Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і. Свідомість людини ~ це якість психічної діяльності за якої дійсність відображається у формах культури т

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.11.2024

69.Свідомість як спосіб творення. Властивості свідомості.

Свідомість людини – це якість психічної діяльності, за якої дійсність відображається у формах культури, тобто у штучних, неприродних формах, витворених людством у процесі історичного розвитку. Її прийнято розглядати як певний потік переживань, процес.

Концепції свідомості, що існували в історії філософії, можна умовно розділити на два типи: індивідуалістські та колективістські.

Індивідуалістські розглядали як вихідне (абсолютне) свідомість окремого індивіда, а суспільні форми свідомості (форми культури) – мораль, релігію, мистецтво, право – як похідне, таке, що створене індивідуальною свідомістю.

Колективістські концепції, навпаки, вихідним вважали суспільні форми свідомості, наявну культуру, а індивідуальну свідомість розглядали як щось похідне. До індивідуалістичних концепцій схилялися філософи Нового часу (як емпірики, так і раціоналісти), а також Кант, позитивісти, представники філософії життя, феноменології. Колективістська традиція представлена у Гегеля і Маркса.

Також слід зазначити, що свідомість виявляє, репрезентує себе двома способами: зовнішньо – у вчинках і словах людей та внутрішньо – через безпосереднє спостереження за власними актами свідомості, у рефлексії.

Свідомість є специфічною людською формою освоєння світу, яка передбачає освоєння об’єктів без фізичної дії на них. Основними властивостями свідомості є:

ІДЕАЛЬНІСТЬ. За своїм змістом свідомість – це екстракт буття, яке репрезентоване в ній в ідеальних формах. Поза ідеальністю свідомості не існує. Наявність ідеального дає змогу людині стати об’єктом і суб’єктом культури. Людина не лише пасивно засвоює культуру, а й творить її. Тому існує два носії ідеального : розум людини і об’єктивовані форми культури та історії : мова, релігія, мистецтво, наука, мораль тощо.

ОПОСЕРЕДКОВАНІСТЬ МОВОЮ. Як ідеальна, свідомість існує тільки в матеріальній формі свого вираження – мові. Наші знання, проекти майбутньої діяльності, різноманітна творчість неодмінно пройняті мовою. Свідомість і мова поєднані. Не існує мислення без мови і навпаки.

ІНТЕНЦІОНАЛЬНІСТЬ.(лат. прагнення). Свідомість завжди є усвідомленням чогось. Вона спрямована на певну предметність. У свідомості наявне те, що є її предметом. Тобто відображається не світ взагалі, а лише те, що є предметом конкретної діяльності чи уваги людини. Цю властивість Гуссерль назвав інтенціональністю.

ЗДАТНІСТЬ ТВОРИТИ І ВІДТВОРЮВАТИ ІДЕЇ. Буттєвість свідомості започатковується з виникненням внутрішнього світу ідей. Людина має образи речей у своїй свідомості навіть тоді, коли ці речі безпосередньо не дані у чуттєвому сприйманні. Такі образи є творчим змістом свідомості.




1. Экономика управление право Кафедра Социальногуманитарные дисциплины Мифологич
2. Специфика подачи информации на телеканалах Первый, НТВ, РенТВ
3. Специфика проектного финансирования Понятие и формы проектного финансирования отличия от других форм фи
4. Аварии на химически опасных объектах
5. Використання елементів стилізації форм рослинного і тваринного світу у розвитку навичок декоративно-орнаментального малювання учнів початкових класі
6. водоворот0 ~ создание fb2 Ego Валентин Крижевич Остров на дне океана Боюсь что над нами не будет таинств
7. Правовые отношения в сфере наемного труда
8. Основные направления этнопсихологических исследований
9. Острая внебольничная правосторонняя очаговая пневмония в нижней доле
10. таОбщие-диагностикапланированиемотивацияконтрольСпециальные-разработка финансовой стратегии предприя
11. Данные по этому показателю представляют совокупность организаций с соответствующим основным видом деятель
12. Тема Создание титульного листа для реферата
13. Руководство по знанию законов 1
14. Реферат на тему- Напрямки в кінематографії повоєнного часу Після другої світової війни кінематограф
15. Курс на індустрыялізацыю Асаблівасці яе правядзення ў БССР
16. Реферат на тему- ЧЕРНЕЦТВО.
17. Евророс 1 Время проведения- Четверг ~ с 16
18. управление менеджмент и руководство
19. Понятие европейское право
20. Реферат- Оценка стоимости бизнеса