Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Проект
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ЖИТОМИРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗАТВЕРДЖУЮ
Ректор університету, професор
____________В.М.Микитюк
„____”______________2012 року
П О Л О Ж Е Н Н Я
про проведення практики студентів
Житомирського національного агроекологічного університету
Розглянуто і схвалено
Вченою радою університету,
протокол № ___ від ____________
Житомир 2012
Практика студентів університету є обовязковою складовою підготовки фахівців за відповідними напрямами, спеціальностями. Організується і проводиться практична підготовка у відповідності до Закону України „Про вищу освіту”, „Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України” від 08.04.93 р. №93 та „Методичних рекомендацій щодо проведення практики студентів у аграрних вищих навчальних закладах”, рекомендованими Науково-технічною радою Міністерства аграрної політики України (протокол №5 від 16.12.03 р.).
1.1 Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професії, формування у них, на базі одержаних в університеті знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах.
1.2 Основним завданням практики студентів в університеті є якість підготовки випускника, яка впливає на його професійне становлення.
1.3 Практика студентів передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні необхідного обсягу практичних знань і умінь відповідно до освітньо-кваліфікаційних рівнів: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр.
1.4 Зміст практичної підготовки визначається освітньо-кваліфікаційною характеристикою, освітньо-професійною програмою, навчальними планами і програмами навчальних дисциплін.
1.5 Проведення практичного навчання студентів покладається на викладачів, майстрів виробничого навчання, спеціалістів та керівників підприємств, обізнаних із методами організації виробничої та управлінської діяльності з відповідних спеціальностей.
1.6 Зміст, наступність та взаємозвязок всіх видів практик визначаються наскрізною програмою практики, яка розробляється випусковими кафедрами та навчально-методичними комісіями факультетів відповідно до вимог галузевих стандартів вищої освіти і затверджується ректором університету.
Наскрізна програма практики це основний навчально-методичний документ, що регламентує мету, зміст і послідовність проведення практик, підведення їх підсумків і містить рекомендації щодо видів, форм і методів контролю якості підготовки.
1.7 На основі наскрізної програми практики та у відповідності до навчального плану кафедрами розробляються робочі програми відповідних видів практик, які затверджується деканом факультету.
Робочі програми практики повинні містити наступні розділи: мету та завдання практики; перелік знань, умінь і навичок, яких має набути студент під час практики; зміст практики, її структура; індивідуальні завдання; методичні рекомендації щодо виконання конкретних практичних завдань і ведення документації; форми і методи контролю; вимоги до звіту про практику; критерії оцінювання; підведення підсумків практики.
Програма практики може також містити методичні вказівки (рекомендації) щодо проходження практики, перелік літератури та необхідної документації, екскурсії під час проведення практики та інші заходи, що сприяють закріпленню знань, отриманих під час навчання.
Індивідуальне завдання розробляється керівником практики від кафедри і видається кожному студенту. Зміст індивідуального завдання повинен відповідати як завданням навчального процесу, так і потребам виробництва, враховуючи інтереси студента, конкретні умови, можливості та пропозиції організації, підприємства, установи, тощо. Індивідуальне завдання студента при проведенні переддипломної (науково-дослідної) практики узгоджується з тематикою дипломного проекту (роботи).
2. Види і зміст практик
2.1 Перелік видів навчальних і виробничих практик та їх тривалість визначаються стандартами вищої освіти та відображаються відповідно в навчальних планах і графіках навчального процесу.
2.2 Залежно від напряму підготовки (спеціальності, спеціалізації) студентів практика може бути:
2.3 Навчальна практика передбачає ознайомлення студентів із особливостями обраного фаху, поглиблення знань та формування первинних загально-професійних і спеціальних умінь, в окремих випадках оволодіння робітничою професією.
Оплата праці студентів, у разі виконання ними робіт під час проходження навчальної практики, може проводитись за діючими нормами і розцінками за фактично виконаний обсяг робіт згідно з діючим законодавством про працю.
Навчальна практика за рішенням рад факультетів може здійснюватися як тривалими концентрованими періодами в межах навчального року, так і шляхом чергування з теоретичними заняттями по днях, тижнях і т.п.
Тривалість робочого дня студентів під час навчальних практик на навчально-допоміжних обєктах університету становить 6 академічних годин, а на підприємствах згідно з діючим законодавством. Керівництво навчальною практикою студентів залежно від її змісту і місця проведення здійснює викладач та майстер виробничого навчання.
При проведенні навчальної практики один викладач може водночас керувати не більше, ніж однією академічною групою студентів.
Під час практики студенти ведуть щоденники, які систематично перевіряють керівники практики.
По закінченні навчальної практики з дисциплін студентам виставляється залік за результатами перевірки щоденників і особистого спостереження викладача під час практики. За необхідності з окремими студентами проводиться співбесіда з питань виконання програми практики.
2.4 Основним завданням виробничої практики є закріплення, розширення і поглиблення студентами теоретичних знань, одержаних в процесі вивчення певного циклу навчальних дисциплін, та набуття ними практичних умінь з напряму (спеціальності), а також збір фактичного матеріалу для виконання навчально-дослідних завдань.
2.5 Науково-дослідна практика спрямована на розвиток компетенцій, що повязані з організацією і виконанням науково-дослідних робіт.
2.6 Переддипломна практика є завершальним етапом навчання, що проводиться на випускному курсі з метою поглиблення, узагальнення і вдосконалення набутих ними знань, оволодіння професійним досвідом, компетенціями та їх готовності до самостійної трудової діяльності. Під час цієї практики студент здійснює збір фактичних матеріалів для виконання дипломної роботи (проекту).
Навчально-методичні комісії з напрямів (спеціальностей), кафедри розробляють, окрім наскрізних та програм окремих видів практик, інші методичні документи, що спрямовані на підвищення ефективності практики студентів.
3.1 Усі види практик проводяться в організаціях, установах, базових господарствах, підприємствах, філіях кафедр, що відповідають вимогам відповідних програм практик.
Організації, підприємства, установи тощо, що використовуються як бази практики, мають відповідати таким вимогам:
3.2 Для проведення навчальних практик студентів, залежно від спеціальності та видів, використовуються наступні власні бази університету:
3.3 Студенти, які навчаються за державним цільовим замовленням, проходять виробничу практику на підприємствах, з якими укладена угода на цільову підготовку фахівців з вищою освітою для агропромислового комплексу.
3.4 Студентам, які навчаються за державним замовленням, бази практик забезпечує університет.
3.5 Якщо підготовка спеціалістів здійснюється на контрактній основі за рахунок юридичних осіб, то базами практик є організації, установи, які зазначені в угоді на підготовку фахівців, за умови, що вони відповідають вимогам наскрізних програм практик зі спеціальностей, а при навчанні за рахунок фізичних осіб - бази практик забезпечують ці особи або університет.
3.6 Визначення баз практики здійснюється керівництвом університету (ректоратом, навчально-методичним відділом, деканатами, випусковими кафедрами) на основі прямих угод із організаціями, підприємствами, установами тощо, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності.
3.7 Для проходження виробничих практик студентами-іноземцями на території України бази забезпечує університет, а на території країни, з якої прибув студент-іноземець, обирає для себе місце самостійно, виходячи з програми практики.
Студенти-іноземці отримують програму практики, індивідуальні завдання, складають звіт в порядку, установленому університетом.
3.8 Студенти можуть самостійно обирати для себе місце проходження практики і пропонувати його для використання, за умови забезпечення цією базою виконання програми практики та укладення угоди.
3.9 Із базами (підприємствами, організаціями, установами) будь-яких форм власності завчасно укладаються угоди щодо проведення практик (додаток В). Тривалість дії цих угод погоджується договірними сторонами. Вона може визначатися на період конкретного виду практики або до 5 років.
3.10 Бази практик в особі їх перших керівників разом з університетом несуть відповідальність за організацію, якість і результати практики студентів.
4. Організація і керівництво практикою
4.1 Відповідальність за організацію та проведення практики покладається на ректора університету.
Загальну організацію практики та контроль за її проведенням в університеті здійснює завідуючий навчальними і виробничими практиками, який підпорядкований першому проректору, проректору з навчальної роботи.
Організаційне, навчально-методичне керівництво і виконання програми практики забезпечують відповідні кафедри.
4.2 Організаційними заходами, що забезпечують підготовку та порядок проведення практики, є:
4.3 До керівництва практикою студентів залучаються досвідчені викладачі кафедр, які беруть безпосередню участь в навчальному процесі.
4.4 Направлення студентів для проходження виробничих практик оформляється наказом ректора за поданням випускових кафедр та деканів факультетів не пізніше ніж за місяць до початку практики.
4.5 На початку практики студенти отримують інструктаж з охорони праці в галузі, ознайомлюються з правилами внутрішнього розпорядку організації, підприємства, установи тощо, порядком отримання документації, правилами використання обладнання і матеріалів.
За наявності вакантних місць студенти можуть бути зараховані на штатні посади, якщо зміст роботи відповідає вимогам програми практики.
При зарахуванні студентів на штатні посади на час проходження практики на них розповсюджується законодавство про працю та правила внутрішнього розпорядку організації, підприємства тощо.
На студентів-практикантів, не зарахованих на штатні посади, розповсюджуються такі ж умови.
4.6 Тривалість робочого часу студентів під час проходження практики регламентується Кодексом законів про працю України і складає для студентів віком від 16 до 18 років 36 годин на тиждень (ст. 51 із змінами, внесеними Законами № 871-12 від 20.03.91, № 3610-12 від 17.11.93, № 263/95 ВР від 05.07.95), від 18 років і старше не більше 40 годин на тиждень (ст. 50 в редакції Закону № 871-12 від 20.03.91, із змінами, внесеними Законом № 3610-12 від 17.11.93).
4.7 Наказом ректора університету про проведення практики студентів визначається (додаток А):
- місце та терміни проведення практики;
- відповідальний керівник за організацію практики та оформлення підсумкового звіту за її результатами;
- посадова особа, на яку покладено загальну організацію практики та контроль за її проведенням .
4.8 Навчально-методичний відділ, завідуючий навчальними, виробничими практиками:
- здійснює контроль за проведенням практики, аналізує та узагальнює її результати;
- здійснює контроль за розробкою програм практики;
- аналізує звіти кафедр за результатами практики та готує підсумкову довідку про її проведення;
- формує перелік базових підприємств (організації, установ) та розміщує на сайті університету
4.9 Відповідальним за організацію і проведення практики на факультетах є декан факультету, який:
- здійснює керівництво навчально-методичним забезпеченням практики на факультеті;
- інформує студентів про місце, строки проведення практики та форми звітування;
- здійснює контроль за організацією та проведенням практики кафедрами, виконанням програми практики, своєчасним складанням заліків і звітної документації за підсумками практики;
- заслуховує звіти кафедр про проведення практики на раді факультету.
4.10 Безпосереднє навчально-методичне керівництво практикою студентів забезпечують відповідні кафедри, які здійснюють наступні заходи:
- розробляють програми практик;
- визначають бази практик, узгоджують з ними кількість студентів, що приймаються на практику;
- призначають керівників практики та забезпечують по можливості їх виїзд на бази практик за декілька днів до їх початку для перевірки готовності до прийому студентів і ознайомлення керівників підприємств (організацій, установ) з програмами практики;
- розробляють тематику індивідуальних завдань на період проведення практики;
- організовують проведення зборів студентів з питань практики за участю керівників практики;
- здійснюють керівництво і контроль за проведенням практики;
- повідомляють студентів про систему звітності з практики , яка затверджена кафедрою а саме: подання письмового звіту, правил оформлення виконаного індивідуального завдання, підготовка доповіді, повідомлення, виступу тощо;
- обговорюють підсумки та аналізують виконання програм практики на засіданнях кафедри ;
- подають до деканатів, навчально-методичного відділу звіти про проведення практики з пропозиціями щодо удосконалення її організації.
4.11 Керівник практики від університету:
4.13 Студенти університету при проходженні практики зобовязані:
4.14 Для студентів, які навчаються за заочною формою навчання та не працюють за обраним фахом, за рішенням випускової кафедри і деканату направляються на професійну практику для ознайомлення з обраною спеціальністю і підготовки та збору матеріалів для дипломного проекту (роботи) тривалістю до одного місяця.
У період професійної практики студенти заочної форми навчання за основним місцем роботи мають право на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати.
5. Порядок підведення підсумків практики
5.1 По закінченні терміну виробничої практики студенти складають письмовий звіт, передають його для рецензування керівникові від університету разом з щоденником, відгуком і характеристикою, підписаними безпосереднім керівником практики від бази практики. Звіт повинен відображати відомості про виконання студентом усіх розділів програми практики та індивідуального завдання, мати розділи з охорони праці, висновки, пропозиції, список використаної літератури та ін.
5.2 Звіт з практики захищається студентом у комісії, призначеній деканом факультету (завідуючим випусковою кафедрою), протягом перших десяти днів семестру, який починається після практики. До складу комісії входять керівники практики від університету, керівники баз практики (за можливістю), викладачі кафедри, які викладали практикантам відповідні спеціальні дисципліни.
5.3 Оцінка за практику вноситься в заліково-екзаменаційну відомість, в залікову книжку та індивідуальний план студента за підписами членів комісії.
5.4 При призначенні розміру стипендії оцінка студентів за виробничу практику враховується стипендіальною комісією факультету разом з іншими оцінками, отриманими за результатами підсумкового контролю. Якщо залік по практиці проводиться після видання наказу на призначення стипендії студенту, то оцінка за практику відноситься до результатів наступної сесії.
5.5. Практика оцінюється за стобальною системою і складається з оцінки:
5.6 Студенту, який не виконав програму практики без поважних причин, може бути надано право проходження практики повторно. Студент, який востаннє отримав негативну оцінку по практиці в комісії, відраховується з університету.
5.7 Підсумки з кожного виду практик обговорюються на засіданні відповідної кафедри, а загальні підсумки практик обговорюються на засіданнях рад факультетів, конференціях не менше одного разу протягом навчального року.
5.8 Звіти про виробничу практику зберігаються на відповідній кафедрі протягом трьох років. По закінченні терміну зберігання, звіти знищуються комісією, склад якої затверджує декан факультету, і про що складається відповідний акт.
6. МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАКТИКИ
6.1 Витрати на практику студентів вищих навчальних закладів входять складовою частиною в загальні витрати на підготовку фахівців.
6.2 Норма часу на проведення захисту звіту за практику встановлюється із розрахунку 0,33 год. на одного студента кожному члену комісії (кількість членів комісії не більше 3 осіб).
6.3 Оплата праці безпосередніх керівників практики від бази практики здійснюється на умовах погодинної оплати із розрахунку 0,5 годин на одного студента за тиждень.
Розмір погодинної оплати керівника практики залежить від його посади, наукового ступеня та вченого звання.
Форма оплати праці спеціалістів баз практики проводиться університетом за трудовою угодою.
6.4 Під час практики у період роботи на робочих місцях і посадах з виплатою заробітної плати за студентами зберігається право на одержання стипендії за результатами семестрового контролю.
6.5 Оплата відряджень викладачам університету керівникам практики студентів здійснюється згідно з чинним законодавством про оплату службових відряджень.
6.6 Оплата праці майстрів виробничого навчання за проведення навчальної практики здійснюється за посадовими ставками.
6.7 Робочий час керівника практики від університету враховується як педагогічне навантаження, що заплановане йому на керівництво практикою на навчальний рік.
Додаток А
Приклад форми наказу ректора університету
про проведення практики студентів
Міністерство аграрної політики та продовольстваУкраїни
ЖИТОМИРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАКАЗ
„____” _____________200__р. № ___________
Про організацію і проведення практики
студентів денної (заочної) форми навчання
напряму підготовки (спеціальності)______
____________________________факультету
Відповідно до навчального плану підготовки фахівців за напрямом (спеціальністю)____________________, Положення “Про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України”, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.1993 р. №93.
НАКАЗУЮ:
(назва виду практики)
____курсу напряму підготовки (спеціальності) протягом _____тижнів з ________ до ________р. в організації, підприємства, установи тощо, згідно додатку 1.
Ректор університету
Виконавець (П.І.Б.)
Візи:
Перший проректор,
проректор з навчальної роботи (підпис) __________________
али, прізвище)
Декан ________________факультету (підпис) _____________
(назва факультету) (ініціали, прізвище)
Зав. випускової кафедри
(відповідальний виконавець) (підпис) ________ (ініціали, прізвище)
Зав.навчальними, виробничими практиками НМВ _________
(ініціали, прізвище)
Додаток №1
РОЗПОДІЛ
студентів _____курсу напряму підготовки (спеціальності)__________________
для проходження виробничої____________практики
в період з _____по _______р.
№ п/п |
П.І.Б. студента |
Група |
База практики, юридична адреса |
Керівник практики |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
За угодами на цільову підготовку |
||||
За укладеними угодами на практику |
||||
УГОДА №___________
на проведення практики студентів вищих навчальних закладів
місто Житомир “______” _________________20___ р.
Ми, що нижче підписалися, з однієї сторони
Житомирський національний агроекологічний університет
(далі - вищий навчальний заклад), в особі
ректора - ______________________________________________
що діє на підставі____________________________________________________________,
(статут або доручення)
і, з другої сторони,___________________________________________________________
(назва підприємства, організації, установи)
(далі база практики), в особі _________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали)
_____________________________________________________________, що діє на підставі
____________________________________________________________________________
(статут підприємства, розпорядження, доручення)
уклали між собою цю угоду на проведення практики студентів: _____________________________________________________________________________
№ з/п |
Шифр і назва напряму підготовки, спеціальності |
Курс |
Вид практики |
Кількість студентів |
Строки практики |
|
початок |
закінчення |
|||||
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Місцезнаходження сторін і розрахункові рахунки:
Вищого навчального закладу:
10008 м.Житомир, бульвар Старий, 7
Житомирський національний агроекологічний університет
Бази практики:______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Підписи та печатки:
Житомирський національний агроекологічний університет: ____________ ___________________ (підпис) (прізвище та ініціали) М.П. “_____” _____________ 20___ року |
База практики:
_________ ________________________ (підпис) (прізвище та ініціали) М.П. “_____” _____________ 20___ року |
ЖИТОМИРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
НАПРАВЛЕННЯ НА ПРАКТИКУ
/є підставою для зарахування на практику/
Згідно з угодою від „___” ________________________ 20___ року № ___, яку укладено з ________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________
(повне найменування підприємства, організації, установи)
направляємо на практику студентів ____ курсу, які навчаються за напрямом підготовки (спеціальністю) ________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________
Назва практики ___________________________________________________________________
Строки практики з „___” ________________________________________ 20___ року
по „___” ________________________________________ 20 ___ року
Керівник практики від кафедри_____________________________________________________________
________________________________________________________________________________________
(посада, прізвище, імя, по батькові)
Прізвища, імЕНА та по батькові СТУДЕНТІВ
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
М.П. Завідувач випускової кафедри ЖНАЕУ ____________________ _______________________.
(підпис) (прізвище та ініціали)
Надсилається у вищий навчальний заклад
не пізніше як через три дні після прибуття
студента на підприємство (організацію, установу)
/початку практики/
ПОВІДОМЛЕННЯ
студент ________________________________________________________________
(повне найменування вищого навчального закладу)
_______________________________________________________________________
( прізвище, імя, по батькові)
________________________________________________________________________
(курс, інститут, факультет , напрям підготовки (спеціальність))
прибув „___” __________ 20___ року до _____________________________________
(назва підприємства, організації, установи)
і приступив до практики. Наказом по підприємству (організації, установі) від „__” ___________20____ року № _____ студент _________________________ зарахований на посаду
__________________________________________________________________________
(штатну, дублером, штатну роботу, практикантом)
__________________________________________________________________________
(штатні посади назвати конкретно)
Керівником практики від підприємства (організації, установи) призначено
__________________________________________________________________________
(посада, прізвище, імя, по батькові)
Керівник підприємства (організації, установи)
_____________ ______________________________
(підпис) (посада, прізвище, імя, по батькові)
Печатка (підприємства, “____”____________ 20_____року
організації, установи)
Керівник практики від вищого навчального закладу __________________________________________________________________________
(назва кафедри)
________________ ___________________________________________________________
(підпис) ( посада, прізвище, імя, по батькові) “____”___________20____року
ІНФОРМАЦІЯ
про базове сільськогосподарське підприємство (господарство)
з проведення практичної підготовки студентів
Житомирського національного агроекологічного університету
(назва підприємства)
__________________________________________________________________
(район, область)
Підприємство (господарство) розташоване в с.(м.)_______________________
__________________________________________________________________
Керівник__________________________________________________________
(П.І.Б., рік народження, вчене звання, з якого часу працює,
__________________________________________________________________
почесні нагороди)
__________________________________________________________________
Виробничий напрямок _____________________________________________
_________________________________________________________________
виробничої діяльності базового підприємства (господарства)
Дані про підприємство (господарство) |
201__ рік |
201__ рік |
Адреса, телефон |
||
Правова форма |
||
Кількість працівників |
||
Основні засоби, тис.грн.. |
||
Земельні угіддя: всього, га |
||
с.г.угіддя |
||
Рослинництво: площі та урожайність, га/ ц/га |
||
Озима пшениця |
||
Озиме жито |
||
Ячмінь |
||
Овес |
||
Гречка |
||
Кукурудза на зерно |
||
Кукурудза на силос |
||
Цукрові буряки |
||
Картопля |
||
Овочі та баштанні |
||
Кормові культури |
||
Озимий ріпак |
||
Ярий ріпак |
||
Соняшник |
||
Горох |
||
Скотарство: поголівя та продуктивність |
||
дійні корови, гол./ кг/рік |
||
ВРХ на відгодівлі, гол. т/рік |
||
свині на відгодівлі, гол. т/рік |
||
птиця, гол. т/рік |
||
Продуктивність праці, грн./ працівника |
||
Рентабельність, % |
Підприємство (господарство) має такі виробничі підрозділи (цехи, заводи, інші)______________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Наявність гуртожитку, місць_________________________________________
Варіанти співпраці:
1. Вивчення сучасних технологій ведення господарства, формування
навичок організаторської та комерційної діяльності.
2. Координація спільної діяльності університету і підприємства
(господарства), метою якої є подальший процес інтеграції теоретичного
навчання з виробництвом, поглиблення знань, умінь і навичок студентів.
Керівник _______________________________________ П.І.Б.
(підпис)
М.П.
ЖИТОМИРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ЩОДЕННИК ПРАКТИКИ
_________________________________________________________
(вид і назва практики)
студента ___________________________________________________________
(прізвище, імя, по батькові)
Інститут, факультет__________________________________________________
Кафедра____________________________________________________________
освітньо-кваліфікаційний рівень_______________________________________
напрям підготовки ___________________________________________________
спеціальність_______________________________________________________
(назва)
_________ курс, група _______________
Студент______________________________________________________
(прізвище, імя, по батькові)
прибув на підприємство, організацію, установу
______________________________________________________________________
(назва)
Печатка
підприємства, організації, установи „___” ____________________ 20___ року
____________ ________________________________________________
(підпис) (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)
Вибув з підприємства, організації, установи
______________________________________________________________________
(назва)
Печатка
Підприємства, організації, установи “___” ____________________ 20___ року
_____________ ________________________________________________
(підпис) (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)
ПРАВИЛА ВЕДЕННЯ І ОФОРМЛЕННЯ ЩОДЕННИКА
1. Щоденник це основний документ студента під час проходження практики. Всі одержані відомості студент записує в щоденнику, що дає можливість краще засвоїти теоретичні знання і практичні навики.
2. Під час практики студент щодня коротко повинен записувати в щоденник усе, що він зробив за день для виконання календарного плану проходження практики.
Крім того, необхідно записувати власні спостереження і робити аналіз кожного робочого дня, відмічати виявлені недоліки, їх причини і методи усунення, давати пропозиції по покращенню якості робіт.
Незалежно від роду занять, студент відмічає в щоденнику участь в громадській та культурно-масовій роботі.
3. Не рідше як раз на тиждень студент зобовязаний подавати щоденник на перегляд керівнику практики від підприємства (виробнича практика) чи керівнику практики від університету (навчальна практика), які перевіряють щоденник, дають зауваження, додаткові завдання і підписують записи, що зробив студент.
4. Після закінчення практики щоденник подається керівникам практики від підприємства та університету.
5. Без заповненого щоденника практика не зараховується.
ПАМЯТКА СТУДЕНТУ
Студент зобовязаний:
керівнику практики від підприємства (організації, установи)
щодо організації проходження практики студентами університету
Керівник практики від підприємства (організації, установи):
КАЛЕНДАРНИЙ ГРАФІК ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ
№ з/п |
Назви робіт |
Тижні проходження практики |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
||
Керівники практики:
від університету __________________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
від підприємства, організації, установи_________________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
РОБОЧІ ЗАПИСИ ПІД ЧАС ПРАКТИКИ
Відгук і оцінка роботи студента на практиці
________________________________________________________________
(назва підприємства, організації, установи)
________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Керівник практики від підприємства, організації, установи
__________________________________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
М.П. «___»_______________20____р.
Відгук осіб, які перевіряли проходження практики
________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Висновок керівника практики від університету про проходження практики
________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Дата складання заліку «____»_______________20___року
Оцінка:
за національною шкалою_______________________
(словами)
кількість балів _________________________________
(цифрами і словами)
за шкалою ЕСТS _______________________________
Керівник практики від університету
______________ _______________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)