Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Миколаївська загальноосвітня школа-інтернат №4
Миколаївської обласної ради
Творчий проект на тему:
«Техніка плетіння різдвяного вінка»
Зміст
1. Обгрунтування вибору теми проекту
2. Традиції і тенденції
3. Фото виготовленого виробу
4. Банк ідей і пропозицій
5. Ескізи альтернативних виробів
6. Технологічна частина
7. Характеристика використаних матеріалів
8. Екологічне та економічне обґрунтування
9. Джерела інформації
Обгрунтування вибору теми проекту
Новий рік одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях.
Незважаючи на те, що Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика.
Тому я хочу зробити різдвяний вінок,аби створити вдома святковий настрій для всієї родини. Якщо я хочу створити в оселі святковий настрій , то необхідно її прикрасити по святковому .
Традиції і тенденції
В Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували новий рік і в березні, і у вересні, і у січні та й тепер 2 рази. Зовсім недавно , традиція вішати на вхідні двері Різдвяний вінок , прийшла до нас із заходу . Але це не є обовязковим , можна примостити його і в середині оселі . Вважається , що вічнозелена хвоя із якої виготовлений Різдвяний вінок , символізує перемогу життя над смертю , і приносить благополуччя і щастя . Якщо ви хочете прикрасити оселі на Різдво прикрасою яку ви зробили своїми руками , то почніть із Різдвяного вінка .
Фото виготовленого виробу
Банк ідей і пропозицій
Не обов'язково використовувати гілки зеленого кольору. Вони можуть бути пофарбовані в золотистий , срібний чи інший колір. Головне - щоб колір вінка і його прикрас гармоніювали між собою. Традиційно різдвяними є поєднання зеленого і червоного кольору , але в наш час все частіше можна зустріти вінки у срібній , білої , золотий , синій , рожевою , фіолетовій гамі . Все залежить від Вашого смаку і настрою!Ви можете зробити прикрасу рівномірним по всій поверхні або ж вибрати основний привертає увагу елемент ( наприклад, великий бант або фруктову композицію ) . Прикрашають різдвяний вінок такими матеріалами:
сушеними фруктами. Наріжте колечками апельсини та лимони, засушіть у духовці;
свіжими фруктами мандаринами, яблуками;
горіхами. Мигдальними, лісовими, грецькими;
шкіркою від фруктів апельсиновою, мандариновою. З неї вирізають візерунки, вставляють кулінарні бутони гвоздики;
спеціями. Паличками кориці, зірочками анісу, бутонами гвоздики;
ягодами калиною чи горобиною, шипшиною;
ялинковими іграшками, дощиком;
шишками сосновими, ялинковими, натурального кольору чи фарбованими;
солодощами цукерками, печивом;
стрічками та бантами;
свічками чи гірляндою;
- гілками ялинковими та лозою;
- підручними матеріалами наприклад, пробками від вина.
Ескізи альтернативних виробів
Технологічна частина
1 . Зробити міцний круглий дротяний каркас бажаного діаметра , якщо дріт занадто тонкий - зробити кілька мотків .
2 . Ялинкові гілки нарізати довжиною по 20-25 сантиметрів , щоб було зручно їх вплітати у вінок .
3 . Вплітаємо перший шар гілок по колу в одну сторону , скріплюючи їх дротом. Другий шар вплітається поверх першого , але проти ходу першого кола. Також скріплюється дротом. Шарів може бути декілька , головне, щоб вінок був пишним і подобався Вам самим.
4 . При роботі можуть вийти деякі нерівності , прогалини . Їх можна приховати все тим же способом - взяти кілька маленьких хвойних гілочок і за допомогою дроту вплести їх у просвіти ( обмотати дротом кінець гілочки , вставити її в просвіт , акуратно оплести кілька разів вінок і заховати кінець дроту під інші гілки ) .
Нагадую , що можна використовувати не тільки ялинові гілки , а й прути , які також будуть красиво виглядати .
5 . Вінок повинен вийти пишним і досить об'ємним.
Характеристика використаних матеріалів
Прикрашають різдвяний вінок такими матеріалами:
ялинковими іграшками, дощиком;
• шишки: ялинові, соснові (натурально кольору, золочені або посріблені);
• стрічки, банти: однотонні (традиційно червоний бант), картаті, смугасті, з яскравим візерунком, повітряні стрічки з органзи;
Екологічне та економічне обґрунтування
Джерела інформації