Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
36. Ідеальний цикл ДВЗ з турбіною при постійному тиску на вході.
Відпрацьовані гази надходять у випускний трубопровід збільшеного обєму й подаються з нього в газову турбіну приблизно при сталому тиску. Кінетична енергія газів у турбіні не використовується.
Циклі з турбіною сталого тиску.
s-а - адіабатний стиск у компресорі; а-с адіабатний стиск у циліндрі ДВЗ; с-z` -z - змішане підведення теплоти; z-b адіабатне розширення в циліндрі ДВЗ; b-а - відведення теплоти при V=соnst із циліндра; а-е - підведення теплоти, відведеної з циліндра, у газову турбіну при р=соnst; е-f - адіабатне розширення в турбіні; f-s - відведення теплоти при р=соnst.
37. Ідеальний цикл ДВЗ з імпульсною турбіною.
Імпульсну газову турбіну використовують при циклі з підведення теплоти в турбіну при постійному обємі. У імпульсну газову турбіну відпрацьовані гази з циліндрів ДВЗ спрямовуються безпосередньо. Тиск газів у міру їх розширення поступово зменшується, у турбіні використовується кінетична-енергія газів.
Циклі ДВЗ з імпульсною турбіною.
s-a - адіабатний стиск у компресорі; а-с адіабатний стиск у циліндрі ДВЗ; с-z` -z - змішане підведення теплоти; z-b - адіабатне розширення газів у циліндрі ДВЗ; b - f - продовження розширення газів у випускному трубопроводі й газовій турбіні; f-s відведення теплоти при р=соnst. Підведення теплоти в газову турбіну здійснюється на ділянці b-а при сталому обємі.
38. Імпульсний газотурбінний надув. Переваги і недоліки.
Імпульсний наддув більш повно використовує енергію відпрацьованих газів, що дає можливість отримати більшу потужність за однакової витрати газу ніж в турбіни з постійним тиском. Ця перевага особливо важлива для забезпечення необхідного постачання повітря для режиму максимального крутного моменту. За швидкого збільшення навантаження імпульсна система дозволяє різко збільшити тиск наддуву, а значить і кількість повітря, що потрапить до циліндрів. Це пояснюється тим, що пульсації тиску відпрацьованих газів різко збільшуються зі збільшенням подачі палива. Тиск наддува при знижені частоти обертання колінчастого вала з імпульсною системою наддуву зменшується значно повільніше ніж з постійним тиском.
Переваги:
Недоліки:
39. Особливості конструкції турбокомпресора.
Схема турбокомпрессора.
1)вхідний отвір компресора; 2)алюмінієвий корпус компресора типу «равлик»; 3)дифузор; 4)алюмінієве колесо компресора з лопатками; 5)збірник повітря з фланцем для кріплення впускних трубопроводів; 6)середня частина ТК з підшипниковим вузлом; 7)ротор (вал); 8)вхідний отвір з фланцем для ВГ; 9)сопло; 10)корпус турбіни з чавуну типу «равлик»; 11)колесо турбіни з лопатками; 12)вихідний отвір турбіни з фланцем для підєднання до випускної системи.