Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Зміст і оформлення четвертого розділу „Охорона праці”
Розділ „Охорона праці” (обсяг 7-10 стор. м/п тексту) повинен складатися з підрозділів:
По тексту кожного підрозділу необхідно робити посилання на використану літературу, нормативно-правові акти.
Конкретні питання, які висвітлюються в окремих підрозділах, а також технічні розрахунки, що наводяться в заходах з поліпшення умов праці визначаються консультантом викладачем з дисципліни «Охорона праці в галузі».
Завершення роботи над розділом „Охорона праці” фіксується підписом консультанта на титульному листі пояснювальної записки. Без підпису консультанта дипломний проект до захисту не допускається.
Вступ розділу „Охорона праці”(Обсяг 0,5 стор., слово «вступ» не писати).
Обґрунтувати необхідність даного розділу (значення і задачі охорони праці, які випливають із законодавства України про охорону праці [1,2,3,4].
Мета розділу поліпшення умов праці працівників, попередження виробничого травматизму, профзахворювань, пожеж, аварій та ін. на виробничих дільницях, технологічному обладнанні, в приміщеннях, в зонах робочих місць. (Згідно з темою дипломного проекту).
Аналіз будівельно- планіровочних особливостей базової дільниці (розділ „Охорона праці” обсяг 0,5-1 стор. м/п. т.)
Характеристика будівлі, де знаходиться базове виробництво (тема диплому) Конструкція, будівельний матеріал, розміри (сітка колон), висота, розташування обладнання, засоби механізації, відстань між ПК, ширина проходів, проїздів [14,15].
Аналіз шкідливих і небезпечних виробничих чинників (розділ „Охорона праці”обсяг 3-4 стор. м/п. т.)
Аналіз являється результатом переддипломної практики - аналізуються всі існуючі умови які існують на об'єкті, що є прототипом проектованого. Тема дипломного проекту кардинально впливає на аналіз та впровадження сучасних методів і засобів виробництва, дистанційне керування, автоматичні лінії, роботи, роботизовані комплекси і т.ін. аналіз необхідно здійснювати для того виробництва, в якому передбачається здійснювати зміни. Структурні зміни (нові відділи або розділи) аналіз для відділу, для робочих місць у відділі. При глобальних структурних змінах на підприємстві - аналіз травматизму і профзахворювань (статистичний, топографічний, економічний методи і т.ін.).
Виявлення і аналіз шкідливих та небезпечних виробничих чинників проводиться за допомогою аналогів (базового варіанту лабораторії, ділянки, робочого місця і т. ін.), а також з використанням теоретичних знань за технологією, конструкцією і умовами праці.
У цьому підрозділі дати визначення шкідливих і небезпечних виробничих чинників та їх класифікацію, а також коротку характеристику активні, пасивно-активні, пасивні; фізичні, хімічні, біологічні та психофізіологічні. Далі по пунктах (визначаються консультантом) аналізуються і більш характерні чинники для даного виробництва або умов праці.
Проаналізуємо шкідливі і небезпечні чинники найбільш характерні для наших умов праці (або виробництва).
а). Аналіз повітряного середовища (характеристика, забруднення, класифікація, мікроклімат, нормування). Конкретні виробничі умови: джерела забруднення, тяжкість праці T(Со), (%), V (м/с) для різних періодов року [ 16, 17, 18].
б). Аналіз виробничого освітлення (види, типи і системи виробничого освітлення, характер зорової роботи, вимоги до освітлення, нормування). Конкретні виробничі умови: розряд зорової роботи, норми штучного (Е, лк) та природного (КПО, %) освітлення [19].
в). Аналіз виробничого шуму та вібрації (причини виникнення, характеристики, дія на людину, нормування). Конкретні виробничі умови: джерела шуму та вібрації, санітарні норми і граничний спектр (ГС) [20, 21, 22].
г). Аналіз небезпеки дії випромінювань (види і джерела випромінювань, вплив на організм людини, характеристики, нормування). Конкретні виробничі умови: джерела випромінювання, санітарні норми [23, 24, 25].
д). Аналіз можливих механічних пошкоджень (причини виникнення джерела, вплив на людину). Конкретні виробничі умови: джерела механічних пошкоджень [26, 27, 28].
е). Аналіз небезпеки ураження електричним струмом (причини ураження, електротравми, ступень дії електричного струму, класифікація приміщень по небезпеці ураження людей електричного струмом). Конкретні виробничі умови: джерела електронебезпеки, клас приміщення [29, 30, 31].
ж). Аналіз пожежної безпеки (пожежа, пожежна безпека, пожежна профілактика, активний пожежний захист, небезпечні і шкідливі чинники пожежі та вибуху, категорії виробництв по пожежовибухонебезпеці). Конкретні виробничі умови: категорія виробничого приміщення по пожежовибухонебезпеці [32,33,34].
з). Аналіз психофізиолгічних шкідливих і небезпечних виробничих чинників (виділити найбільш характерні чинники - причини виникнення і дію на людину) [12].
Заходи з поліпшення умов праці (розділ „Охорона праці” Обсяг 3-4 стор. м/п. т.)
Заходи з поліпшення умов праці можна поділити на організаційні, санітарно-гігієнічні та інженерно-технічні.
Заходи розробляються по тим питанням, для яких був проведено аналіз. Кожен пункт заходів повинен закінчуватися пропозиціями щодо конкретних виробничих умов. У підрозділах приводяться технічні розрахунки 1-2 параметрів по забезпеченню безпечних умов праці вентиляції, освітлення, звукоізоляції і т.ін., які визначаються консультантом дипломної роботи. Розрахунки викопуються в кінці відповідного пункту заходів.
1. Будівельно-планіровачні заходи.
2. Заходи щодо оздоровлення повітряного середовища.
3. Заходи щодо забезпечення виробничого освітлення.
4. Заходи щодо зменшення впливу шуму та вібрації.
5. Заходи щодо небезпеки дії випромінюваннь.
6. Заходи щодо запобігання механічних ушкоджень.
7. Заходи, що виключають ураження електричним струмом.
8. Заходи щодо забезпечення пожежної безпеки.
9. Заходи щодо зниження впливу психофізіологічних виробничих чинників.
Висновки до розділу (розділ „Охорона праці”)
У даному розділі дипломного проекту проведений аналіз шкідливих і небезпечних виробничих чинників (мета розділу) та запропоновані заходи щодо поліпшення умов праці за розрахунком. .
Тематика розрахункових параметрів з ОП та ТБ (розділ „Охорона праці”)
Рекомендована література та нормативно-правові документи до розділу „Охорона праці”: