировоїпромисловості. Олійножировапромисловістьтакожвиробляє маргарин, майонез, гліцерин, мила та миючізасоби на жировійоснові, оліфи і деякііншіпродукти, при виробництвіякихрослинніоліївикористовуються в якостісировини. Рослинніоліїотримують з насінняабоплодіврослин шляхом віджимуабоекстрагування. Розрізняютьрослинніолії, щовисихають (лляна, конопляна), щонапіввисихають (соняшникова, бавовняна) і не висихають (касторова, кокосова). Сировиною для виробництварослиннихолій є насіннясоняшнику, соя, оливки, кукурудза та іншірослини.

Виробництворослинноїолії в Україні є потужною галуззюагропромислового комплексу, яка об'єднуєвиробниківнасіння і олійножировоїпродукції. В основному цягалузьорієнтована на виробництвосоняшниковоїолії й продуктів, пов'язаних з нею. У загальномуобсязівиробництваолійних культур в Українісоняшникзаймаєпонад 90%, а в структуріпосівнихплощ – не менше 10%. Щорічнийваловийзбірпостійнозбільшується. Країназаймаєтретємісце в світовому рейтингу післяАргентини та Росії, забезпечуючивід 7 до 12% світовоговиробництвасоняшнику.

Насіннясоняшнику як один ізліквіднихвидівпродукціїдовгий час використовувався як спосібплатежівсільськогосподарськимипідприємствами. Не дивно, щопосівніплощіпідсоняшникомзбільшуються. Соняшник – культура вигідна, вінздатендатиприбуток до 89%. Вінменшезалежитьвідпогодних умов, хочадощовелітознижуєвмістолії в насінні. Якщонаприкінці 80-х роківврожайністьсоняшнику в нашійкраїнібула на рівнієвропейськихкраїн, то зараз спостерігаєтьсящорічний спад врожайності, в середньому на 7% на рік. Цевідбувається з двох причин: порушенняагротехнології й виснаження земель (через порушенняагротехнології).

Незалежні в умовахринковоїекономікифермерисіютьсоняшник з порушеннямвсіхагротехнічних норм. Садитисоняшникнаодному і тому ж місціможнатільки раз у шість-сімроків. В останні роки врожайністьсоняшникуістотнознизилася. Цепов'язано в основному з матеріальнимиможливостямисільськогосподарськихвиробників. Внесення добрив скоротилося в кількаразів, і сьогодні урожай соняшникуотримуютьвиключно за рахунокприроднихресурсів.

У споживаннірослиннихолій в Україніпереважаєсоняшниковаолія, яка використовуєтьсянаселенням як один з основнихпродуктівхарчування, а такожвиступає в якостісировини для одержаннярізноїпродукції (майонезу, консервів та ін.) Слідзазначити, що 90% населенняУкраїнівіддаютьперевагусамесоняшниковійолії. Ще за радянськихчасівбільшістьукраїнцівзвикли до нерафінованоїоліїжовтого, майжеоранжевоговідтінкуіз запахом смаженогонасіння. Цютрадиціюпідтримує і український ДСТУ, якийсерйозновідрізняєтьсявідсвітового стандарту: два найважливішихпоказника – кислотне та перекисне число в Українівище в кількаразів.

В нинішній час жителі великих містволіютькупуватирафіновануолію, яка не маєні смаку, ні запаху. У регіонах з низькоюкупівельноюспроможністюнаселеннябільшоюпопулярністюкористуєтьсянерафінована, тобтонеочищенаолія з насіннясоняшнику, щовироблена на місцевихпідприємствах. Перевага, яку в провінціївіддаютьнерафінованійолії, легко пояснюєтьсяїї дешевизною.

Основним сектором продажіврослиннихолій є промисловість, на другомумісці – роздрібнаторгівля, на третьому - НоRеСа. Промисловістьспоживає у великих обсягахсоєву, пальмову, кокосову, ріпаковуолії. Роздрібнаторгівля в основному збуваєоливкова і соняшниковуолії.

Основним видом олії на українському ринку залишаєтьсясоняшникова, що становить близько 70% всього обороту ринку, на другому місці – пальмоваолія з часткоюблизько 20% відзагальногообсягупродажів. Всііншівидирослиннихолійсумарнозаймають 10% ринку.

Звідновленням приросту виробництва продукту відзначається і прирістйогоекспорту, темп якого у 20012 роцісклав 75%, а в 2013-му - 15%. Українаекспортуєсоняшниковуолію в 90 країнсвіту. СередосновнихнапрямківекспортупродукціїможнавиділитиІндію, Єгипет, Нідерланди. Доситьзначніобсягисоняшниковоїоліїнаправляютьсятакож до Туреччини, Іспанії, Італії та Росії.Сукупначасткаіншихкраїн-імпортерівукраїнськоїпродукції становить 35% у загальномуобсязіекспорту.

Обсягімпортуоливковоїолії в 2013роцісклав 1,353 тонни. Основнимпостачальником оливкового масла на територіюУкраїни у 2010 роцібулаІспанія, часткаякої в загальномуобсязіімпортупродукціїсклала 62%. На другому і третьомумісцях в рейтингу постачальниківперебуваютьГреція та Італія (18% і 14% відповідно).Сукупначасткаіншихкраїн-постачальників, якими є Туреччина, Туніс, Ліван і Німеччина, становить лише 6% у загальномуобсязіімпортуоливковоїолії.


  1.  Характеристика продукції за видами

Коли нам кажуть про користьрослинного масла, то чомусьуявляєтьсясаменайчастішевикористовуване в господарствісоняшникова. Ну, в крайньомувипадку, оливковаоліяабокукурудзяна. Однакці три види масел - цетільки початок просто величезногоперелікурослинних масел, використовуваних в харчовійпромисловості, косметології та медицині.

Чим же кориснийкожен з видіврослинних масел?

Користь і шкодарослинного масла

Щостосуєтьсяприйому в їжупродуктів, обсмажених на нерафінованійрослинномумаслі, то не вартовикористовуватиданий вид для приготуваннястрав. Кращезастосовуватидезодорована і рафінованаолія. В процесірафінуванняусуваютьсязайвіскладові: фарбувальніречовини, слиз і осад. При дезодоруваннявтечутьнепотрібний запах і залишкиречовин. На такому масліможнасмажити без всяких побоювань.

Отже, давайте розглянемо, яківидирослинних масел доступні у продажу і чим вони відрізняються один від одного.

Соняшникова оліяУ їжу ми вживаємо два види соняшникової олії: нерафінована і рафінована. Звичайно, нерафінована олія краще засвоюється, тому воно корисніше. Рослинне масло - дуже поживний продукт. До його складу входять вітаміни (вітаміни груп A, D, E і F) і мікроелементи. Соняшникова олія не може містити холестерину, тому що не містить тваринних жирів. Крім цього, рослинне масло допомагає виводити з організму холестерин, що захищає стінки кровоносних судин від утворення тромбів і атеросклерозу.

Соняшникова олія показано вживати в їжу при хворобах серцево-судинної системи, а також при порушенні мозкового кровообігу. Однак це ще не всі його цілющі властивості. Народна медицина використовує соняшникова олія для лікування зубного болю, захворювань кишечника, шлунка, тромбофлебіту, хвороб легень і печінки. Також масло соняшнику використовують в косметології і при ароматерапії.

Оливкова олія.Масло, що отримується з оливкових плодів, складається повністю з ненасичених жирів, здатних без праці розщеплювати тваринні жири. Оливкова олія застосовно для загального оздоровлення організму, оскільки знижує рівень шкідливого холестерину, сприяючи тим самим профілактиці діабету, ожиріння і серцево-судинних захворювань.

В оливковій олії багато вітамінів, наприклад, вітаміни групи А, D, Е і К, що сприяють зміцненню кісток, м'язів, імунної системи.

Крім перерахованих вище властивостей, оливкова олія має хорошим жовчогінним властивістю. Вченими доведено, що жирні кислоти, що містяться в оливковій олії, притупляють почуття голоду, що добре позначається для тих, хто захоплюється дієтами.

Оливкова олія часто використовують в дерматології, оскільки воно сприяє швидкому загоєнню ран. Регенеруючі властивості даного масла обумовлені вмістом природного речовини олеокантал. Це речовина застосовується також і як знеболювальний та протизапальний засіб.

Природні антиоксиданти, що містяться в оливковій олії, володіють протиракову дію, а також запобігає процес старіння. При смаженні на оливковій олії канцерогени не утворюються, тому масло зберігає свою чистоту.

Визначення виробничої програми на 2015 рік.

Назва продукції

Одиниця виміру

Обсяг виробництва

Ціна за одиницю продукції грн.

Обсяг реалізації, грн.

Олія нерафінована

пляшка

35 000

19,00

665 000

Олія рафінована недезодорована

пляшка

29 000

18,50

536 500

Олія рафінована дезодорована

пляшка

36 000

19,50

702 000

Разом

100 000

19,00

1 903 500

Орендна плата на місяць складає 21300*12міс.= 255600

Потреба у виробничих площах

Тип приміщення

Площа, м2

Ставка орендної плати на місяць, грн/м2

Сума орендної плати на місяць, грн.

Виробниче приміщення

150

70,00

10 500,00

Складське приміщення

100

70,00

7 000,00

Офісне приміщення

30

80,00

2 400,00

Підсобне приміщення

20

70,00

1 400,00

Разом

300

21 300,00

Таблиця 2.3 – Розрахунок вартості основних фондів та амортизаційних відрахувань

Назва обєктів основних фондів

Кіль-кість, шт.

Вартість об’єкта, грн./шт

Загальна вартість, грн.

Термін корисного викорис-тання, років

Річна норма амор-тизації, %

Річна сума аморти-зації,

грн.

Залишкова вартість основних фондів,

грн.

Робочі машини та обладнання, всього

*

*

240000

*

*

30000

210000

в тому числі:

Лінія підготовки сировини

1

100000

100000

8

12,5

12500

87500

Пакувально-фасувальна машина

1

80000

80000

8

12,5

10000

70000

Сушильна шафа

1

50000

50000

8

12,5

6250

43750

Змішувач

1

10000

10000

8

12,5

1250

8750

Транспортні засоби, всього

*

*

130650

*

*

13065

117585

в тому числі:

Легковий автомобіль

1

55450

55450

10

10,0

5545

49905

Вантажний автомобіль

1

75200

75200

10

10,0

7520

67680

Інші основні фонди, всього

*

*

22550

*

*

7910

14640

в тому числі:

Стол

8

200

1600

10

20,0

320

1280

Стілець

10

80

800

8

25,0

200

600

Шафа

5

400

2000

10

20,0

400

1600

Офісний стілець

3

300

900

10

20,0

180

720

Компьютер

3

4000

12000

5

40,0

4800

7200

Програмне забезпечення для компютера

-

-

3000

5

40,0

1200

1800

Телефонний апарат

3

150

450

10

20,0

90

360

Принтер-ксерокс

1

800

800

5

40,0

320

480

Факс

1

1000

1000

5

40,0

400

600

Всього

*

*

393200

*

*

50975

342225




1. ТЕМА ’ 4 1 Своеобразие философии Средневековья.html
2. Минский тракторный завод РУП МТЗ тракторный завод в Беларуси входит в восьмёрку крупнейших производи
3. Політичні еліти та лідерство
4. Клиническое исследование при любом внутреннем незаразном заболевании
5. Личностные особенности матери ребенка с отклонениями в развитии и их влияние на детско-родительские отношения
6. Месторождение лечебных грязей бухты Экспедиции
7. Эфиопия- смотрящие за горизонт
8. Тема- Социальноопасные явления и защита от них Цель занятия- изучить опасности социального характера их
9.  Первое ошибочное убеждение большие деньги достаются только тяжким трудом
10. Некоторые химические элементы
11. ламный совет России Комитет по рекламе Торговопромышленной палаты России Рос сийская ассоциация рекл
12. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 9 ОСНОВЫ ЯЗЫКА OBJECT PSCL
13. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ИННОВАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В ВОСПИТАТЕЛЬНОМ ПРОЦЕССЕ ПРИ РАБОТЕ С ДЕТЬМИ С ОВЗ В КОРРЕКЦИОННО
14. Тема 4 Законодавство України про релігійні організації
15. ЗЕЛЕНОЕ ОЗЕРО 1 В лагере Зеленое озеро нет никакого озера
16. Электролитическая диссоциация кислот оснований солей
17. тема рынков. Формы торговли
18. Реферат- Уроки и выводы из опыта развязывания и ведения агрессии США и НАТО против Югославии
19. тематики Вопросы для подготовки к экзамену по дисциплине Физика Механическое движение
20. Фінанси і кредит 6