Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема №1
Лекція 2 години
Семінарське заняття 2 години
Самостійна робота 3 години
Тема №2
Лекція 2 години
.
Семінарське заняття 2 години
Завдання для самостійної роботи - 3 години
Ознайомитись з запропонованою по даній темі літературою і нормативними актами, вивчити і законспектувати їх основні положення.
Вивчаючи адміністративно-правові норми, необхідно звернути увагу на їх класифікацію по характеру суспільних відносин, які вони регулюють, по формі вираження встановлених ними правил, а також на структуру норми. При цьому необхідно врахувати, що адміністративно-правову норму не можна ототожнювати з актом управління, тому що останній може включати в себе декілька правових норм.
Питання:
1. Дайте поняття системи адміністративно-правового регулювання.
2. Назвіть елементи системи адміністративно-правового регулювання
3. Акти офіційного тлумачення норм адміністративного права: поняття та основні ознаки.
4. Акти застосування норм адміністративного права: поняття та основні ознаки
Тема №3
Лекція - 2 години
Семінарське заняття - 2 години
Завдання для самостійної роботи 3 годин
Тема №4
Лекція - 2 години
Семінарське заняття - 2 години
Завдання для самостійної роботи 3 години
Поняття «система органів» має декілька смислових навантажень. Воно може фіксувати відокремленість певної групи державних органів, що входить до конкретної системи, від усіх інших видів органів, окреслювати цілком визначений суб`єктивний склад даної системи та підтверджувати наявність у сукупності суб`єктів державних органів певних ознак, притаманних соціальним системам.
Конституція України закріплює модель організації виконавчої влади, яка спирається на наведені аспекти розуміння виконавчої влади.
Президент України як глава держави. Кабінет Міністрів вищий орган в системі органів виконавчої влади: організація та правовий статус.
Питання
Тема №5
Лекція - 2 години
Семінарське заняття - 2 години
1. Правовий статус мілітаризованого державного службовця.
2. Порядок присвоєння та позбавлення військових та спеціальних звань.
3. Прийняття на мілітаризовану службу. Просування на мілітаризованій службі
4. Припинення мілітаризованій службі.
5. Заборони і обмеження повязані із перебуванням на мілітаризованій державній службі.
Завдання для самостійної роботи 3 години
Самостійно опрацювати:
1. Закон України «Про державну службу»,
2. Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування»
3. Постанову Кабінету Міністрів України; вiд 08.12.2009 № 1432 «Деякі питання організації проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування».
4. Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25 березня 1992 року N 2232-XII.
Тема 6. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ФОРМИ, АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ МЕТОДИ
Лекція № 1 - 2 години
Лекція № 2 - 2 години
1. Поняття та особливості методів діяльності публічної адміністрації.
2. Переконання та заохочення в діяльності публічної адміністрації.
3. Сутність і види адміністративного примусу в діяльності публічної адміністрації.
Семінарське заняття № 1 - 2 години
Семінарське заняття № 2 - 2 години
1.Поняття та види адміністративно-правових методів.
2. Адміністративний примус: сутність, види.
3. Адміністративно-запобіжні заходи. Заходи адміністративного припинення.
4 Спеціальні заходи адміністративного припинення.
Завдання для самостійної роботи 4 години
Вивчення цієї теми має починатися з поновлення в памяті перегляду конспектів, літератури, основних положень про сутність державного управління, його поняття та співвідношення з виконавчою владою. Справа в тому, що на попередніх заняттях ми вивчали статику , тобто основні поняття і положення про адміністративне право, державне управління, механізм правового регулювання, субєкти адміністративного права їх повноваження, статус тощо. Ця і наступні теми розкривають динаміку впливу адміністративно-правових норм на управлінські процеси; роботи юридичних режимів і механізмів управління, а також діяльності субєктів державної влади в управлінській сфері; показують як і яким чином практично реалізується управлінська діяльність, які форми і методи застосовуються.
Поняття та зміст форми державного управління тісно повязані з реалізацією завдань і функцій, які стоять перед органами державної влади. Якщо функція розкриває основні напрями цілеспрямованого впливу на обєкти управління, то форма управління показує, яким шляхом здійснюється цей вплив: функція вказує - що робити; форма як робити; метод якими засобами робити.
Отже, в ході самостійної підготовки випишіть в робочий зошит і законспектуйте поняття та види форм діяльності державної виконавчої влади. Наведіть декілька прикладів застосування форм управління. Особливу увагу зверніть на наукове обґрунтування ( його достатність чи ні) поняття адміністративного договору, наведіть можливі приклади використання такої форми управління.
При вивченні цієї теми необхідно звернути увагу на взаємозвязок методів державного управління з формами управління, їх правове регулювання, відповідність методу, тобто способів, прийомів, засобів впливу субєкта на обєкт - формі управління. Особливо зверніть увагу і випишіть в робочий зошит правові основи застосування заходів адміністративного примусу по Закону України “Про міліцію” ( ст. 10-11 ), а також види адміністративного примусу. Наведіть приклади мір адміністративного попередження, адміністративного припинення та адміністративного стягнення.
Питання:
Курсантами факультету податкової міліції додатково самостійно вивчаються:
Тема № 7. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ РЕЖИМИ
The theme 7. Administrative legal regimes
Самостійна робота 4 години
Самостійно опрацювати:
Тема 8. АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ І АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
The Theme 8. Administrative offence and administrative responsibility
Поняття та юридичний склад адміністративного правопорушення. Адміністративна відповідальність як вид юридичної відповідальності.
Поняття і основні риси адміністративної відповідальності. Законодавчими засадами адміністративної відповідальності є система нормативно-правових актів, що містять правові норми, якими встановлюється адміністративна відповідальність.
Основним нормативно-правовим актом, який регулює адміністративну відповідальність, є Кодекс України про адміністративні правопорушення. Правовою основою адміністративної відповідальності є як кодифіковані, так і не кодифіковані нормативно-правові акти.
Лекція № 1 - 2 години
Лекція № 2 - 2 години
1. Мета та завдання адміністративних стягнень.
2. Види адміністративних стягнень.
3. Основні правила накладання адміністративних стягнень.
4. Особливості адміністративної відповідальності юридичних осіб.
Семінарське заняття № 1 - 2 години
Семінарське заняття № 2 - 2 години
Завдання для самостійної роботи 4 години
Основні питання цієї теми досить ґрунтовно викладені в підручниках. Однак залишаються дискусійні питання стосовно суспільної небезпеки вчиненого адміністративного правопорушення, проблеми відокремлення адміністративних проступків від злочинів. Тому студентам самостійно потрібно визначитися щодо ознак адміністративного правопорушення і в кожному конкретному випадку визначити відмежування проступку від злочину.
Слід також звернути увагу студентів на те, що крім КУпАП склади адміністративних проступків визначені ще й іншими законами України.
При вивченні навчальної літератури та аналізі законодавства про адміністративну відповідальність звернути увагу на визначення поняття і ознаки спеціальних та особливих субєктів, оскільки це має важливе значення при кваліфікації правопорушень та притягненні до адміністративної відповідальності, забезпеченні законності. Студентам слід самостійно відпрацювати питання, повязані з притягненням до адміністративної відповідальності, визначити обставини, що виключають адміністративну відповідальність та умови, при яких настає можливість звільнення від адміністративної відповідальності. Необхідно вивчити порядок і умови накладення стягнення за два і більше вчинених проступків, а також строки накладення стягнення.
Необхідно знати, що недотримання певних умов накладення стягнення призводить до визнання його недійсним, як таке, що накладене з порушенням законності.
Питання:
Індивідуальна робота 2 години
На вибір студента( курсанта) написання ессе на теми:
«Особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх».
«Особливості адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства».
«Особливості адміністративної відповідальності військовослужбовців.»
«Особливості адміністративної відповідальності фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності»
При написанні ессе студент може бути звільнений від виконання індивідуальних робіт по іншим темам, а бали передбачені за такі види робіт можуть йому зараховані за виконання даного ессе.
Тема 9. АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПРОЦЕС. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРОЦЕСУАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Суть і види адміністративного процесу. В адміністративно-правовій науці існує три розуміння суті адміністративного процесу: як юрисдикційної діяльності суб`єктів державного управління, що полягає у правозастосовчій діяльності по розгляду державними органами спорів, які виникають між сторонами адміністративно-правових відносин при вирішенні індивідуальних спорів; як правозастосовчої діяльності органів виконавчої влади; як правотворчої і правозастосовчої діяльності державних органів, їх посадових осіб, здійснюваної у сфері державного управління.
Адміністративний процес в цілому може розглядатися як урегульований адміністративно-правовими нормами порядок вирішення індивідуально-конкретних справ у сфері державного управління. Зміст адміністративного процесу визначається його структурою, яка складається з окремих проваджень по справах. Стадії впровадження. Принципи стадій провадження як загальні начала, що визначають характер даного провадження та його здійснення і закріплюються нормами адміністративного права.
Завдання для самостійної роботи 4 години
Питання:
Тема 10. ПУБЛІЧНІ ПОСЛУГИ
Семінарське заняття 2 години
Самостійна робота 4 години
Самостійно опрацювати Закон України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 5203-17
Питання для самостійного опрацювання:
Тема 11. ГАРАНТІЇ ЗАКОННОСТІ І ДИСЦИПЛІНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
Поняття законності і дисципліни. Поняття і система способів забезпеченості в діяльності органів виконавчої влади. Контроль та його види.
Правові засади здійснення державного контролю у сфері виконавчої влади.
Лекція - 2 години
Семінарське заняття - 2 години
Індивідуальна робота студента 2 години
Складання схем по питаннях теми, складання тестових завдань по питаннях теми, вирішення ситуаційних задач, реферування статей, створення презентації по окремим проблемним питанням теми або по всім питанням теми.
На вибір студента( курсанта) написання ессе на теми:
«Відповідальність за порушення порядку розгляду звернень громадян: сучасний стан та перспективи вдосконалення»
«Адміністративне судочинство як гарантії законності та дисципліни в діяльності органів публічної адміністрації»
При написанні ессе студент може бути звільнений від виконання індивідуальних робіт по іншим темам, а бали передбачені за такі види робіт можуть йому зараховані за виконання даного ессе.
Самостійна робота студента - 4 години
Законність один із важливіших юридичних режимів діяльності органів державної влади. В літературі є досить різні точки зору. Одні автори вказують, що законність є принципом управління, інші підкреслюють, що принцип управління це верховенство права, а законність може використовуватися як режим діяльності. Тому уважно вивчіть літературу, зробіть певні висновки на свій розсуд і визначить свою точку зору з цього питання. Законспектуйте в зошитах поняття законності, основні форми і засоби її забезпечення та зробіть для себе перелік найбільш важливих термінів, які використовуються в літературі, юридичних словниках.
Питання:
Тема 12. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕКОНОМІКИ
Загальна характеристика адміністративного законодавства про організації економіки в умовах реформ промисловості, будівельному комплексі, сільському господарстві та господарсько-обслуговуючому комплексі (транспорт, зв`язок, торгівля, комунальне господарство, побутове обслуговування населення).
Лекція - 2 години
Семінарське заняття 2 години
Завдання для самостійної роботи 6 годин
Під час самостійної підготовки по даній темі необхідно вивчити структуру і повноваження наступних органів:
1. Органи, що здійснюють управління в сфері економічного розвитку і торгівлі України:
2. Органи, що здійснюють управління в сфері інфраструктури:
3. Органи, що здійснюють управління в агропромисловому комплексі:
4. Органи, що здійснюють управління в сфері фінансів:
Самостійно опрацювати:
Указ Президента України «Про Положення про Міністерство фінансів України» 8 квітня 2011 року № 446/2011
Указ Президента України «Про Положення про Державну казначейську службу України» 13 квітня 2011 року № 460/2011
Указ Президента України «Про Положення про Державну пробірну службу України» від 13 квітня2011 року № 461/2011.
Указ Президента України «Про Міністерство доходів і зборів України» від 18.03.2013 № 141/2013.
Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при здійсненні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням» 22.12.2008 N 1519
Тема 13. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ І КУЛЬТУРИ
\
Склад, структура та взаємозвязок галузей соціально-культурного комплексу.
Загальна характеристика адміністративного законодавства у сфері освіти і науки, культури, охорони здоров`я і соціального забезпечення. Органи державного управління у сфері соціального розвитку і культури.
Напрямки і стан розвитку адміністративного законодавства у даній сфері.
Лекція 2 години
Семінарське заняття 2 години
Завдання для самостійної роботи 4 годин.
Під час самостійної підготовки по даній темі необхідно вивчити структуру і повноваження наступних органів:
1. Органи, що здійснюють адміністративно-правове регулювання в сфері соціального захисту
2. Органи, що здійснюють адміністративно-правове регулювання в сфері культури
3. Органи, що здійснюють адміністративно-правове регулювання в сфері освіти і науки,молоді та спорту
4. Органи, що здійснюють адміністративно-правове регулювання в сфері охорони здоровя:
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ № 4 (Теми 14 ‒ 16)
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ В АДМІНІСТРАТИВНО-ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ
Тема 14. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ.
Адміністративне законодавство в сфері організації оборони. Система органів управління обороною держави.
Управління безпекою України. Зміст, особливості, правові засоби та система органів управління в галузі охорони державного кордону.
Поняття громадського і державного порядку. Організація управління в сфері внутрішніх справ. Система і повноваження органів управління у сфері внутрішніх справ. Служба міліції та управління нею. Обовязки та право внутрішніх військ по охороні громадського порядку. Організація пожежної охорони і державного нагляду. Державна служба охорони, її завдання і функції. Організація управління в сфері юстиції.
Лекція 2 години
Семінарське заняття 2 години
Завдання для самостійної роботи 4 години
Під час вивчення цієї теми необхідно мати чітке уявлення про галузі та органи державного управління, які відносяться до адміністративно-політичної сфери. Особливо звернути увагу при цьому на характерні ознаки цієї сфери, форми і методи діяльності органів управління адміністративно-політичною сферою. Необхідно вивчити й систему цих органів та, по можливості, їх структуру. Слід також звернути увагу на особливості побудови цих органів, їх підпорядкування та жорстку централізацію управління.
Під час самостійної підготовки по даній темі необхідно вивчити структуру і повноваження наступних органів:
3. Органів, що здійснюють адміністративно-правове регулювання в галузі внутрішніх справ:
4. Органи, що здійснюють управління в сфері юстиції:
Самостійно опрацювати:
Тема 15. Адміністративно-правове регулювання в сфері зовнішніх відносин
Самостійна робота 6 годин
Самостійно опрацювати
Указ Президента України «Про Положення про Міністерство закордонних справ України» від 6 квітня 2011 року N 381/2011
Тема 14. ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ В СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ
Поняття податкової системи України. Система і структура податкових органів. Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в областях, м. Києві та м. Севастополі. Податкова міліція, її призначення та завдання.
Загальна характеристика державного управління в сфері оподаткування. Шляхи удосконалення роботи податкової служби.
Лекція ‒ 2 години
1.Поняття податкової системи України.
2. Міністерство доходів і зборів як провідний субєкт реалізації податкової політики держави: система органів та основні повноваження.
3. Податкова міліція як правоохоронний підрозділ в сфері оподаткування.
Семінарське заняття ‒ 4 години