Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

.1. Державні санітарні правила та норми визначають гігієнічний стандарт для всіх типів загальноосвітніх навч

Работа добавлена на сайт samzan.net:


27. Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до приміщень та територій навчальних закладів.

1.1. Державні санітарні правила та норми визначають гігієнічний стандарт для всіх типів загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл I, I-II, I-III ступенів, спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв тощо), далі за текстом - шкіл, незалежно від типу, форм власності і підпорядкування.

            1.2. Загальноосвітній навчальний заклад функціонує у відповідності з Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р.№ 964, створює необхідні умови для здобуття загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів і сприяє вихованню морально і фізично здорового покоління.

            1.3. Влаштування, обладнання приміщень шкіл, що будуються, реконструюються, а також діючих, здійснюється у відповідності до вимог ДБН В.2.2-3-97 "Будинки та споруди навчальних закладів".

            1.4. Відповідальність за виконання санітарних правил і норм покладається на засновника (власника) та керівника загальноосвітнього навчального закладу.

 1.5. Щоденний контроль за виконанням чинних санітарних правил і норм здійснює керівник та медичний персонал загальноосвітнього навчального закладу, а також відповідальна особа, призначена наказом керівника загальноосвітнього закладу.

            1.6. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд за виконанням чинних санітарних правил та норм здійснюють посадові особи державної санітарно-епідеміологічної служби.

 Усі навчальні приміщення загальноосвітніх навчальних закладів повинні мати природне освітлення. Незалежно від розміщення вікон (збоку, зверху) в навчальних приміщеннях світло повинно падати на робочі місця зліва. Оптимальний рівень природного освітлення забезпечується при верхньому і боковому освітленні приміщень. Забороняється облаштовувати навчальні приміщення так, щоб світловий потік був спрямований праворуч, спереду від учнів, крім майстерень з обробки металу, де повинен переважати правосторонній або прямий світлорозподіл. При загальній площі класної кімнати 64 кв. м і більше обов'язково слід передбачити додаткове освітлення через рекреаційні приміщення. Якщо глибина приміщення становить більше 6,0-6,5 м, то необхідне двобічне освітлення. Висота вікна при правосторонньому освітленні повинна бути не меншою 2,2 м при наявності глухої перегородки висотою 0,8 м від підлоги (при висоті приміщення 3,0 м). Допускається використовувати матове скло для освітлення внутрішньої світлонесучої стіни на висоті 0,8-1,0 м від глухої перегородки і далі 1,2-1,4 м віконне скло до стелі (при загальній висоті засклення 2,2 м). Можливе додаткове освітлення світлом через прохідні коридори (нерекреаційні), умивальні, роздягальні при спортивних залах. Штучне освітлення допускається тільки в актовому залі, кіноаудиторії, санітарних вузлах, приміщеннях кладових, охолоджуючих камер при кухні, допоміжних приміщеннях для працівників кухні, радіовузлах, дикторських, інвентарних і душових при спортивному залі. Орієнтація вікон навчальних приміщень повинна відповідати вимогам ДБН В.2.2-3-97. В умовах світлового поясу України (53 град. північної широти) - найбільш високий рівень природного освітлення, і тому максимальну кількість приміщень школи необхідно орієнтувати на цей бік горизонту. Для приміщень продовженого дня рекомендується східна орієнтація, для занять у першу зміну - західна. Забороняється орієнтувати навчальні приміщення на північ (за винятком кабінетів образотворчого мистецтва та креслення, де необхідно рівномірне освітлення).

            Чистота повітря в приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів забезпечується:

 - відповідністю кількості дітей до нормованої наповнюваності;

 - регулярністю вологого прибирання приміщень з використанням дезинфікуючих та миючих засобів;

 - використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

 5.2. Класні кімнати та кабінети провітрюють на перервах, а рекреації - під час уроків. Співвідношення площі фрамуг і кватирок до площі підлоги навчального приміщення повинна бути не менше 1/50. Фрамугами і кватирками слід користуватися протягом всього року.




1. Контрольная работа- Нарахування операційних комісійних та процентних доходів та витрат від операцій з клієнтами.html
2. тема составленная из этих звеньев позволяет без решения уравнений математической модели решить вопрос об
3. ТЕМА УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНОЮ НАУКОВОЮ І МЕТОДИЧНОЮ РОБОТОЮ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ПІК ІАС ВНЗ
4. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Київ
5. реферата 1. Вступление 2.
6. появление быстрое накопление и совершенствование оружия массового поражения которое в корне изменило сит
7. тематики в начальной школе 1
8. Інтереси СРСР та США на Близькому Сході в 80-ті роки ХХ ст
9. тематические методические и приборные; б случайные; в грубые промахи
10. Сущность системы государственного управления
11. тематичне моделювання Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата еконо
12. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття-конкурс- наукового ступеня-міри- доктора технічних наук Дніпр
13. . Природа и признаки ценных бумаг 6 11 а Двойственность ценных бумаг 6 8 б Признаки ценных бумаг 8.
14. Взаимотношения кыргызов с народами Центральной Азии
15. жизнь смерть здоровье болезнь боль имеют научное содержание
16. 4 Перелік обов~язкового складу документів відповідальність за формування та зберігання яких несуть-
17. Сыктывкарский государственный университет Факультет управления Кафедра менеджмента и маркетинга
18. ТЕМА 3 Таксономия опасностей Различают опасности естественного природного техногенного и антропо
19. Происхождение и развитие русского языка
20. реферату- Теорії трансформації капіталізмуРозділ- Історія економічних вчень Теорії трансформації капітал