У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і. Свідомість людини ~ це якість психічної діяльності за якої дійсність відображається у формах культури т

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

69.Свідомість як спосіб творення. Властивості свідомості.

Свідомість людини – це якість психічної діяльності, за якої дійсність відображається у формах культури, тобто у штучних, неприродних формах, витворених людством у процесі історичного розвитку. Її прийнято розглядати як певний потік переживань, процес.

Концепції свідомості, що існували в історії філософії, можна умовно розділити на два типи: індивідуалістські та колективістські.

Індивідуалістські розглядали як вихідне (абсолютне) свідомість окремого індивіда, а суспільні форми свідомості (форми культури) – мораль, релігію, мистецтво, право – як похідне, таке, що створене індивідуальною свідомістю.

Колективістські концепції, навпаки, вихідним вважали суспільні форми свідомості, наявну культуру, а індивідуальну свідомість розглядали як щось похідне. До індивідуалістичних концепцій схилялися філософи Нового часу (як емпірики, так і раціоналісти), а також Кант, позитивісти, представники філософії життя, феноменології. Колективістська традиція представлена у Гегеля і Маркса.

Також слід зазначити, що свідомість виявляє, репрезентує себе двома способами: зовнішньо – у вчинках і словах людей та внутрішньо – через безпосереднє спостереження за власними актами свідомості, у рефлексії.

Свідомість є специфічною людською формою освоєння світу, яка передбачає освоєння об’єктів без фізичної дії на них. Основними властивостями свідомості є:

ІДЕАЛЬНІСТЬ. За своїм змістом свідомість – це екстракт буття, яке репрезентоване в ній в ідеальних формах. Поза ідеальністю свідомості не існує. Наявність ідеального дає змогу людині стати об’єктом і суб’єктом культури. Людина не лише пасивно засвоює культуру, а й творить її. Тому існує два носії ідеального : розум людини і об’єктивовані форми культури та історії : мова, релігія, мистецтво, наука, мораль тощо.

ОПОСЕРЕДКОВАНІСТЬ МОВОЮ. Як ідеальна, свідомість існує тільки в матеріальній формі свого вираження – мові. Наші знання, проекти майбутньої діяльності, різноманітна творчість неодмінно пройняті мовою. Свідомість і мова поєднані. Не існує мислення без мови і навпаки.

ІНТЕНЦІОНАЛЬНІСТЬ.(лат. прагнення). Свідомість завжди є усвідомленням чогось. Вона спрямована на певну предметність. У свідомості наявне те, що є її предметом. Тобто відображається не світ взагалі, а лише те, що є предметом конкретної діяльності чи уваги людини. Цю властивість Гуссерль назвав інтенціональністю.

ЗДАТНІСТЬ ТВОРИТИ І ВІДТВОРЮВАТИ ІДЕЇ. Буттєвість свідомості започатковується з виникненням внутрішнього світу ідей. Людина має образи речей у своїй свідомості навіть тоді, коли ці речі безпосередньо не дані у чуттєвому сприйманні. Такі образи є творчим змістом свідомості.




1. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук ДОНЕЦЬК 200
2. Продукты питания 1990 г.
3. dvnced Host Controller Interfce
4. Антикризисное финансовое управление Краткая характеристика курса Авторский курс позволяет в сжаты
5. Контрольная работа по дисциплине Теория и методика обучения праву Задание ’ 6.html
6. Тилос что значит
7. Биология орхидей
8. ИННОВАЦИОННЫЙ МЕНЕДЖМЕНТ для студентов специальностей 080507 Менеджмент организации
9. Проблема подготовки педагогических кадров к инновационной деятельности
10. Германские социалдемократы 2