У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і. Г. Е. Лессінг Ignornti non est rgumentum

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.2.2025

Майбутнє покоління мусить
підвищувати інтелект, а не тільки
професійні навички.

А. А. Баєв

Сперечайтесь, помиляйтесь,
але, заради Бога, розмірковуйте!
І хоча криво, проте самі.

Г. Е. Лессінг

Ignorantia non est argumentum.
(Неосвіченість не є аргументом).

Б. Спіноза

ВСТУП

Управління інноваційним розвитком будь-якого об’єкта (організації, галузі, корпорації і т. ін.) потребує особливої професійної підготовки менеджерів-інноваторів, роль яких в умовах прискорення науково-технічного прогресу різко зростає. Специфіка інноваційних процесів визначає креативний характер праці менеджерів, що потребує уміння інтегрувати різноманітні знання, уміння концентруватися у визначений час на окреслених проблемах, будувати стосунки з людьми, долати конфліктні ситуації, стимулювати творчу активність колективу на генерацію нових ідей, нових видів виробництва, нової продукції чи послуг, які мають посідати домінуюче становище в конкретній галузі чи на ринку.

Професійність менеджерів-інноваторів, їхні здібності та вміння фактично визначають долю організації, її конкурентоспроможність в умовах постіндустріального розвитку світу.

За допомогою інноваційного менеджменту на підприємствах України з’являється можливість розв’язання комплексу проблем, пов’язаних із цілеспрямованою переорієнтацією виробництва на випуск продукції нової номенклатури та асортименту, впровадження найновітніших технологій, оволодіння системним підходом управління НДДКР, формування інноваційного

потенціалу, необхідного для досягнення загальностратегічних цілей, забезпечення розвитку підприємств, підвищення їх економічних можливостей за зростаючої глобалізації та поглиблення конкурентної боротьби на ринках.

Отже, ефективність інноваційного управління визначається рівнем спеціальних знань інноваційних менеджерів і наявні-
стю певних задатків, які необхідно розвинути в процесі навчання.

Мета посібника — надати системного характеру самостійній роботі студентів над курсом «Інноваційний менеджмент» у процесі набуття необхідного рівня знань та відповідних умінь і навичок. Посібник має сприяти формуванню у студентів необхідного світогляду щодо закономірностей розвитку нововведень, механізмів управління змінами, створення, освоєння і поширення різного виду інновацій, навичок і вміння креативно мислити, приймати інноваційні рішення, опановувати прийоми і методи інноваційної поведінки і культури.

Посібник містить:

  •  програму курсу;
  •  комплекс навчально-методичного забезпечення до кожної теми курсу;
  •  завдання для поглибленого вивчення тем та контролю знань;
  •  список рекомендованої літератури;
  •  основні поняття і терміни;
  •  ситуації з питань інноваційної діяльності організацій для самостійної роботи;
  •  основні документи, прийняті законодавчими органами України у сфері інноваційної діяльності.

Базою для розробки посібника є тематичний план і навчальна програма курсу, що охоплюють визначальні аспекти системи управління інноваційним процесом, окреслюють концептуальні засади інноваційного менеджменту.

Головна мета курсу — засвоєння студентами цілісної си-
стеми знань теорії та практики розробки і впровадження інновацій, інноваційних процесів і механізмів управління цими процесами.

За тематичною спрямованістю виділяються два розділи: теоретичні питання інноватики (теми 1—5), які є необхідною базою подальшого засвоєння курсу. Теми (6—12) характеризують механізми управління інноваційною діяльністю на підприємстві та оцінку його ефективності.

Семінарські та практичні заняття ґрунтуються на таких методичних засадах:

  •  формування за кожною темою контрольних та дискусійних питань, які орієнтують студента на інтенсивну роботу та критичне мислення;
  •  виконання студентом певних завдань за визначеними темами курсу, що формує практичні навички роботи зі спеціальною літературою;
  •  активізація творчого мислення студентів шляхом організації дискусій з проблемних питань, обговорення конкретних ситуацій з досвіду зарубіжних та вітчизняних підприємств.

Побудовані з урахуванням перелічених принципів, плани семінарських та практичних занять мають підвищити якість професійної підготовки майбутніх фахівців. А тести, питання для письмового контролю та питання для самостійної підготовки допоможуть визначитися в самооцінці знань із навчального курсу «Інноваційний менеджмент».

PAGE  6




1. проголосовали сердце и душу ^ к родной земле
2. Алгоритм сортировки простыми вставками является непосредственной реализацией идеи сортировки вставками-
3. Тема- Определение показателей физического развития и функционального состояния.html
4. Разработка технологического процесса сборки и изготовления корпуса коническо-цилиндрического редуктора
5. Лекция- Процессы В лекции описывается основополагающее понятие процесса рассматриваются его состояния.html
6. 1 Исходные данные для показателей эффективности использования с
7. УТВЕРЖДАЮ проректор по учебной работе д.
8. окошки знаки действий чтобы получились верные равенства.
9. реферату- Діяльність уряду Чеської Республіки в напрямку інтеграції до НАТОРозділ- Історія Всесвітня Діяль.html
10. Иная Посвящается Р