Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема: Підсумковий модульний контроль №1 з терапевтичної стоматології
1. Хвора 35 років скаржиться на наявність порожнини в зубі на нижній щелепі зліва, біль від солодкого кислого і при прийомі твердої їжі. При
обстежинні в 36 зубі знайдена глибока каріозна порожнина, заповнена світлим розмякшеним дентином. Зондування по дну каріозної порожнини болісне, реакція на холод болісна, швидко проходить. Який найбільш ймовірний діагноз?
A)*Гострий глибокий карієс
B) Гострий вогнищевий пульпіт
C) Хронічний фіброзний пульпіт
D) Гострий середній карієс
E) Хронічний глибокий карієс
2. У хворого 25 років, скарги на короткочасний біль від солодкого в зубі на нижній щелепі. Обєктивно: в 36 зубі каріозна порожнина з вузьким вхідним отвором, в межах навколопульпарного дентину. Дентин мякий, каріозна порожнина з порожниною зуба не сполучається, зондування дна чутливе, перкусія безболісна, термодіагностика біль, який зникає після усунення подразника. Визначте діагноз?
A) Гострий середній карієс
B)Гіперемія пульпи
C)* Гострий глибокий карієс
D)Хронічний фіброзний пельпіт
E)Хронічний глибокий карієс
3. Хвора 26-ти років, скаржиться на біль в 14 зубі при попаданні холодної чи гарячої їжі. Об єктивно: глибока каріозна порожнина в 14 зубі на медіальній поверхні в межах навколопульпарного дентину, заповнена розмякшеним слабопігментованим дентином. Зондування дна каріозної порожнини та реакція на холодовий подразник болючі, біль проходить зрозу після припинення дії подразника. Який найбільш ймовірний діагноз?
A)Хронічний глибокий карієс
B)*Гострий глибокий карієс
C)Гострий середній карієс
D)Хронічний середній карієс
E)Гострий вогнищевий пульпіт
4. Хворий К. 25 років звернувся зі скаргою на біль при прийманні солодкого, гарячого і холодного, який зникає після усунення подразника. Обєктивно:в 36 зубі на контактній поверхні глибока каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений. Зондування дна каріозної порожнини болісне. Назвіть найвірогідніший діагноз.
A)Хронічний фіброзний пульпіт
B)Хронічний середній карієс
C)Хронічний глибокий карієс
D)* Гострий глибокий карієс
E)Гострий середній карієс
5. Хвора Н. скаржиться на гострий короткочасний біль в зубі від термічний та хімічних подразників. Зуб раніше не лікувався, біль зявився близько місяця тому. Обєктивно: в 36 зубі на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину, з навислими краями крейдоподібної емалі. Дентин дна і стінок мякий. Зондування дна слабоболісне. Короткочасний біль від холодового подразника. ЕОД 8 мкА. Поставте діагноз.
A)Гострий середній карієс
B)Гіперемія пульпи
C)Хронічний глибокий карієс
D)Хронічний фіброзний пульпіт
E)*Гострий глибокий карієс
6. Хворий 23 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 15 зубі, яку помітив рік тому. При огляді на апроксимальній поверхні глибока каріозна порожнина, яка не сполучається з порожниною зуба, заповнена щільним пігментованим дентином. Зондування, реакція на холод, перкусія безболісні. ЕОД 10 мкА. Який з перерахованих діагнозів є найбільш ймовірним?
A)*Хронічний глибокий карієс
B)Хронічний фіброзний періодонтит
C)Хронічний фіброзний пульпіт
D)Хронічний середній карієс
E)Хронічний гранелематозний періодонтит
7. Пацієнтка 40 років, скаржиться на короткочасний біль від температурних подразників в 34 зубі. Обєктивно: на дистальній поверхні 34 зуба каріозна порожнина в межах припульпарного дентину. Стінки і дно розмякшені, слабопігментовані, зондування дна дещо болюче. Реакція на холод біль, який зникає після припинення подразника. Який найвірогідніший діагноз?
A)Гострий середній карієс
B)* Гострий глибокий карієс
C)Хронічний глибокий карієс
D)Хронічний середній карієс
E)Хронічний фіброзний пульпіт
8. Хворий К. 19 років. Скарги на біль в 36 зубі при попаданні холодного, солодкого. Біль нюючий, але стихає зразу ж після усунення подразника. Обєктивно: на жувальній поверхні 36 зуба глибока каріозна порожнина, що містить розмякшений світлий дентин. Зондування болісне по всьому дну. Який найбільш ймовірний діагноз?
F)Гострий середній карієс
B)Гіперемія пульпи
C)* Гострий глибокий карієс
D)Гострий обмежений пульпіт
E)Хронічний глибокий карієс
9. До лікаря стоматолога з метою снації ротової порожнини звернулась жінка 39 років. При обєктивному обстеженні в ділянці сліпої ямки 37 зуба знайдено обширна каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин на дні і стінках щільний пігментований. Каріозна порожнина не сполучається з порожниною зуба. Зондування і перкусія безболісні. Реакція на холодовий подразний безболісна. ЕОД 6 мкА. Поставте найбільш вірогідний діагноз?
A)Хронічний середній карієс
B)* Хронічний глибокий карієс
C)Хронічний фіброзний пульпіт
D)Хронічний фіброзний періодонтит
E)Гострий глибокий карієс
10. Хворий О., 20 років, скаржиться на наявність каріозної порожнини в 44 зубі. Обєктивно: на апроксимально-медіальній повкрхні визначається каріозно порожнина в межах біляпульпарного дентину, заповнена щільним пігментованим дентином, зондування дни каріозної порожнини безболісне, перкусія безболісна, ЕОД 6 мкА. Який найбільш ймовірний діагноз?
A)Хронічний періодонтит
B)Хронічний фіброзний пульпіт
С)Хронічний середній кррієс
D)Гіперемія пульпи
E)*Хронічний глибокий карієс
11. Пацієнт 30 років, звернувся зі скаргами на короткочасний біль від холодового подрузника, який зникає після його усунення. Обєктивно: на жувальній поверхні 37 зуба глибока каріозна порожнина, заповнена розмякшеним дентином, зондування дна болюче. Поставте діагноз:
12. Хвора 28 років, скаржиться на короткочасні болі в 15 зубі від хімічних, термічних і механічних подразників, які зникають після їх усунення. Обєктивно: в 15 зубі велика каріозна порожнина з нависаючими краями емалі, заповнена сіруватим розмякшиним і слабопігментованим дентином. Зондування дна порожнини болюче. Реакція на холодну ваду позитивна. Поставте діагноз:
13. Хворий 20-ти років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 44 зубі. Обєктивно: на жувальній поверхні 44 зуба глибока каріозна порожнина, дентин щільний, пігментований. Зондування, перкусія безболісні. ЕОД - 12 мкА. Який найбільш ймовірний діагноз?
14. Хворий 35-ти років, звернувся зі скаргами на біль в зубі на верхній щелепі зліва, який виникає під час прийому їжі від дії термічних (особливо від холодної води), механічних та хімічних подразників і зникає відразу після їх усунення. При обєктивному обстеженні виявлено глибоку каріозну порожнину з вузьки вхідни отвором в межах біляпульпарного дентину. Зондування болісне по дну каріозної порожнини. Термодіагностика різко болюча, зникає відразу після усунення подразника. ЕОД 15 мкА. Поставте діагноз:
15. Жінка 25 років звернулася до лікаря-стоматолога з скаргами на біль в області нижньої щелепи справа, виникаючий під час їжі. Об єктивно: на апроксимально-дистальній поверхні 45 визначається каріозна порожнина, заповнена світлим мяким дентином. Зондування слабо болісне по всьому дну, перкусія безболісна. Від холодної води швидко зникаючий біль. Який найбільш вірогідний діагноз?
16. Хворий 25 років скаржиться на короткочасний біль при прийманні солодкого, гарячого холодного. Обєктивно: в 36 зубіна контактній поверхні каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений. Зондування дна каріозної порожнини болісне. Вертикальна та горизонтальна перкусія безболісна. ЕОД 9 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
17. Пацієнт 36-ти років скаржиться на наявність порожнини в зубі на нижній щелепі зліва, біль від солодкого кислого і при прийомі твердої їжі. Обєктивно: в 16 зубі знайдена глибока каріозна порожнина, заповнена світлим розмякшеним дентином. Зондування по дну каріозної порожнини болісне, реакція на холод болісна, швидко проходить. Який найбільш ймовірний діагноз?
18. У хворої 35 років, скарги на короткочасний біль від солодкого в зубі на нижній щелепі. При обєктивному обстеженні в 26 зубі каріозна порожнина з вузьким вхідним отвором, в межах припульпарного дентину. Дентин мякий, каріозна порожнина з порожниною зуба не сполучається, зондування дна чутливе, перкусія безболісна, термодіагностика біль, який зникає після усунення подразника. Поставте діагноз?
19. Хвора Н. 39 років, скаржиться на біль в 24 зубі при попаданні холодної чи гарячої їжі. Об єктивно: глибока каріозна порожнина в 24 зубі на медіальній поверхні в межах навколопульпарного дентину, заповнена розмякшеним слабопігментованим дентином. Зондування дна каріозної порожнини та реакція на холодовий подразник болючі, біль проходить зразу після припинення дії подразника. Який з перерахованих діагнозів є найбільш ймовірним?
20. Хворий 50 років звернувся до стоматолога зі скаргою на біль при прийманні солодкого, гарячого і холодного, який зникає після усунення подразника. Обєктивно:в 36 зубі на контактній поверхні глибока каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений. Зондування дна каріозної порожнини болісне. Назвіть найвірогідніший діагноз.
21. Хвора 35 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 17 зубі, яку помітила рік тому. При огляді на апроксимальній поверхні глибока каріозна порожнина, яка не сполучається з порожниною зуба, заповнена щільним пігментованим дентином. Зондування, реакція на холод, перкусія безболісні. ЕОД 10 мкА. Який з перерахованих діагнозів є найбільш ймовірним?
22. Хворий 40 років, скаржиться на короткочасний біль від температурних подразників в 34 зубі. При обєктивному обстеженні на дистальній поверхні 34 зуба знайдена каріозна порожнина в межах припульпарного дентину. Стінки і дно розмякшені, слабопігментовані, зондування дна дещо болюче. Реакція на холод біль, який зникає після припинення подразника. Який найвірогідніший діагноз?
23. Хворий 16-ти років. Скаржиться на біль в 15 зубі при попаданні холодного, солодкого. Біль нюючий, але стихає зразу ж після усунення подразника. Обєктивно: на жувальній поверхні 15 зуба глибока каріозна порожнина, що містить розмякшений світлий дентин. Зондування болісне по всьому дну. Який найбільш ймовірний діагноз?
24. Пацієнтка 46 років, звернулася зі скаргами на короткочасний біль від холодового подрузника, який зникає після його усунення. Обєктивно: на жувальній поверхні 17 зуба глибока каріозна порожнина, заповнена розмякшеним дентином, зондування дна болюче. Поставте найбільш вірогідний діагноз:
25. Хвора 27-ми років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 45 зубі. Обєктивно: на жувальній поверхні 45 зуба глибока каріозна порожнина, дентин щільний, пігментований. Зондування, перкусія безболісні. ЕОД - 12 мкА. Який найбільш ймовірний діагноз?
26. Чоловік 42-х років звернувся до лікаря-стоматолога з скаргами на біль в області нижньої щелепи справа. Об єктивно: на апроксимально-дистальній поверхні 44 визначається каріозна порожнина, заповнена світлим мяким дентином. Зондування слабо болісне по всьому дну, перкусія безболісна. Який найбільш вірогідний діагноз?
27. Пацієнт 25 років скаржиться на короткочасний біль при прийманні солодкого, гарячого холодного. Обєктивно: в 16 зубі на контактній поверхні каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений. Зондування дна каріозної порожнини болісне. Вертикальна та горизонтальна перкусія безболісна. ЕОД 9 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
28. Хвора 35 років скаржиться на наявність каріозної порожнини у зубі нижньої щелепи зліва. При потраплянні у порожнину солодкої та кислої їжі виникає короткочасний біль. На жувальній поверхні 36 зуба виявлена каріозна порожнина у межах навколопульпарного дентину виповнена світлим розмякшеним дентином. Зондування дна і стінок каріозної порожнини болюче, холод викликає біль, який швидко зникає після припинення дії подразника. Який найбільш вірогідний діагноз?
29. Пацієнт 39-ти років, звернувся до стоматолога зі скаргами на біль в зубі на верхній щелепі зліва, який виникає під час прийому їжі від дії, механічних та хімічних подразників і зникає відразу після їх усунення. При обєктивному обстеженні виявлено глибоку каріозну порожнину в межах біляпульпарного дентину. Зондування болісне по дну каріозної порожнини. Термодіагностика різко болюча, зникає відразу після усунення подразника. ЕОД 15 мкА. Поставте діагноз:
30. Хвора 19 років скаржиться на гострий самовільний напад болю вночі в 13 зубі тривалістю 20-25 хв.Больові проміжки 2-3 год,біль не іррадіює.Обєктивно:в 13 зубі каріозна порожнина V класу,порожнина зуба не розкрита,зондування болюче по всьому дну.Який метод лікування оптимальний у данному випадку?
31.Чоловік 35 років звернувся з метою санації порожнини рота.Обєктивно:на вестибулярній поверхні в пришийковій ділянці22 зуба виявлена каріозна порожнина в межах плащового дентину,дентин твердий,темного кольору,дно шорсткувате.Зондування,холод,біль не викликають.Який діагноз найбільш вірогідний?
32.Пацієнт 19 років звернувся на наявність естетичного дефекту у вигляді світлих плям.Обєктивно:на вестибулярній поверні 12,11 та 22,23 зубів, горбиках 16 та 26 плями з блискучою поверхнею,які зявилися з моменту прорізання зубів.Який найбільш вірогідний діагноз?
33.Хвора 40 років звернулася зі скаргами на біль від холодного,солодкого в11,21 зубах,косметичний дефект.Обєктивно:в 11,21 у ділянці екватора вестибулярної поверхні коронки зуба,виявлені дефекти емалі овальної форми,які розташовані в косому напрямку,з гладеньким,блискучим,щільним дном.Який вірогідний діагноз?
34.Хвора скаржиться на болісні відчуття на болісні відчуття в 36 зубі при потраплянні солодкого,біль швидко минає.Обєктивно:на жувальній поверхні 36 зуба каріозна порожнина в межах емалі,край шорсткі,дно та стінки бліді,мякі.Зондування безболісне.Який найбільш вірогідний діагноз?
35 .Під час профілактики огляду ротової порожнини у пацієнтки 40 років на вестибулярній поверхні 44,43,33,34 зубів в пришийковій ділянці,виявленіU подібні дефекти твердих тканин,що досягають плащового дентину.Стінки дефекту щільні,блискучі,гладенькі,безболісні при зондуванні та термічному подразненні.Який найбільш вірогідний діагноз?
36.Дівчина 19 років скаржиться на чутливість зубів до солодкого та кислого.Обєктивно:у пришийковій ділянці 14,13,23,24 крейдоподібні плями з матовим відтінком,безболісні при зондуванні.Плями забарвлюються 2%розчином метиленового синього.Який вірогідний діагноз?
37.Хвора 27 років близько двох тижнів скаржиться на біль у 15,що виникає від солодкого та швидко минає.Обєктивно:на жувальній поверхні 15 дефект в межах емалі.Краї емалі ламкі,білого кольору.Термометрія та перкусія безболісні.ЕОД-6мкА.Який найбільш вірогідний діагноз?
38.У пацієнтки 43 років ,на вестибулярній поверхні 44,43,33,34 зубів в пришийковій ділянці виявлені U-подібні дефекти твердих тканин,що досягають плащового дентину.Стінки дефекту щільні,блискучі,гладенькі,безболісні при зондуванні.Який найбільш вірогідний діагноз?
39.Пацієнт звернувся зі скаргами на наявність естетичного дефекту у вигляді світлих
плям.По місцю проживання наявність фтору збільшена.Обєктивно:плями з блискучою поверхнею,які зявилися з моменту прорізання.Який діагноз?
40.Хвора з патологією щитовидної залози звернулася до лікаря з метою санації.Під час огляду ротової порожнини,виявлено долото подібні дефекти емалі та дентину з гладенькою близкучею поверхнею жовтого кольору.Реакція на подразники відсутня.Який діагноз?
41.Перевагу яким пломбувальним матеріалам слід надати при пломбуванні порожнини третього класу за Блеком з косметичних міркувань?
42.Пацієнт 19 років скаржиться на наявність плями на 22 зубі.Пляма зявилася 6 місяців тому і з часом збільшується.Обєктивно:на вестибулярній поверхні 22 зуба в пришийковій матова.Перкусія безболісна.Пляма забарвлюється метиленовим синім.Який найбільш вірогідний діагноз?
43.Пацієнт 55 років звернувся зі скаргами на біль на холодне і гаряче.Обєктивно:у пришийковій ділянці15.14.13.12.11 дефекти твердих тканин.Дефекти в межах середньої третини дентину.Стінки гладенькі,поліровані.Який діагноз?
44.Чоловік звернувся зі скаргами на короткочасний біль під час вживання солодкої їжі.На поверхні 46 зуба каріозна порожнина в межах навколо пульпарного дентину.Дентин розмякшений,не пігментований.Перкусія без болісна.Який діагноз?
45.Чоловік 22 років звернувся в стоматологічну поліклініку зі скаргами на наявність
каріозної порожнини в 11 зубі. До лікаря звернувся вперше. Об'єктивно: на
апроксимально-медіальній поверхні виявлена каріозна порожнина,
виконана світлим розм'якшеним дентином. Каріозна порожнина розташована в
межах плащового шару дентину. Реакція на холод слабо позитивна. Який
найбільш вірогідний діагноз?
46.Хвора С., 25 років звернулась до клініки терапевтичної стоматології зі скаргами на короткочасний біль в 46 зубі при попаданні твердої їжі в 46 зуб. Вказані скарги
з'явились кілька місяців тому. Після усунення подразнення біл одразу зникає. Об-но на апроксимальнодистальнії поверхні 46 зуба каріозна порожнина в зоні площового дентина. Вхідний отвір великий. Дентин твердий, пігментований, важко знімається, зондування дна та стінок каріозної порожнини безболісне.Вертикальна та горизонтальна перкусія 46 зубу безболісна. ЄОД-6мА.Який найбільш імовірний діагноз?
47.У пацієнта К., 46 років при об`єктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба виявили каріозну порожнину в межах плащового дентину. Каріозна порожнина заповнена залишками їжі, стінки та дно заповнені пігментованим дентином, зондування дна та стінок не викликає больових відчуттів, термопроба не болюча, ЕОД=4мкА. Поставте діагноз.
48.Пацієнт 20-ти років скаржиться на короткочасний біль у 21 від холодного і солодкого. Об'єктивно: на медіальній поверхні 21 каріозна порожнина, середньої глибини, виконана світлим рихлим дентином. Краї емалі білого кольору, крихкі. Діагностований гострий середній карієс. КПУ=14. Гігієнічний індекс за Федоровим - Володкіною - 3,3. Який оптимальний матеріал для пломбування в даній клінічній ситуації?
49.Хвора З., 25 років, звернулася зі скаргами на короткочасний біль в 46 при попаданні твердої їжі. Скарги з'явилися декілька місяців тому. Після усунення подразника біль відразу зникає. Об'єктивно: на апроксимально-дистальній поверхні 46 - каріозна порожнина в зоні плащового дентину. Вхід в порожнину широкий. Дентин твердий, пігментований, зондування дна і стінок каріозної порожнини безболісне. Перкусія безболісна. ЕОД - 6 мкА. Який остаточний діагноз?
50.Пацієнтка Б., 22 років звернулася до стоматолога зі скаргами на біль у 45 зубі, що виникає під час прийому солодкої їжі. Об'єктивно: на дистальній поверхні 45 зуба каріозна порожнина в межах плащового дентину. Порожнина має нависаючі краї емалі, виконана світлим, розм'якшеним дентином. Зондування стінок порожнини болісне по емалево-дентинному сполученню. Реакція на холод позитивна, швидко минаюча. Перкусія зуба безболісна. ЕОД 6 мкА. Який остаточний діагноз?
51. Пацієнтка В., 34 років, скаржиться на наявність каріозної порожнини в 36 зубі. Зуб лікований з приводу карієсу. Кілька місяців тому пломба випала. Об'єктивно: на жувальній поверхні 36 зуба каріозна порожнина середньої глибини із широким вхідним отвором, виконана твердим пігментованим дентином. Зондування дна і стінок порожнини безболісне. Реакція на холодовий подразник слабкоболісна. Перкусія 34 зуба безболісна. ЕОД 8 мкА. Який остаточний діагноз?
52.У чоловіка 28 років в ділянці 36 зуба виникає біль від холодного та солодкого.
Обєктивно: на жувальній поверхні 36 зуба середньої глибини каріозна порожнина в межах плащового дентину заповнена пігментованим, розмякшеним дентином.
Зондування стінок каріозної порожнини болюче, сполучання каріозної порожнини з
порожниною зуба відсутнє. Виберіть найбільш імовірний діагноз:
53.Під час профілактичного огляду хлопчика 8-ми років лікар виявив на щічній поверхні 36 в сліпій ямці каріозну порожнину з невеликим вхідним отвором, краї емалі крейдоподібно змінені. Після зняття нависаючих країв емалі виявилася каріозна порожнина в межах плащового дентину. Дентин світлий, розмякшений, зондування стінок каріозної порожнини болісне. Визначте діагноз.
54. Хворий 19-ти років скаржиться на короткочасний біль від хімічних та
температурних подразників, наявність каріозної порожнини у 37 зубі. Колір зуба незмінений,зондування дна каріозної порожнини безболісне, стінок болюче. Визначаються розм”якшені тканини. Перкусія безболісна. Діагноз?
55.У хворого 32 роки, скарги на короткочасний біль від хімічних та термічних подразників в зубі на верхній щелепі зліва, який швидко зникає після усунення полразника. При об`єктивному обстеженні в 26 каріозна порожнина з вузьким вхідним отвором, в межах плащового дентину. Дентин дна і стінок м`який. сірого кольору. Зондування по емалево-дентинній межі болісне. Перкусія безболісна. ЕОД - 6 мкА. Поставте діагноз.
56.Хворий 40-ка років скаржиться на незначні больові відчуття від термічних подразників та затримку їжі в зубі на верхній щелепі справа. Обєктивно: на
апроксимально-дистальній поверхні 16 зуба каріозна порожнина II класу за Блеком в межах емалево-дентинного зєднання. Зондування болісне, реакція на перкусію
безболісна, на термічні подразники незначна больова реакція. ЕОД=4-6 мкА.
Поставте попередній діагноз.
57. У хворої 21-го року проводиться лікування середнього карієсу 27, планується
пломбування порожнини композитним матеріалом. Який антисептик доцільніше
використати для обробки порожнини?
58. У хворого 30 років, скарги на наявність каріозної порожнини. Каріозна порожнина з`явилася 5 місяців тому. При об`єктивному обстеженні в 26 каріозна порожнина з широким вхідним отвором, в межах плащового дентину. Каріозна порожнина не сполучається з порожниною зуба. Дентин дна і стінеок каріозної порожнини твердий, пігментований. Який попередній діагноз.
59.У хворого 30 років, скарги на короткочасний біль в зубі на верхній щелепі від
солодкого та холодного . Біль з'явився місяць тому. Об'єктивно: в 26 каріозна
порожнина з вузьким вхідним отвором в межах плащового дентину. Дентин дна і стінок м'який, зондування по емальово-дентинній межі болісне, перкусія безболісна, термодіагностика біль, який швидко зникає після усунення подразника. Визначте діагноз.
60.Хворий 40 років, з'явився зі скаргами на затримку їжі в зубі на нижній щелепі .
Порожнину замітив 7 місяців тому.Об'єктивно: в 34 каріозна порожнина з широким вхідним отвором в межах плащового дентину. Дентин дна і стінок твердий, пігментований. Зондування дна і стінок безболісне. ЕОД 5 мка . Визначте діагноз.
61.Хворий 27 років скаржиться на швидкоминаючий біль в 16 зубі від солодкої та
холодної їжі протягом декількох тижнів. Обєктивно: на апроксимальній поверхні
16 зуба порожнина в межах плащевого дентину, виповнена розмякшеним слабо
пігментованим дентином. Після некректомії дно каріозної порожнини щільне, не
болюче. Препарування стінок дефекту чутливе в ділянці емалево-дентинної межі. 16 зуб реагує на силу струму 5 мкА. Який найбільш імовірний діагноз.
62.Хворий звернувся зі скаргами на біль, який виникає при дії холодного, кислого,
солодкого в 45. Біль проходить після зняття подразника. Об'єктивно: каріозна
порожнина на жувальній поверхні в межах плащового дентину, яка виповнена
залишками їжі та розм”якшеним дентином, нависаючі краї емалі крейдоподібні. Якийдіагноз поставив лікар.
63.Хворий 35 років, поставлено діагноз : Хронічний середній карієс 36 зуба. Порожнина ІІ класу за Блекомі з ураженням жувальної поверхні. Який матеріал лікар вибрав для пломбування.?
64.Хворий 30-ти років, звернувся до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект та незначну болючість 44 під час чищення зубів. Обєктивно виявлено каріозну порожнину V-го класу за Блеком в межах плащового дентину. Зондування стінок порожнини викликає незначну болючість, термопроба - позитивна. Який
пломбувальний матеріал доцільно обрати для реставрації даної порожнини?
65.Хворий 27 років звернувся до лікаря-стоматолога для профілактичного огляду з
метою підготовки медичної довідки. Під час огляду порожнини рота в 22 зубі в
пришийковій області виявлений дефект твердих тканин зуба в межах плащового
дентину. Дентин щільний, пігментований. Реакція на зондування і перкусію відсутня. Який найбільш ймовірний діагноз?
66. Хворий 19 років, скаржиться на короткочасний біль у 37 зубі від солодкого і холодного. На жувальній поверхні 37 зуба каріозна порожнина в межах плащового шару дентину,заповнена розм'якшеним дентином, зондування стінок каріозної порожнини болісно в області емалево-дентинної ділянки , ЕОД 6 мка. Який найбільш ймовірний діагноз?
67.Жінка, 25 років, звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на гострий біль у
ділянці верхньої щелепи зліва, який виникає під час приймання їжі. Обєктивно: на
апроксимально-дистальній поверхні 26 визначається каріозна порожнина, виповнена світлим мяким дентином. Зондування слабо болісне по дентино-емалевому зєднанню, перкусія безболісна. Від холодної води спостерігається біль, який швидко минає. Який найбільш імовірний діагноз?
68.У пацієнта, 38 років, при обєктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба виявили каріозну порожнину в межах плащового дентину. Каріозна порожнина заповнена залишками їжі, стінки та дно заповнені пігментованим дентином, зондування дна та стінок не викликає болі, термопроба неболюча, ЕОД 6 мкА. Поставте діагноз:
69.Хворий, 33 роки, звернувся з метою санації. Під час огляду ротової порожнини в ділянці 47 зуба була виявлена неглибока порожнина, заповнена розмякшеним
дентином. 47 зуб і реагує на температурні подразники, після усунення яких біль зникає. Зондування стінок болюче. Реакція на холодову воду чутлива. Який
діагноз?
70. Чоловік 35 років звернувся до лікаря з метою санації порожнини рота. Обєктивно: на вестибулярній поверхні в пришійковій частині 22 зуба виявлено дефект твердих тканин в межах плащового дентину, дентин твердий, темного кольору, дно шершаве. Зондування, холод, біль не викликають. Який діагноз найбільш вірогідний?
71. Жінка 45-ти років звернулася до стоматолога зі скаргою на попадання їжі між зубів на нижній щелепі. В 46 зубі на жувально-медіальній поверхні каріозна порожнина середнього розміру, на дні і стінках щільний пігментований дентин. Зондування дна і стінок порожнини безболісне. Реакція зубів на температурні подразники дещо болісна. Діагностичне препарування болісне. Поставте діагноз.
72.Чоловік 35 років звернувся до лікаря з метою санації порожнини рота. Обєктивно: на
вестибулярній поверхні в пришійковій частині 22 зуба виявлено дефект твердих
тканин в межах плащового дентину, дентин твердий, темного кольору, дно шершаве.
Зондування, холод, біль не викликають. Який діагноз найбільш вірогідний?
73. Жінка 25 років звернулась до лікаря-стоматолога з скаргами на гострий біль в області
нижньої щелепи справа, виникаючий під час їжі. Обєктивно: на
апроксимально-дистальній поверхні 45 визначається каріозна порожнина, виповнена
світлим мягким дентином. Зондування слабо болісне по всьому дну, перкусія
безболісна. Від холодної води швидко зникаючий біль. Який найбільш вірогідний
діагноз?
74.При профілактичному огляді у пацієнтки 45 років в 23 зубі виявлена каріозна
порожнина в межах плащового дентину. Дно і стінки виповнені щільним пігментованим дентином .Зондування , реакція на холод і перкусія не болючі.
ЕОД =6 мкА. Який найбільш вірогіний діагноз?
75. Чоловік 22 років звернувся в стоматологічну поліклініку з скаргами на наявність
Каріозної порожнини в 11 зубі. До лікаря звернувся вперше. Обєктивно: на
апроксимально-медіальній поверхні наявна каріозна порожнина в межах плащового дентину, яка виповнена світлим розмягченим дентином . Реакція на холодний подразник слабко позитивна. Який найбільш вірогідний діагноз
76. Хвора С., 25 років звернулась до клініки терапевтичної стоматології зі скаргами на
короткочасний біль в 46 зубі при попаданні твердої їжі в 46 зуб. Вказані скарги
з'явились кілька місяців тому. Після усунення подразнення біл одразу зникає. Об-но
на апроксимальнодистальнії поверхні 46 зуба каріозна порожнина в зоні площового
дентина. Вхідний отвір великий. Дентин твердий, пігментований, важко знімається,
зондування дна та стінок каріозної порожнини безболісне.Вертикальна та
горизонтальна перкусія 46 зубу безболісна. ЄОД-6мА.Який найбільш імовірний
діагноз7
77. Дівчина 20 років скаржиться на біль від солодкого і кислого.. Обєктивно: на
вестибулярній поверхні11 крейдоподібна пляма, шороховата при зондувані. В центрі плями спостерігаєтьсяо дефект в межах емалі . Індекс Федорова
Володкіної 2,5 бала (ГІ) . Який найбільш вірогідний діагноз ?
78.Хворий 25 років скаржиться на короткочасний біль при прийманні солодкого,
гарячого, холодного. Обєктивно: в 36 зубі на контактній поверхні каріозна порожнина
в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений. Зондування дна
каріозної порожнини болісне. Вертикальна та горизонтальна перкусія безболісна.
ЕОД 9 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
79. При обстеженні лікарем-стоматологом 19 річної дівчинии в пришийковій ділянці
11, 21 були виявлені білі плями, які, зі слів пацієнтки, зявилися біля
двох місяців тому і поступово збільшувалися. Для яких із перерахованих
захворювань характерний такий анамнез ?
80.Жінка, 25 років, скаржиться на короткочасні болі від солодкого, холодного в 21.
Обєктивно: в пришийковій ділянці 21 зуба - дефект твердих тканин в межах емалі.
Краї емалі нерівні, крейдоподібні. Зондування дна порожнини безболісне, реакція на
холод болюча, але швидко минає. Поставте діагноз:
81. Пацієнт 30 років звернувся до стоматолога зі скаргами на короткочасну болючість під
дією холодового подразника, яка одразу зникає при його усуненні. Об`єктивно: на
жувальній поверхні 47 зуба глибока каріозна порожнина, заповнена розм`якшеним
дентином, зондування дна порожнини викликає незначну болючість, термопроба
позитивна під час дії подразника, рентгенологічно в периапікальних тканинах змін
немає. Поставте діагноз.
82.У пацієнта К., 46 років при об`єктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба
виявили каріозну порожнину в межах плащового дентину. Каріозна порожнина
заповнена залишками їжі, стінки та дно заповнені пігментованим дентином,
зондування дна та стінок не викликає больових відчуттів, термопроба не болюча,
ЕОД=4мкА. Поставте діагноз.
83. Пацієнтка 23 років пред`являє скарги на наявність плям білуватого кольору на
жувальних зубах, почуття оскомини, яке виникає під час прийому кислої їжі. Плями
з`явились близько 3-х місяців тому. Об`єктивно: в пришийковій ділянці 46, 36, 27
крейдоподібні плями, які добре забарвлюються 2 % метиленовим синім, при
зондуванні визначається шороховатість. Поставте діагноз.
84.Дівчина 21 р. скаржиться на наявність каріозної порожнини. Обєктивно: в 26
зубі каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин щільний, пігментований , больова реакція на холодовой подразник чутлива,
перкусія і зондування не болючі. Встановіть попередній діагноз.
85.У пацієнта К. 19 р. після зняття бляшки нальоту у пришийковій ділянці 11 та 21
виявлено дві білі плями. На холодовий подразник реакція відсутня. При висушуванні
розмір плями збільшується. Ваш діагноз?
86. Пацієнт 42 р. скаржиться на наявність каріщзної порожнини . Обєктивно: в 26
зубі глибока каріозна порожнина, дентин щільний, пігментований, реакціяя на холодовий подразник чутлива, перкусія і зондування не болючі. Встановіть попередній діагноз.
87.Чоловік 32-х років скаржиться на наявність порожнини в 34 зубі. Обєктивно: в зубі на
жувальній поверхні каріозна порожнина в межах плащового дентиту. Дентин
розмякшений, зондування стінок порожнини болісне, перкусія безболісна. Визначити
діагноз.
88.У дівчини 22 років в 24 зубі виникає біль при прийомі солодкої і холодної їжі.
Обєктивно: на жувальній поверхні 24 каріозна порожнина у межах плащового
дентину, виповнена світлим, розмяклим дентином. Зондування емалево-дентинного
сполучення болісне, від холодового підразника - короткочасний біль. Перкусія 24 -
безболісна. Який діагноз Ви поставите?
89.У пацієнта 39 років в 46 зубі в межах “сліпої” ямки виявлено каріозну порожнину в
межах плащового пігментованого дентину. Зондування дна безболісне, під час
препарування емалево-дентиного сполучення виникає біль. Перкусія 46 безболісна.
Найбільш вірогідний діагноз?
90.Під час огляду порожнини роту в хворої 19 років в пришийковій ділянці 12, 11, 21, 22 виявлено крейдяноподібні плями, які з”явились 2 тижня тому. Плями - без блиску, з поверхнею,
яка забарвлюється метиленовим синім. Холодовий подразник реакції уражених зубів
не викликає. Встановіть діагноз
91.Пацієнтка К., 19 р. скаржиться на короткочасну біль від холодного в зубі на нижній щелепі, справа . Обєктивно: в 46 на медіальній поверхні каріозна порожнина в межаж навколопульпарного дентину,виповнена світлим розмягченим дентином яка не сполучаєтьсяз порожниною зуба. Реакція на холодовий подразник болеюча, швидкоминаюча.
Який найбільш вірогідний діагноз?
92 Хвора,20 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в зубі, біль під час їжі.
Обєктивно: в 46 на жувальній поверхні каріозна порожнина з вузіким вхідним отвором
в межах біляпульпарного дентину, реакція на холодовий подразник болісна, швидко
проходить, зондування дна болісне, перкусія безболісна. Визначте діагноз.
93.Пацієнт 19 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в зубі на нижній
щелепі. Обєктивно: в 46 на жувальній поверхні каріозна порожнина в межах
плащового дентину з вузьким вхідним отвором, дентин розмякшений, реакція на
холодовий подразник злегка болісна, зондування чутливе по емалево дентинному
сполученню. Визначте попередній діагноз.
94.При епідемілогічному обстеженні лікар-стоматолог виявив у пцієнтки 21 року, в ділянці
шийок 13, 14, 15, 23, 24, 25 зубів масивне відкладення зубного нальоту, після
видалення якого було виявлено ділянки емалі білого кольору без природного блиску.
що фарбуються метиленовим синім Який найбільш ймовірний діагноз?
95. При профілактичному огляді у хворого 20 років виявлено крейдоподібні плями на
вестибулярній поверхніі 11 та 21 зубів, які локалізовані в пришийковій ділянці. Плями
мають матову поверхню. Суб'ективні скарги відсутні. Поставте найбільш
імовірний діагноз?
96.Хворий 35 років на протязі місяця скаржиться на короткочасну біль в 24, яка
виникає від солодкої їжі. Обєктивно: в 24 в пришийковій ділянці
дефект в межах емалі. Краї емалі крихкі, білого кольору. Перкусія безболісна,
зондування викливає біль. ЕОД 8 мкА. Поставте діагноз:
97.Жінка 22 років, вагітна, скаржиться на появу білих плям на передніх зубах верхньої
щелеп, які зявились на 4 місяці вагітності. При огляді на вестибулярній поверхні у
пришийковій ділянці 13, 12, 11, 21, 22, 23 виявлені крейдоподібні плями. Емаль
втратила блиск, шорстка. Від хімічних подразників виникає короткочасний біль.
Поставте попередній діагноз:
98.Хвора 35 років скаржиться на наявність каріозної порожнини на нижній щелепі, зліва, біль
Від солодкого, кислого и при прийомі твердї їжі. При оглідів 36 зубі
Наявна глибока каріозна порожнина, выповнена світлим розмягченим дентином.
Зондування болюче по всьому дну, реакція на холод
болюча, корткочасна. Який найбільш вірогідний діагноз?
99..Хвора 26-ти років скаржиться на біль в 14 зубі при попаданні холодної чи гарячої
їжі. Об'єктивно : глибока каріозна порожнина в 14 на медіальній поверхні в межах
навколопульпарного дентину, заповнена розм'ягшеним слабопігментованим
дентином. Зондування дна каріозної порожнини та реакція на холодовий
подразник болючі , біль проходить зразу після припинення дії подразника. Який
найбільш ймовірний діагноз?
100.Хворий К. 25 років звернувся зі скаргою на біль при прийманні солодкого, гарячого і
холодного , який зникає після усунення подразника.Об-но: в 36 зубі на контактній
поверхні глибока каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентина Дентин
розм'якшений. Зондування дна каріозної порожнини болісне. Назвіть найвірогідніший
діагноз.
101. Жінка 23 роки скаржиться на кровотечу ясен при чистці зубів, прийманні жорсткої їжі.
При огляді ясна з вестібулярного боку на обох щелепах слизова набрякла,
гіперимована з синюшним відтінком, відкладення надясеневого зубного каміння,
індекс гігієни по Федорову-Володкіній 2,0. Пародонтальні кишені відсутні. Який із
методів дослідження буде ведучим в диференційній діагностиці цього захворовання?
102.Чоловік 35 р.звернувся зі скаргами на короткочасний біль від термічних подразників
В ділянці 46, 47. Обєктивно: жувальні поверхні 46, 47 зубів
інтактні , апроксимальні поверхні оглянути не вдалося, в звязку з щільним розташуванням зубів. Які методи обстеження можно використати в даному випадку
при підозрі на наявність скритих порожнин?
103.Юнак 19 років скаржиться на чутливість до солодкого і кислого в ділянці 14,13,12,
23,24. При огляді в пришийковій ділянці поодинокі крейдоподібні матові плями з
нечіткими краями. Який метод обстеження найбільш точно підтвердить діагноз?
104. Хворий, 54 р., скаржиться на наявність болю від хімічних і температурних подразників, а також ломоту в яснах. Обєктивно: слизова оболонка ясенного краю бліа, анемічна. Відмічається незначна кількість зубних відкладень, ретракція ясен, оголення шийок зубів, наявність клиноподібних дефектів. Який додатковий метод діагностики слід застосувати для уточнення діагнозу?
105.В клініку звернувся пацієнт 20 років з метою санації ротової порожнини. Існують основні і допоміжні методи обстеження пацієнтів. Які методи обстеження в терапевтичній стоматології вважаються основними?
106. Хвора Ф. 35 років звернулася зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів з вестибулярної сторони у пришийковій ділянці.Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів ,від хімічних подразників.При обєктивному обстеженні виявленно дефект у вигляд і,, сходинки ,, на приший ковій ділянці. Діагностуйте захворювання:
107. Хворий 30 років звернувся зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів з вестибулярної сторони у пришийковій ділянці.Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів ,від хімічних подразників.При обєктивному обстеженні виявленно дефект у вигляд і,, сходинки ,, на приший ковій ділянці. Діагностуйте захворювання:
108. Хворий 25 років звернувся зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів з вестибулярної сторони у пришийковій ділянці.Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів ,від хімічних подразників.При обєктивному обстеженні виявленно дефект у вигляд і,, сходинки ,, на приший ковій ділянці. Діагностуйте захворювання:
109. Хвора 48 років звернувся зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів з вестибулярної сторони у пришийковій ділянці.Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів ,від хімічних подразників.При обєктивному обстеженні виявленно дефект у вигляд і,, сходинки ,, на приший ковій ділянці. Діагностуйте захворювання:
110. Хвора 30 років звернувся зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів з вестибулярної сторони у пришийковій ділянці.Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів ,від хімічних подразників.При обєктивному обстеженні виявленно дефект у вигляд і,, сходинки ,, на приший ковій ділянці. Діагностуйте захворювання:
111. При профілактичному огляді ротової порожнини у пацієнтки М. 40 років на вестибулярній поверхні 44 ,43 ,33,34 зубів у пришийковій ділянці виявлені U-подібні дефекти твердих тканин ,що досягають плащового дентину .Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі, безболісні при зондуванні і хімічному подразненні .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
112. При профілактичному огляді ротової порожнини у пацієнта Н. 55 років на вестибулярній поверхні 33,32,23,22 зубів у пришийковій ділянці виявлені U-подібні дефекти твердих тканин, що досягають плащового дентину. Стінки дефекту щільні, блискучі, гладкі, безболісні при зондуванні і хімічному подразненні .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
113.При профілактичному огляді ротової порожнини у пацієнта Ф. 29 років на вестибулярній поверхні 44 ,43 ,33,34 зубів у пришийковій ділянці виявлені U-подібні дефекти твердих тканин, що досягають плащового дентину .Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі, безболісні при зондуванні і хімічному подразненні .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
114. У пацієнта Ф. 29 років при профілактичному огляді ротової порожнини на вестибулярній поверхні 45 ,44 зубів у пришийковій ділянці виявлені U-подібні дефекти твердих тканин, що досягають плащового дентину .Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі ,безболісні при зондуванні і хімічному подразненні .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
115. У пацієнтки 25 років при профілактичному огляді ротової порожнини на вестибулярній поверхні 32 ,34,35,44,45 зубів у пришийковій ділянці виявлені U-подібні дефекти твердих тканин ,що досягають плащового дентину .Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі, безболісні при зондуванні і хімічному подразненні .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
116.У чоловіка 27 років під час профілактичного огляду виявлено в пришийковій ділянці центральних різців, які більше ніж інші зуби виступали в зубному ряду дефект з гострим кутом .Скаржиться на біль при дії термічних ,хімічних і механічних подразників. Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі ,безболісні при зондуванні і хімічному подразненні.Поставте найбільш вірогідний діагноз:
117. Під час профілактичного огляду у чоловіка 47 років виявлено в пришийковій ділянці центральних різців, які більше ніж інші зуби виступали в зубному ряду дефект з гострим кутом .Скаржиться на біль при дії термічних ,хімічних і механічних подразників. Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі ,безболісні при зондуванні і хімічному подразненні.Поставте найбільш вірогідний діагноз:
118.У жінки 42 років під час профілактичного огляду виявлено в пришийковій ділянці центральних різців, які більше ніж інші зуби виступали в зубному ряду дефект з гострим кутом .Скаржиться на біль при дії термічних ,хімічних і механічних подразників. Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі ,безболісні при зондуванні і хімічному подразненні.Поставте найбільш вірогідний діагноз:
119. Під час профілактичного огляду у чоловіка 30 років виявлено в пришийковій ділянці центральних різців, які більше ніж інші зуби виступали в зубному ряду дефект з гострим кутом .Скаржиться на біль при дії термічних ,хімічних і механічних подразників. Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі ,безболісні при зондуванні і хімічному подразненні.Поставте найбільш вірогідний діагноз:
120. Під час профілактичного огляду у жінки 29 років виявлено в пришийковій ділянці центральних різців, які більше ніж інші зуби виступали в зубному ряду дефект з гострим кутом .Скаржиться на біль при дії термічних ,хімічних і механічних подразників. Стінки дефекту щільні ,блискучі, гладкі ,безболісні при зондуванні і хімічному подразненні.Поставте найбільш вірогідний діагноз:
121. У дівчини 19 років при профілактичному огляді на вестибулярній поверхні 11 зуба виявлено дефект твердих тканин зуба у вигляді клина .Емаль в області дефекта гладка,блискуча, барвниками не зафарбовується .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
122.У пацієнта П., 21 року при профілактичному огляді на вестибулярній поверхні 15 зуба виявлено дефект твердих тканин зуба у вигляді клина .Емаль в області дефекта гладка,блискуча ,барвниками не зафарбовується .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
123.У хворої 25 років при профілактичному огляді на вестибулярній поверхні 23 зуба виявлено дефект твердих тканин зуба у вигляді клина .Емаль в області дефекта гладка,блискуча ,барвниками не зафарбовується .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
124. У пацієнта 18 років при профілактичному огляді на вестибулярній поверхні 14 зуба виявлено дефект твердих тканин зуба у вигляді клина. Емаль в області дефекта гладка, блискуча, барвниками не зафарбовується .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
125. У дівчини 19 років при профілактичному огляді на вестибулярній поверхні 33 зуба виявлено дефект твердих тканин зуба у вигляді клина .Емаль в області дефекта гладка,блискуча ,барвниками не зафарбовується .Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
126. Жінка 23 років звернулась зі скаргами на короткочасні болі від термічних подразників в зубі. Обєктивно в пришийковій ділянці 11,12,13, 22,23 зубів наявний дефект у вигляді, «сходинки» .Барвниками не зафарбовується. Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів ,від хімічних подразників.Вкажіть діагноз:
127. Жінка 35 років звернулась зі скаргами на короткочасні болі від термічних подразників в зубі. Обєктивно в пришийковій ділянці 11,12,13 ,22,33 зубів наявний дефект у вигляді ,,сходинки,, .Барвниками не зафарбовується. Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів ,від хімічних подразників.Вкажіть діагноз:
128.Чоловік 45 років звернулась зі скаргами на короткочасні болі від термічних подразників в зубі. Обєктивно в пришийковій ділянці 23,24,25 зубів наявний дефект у вигляді ,,сходинки,,. Барвниками не зафарбовується. Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів, від хімічних подразників.Вкажіть діагноз:
129.Жінка 39 років звернулась зі скаргами на короткочасні болі від термічних подразників в зубі. Обєктивно в пришийковій ділянці 11,12,13 ,32,33 зубів наявний дефект у вигляді «сходинки». Барвниками не зафарбовується. Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів, від хімічних подразників. Вкажіть діагноз:
130.У пацієнтки 27 років звернулась зі скаргами на короткочасні болі від термічних подразників в зубі .Обєктивно в пришийковій ділянці 23,24,43,44зубів наявний дефект у вигляді ,,сходинки,,. Барвниками не зафарбовується. Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів ,від хімічних подразників.Вкажіть діагноз:
131. Жінка звернулася в клініку з скаргами на наявність дефекту твердих тканин на центральних верхніх місцях ,які субєктивно її не турбують .Зі слів хворої дефект на зубах замітила пів року назад ,за ці пів року вони збільшились .При обєктивному дослідженні 11, 21 виявлено овальні дефекти твердих тканин емалево дентинного зєднання . Дно дефектів, гладке, блискуче тверде .Проживає в місцевості з вмістом фтору в питній воді 1,6 мг/л.Який найбільш вирогідний діагноз:
132. Жінка звернулася в клініку з скаргами на наявність дефекту твердих тканин на центральних верхніх місцях ,які субєктивно її не турбують .Зі слів хворої дефект на зубах замітила пів року назад ,за ці пів року вони збільшились. При обєктивному дослідженні 11, 21 виявлено овальні дефекти твердих тканин емалево дентинного зєднання. Дно дефектів, гладке, блискуче тверде. Проживає в місцевості з вмістом фтору в питній воді 1,6 мг/л.Який найбільш вирогідний діагноз:
133.Чоловік звернулася в клініку з скаргами на наявність дефекту твердих тканин на центральних верхніх місцях ,які субєктивно її не турбують. Зі слів хворої дефект на зубах замітила пів року назад, за ці пів року вони збільшились. При обєктивному дослідженні 13,14 виявлено овальні дефекти твердих тканин емалево дентинного зєднання . Дно дефектів, гладке, блискуче тверде. Проживає в місцевості з вмістом фтору в питній воді 1,6 мг/л.Який найбільш вирогідний діагноз:
134.Чоловік звернулася в клініку з скаргами на наявність дефекту твердих тканин на центральних верхніх місцях ,які субєктивно її не турбують .Зі слів хворої дефект на зубах замітила пів року назад ,за ці пів року вони збільшились .При обєктивному дослідженні 23,24 виявлено овальні дефекти твердих тканин емалево дентинного зєднання . Дно дефектів, гладке, блискуче тверде. Проживає в місцевості з вмістом фтору в питній воді 1,6 мг/л. Який найбільш вирогідний діагноз:
135.Чоловік звернулася в клініку з скаргами на наявність дефекту твердих тканин на центральних верхніх місцях, які субєктивно її не турбують. Зі слів хворої дефект на зубах замітила пів року назад, за ці пів року вони збільшились. При обєктивному дослідженні 23,24 виявлено овальні дефекти твердих тканин емалево дентинного зєднання . Дно дефектів, гладке, блискуче тверде. Проживає в місцевості з вмістом фтору в питній воді 1,6 мг/л.Який найбільш вирогідний діагноз:
136. Дівчина 19 років скаржиться на наявність на фронтальних зубах косметичного дефекту у вигляді світлих плям. У місцевості, де він проживає, вміст фтору в питній воді становить 1 мг/л. Об'єктивно: на присінковій поверхні 11, 12, 21, 22 зубів, горбках 16, 26, 36, 46 зубів виявлені крейдяного кольору плями з блискучою поверхнею. Зі слів пацієнта, плями існують з раннього дитинства. Який найбільш імовірний діагноз:
137. Дівчина віком 25 років скаржиться на наявність білих плям на різцях верхньої щелепи. Об'єктивно: на присінковій поверхні 11 і 12 зубів ближче до різального краю виявлені симетричні білясті плями неправильної форми. їх поверхня блискуча, не забарвлюється барвниками, безболісна під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
138. Під час проведення санаційних заходів у студентки віком 19 років на присінковій поверхні нижче екватора 24 зуба виявлена крейдяного кольору блискуча пляма. Скарг пацієнтка не пред'являє. У місцевості, звідки вона родом, уміст фтору в питній воді становить 1,1 мг/л. Який найбільш імовірний діагноз:
139. Дівчина віком 19 років скаржиться на наявність дефектів твердих тканин передніх і бічних зубів, які існують протягом тривалого часу. Народилась і проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 1,2 мг/л. Під час огляду на присінкових поверхнях різців верхньої та нижньої щелеп у ділянці екватора коронок, а також на горбках малихкутніх зубів виявлені дефекти твердих тканин у межах емалі. Дефекти мають світло-коричневий колір, дно та стінки їх гладенькі, безболісні під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
140. Хлопець 19 років, що проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 0,43 мг/л, скаржиться на чутливість від солодкого та кислого в ділянці 12, 11, 21, 22, 26 зубів. Під час огляду на присінковій поверхні цих зубів виявлені поодинокі білясті плями з гладенькою поверхнею. Який найбільш імовірний діагноз:
141. У дівчини віком 19 років на присінковій поверхні різців і бічних зубів нижньої та верхньої щелеп виявлені численні симетрично розміщені блискучі плями молочно-білого кольору, їх поверхня гладенька і безболісна під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
142. Під час профілактичного огляду пацієнта віком 26 років лікар звернув увагу на стовщення емалі у вигляді краплі розмірами 3×4 мм у пришийковій ділянці нижніх бічних зубів. Який найбільш імовірний діагноз:
143. Юнак віком 20 років, що проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді 3,43 мг/л, скаржиться на наявність білих плям у пришийковій ділянці 16, 12, 11, 21, 22, 26 зубів. Під час огляду в пришийковій ділянці цих зубів виявлені білого кольору плями з гладенькою поверхнею. Який найбільш імовірний діагноз:
144. Жінка віком 25 років скаржиться на косметичні дефекти зубів. Під час огляду на всіх поверхнях коронок фронтальних зубів виявлені численні плями коричневого кольору, без дефектів емалі, з гладенькою поверхнею. 2% розчином метиленового синього плями не забарвлюються. Який діагноз у даному випадку:
145. Дівчина віком 19 років скаржиться на наявність численних плям темно-коричневого кольору на зубах верхньої та нижньої щелеп. Народилась і до 10 років проживала в місцевості, де вміст фтору в питній воді становив 1,2 мг/л. Що з переліченого нижче могло б запобігти виникненню ураження твердих тканин зубів:
146. Дівчина віком 20 років звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність численних плям темно-коричневого кольору на зубах верхньої та нижньої щелеп. Народилась і до 10 років проживала в місцевості, де вміст фтору в питній воді становив 2,2 мг/л. Що могло запобігти розвитку патології твердих тканин:
147. Хвора віком 40 років скаржиться на біль від дії холодного й солодкого в 11, 12 зубах, наявність косметичного дефекту. Об'єктивно: на присінковій поверхні коронок 11, 12 зубів виявлені дефекти емалі овальної форми. Дно дефектів гладеньке, блискуче, щільне під час зондування. В анамнезі у хворої тиреотоксикоз. Який найбільш імовірний діагноз:
148.Чоловік віком 39 років скаржиться на косметичний дефект, гіперестезію 12, 11, 22 зубів. Під час огляду на присінковій поверхні вказаних зубів дефекти овальної форми, блюдцеподібні, з блискучими, гладенькими стінками. Зондування безболісне, холодова реакція чутлива. Дефекти забарвлюються 5% розчином йоду. Який з перелічених діагнозів найбільш імовірний:
149. Жінка звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність дефектів твердих тканин центральних верхніх різців, які суб'єктивно її не турбують. Ці дефекти вона помітила півроку тому, їх розміри не змінилися. Об'єктивно: на присінковій поверхні 11 і 12 зубів виявлені овальні дефекти твердих тканин у межах емалі. Дно дефектів гладеньке, блискуче, щільне під час зондування. Пацієнтка проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 1,6 мг/л. Який найбільш імовірний діагноз:
150. Жінка віком 35 років звернулася зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів, що протягом близько 10 років поступово збільшується. Пацієнтку непокоять неприємні відчуття під час чищення зубів і від дії хімічних подразників. Об'єктивно: на присінковій поверхні різців і малих кутніх зубів верхньої щелепи виявлені овальної форми блюдцеподібні дефекти емалі з чіткими межами. Після висушування дефекти втрачають блиск і стають тьмяними. Реакція на зондування, холодові подразники позитивна. Діагностуйте захворювання:
151. Пацієнт віком 35 років скаржиться на наявність дефектів зубів верхньої щелепи, підвищену їх чутливість до механічних, хімічних і температурних подразників. В анамнезі вживання значної кількості цитрусових, соків, а також чищення зубів жорсткою зубною щіткою. Об'єктивно: на присінковій поверхні фронтальних зубів вище їх екваторів виявлені дефекти твердих тканин овальної форми з оголеним дентином. Дно та стінки дефектів гладенькі, блискучі, тверді під час зондування. Реакція на холод позитивна. Діагностуйте захворювання:
152. Жінка віком 49 років скаржиться на косметичні дефекти 11, 21, 22 зубів, які виникли більше року тому. Об'єктивно: по екватору на присінковій поверхні 11, 21, 22 зубів є неглибокі чашоподібні дефекти емалі, щільні під час зондування. Холодна вода болю не спричинює. Визначте попередній діагноз:
153. Хворий віком 20 років звернувся до стоматолога з метою санації. Об'єктивно: на присінковій поверхні 11 і 12 зубів виявлено кілька крейдяного кольору плям овальної форми розмірами 2×3 мм, під час зондування їх поверхня шорстка. Який тест буде найінформативнішим у проведенні диференціальної діагностики даного захворювання:
154. Хвора віком 49 років скаржиться на естетичний дефект у 11, 21, 22 зубах, який виник більше року тому. Об'єктивно: на присінковій поверхні є неглибокий чашоподібний дефект емалі, дно має жовтуватий колір. Реакція на термічні подразники відсутня. Який метод лікування буде ефективним в даному випадк?
155. Жінка віком 41 рік скаржиться на дефекти твердих тканин центральних і бічних різців верхньої щелепи, які її суб'єктивно не турбують. Дефекти з'явилися близько року тому і збільшуються з часом. Об'єктивно: на присінковій поверхні 12, 11,21, 22 зубів виявлені дефекти твердих тканин округлої форми в межах емалі. Дно дефектів гладеньке, блискуче, тверде під час зондування. Проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 0,7 мг/л. Яка найбільш доцільна тактика лікування:
156. Жінці віком 28 років установлено діагноз ерозії твердих тканин 11, 21, 34, 35, 44, 45 зубів. Оберіть найбільш оптимальний матеріал для пломбування в даному випадку:
157 Хвора віком 25 років звернулась із скаргами на біль у 15 зубі, який виникає під впливом термічних подразників і швидко минає після їх усунення. Об'єктивно: у пришийковій ділянці на присінковій поверхні 15 зуба виявлений дефект з гладенькими стінками, що сходяться під кутом. Температурна проба позитивна, перкусія безболісна. Який імовірний діагноз:
158. Жінка звернулась у клініку зі скаргами на біль від температурних і хімічних подразників у зубах верхньої та нижньої щелеп. Об'єктивно: на присінковій поверхні 14, 15, 24, 25, 31, 32, 41, 42 зубів у пришийковій ділянці виявлені дефекти твердих тканин. Вони утворені двома майже горизонтальними поверхнями, які сходяться під кутом у межах середньої третини дентину. їх стінки гладенькі, вкриті щільним дентином. Який імовірний діагноз:
159. Хворий віком 60 років скаржиться на косметичний дефект передніх зубів, який з'явився кілька років тому. Об'єктивно: на присінковій поверхні фронтальних зубів дефекти з гладенькими, блискучими поверхнями, які сходяться під кутом. Шийки зубів оголені, ясна щільні, блідо-рожеві. Який імовірний діагноз:
160. Пацієнтка звернулася до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект у пришийковій ділянці верхніх і нижніх іклів. На різні подразники зуби не реагують. Об'єктивно: у пришийковій ділянці на присінковій поверхні верхніх і нижніх іклів виявлені V-подібної форми дефекти твердих тканин. Поверхні дефектів гладенькі, блискучі, тверді. Реакціяна зондування, холодові подразники відсутня. Був установлений діагноз: клиноподібний дефект. Призначте лікування:
161. Пацієнт віком 40 років скаржиться на наявність косметичних дефектів фронтальних зубів верхньої щелепи. Після обстеження встановлений діагноз: клиноподібні дефекти 11, 12, 13, 21, 22, 23 зубів. Який пломбувальний матеріал найбільш оптимальний у даному випадку:
162. Жінка звернулась у клініку зі скаргами на біль від термічних і хімічних подразників у зубах верхньої та нижньої щелеп. Об'єктивно: у пришийковій ділянці на присінковій поверхні 14, 15, 24, 25, 31, 32, 41, 42 зубів виявлені дефекти твердих тканин, які утворені двома майже горизонтальними поверхнями, що сходяться під кутом у межах середньої третини дентину. Їх стінки гладенькі, вкриті щільним дентином. Оберіть тактику лікування даної хворої:
163. Хворий віком 40 років, працівник хімічного виробництва, скаржиться на появу відчуття оскомини, біль від температурних і хімічних подразників. Об'єктивно: на присінковій поверхні та різальному краї фронтальних зубів дефекти емалі з фестончастими краями, крейдяного кольору. Який діагноз у хворого:
164. Хворий віком 47 років, працівник хімічного виробництва, звернувся зі скаргами на біль у зубах від хімічних і температурних подразників. Об'єктивно: на присінковій поверхні верхніх фронтальних зубів емаль матова, з плямами крейдяного кольору. Також виявлені дефекти з відколеною емаллю та оголеним темним дентином. Установіть діагноз:
165. Чоловік віком 28 років скаржиться на біль у ділянці верхніх фронтальних зубів, який виникає під час уживання холодної їжі. Біль з'явився 1,5 міс тому після травми. Об'єктивно: у 21 зубі відсутній кут різального краю, дентин оголений,щільний під час зондування. Реакція на холод позитивна, короткочасна, ЕОД 7 мкА. Який з пломбувальних матеріалів доцільно обрати для лікування в даній клінічній ситуації:
166. Хвора 40 років звернулася зі скаргами на боль ваід холодного, солодкого в 11, 21
зубах, наявність естетичного дефекту. При огляді в 11, 21 на випуклій ділянці
вестибулярної поверхні коронки зуба виявлені дефекти емалі овальної
форми, с гладким, блискучим щільним дном . В анамнезі у хворої тиреотоксикоз.
Який найбільш ймовірний діагноз?
A).*Ерозія твердих тканей зуба
B).Клиновидний дефект
C ).Поверхневий карієс
D).Некроз емалі
E).Недосконалий амелогенез
167. Чоловік 35 років звернувся до лікаря з метою санації порожнини рота. Обєктивно: на
вестибулярній поверхні в пришійковій частині 22 зуба виявлено дефект твердих
тканин в межах плащового дентину, дентин твердий, темного кольору, дно шершаве.
Зондування, холод, біль не викликають. Який діагноз найбільш вірогідний?
A).*Хронічний середній каріес
B).Ерозія емалі
C).Клиноподібний дефект
D).Флюороз, деструктивна форма
E).Некроз твердих тканин
168. Жінка 25 років звернулась до лікаря-стоматолога з скаргами на гострий біль в області
нижньої щелепи справа, виникаючий під час їжі. Обєктивно: на
апроксимально-дистальній поверхні 45 визначається каріозна порожнина, виповнена
світлим мягким дентином. Зондування слабо болісне по всьому дну, перкусія
безболісна. Від холодної води швидко зникаючий біль. Який найбільш вірогідний
діагноз?
A).*Гострий глибокий карієс
B).Гострий середній карієс
C).Хронічний глибокий карієс
D).Хронічний середній карієс
E).Хронічний фіброзний пульпіт
169.При профілактичному огляді у хворої 45 років в 23зубі виявлена каріозна
порожнина в межах плащового дентину. Дно і стінки виповнені щільним, пігментованим
дентином, зондування, реакція на холодний подразник не болючі,
перкусія 23 бне чутлива. ЕОД =6 мкА. Встановіть найбільш ймовірний діагноз?.
A).*Хронічний середній карієс
B)Гострий середній карієс
C)Хронічнийглибокий карієс
D)Гострий глибокий карієс
E)Хронічний періодонтит
170. Хворому 50 років після обстеження каріозної порожнини, розміщеної на жувально-дистальній поверхні 47 встановлено діагноз: хронічний середній карієс. Який пломбувальний матеріал показаний у даному випадку?
A).*Амальгама
B) Силікофосфатний цемент
C). Компомер
D). Склоіономерний цемент
E). Полікарбоксилатний цемент
171.Хворий 30 років звернувся до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект та незначну болісність 44 під час чищення зубів. Обєктивно: виявлено каріозну порожнину V-го класу за Блеком у межах плащового дентину. Зондування стінок порожнини викликає незначну болючість, термопроба - позитивна. Який пломбувальний матеріал доцільно обрати для реставрації зуба?
A).*Компомер
B). Композитний матеріал хімічного твердіння
C). Амальгама
D). Ормокер
E). Кермет
172. Дівчина 19 років скаржиться на наявність білих плям на різцях верхньої щелепи. Об'єктивно: на вестибулярній поверхні 11 та 21 ближче до ріжучого краю визначаються дві симетричні плями неправильної форми. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).*Системна гіпоплазія емалі
B). Місцева гіпоплазія емалі
C). Гострий початковий карієс
D). Ерозія емалі
E). Ендемічний флюороз
173.Хвора 25 років скаржиться на косметичний дефект зубів. Об'єктивно: на всіх поверхнях коронок зубів численні плями коричневого кольору без дефекту емалі, з гладенькою поверхнею. Розчином метиленового синього плями не фарбуються. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).*Флюороз
B). Системна гіпоплазія емалі
C). Карієс в стадії плями
D). Ерозія емалі
E). Кислотний некроз емалі
174. Хворий, який проживає у місцевості з вмістом фтору 0,7 мг/л, скаржиться на чутливість від солодкого та кислого у 12, 13, 14, 23, 24. Об'єктивно: у пришийковій ділянці вказаних зубів виявлено крейдоподібні матові плями, шорсткі при зодуванні. Який з нижчеперерахованих методів обстеження найбільш точно підтвердить діагноз?
A.*Вітальне зафарбовування
B. Рентгенографія
C. Термопроба
D. Електроодонтометрія
E. Перкусія
175. Хворий звернувся зі скаргами на біль, який виникає під час дії холодного, кислого, солодкого в 45. Біль проходить після зняття подразника. Об'єктивно: каріозна порожнина на жувальній поверхні в межах плащового дентину, виповнена залишками їжі та розм'якшеним дентином, нависаючі краї емалі крейдоподібні. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.*Гострий середній карієс
B. Хронічний середній карієс
C. Гострий поверхневий карієс
D. Гострий глибокий карієс
E. Хронічний глибокий карієс
176. Хворий 19 років скаржиться на біль у 36 при потраплянні холодного, солодкого. Біль ниючий, але стихає одразу ж після усунення подразника. Обєктивно: на жувальній поверхні 36 глибока каріозна порожнина, що містить розмякшений світлий дентин. Зондування болюче по всьому дну. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.*Гострий глибокий карієс
B. Гіперемія пульпи
C. Гострий обмежений пульпіт
D. Хронічний фіброзний пульпіт
E. Хронічний глибокий карієс
177. Пацієнтка 45 років скаржиться на наявність дефекту емалі в одному з зубів нижньої щелепи. Об`єктивно: на жувальній поверхні 15 дефект у межах емалі, емаль не пігментована, зондування дна порожнини викликає незначний біль, ЕОД- 4 мкА, перкусія безболісна. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. *Гострий поверхневий карієс
B. Гострий середній карієс
C. Хронічний поверхневий карієс
D. Гіпоплазія емалі
E. Ендемічний флюороз
178. Хворий 20 років скаржиться на наявність каріозної порожнини у 44. Об'єктивно: на апроксимально-медіальній поверхні 44 визначається каріозна порожнина в межах біляпульпарного дентину, заповнена щільним пігментованим дентином, зондування каріозної порожнини та перкусія зуба неболючі, ЕОД 6 мкА. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.* Хронічний глибокий карієс
B. Хронічний середній карієс
C. Хронічний періодонтит
D. Хронічний фіброзний пульпіт
E. Гіперемія пульпи
179. Чоловік 39-ти років скаржиться на косметичний дефект, гіперестезію 12, 11, 22 зубів.
При огляді на вестибулярній поверхні вказаних зубів дефекти овальної форми з
блискучими гладенькими стінками. Зондування безболісне реакція на холодовий
подрязник чутлива. Забарвлюється 5% настийкою йоду. Який з перерахованних
діагнозів найбільш вірогідний?
A *Ерозія емалі
B Поверхневий карієс
C Клиновидній дефект
D Системна гіпоплазія
E Флюороз.ерозивна форма
180.Чоловік 22 р.звернувся в стоматологічну поліклініку зі скаргами на наявність каріозної порожнини в 11 зубі . До лікаря звернувся вперше. Обєктивно: на
Апросимально-медіальній поверхні наявна каріозна порожнина, яка
виповнена світлим розмягченим дентином. Каріозна порожнина знаходиться в
межах плащового дентину. Реакція на холодовий подразник слабо позитивна. Який
найбільш вірогідний діагноз?
A*Гострий середній карієс
B Гострий глибокий карієс
C Хронічний середній карієс
D Хронічний глибокий карієс
E Поверхневий карієс
181.Хвора 49 років скаржиться на косметичний дефект в 11, 21, 22 зубах, який виник
більше року назад. Об'єктивно: на вестибулярній поверхні є неглубокий чашеподібний
дефект емалі круглої форми, дно має жовтуватий колір Холодна та гаряча вода біль
не викликає. Який метод лікування потрібен хворому?
A *Пломбування
B Протезування
C Ремінералізуюча терапія
D Відбілювання
E Лікування не потрібне
182.Хвора С., 25 років звернулась до клініки терапевтичної стоматології зі скаргами на
короткочасний біль в 46 зубі при попаданні твердої їжі в 46 зуб. Вказані скарги
з'явились кілька місяців тому. Після усунення подразнення біл одразу зникає. Об-но
на апроксимальнодистальнії поверхні 46 зуба каріозна порожнина в зоні площового
дентина. Вхідний отвір великий. Дентин твердий, пігментований, важко знімається,
зондування дна та стінок каріозної порожнини безболісне.Вертикальна та
горизонтальна перкусія 46 зубу безболісна. ЄОД-6мА.Який найбільш імовірний
діагноз7
A *Хронічний середнії каріес .
B Гострий середній карієс
C Хронічний глибокий карієс
D Гострий глибокії каріес
E Хронічний періодонтит .
183.Чоловік 37 р., скаржиться на естетичний дефект в верхніх фронтальних зубах .
Обєктивно: на вестибулярних поверхнях 11,12, 21, 22 неглибокі чашеподібні
дефекти емалі овальної форми. Дно щільне, світле. Зондуваненя і реакція на холод
не болючі. Який оптимальний метод лікування?
A * Пломбування
B Ремінералізуюча терапія
C Протезування
D Зішліфування
E Лікування не потрібне
184.Хворий 25 років скаржиться на короткочасний біль при прийманні солодкого,
гарячого, холодного. Обєктивно: в 36 зубі на контактній поверхні каріозна порожнина
в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений. Зондування дна
каріозної порожнини болісне. Вертикальна та горизонтальна перкусія безболісна.
ЕОД 9 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A *Гострий глибокій карієс
B Гострий середній карієс
C Хронічний фіброзний пульпіт
D Хронічний глибокий карієс
E Хронічний середній карієс
185.Хвора 25 років звернулась із скаргами на болі у 15, які виникають внаслідок дії
термічних подразників та швидко зникають після їх усунення. Обєктивно:у
пришийковій ділянці 15 на вестибулярній поверхні візуально визначається дефект з
гладкими стінками,що cходяться під кутом.Термометрія болісна, перкусія безболісна.
Який правильний діагноз?
A *Клиновидний дефект
B Ерозія емалі
C Гіпоплазія емалі
D Флюороз
E Поверхневий карієс
186.Жінка, 25 років, скаржиться на короткочасні болі від солодкого, холодного в 21.
Обєктивно: в пришийковій ділянці 21 зуба - дефект твердих тканин в межах емалі.
Краї емалі нерівні, крейдоподібні. Зондування дна порожнини безболісне, реакція на
холод болюча, але швидко минає. Поставте діагноз:
A * Поверхневий карієс
B Клиноподібний дефект
C Початковий карієс
D Гіпоплазія емалі
E Ерозія емалі
187.Хвора 49 років скаржиться на косметичний дефект 11,21,22 зубів, який виник більше
року тому. Обєктивно: на вестибулярній поверхні по екватору 11,21,22 зубів є
неглибокі чашоподібні дефекти емалі, щільні при зондуванні. Холодна вода біль не
викликає. . Визначте попередній діагноз.
A*Ерозія емалі
B Клиновидний дефект
C Поверхневий карієс
D Гіпоплазії
E Флюороз
188. Хвора А., 35 років звернулася зі скаргами на наявність дефектів в зубах верхньої
щелепи, підвищену чутливість до механічних , хімічних і температурних подразників.
В анамнезі вживання великої кількості соків цитрусових, а також використання жорсткої зубної щітки. Обєктивно: на вестибулярній поверхні фронтальних зубів, вище екватора, дефекти в межах дентину овальної форми. Дно и стінки гладкі, блискучі, щільні. Встановіть діагноз?
A*Ерозія твердих тканин
B Клиновидний дефект
C Хронічний середній карієс
D Гіпоплазія
E Кислотный некроз эмалі
189.Хворий, 20 років, звернувся з метою санації. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 11
і 12 декілька крейдоподібних плям діаметром 2х3 мм напівовальної форми, поверхня
шорстка при зондуванні. Який тест буде найінформативніший у проведенні
диференційної діагностики даної патології?
A * Вітальне забарвлення
B ЕОД
C Зондування
D Термодіагностика
E ТЕР- тест
190.Пацієнт 30 років звернувся до стоматолога зі скаргами на короткочасну болючість під
дією холодового подразника, яка одразу зникає при його усуненні. Об`єктивно: на
жувальній поверхні 47 зуба глибока каріозна порожнина, заповнена розм`якшеним
дентином, зондування дна порожнини викликає незначну болючість, термопроба
позитивна під час дії подразника, рентгенологічно в периапікальних тканинах змін
немає. Поставте діагноз.
A *Гострий глибокий карієс.
B Хронічний фіброзний пульпіт.
C Хронічний гранулюючий періодонтит.
D Хронічний серозний карієс.
E Гострий вогнищевий пульпіт.
191.У пацієнта К., 46 років при об`єктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба
виявили каріозну порожнину в межах плащового дентину. Каріозна порожнина
заповнена залишками їжі, стінки та дно заповнені пігментованим дентином,
зондування дна та стінок не викликає больових відчуттів, термопроба не болюча,
ЕОД=4мкА. Поставте діагноз.
A *Хронічний середній карієс.
B Гострий середній карієс.
C Хронічний глибокий карієс.
D Гострий початковий карієс.
E Хронічний фіброзний пульпіт.
192.У хворого 30 р. при обстеженні порожнини рота виявлена каріозна порожнина в 11 в
межах біляпульпарного дентину з ушкодженням кута зуба та ріжучого краю. Якому
пломбувальному матеріалу слід надати перевагу для відновлення анатомічної форми
зуба?
A *Композиційний матеріал світлового затвердівання
B Силікатний цемент.
C Склоіномерний цемент світлового затвердівання.
D Композиційний матеріал хімічного затвердівання типу “паста-паста”.
E Композиційний матеріал хімічного затвердівання типу “порошок-рідина”.
193.Пацієнтка 23 років пред`являє скарги на наявність плям білуватого кольору на
жувальних зубах, почуття оскомини, яке виникає під час прийому кислої їжі. Плями
з`явились близько 3-х місяців тому. Об`єктивно: в пришийковій ділянці 46, 36, 27
крейдоподібні плями, які добре забарвлюються 2 % метиленовим синім, при
зондуванні визначається шороховатість. Поставте діагноз.
A * Гострий початковий карієс.
B Гострий поверхневий каріес.
C Гіпоплазія емалі.
D Ендемічний флюороз.
E Хронічний поверхневий карієс.
194.При проведенні санаційних заходів в інституті у студентки 18 років, на вестибулярній
поверхні нижче екватора 24 зуба виявлена крейдоподібна блискуча пляма. Скарг
пацієнтка не пред`являє. Склад фтору у воді 1,1 мг/л. Який найбільш імовірний
діагноз?
A * Місцева гіпоплазія.
B Системна гіпоплазія.
C Гострий поверхневий карієс.
D Ендемічний флюороз.
E Гострий початковий карієс.
195. Дівчина О., 22 років скаржиться на наявність каріозної порожнини. Обєктивно: в 26
зубі каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин щільний, пігментований, реакція на холодовий подразник чутлива, перкусія і зондування не болючі. Встановіть попередній діагноз?.
A *Хронічний глибокий карієс
B Хронічний фіброзний пульпіт
C Хронічний середній карієс
D Гострий глибокий карієс
E Гострий середній карієс
196.У пацієнта К. 19 р. після зняття бляшки нальоту у пришийковій ділянці 11 та 21
виявлено дві білі плями. На холодовий подразник реакція відсутня. При висушуванні
розмір плями збільшується. Ваш діагноз?
A *Початковий карієс
B Флюороз
C Місцева гіпоплазія
D Некроз емалі
E Недосконалий емалегенез
197.Хвора М., скаржиться на наявність каріозної порожнини в 26. Обєктивно: в 26
зубі глибока каріозна порожнина. Дентин щільний, пігментований, реакція на холодовий подразник чутлива , перкусія і зондування не болючі. Встановіть попередній діагноз?
A *Хронічний глибокий карієс
B Гострий глибокий карієс
C Хронічний фіброзний пульпіт
D Хронічний середній карієс
E Гострий середній карієс
198.Хвора А., 47 р., звернулася зі скаргами на неможливість прийому холодної і
Гарячої їжі, а також інтенсивну біль від кислого , солодкого, сладкого і соленого . Під час огляду виявлено незначний дефект емалі на молярах і різцях . Зондування і реакція на холодовий подразник різко болюча. Який діагноз найбільш вірогідний ?
A * Гіперестезія твердих тканин зуба
B Ерозвя емалі
C Некроз емалі
D Гіпоплазія емалі
E Патологічна стертість твердих тканин зубів
199.Хворий 35 років на протязі місяця скаржиться на гострі короткочасні болі в 24, які
виникають від солодкої, холодної та гарячої їжі. Обєктивно: в 24 в пришийковій ділянці
дефект в межах емалі. Краї емалі крихкі, білого кольору. Перкусія безболісна,
зондування викливає біль. ЕОД 8 мкА. Поставте діагноз:
A * Гострий поверхневий карієс
B Ерозія емалі
C Флюороз, ерозійна форма
D Гострий середній карієс
E Гіпоплазія емалі
200.Жінка 22 років, вагітна, скаржиться на появу білих плям на передніх зубах верхньої
щелеп, які зявились на 4 місяці вагітності. При огляді на вестибулярній поверхні у
пришийковій ділянці 13, 12, 11, 21, 22, 23 виявлені крейдоподібні плями. Емаль
втратила блиск, шорстка. Від хімічних подразників виникає короткочасний біль.
Поставте попередній діагноз:
A * Гострий початковий карієс
B Гострий поверхневий карієс
C Ендемічний флюороз
D Некроз емалі
E Системна гіпоплазія емалі
201. Жінка 40 р., звернулася в стоматологічну поліклініку , з метою санації. Обєктивно: в
Пришийкові ділянці 13 і 23 виявлені дефекти неправильної форми в межах глибоких шарів емалі. Дно дефектів шороховате, краї крейдоподібно змінені. Яка тактика лікаря?
A*Препарування і пломбування
B Пломбування композитним матеріалом без препарування
C Ремінералізуюча терапія
D Зішліфування дефектів
E Срібнення дефектів
202. Жінка 51-го року звернулася зі скаргами на попадання їжі в зуб на нижній
щелепі, справа. Обєктивно: на дистально-жувальній поверхні 45
наявна глибока каріозна порожнина, виповнена щільним, пігментованим
дентином, яка не сполучається з порожниною зуба. Був встановлений діагноз
“хронічний глибокий карієс”. На основі якого дослідження був виключений хронічний періодонтит
A *Електроодонтометріі
B Зондування
C Пальпації проекціі верхівки кореня
D Перкуссії
E Реакціїї на холодовий подразник
203. Чоловік 28 років при зверненні до стоматолога скаржиться на біль в ділянці фронтальних верхніх зубів при вживанні холодної їжі, яка зявилася 1,5 місяця назад після травми. Обєктивно: в 21 відсутній кут зуба в межах дентину. Зондування 11,21 не болюче,
реакція на холодовий подразник болюча, короткочасна. ЕОД-7 мкА. Який із пломбувальних матеріалів слід вибрати в даній ситуації?
A*Микрогибридный композит
B Компомер
C Макронаполненный композит
D Силикатный цемент
E Стеклоиономерный цемент
204. Хвора 40 років скаржиться на наявність к/п на нижній щелепі , зліва, біль
Від солодкого, кислого та при прийомі твердої їжі. При огляді, в 36 зубі
Виявлена глибока к/п, яка виповнена світлим розмягченим
дентином. Зондування болюче по дну к/п, реакція на холодовий подразник
болюча, яка швидко проходить . Який найбільш вірогідний діагноз?
A *Гострий глибокий карієс
B Гострий обмежений пульпіт
C Хронічний фіброзний пульпіт
DГострий середній карієс
E Хронічний середній карієс
205.У хворого 25 років, скарги на короткочасний біль від солодкого в зубі на нижній щелепі
. Об'єктивно: в 36 каріозна порожнина з вузьким вхідним отвором, в межах
навколопульпарного дентину. Дентин м'який, каріозна порожнина з порожниною зуба
не сполучається, зондування дна чутливе, перкусія 36 безболісна, термодіагностика
біль, який зразу зникає після усунення подразника. Визначте діагноз.
A *Гострий глибокий карієс
B Гострий середній карієс
C Гіперемія пульпи
D Хронічний фіброзний пульпіт
E Хронічний глибокий карієс
206.Хвора 19-ти років звернулась до лікаря із скаргами на відчуття оскомини в зубах на
верхній щелепі протягом 2-х тижнів. При огляді в пришийковій ділянці 11 та 21 зубів
визначаються білуваті плями з матовим відтінком і нечіткими контурами, що
інтенсивно сприймають барвники. Яким має бути лікування 11-го та 21-го зубів?
A *Ремінералізуюча терапія.
B Препарування та пломбування .
C Зішліфовування плям.
D Обробка антисептиками.
E Імпрегнація нітратом срібла.
207.Хвора 26-ти років скаржиться на біль в 14 зубі при попаданні холодної чи гарячої
їжі. Об'єктивно : глибока каріозна порожнина в | 4 на медіальній поверхні в межах
навколопульпарного дентину, заповнена розм'ягшеним слабопігментованим
дентином. Зондування дна каріозної порожнини та реакція на холодовий
подразник болючі , біль проходить зразу після припинення дії подразника. Який
найбільш ймовірний діагноз?
A *Гострий глибокий карієс.
B Хронічний глибокий карієс.
C Гострий середній карієс.
D Хронічний середній карієс.
E Гострий вогнищевий пульпіт.
208.Хворому Д., 35 років встановлено діагноз :Хронічний глибокий карієс 33 . Для
пломбування вибраний композитний матеріал "Дегуфіл". Прокладку з якого матеріалу
найбільш доцільно накласти?
A *Склоіономерного цементу
B Фосфат цементу зі сріблом
C Дентин пасти
D Цинк-евгенольної пасти
E Євгенол-тімолової пасти
210.Хворий К. 25 років звернувся зі скаргою на біль при прийманні солодкого, гарячого і
холодного , який зникає після усунення подразника.Об-но: в 36 зубі на контактній
поверхні глибока каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентина Дентин
розм'якшений. Зондування дна каріозної порожнини болісне. Назвіть найвірогідніший
діагноз.
A *Гострий глибокий каріес
B Гострий середній каріес
C Хронічний фіброзний пульпіт
D Хронічний середній каріес
E Хронічний глубокий карієс
211.На прийом до лікаря стоматолога звернулася жінка 47 роківз скаргами с жалобами на біль від хіиічних і термічних подразників в зубах верхньої і нижньої щелеп.
Обєктивно: в пришийковій ділянці резців і кликів верхньої і нижньої щелеп
Виявлені неправильної форми дефекти твердих зубів в межах
емалево-дентиної межі, виповнені розмягченим дентином. З якими захворюваннями
диференціальна діагностика викликає труднощі в даному клінічному випадку ?
A*Карієсом і некрозом
B Гипоплазією і некрозом
C Гипоплазією і клиновидним дефектом
D Карієсом і ерозією
E Еозією і клиновидним дефектом
212.У дівчини 19 років на вестибулярній поверхні різців нижньої та верхньої щелеп,
молярів виявлені множинні плями молочного кольору, симетрично розташовані,
безболісні при зондуванні. Який найбільш імовірний діагноз?
A * Гіпоплазія емалі
B Початковий карієс
C Некроз емалі
D Ерозія емалі
E Флюороз
213. У хворого 32 роки, скарги на короткочасний біль від хімічних та термічних подразників
в зубі на верхній щелепі зліва, який швидко зникає після усунення полразника. При
об`єктивному обстеженні в 26 каріозна порожнина з вузьким вхідним отвором, в межах
плащового дентину. Дентин дна і стінок м`який. сірого кольору. Зондування по
емалево-дентинній межі болісне. Перкусія безболісна. ЕОД - 6 мкА. Поставте діагноз.
A *Гострий середній карієс.
B Хронічний фіброзний пульпіт.
C Гострий поверхневий карієс.
D Гострий глибокій карієс.
E Хронічний середній карієс.
214.Пацієнтка Д. звернулася до стоматолога зі скаргами на естетичний дефект, що має
місце в пришійковій зоні верхніх та нижніх іклів. Біль від різного роду подразників не
відмічається. При об`єктивному обстеженні виявлені в пришійковій зоні верхніх та
нижніх іклів з вестибулярної поверхні V-подібної форми дефекти. Поверхні дефектів
гладкі, блискучі, тверді. Реакція на зондування, холодові подразники відсутня.
Призначте лікування.
A *Пломбування дефектів.
B Покрити зуби металевими коронками.
C Аплікації 10% розчином кальція глюконата.
D Покриття фторлаком
E Лікарського втручання не потребує.
215.Хвора Ф., 35 років, звернулася зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх
передніх зубів, що поступово збільшуються на протязі біля десяти років. Пацієнтку
турбують неприємні відчуття при чищенні зубів, від хімічних подразників. При
об`єктивному обстеженні на вестибулярній поверхні фронтальних зубів верхньої
щелепи виявлені дефекти в межах емалі зубів овальної блюдечкоподібної форми з
чіткими межами. Реакція на зондування, холодові подразники позитивна.
Діагностуйте захворювання.
A *Ерозія емалі.
B Гіпоплазія емалі.
C Клиновидний дефект.
D Кислотний некроз зубів.
E Гіперестезія твердих тканин зубу.
216.У хворого 30 років, скарги на наявність каріозної порожнини. Каріозна порожнина
з`явилася 5 місяців тому. При об`єктивному обстеженні в 26 каріозна порожнина з
широким вхідним отвором, в межах плащового дентину. Каріозна порожнина не
сполучається з порожниною зуба. Дентин дна і стінеок каріозної порожнини твердий,
пігментований. Який попередній діагноз.
A *Хронічний середній карієс.
B Хронічний поверхневий карієс.
C Гострий середній карієс.
D Гострий глибокий карієс.
E Хронічний глибокий карієс.
217.Хвора Н. скаржиться на гострий короткочасний біль в зубі від термічних та хімічних
подразників. Зуб раніше не лікувався, біль з`явився близько місяця тому. Об`єктивно:
в 36 на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентині, з навислими краями крейдоподібної емалі. Дентин дна і стінок м`який. Зондування дна
слабоболісне. Короткочасний біль від холодового подразника. ЕОД - 8 мкА. Поставте
діагноз.
A *Гострий глибокий карієс.
B Гострий середній карієс.
C Гіперемія пульпи.
D Хронічний глибокий карієс.
E Хронічний фіброзний пульпіт.
218.У хворого Н., 51 рік, скарги на підвищену больову чутливість зубів від температурних,
хімічних, механічних подразників. Біль інтенсивний, але швидко проходить після
усунення подразника. Під час обстеження виявлено відсутність шару емалі на
жувальній поверхні молярів та ріжучому краю іклів та різців. Оголений дентин
твердий, гладкий, блискучий. ЕОД - 5 мкА. Поставте діагноз.
A *Гіперестезія твердих тканин зуба.
B Гіпоплазія емалі.
C Клиноподібний дефект.
D Ерозія емалі.
E Флюороз.
219.Пацієнтка 19 років скаржиться на чутливість зубів до солодкого, кислого, косметичний
дефект. При огляді: в пришийковій ділянці 14, 13 поодинокі крейдоподібні плями з
матовим відтінком без ушкодження емалі, безболісні при зондуванні, забарвлюються
2% розчином метиленового синього, ЕОД 2 мкА. Який з перерахованих діагнозів
найбільш вірогідний?
A *Початковий карієс
B Флюороз, плямиста форма
C Локалізована гіпоплазія
D Поверхневий карієс
E Ерозія емалі
220.Юнак 18 років скаржиться на чутливість до солодкого і кислого в ділянці 14,13,12,
23,24. При огляді в пришийковій ділянці поодинокі крейдоподібні матові плями з
нечіткими краями. Який метод обстеження найбільш точно підтвердить діагноз?
A *Вітальне забарвлення
B Рентгенографія
C Зондування
D Електроодонтометрія
E Термометрія
221.Хворий 23 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 15, яку помітив рік
тому. При огляді на апроксимальній поверхні глибока каріозна порожнина, яка не
сполучається з порожниною зуба, виповнена щільним пігментованим дентином.
Зондування, реакція на холод, перкусія безболісні. ЕОД 10 мкА. Який із
перерахованих діагнозів є найбільш імовірним?
A *Хронічний глибокий карієс
B Хронічний фіброзний періодонтит
C Хронічний фіброзний пульпіт
D Хронічний середній карієс
E Хронічний гранульоматозний періодонтит
222.Чоловік 25 років скаржиться на біль в ділянці фронтальних верхніх зубів при вживанні
холодної їжі, що з'явився 2 місяці тому після перенесеної травми. При огляді:
відсутній кут коронки в 11, відлам ріжучого краю 21 в межах дентину. Зондування 11 і
21 болісне, реакція на холодовий подразник болісна, короткочасна, ЕОД 6 мкА. Який
з пломбувальних матеріалів найбільш доцільний для реставрації цих зубів?
A*Гібридний композит
B Компомірний
C Склоіономірний
D Силікатний цемент
E Макрофільний композит
223.Хворий звернувся зі скаргами на постійний ниючий біль в зубі, що посилюється при
накушуванні. 3 дні тому зуб було запломбовано з приводу глибокого карієсу.
Об'єктивно: в 16 на жувальній поверхні пломба, вертикальна перкусія болісна. Зубні
ряди не змикаються в прикусі. Слизова оболонка в області проекції верхівки кореня 16
без змін; термометрія безболісна, ЕОД - 6 мкА. На рентгенограмі тканини періодонту
без змін. Які дії лікаря в першу чергу?
A *Корекцію пломби
B Видалити пломбу
C Назначити фізпроцедури
D Призначити антисептичні полоскання
E Провести знеболювання
224.Хворій, 25 років, з хронічним глибоким карієсом 46 було поставлено пломбу зі срібної
амальгами , що мала прокладку на дні товщиною 0,5 мм з фосфат-цементу. Через
добу з'явився короткочасний біль від термічних подразників. Які негативні якості
амальгами спричинили появу болю?
A *Висока теплопровідність
B Відсутність адгезії
C Токсична дія ртуті
D Токсична дія окислів
E Тривале твердіння пломби
225.У хворого 30 років, скарги на короткочасний біль в зубі на верхній щелепі від
солодкого та холодного . Біль з'явився місяць тому. Об'єктивно: в 26 каріозна
порожнина з вузьким вхідним отвором в межах плащового дентину. Дентин дна і
стінок м'який, зондування по емальово-дентинній межі болісне, перкусія безболісна,
термодіагностика біль, який швидко зникає після усунення подразника. Визначте
діагноз.
A *Гострий середній карієс
B Гострий початковий карієс
C Гіперемія пульпи
D Гострий глибокий карієс
E Хронічний фіброзний пульпіт
226.Хворий 40 років, з'явився зі скаргами на затримку їжі в зубі на нижній щелепі .
Порожнину замітив 7 місяців тому.Об'єктивно: в 34 каріозна порожнина з широким
вхідним отвором в межах плащового дентину. Дентин дна і стінок твердий,
пігментований. Зондування дна і стінок безболісне. ЕОД 5 мка . Визначте діагноз.
A *Хронічний середній карієс
B Хронічний фіброзний періодонтит
C Хронічний простий пульпіт
D Хронічний глибокий карієс
E Хронічний початковий карієс
227.Хвора Б. 20 років, звернулася зі скаргами на чутливість у 23 зубі при прийомі кислої
чи солодкої їжі. Біль зникає після усунення подразників. Скарги з'явилися два тижні
тому. На вестибулярній поверхні 23 біла пляма 2-3мм. Поверхня шорстка,
забарвлення метиленовим синім не зникае після змивання його водою. Поставте
найвірогідніший діагноз.
A *Гострий початковий каріес
B Хронічний початковий каріес
C Пятнистая форма флюороз
D Початкова стадія некроза емалі
E Місцева гіпоплазія емалі.
228.Хвора 20 р. з'явилася до лікаря-стоматолога зі скаргами на короткочасний біль у 22
від холодових подразників, при попаданні до зубу їжі, що тривають на протязі
декількох місяців. Після обстеження встановлено діагноз: “гострий глибокий карієс
22”. Який матеріал для прокладки Ви накладете на дно каріозної порожнини?
A*Кальцидонт
B Паста з трипсіном
C Фосфат-цемент
D Фосфат-цемент, що містить срібло
E Сілідонт
229.У хворого при обстеженні порожнини рота виявлена каріозна порожнина у 11 в межах
колопульпарного дентину з пошкодженням кута зубу та ріжучого краю . Якому
пломбувальному матеріалу слід надати перевагу?
A *Композитний матеріал світового затвердження
B Склойономерний цемент світлового затвердження
C Композитний матеріал хімічного затвердження типу паста-паста
D Композитний матеріал хімічного затвердження типа порошок-рідина
E Силікатний цемент
230.У хворого 26 років на вестибулярних поверхнях центральних та латеральних різців
верхніх та нижньої щелеп, а також на перших молярах, виявлені численні плями
молочного кольору, розташовані строго симетрично, безболісні при зондуванні та при
дії температурних подразників. Який найбільш вірогідний діагноз?
A *Системна гіпоплазія
B Гострий початковий карієс
C Некроз емалі
D Флюороз
E Ерозія емалі
231.Хвора 25 років близько двох тижнів скаржиться на болі у 15, які виникають від
солодкого і швидко проходять після усунення подразника. Об'єктивно: в 15 на
жувальній поверхні в межах емалі дефект. Краї емалі крихкі, білого кольору.
Термометрія, перкусія безболісні. ЕОД - 6мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A *Гострий поверхневий карієс
B Гіпоплазія емалі
C Гострий середній карієс
D Ерозія емалі
E Флюороз, ерозивна форма
232.Хворий 27 років скаржиться на швидкоминаючий біль в 16 зубі від солодкої та
холодної їжі протягом декількох тижнів. Обєктивно: на апроксимальній поверхні 16
зуба порожнина в межах плащевого дентину, виповнена розмякшеним слабо
пігментованим дентином. Після некректомії дно каріозної порожнини щільне, не
болюче. Препарування стінок дефекту чутливе в ділянці емалево-дентинної межі. 16
зуб реагує на силу струму 5 мкА. Який найбільш імовірний діагноз.
A *Гострий середній карієс.
B Гострий глибокий карієс.
C Хронічний середній карієс.
D Хронічний глибокий карієс.
E Хронічний періодонтит
233.Хворому 25 років встановлено діагноз хронічний глибокий карієс 43 зуба. Обєктивно:
каріозна порожнина знаходиться на вестибулярній поверхні 43 зуба в пришийковій
ділянці, нижче рівня ясен. Оберіть оптимальний постійний пломбувальний матеріал.
A *Компомер.
B Альмагама.
C Композит хімічної полімеризації.
D Силіко-фосфатний цемент.
E Композит світлової полімеризації
234.Хворий 40-ка років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 22. Обєктивно: на
медіальній поверхні 22 глибока каріозна порожнина, при зондуванні незначний біль.
Який оптимальній матеріал для пломбування 22?
A *Композиційний матеріал світлового затвердження.
B Алюмо-силікатний цемент
C Склоіономерний цемент світлового затвердження
D Склоіономерний цемент хімічного затвердження
E Силіко-фосфатний цемент
235.Жінка 30років звернулася з скаргами на наявність зруйнованого 21, естетичний дефект. При огляді на медіальній поверхні 21 виявлена глибока к/п .Кут і частина ріжучого краю відсутні. Виберіть оптимальний пломбувальний матеріал для відновлення коронки 21 зуба?
A *Мікрогібридний композит
B Макронаповнений композит
C Мікронапорвнений композит
D Склоіономерний цемент
E Сілікатний цемент
236.Хворий звернувся зі скаргами на біль, який виникає при дії холодного, кислого,
солодкого в 45. Біль проходить після зняття подразника. Об'єктивно: каріозна
порожнина на жувальній поверхні в межах плащового дентину, яка виповнена
залишками їжі та розм”якшеним дентином, нависаючі краї емалі крейдоподібні. Який
діагноз поставив лікар.
A *Гострий середній карієс
B Хронічний середній карієс
C Гострий поверхневий карієс
D Гострий глибокий
E Хронічний глибокий карієс
237.Хвора 54років звернулася з скаргами на випадіння пломби з переднього зуба. Обєктивно: в 21 порожнина IV класу по Блеку середніхрозмірів, зондування,
Реакція на холодовий подразник не болючі, прокладка збережена. У хворої наявний
ститмулятор серцевого ритму. Який із перерахованих пломбувальних матеріалів найбільш доцільно використати ?
A*Композит хімічного затвердіння
B Композит світлового затвердіння
C Склоіномерний цемент хімічного затвердіння
D Склоіномерний цемент светового отверждения
E Компомер
238.Пацієнтка, 40 років, скаржиться на короткочасний біль від температурних подразників
у 34. Обєктивно: на дистальній поверхні 34 каріозна порожнина в межах
припульпарного дентину. Стінки і дно розмякшені, слабо пігментовані, зондування
дна дещо болюче. Реакція на холод - біль, який зникає після припиненя дії
подразника. Який найімовірніший диагноз?
A * Гострий глибокий карієс
B Гострий середній карієс
C Хронічний глибокий карієс
D Хронічний середній карієс
E Хронічний фіброзний пульпіт
239.Хворий К., 19 р. Скарги на біль в 36 при попаданні холодного, солодкого. Біль ниючий, але стихає зразу ж після усунення подразника. Обєктивно: На жувальній поверхні 36
глибока каріозна порожнина, що містить розмякшений світлий дентин. Зондування
болісне по всьому дну. Який найбільш ймовірний діагноз?
A *Гострий глибокий карієс
B Гіперемія пульпи
C Гострий обмежений пульпіт
D Хронічний фіброзний пульпіт
E Хронічний глибокий карієс
240.Хвора 50-ти років звернулася з скаргами на наяність естетичного дефекту в ділянці фронтальних зубів верхньої щелепи. Після ретельного обстеження виставлено діагноз: клиновидний дефект 11,12,13,21,22,23 зубів. Який пломбувальний матеріал є найбільш оптимальним в даному випадку?
A *Компомер
B Сілікатний цемент
C Склоіномерний цемент
D Композитний матеріал хімічного затвердіння
E Сілікофосфатний цемент
241.До лікаря-стоматолога з метою санації звернулася жінка39 років. При
огляді в ділянці сліпої ямки 37 виявлена велика к/п в межах навколопульпарного
дентину. Дно і стінки щільні, пігментовані . К/п не сполучається з порожниною зуба.
Зондування і перкусія не болючі. Реакція на холодовий
Подразник не болюча. ЕОД - 6 мкА. Встановіть діагноз?
A*Хронічний глибокий карієс
B Хронічний середній карієс
C Хронічний фіброзний пульпіт
D Хронічний періодонтит
E Гострий глибокий карієс
242.Дівчина 20років звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність множинних плям темно-коричневого на зубах верхньої і нижньої щелеп. До
10 років проживала в місцевості з вмістом фтору в питьєвій воді 2,2 мг/л. Що із нижче перерахованого могло попередити розвиток патології твердих тканин ?
A *Прийом всередину препаратів кальцію і фосфору.
B Прийом всередину препаратів фтору.
C Санація зубов.
D Ретельний гігієнічний догляд за порожниною рота.
E Введення в раціон морських продуктів.
243.Пацієнт 30 років звернувся до стоматолога зі скаргами на короткочасну болючість під
дією холодового подразника, яка одразу зникає при його усуненні. Об`єктивно: на
жувальній поверхні 47 зуба глибока каріозна порожнина, заповнена розм`якшеним
дентином, зондування дна порожнини викликає незначну болючість, термопроба
позитивна під час дії подразника. Поставте діагноз.
A * Гострий глибокий карієс.
B Хронічний фіброзний пульпіт.
C Загострення хронічного пульпіту.
D Гострий середній карієс.
E Гіперемія пульпи.
244.Хвора 25 років, скаржиться на косметичний дефект зубів. Об-но: на всіх поверхнях
коронок зубів численні плями коричневого кольору без убуття емалі, з гладенькою
поверхнею. Розчином метиленового синього плями не фарбуються. Поставте діагноз.
A *Флюороз
B Гіпоплазія системна
C Карієс в стадії плями
D Ерозія емалі
E Кислотний некроз емалі
245. Хвора, 29 років, скаржиться на незначну болісність під час їжі в області 37 зуба,
кровоточивість ясен. При огляді у 37 зуба, на медіальній поверхні пломба, контактний
пункт між 37 та 36 зубами відсутній, міжзубний ясневий сосочок атрофований,
глибина пародонтальної кишені 4 мм. На рентгенограмі резорбція межальвеолярної
перегородки в області її вершини між 37 та 36 зубами, явища остеопорозу, в інших
ділянках змін не має. Що є першопричиною даного захворювання?
A *Нераціональне пломбування
B Вірулентна мікрофлора
C Недостатня гігієна
D Травматична оклюзія
E Зниження місцевої резистентності
246. Хворий 20р., звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність
крейдоподібних плям 11, 12, 21, 22 зуба, відчуття оскомини від хімічних подразників,
при прийомі їжі. Огляд : в пришийковій ділянці 11,12, 21, 22 зубів виявлені білі плями
розміром 0,2 х0,3 см, з шорсткою поверхнею, які забарвлюється 2 % розчином
метиленового синього. Встановіть діагноз:
A *Гострий початковий карієс
B Хронічний початковий карієс
C Гострий поверхневий карієс
D Гіпоплазія емалі
E Флюороз
247.Хворий, 47 років, працює на хімічному підприємстві, звернувся зі скаргами на болі в
зубах від хімічних і температурних подразників. Обєктивно: на вестибулярній поверхні
верхніх фронтальних зубів емаль матова з крейдоподібними плямами, а також
дефекти з відколеною емаллю і оголеним темним дентином. Поставте діагноз:
A * Некроз твердих тканин
B Множинний карієс
C Ерозія емалі
D Клиновидний дефект
E Гіпоплазія емалі
248.Хворий 30-ти років, звернувся до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект та
незначну болючість 44 під час чищення зубів. Обєктивно виявлено каріозну
порожнину V-го класу за Блеком в межах плащового дентину. Зондування стінок
порожнини викликає незначну болючість, термопроба - позитивна. Який
пломбувальний матеріал доцільно обрати для реставрації даної порожнини?
A * Компомер
B Композитний матеріал хімічного твердіння
C Амальгама
D Полікарбоксилатний цемент
E Кермет
249. Хворий 27 років звернувся до лікаря-стоматолога для профілактичного огляду з
метою підготовки медичної довідки. Під час огляду порожнини рота в 22 зубі в
пришийковій області виявлений дефект твердих тканин зуба в межах плащового
дентину. Дентин щільний, пігментований. Реакція на зондування і перкусію відсутнія.
Який найбільш ймовірний діагноз?
A *Хронічний середній карієс
B Флюороз, деструктивна форма
C Клиноподібний дефект
D Ерозія твердих тканин зуба
E Гіпоплазія, деструктивна форма
250.Хворий 18 років, скаржиться на короткочасний біль у 37 зубі від солодкого і холодного. На жувальній поверхні 37 зуба каріозна порожнина в межах плащового шару дентину, заповнена розм'якшеним дентином, зондування стінок каріозної порожнини болісно в області емалево-дентинної ділянки , ЕОД 6 мка. Який найбільш ймовірний діагноз?
A *Гострий середній карієс
B Гострий поверхневий карієс
C Гострий глибокий карієс
D Хронічний фіброзний пульпіт
E Гіперемія пульпи
251.Хворий О., 20 років, скаржиться на наявність каріозної порожнини в 44. Об-но: на
апроксимально-медіальній поверхні 44 визначається каріозна порожнина в межах
біляпульпарного шару дентину, заповнена щільним пігментованим дентіном,
зондування каріозної порожнини безболісне, перкусія 44 безболісна, ЕОД 6 мка.
Який найбільш ймовірний діагноз:
A *Хронічний глибокий карієс
B Хронічний середній карієс
C Хронічний періодонтит
D Хронічний фіброзний пульпіт
E Гіперемія пульпи
252.Жінка, 25 років, звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на гострий біль у
ділянці верхньої щелепи зліва, який виникає під час приймання їжі. Обєктивно: на
апроксимально-дистальній поверхні 26 визначається каріозна порожнина, виповнена
світлим мяким дентином. Зондування слабо болісне по дентино-емалевому
зєднанню, перкусія безболісна. Від холодної води спостерігається біль, який швидко
минає. Який найбільш імовірний діагноз?
A * Гострий середній карієс
B Хронічний середній карієс
C Гострий глибокий карієс
D Хронічний фіброзний пульпіт
E Хронічний глибокий карієс
253.Пацієнт, 30 років, звернувся зі скаргами на короткочасний біль від холодового
подразника, який зникає після його усунення. Обєктивно: на жувальній поверхні 37
глибока каріозна порожнина, заповнена розмякшеним дентином, зондування дна
болюче, термопроба болюча. Поставте діагноз:
A * Гострий глибокий карієс
B Хронічний фіброзний пульпіт
C Гіперемія пульпи
D Гострий середній карієс
E Гострий обмежений пульпіт
254.У пацієнта, 38 років, при обєктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба
виявили каріозну порожнину в межах плащового дентину. Каріозна порожнина
заповнена залишками їжі, стінки та дно заповнені пігментованим дентином,
зондування дна та стінок не викликає болі, термопроба неболюча, ЕОД 6 мкА.
Поставте діагноз:
A * Хронічний середній карієс
B Гострий середній карієс
C Хронічний глибокий карієс
D Гострий початковий карієс
E Хронічний фіброзний пульпіт
255.Хвора, 28 років скаржиться на короткочасні болі в 15 зубі від хімічних, термічних і
механічних подразників, які зникають після їх усунення. Обєктивно: в 15 зубі велика
каріозна порожнина з нависаючими краями емалі, заповнена сіруватим розмякшеним
і слабопігментованим дентином. Зондування дна порожнини болюче. Реакція на
холодну воду позитивна. Поставте діагноз:
A * Гострий глибокий карієс
B Хронічний фіброзний пульпіт
C Гострий обмежений пульпіт
D Гострий середній карієс
E Гіперемія пульпи
256.Хворий, 19 років, звернувся зі скаргами кулькоподібного потовщення на 36 зубі.
Обєктивно: на оральній поверхні 46 зуба в ділянці шийки зуба, наявність
каплеподібного потовщення покритого емаллю в діаметрі 2-3 мм. Який найбільш
імовірний діагноз?
A * Гіперплазія
B Місцева гіпоплазія
C Надкомплектний зуб
D Флюороз
E Мармурова хвороба
257.Хворий, 21 рік, звернувся зі скаргами на наявність потовщення у вигляді краплі в
ділянці шийки зуба. Обєктивно: в ділянці шийки 33 зуба на вестибулярній поверхні
наявність емалевої краплі в діаметрі 2 мм. Поставте діагноз:
A * Гіперплазія
B Гіпоплазія
C Флюороз
D Надкомплектний зуб
E Мармурова хвороба
258.Хвора, 40 років, звернулася до стоматолога зі скаргами на біль від термічних, хімічних,
механічних подразників, який виникає в зубах фронтальної групи верхньої та нижньої
щелеп. Також незначні болі у скронево-нижньощелеповому суглобі. Обєктивно: у
пацієнтки глибокий прикус, на язиковій поверхні фронтальних зубів верхньої щелепи і
вестибулярній поверхні зубів нижньої щелепи емаль стерта до дентину, який є
пігментованим та блискучим.
A * Патологічне стирання зубів
B Кислотний некроз
C Фізіологічне стирання
D Ерозія твердих тканин
E Синдром Стентона-Капдепона
259. Хворий, 33 роки, звернувся з метою санації. Під час огляду ротової порожнини в
ділянці 47 зуба була виявлена неглибока порожнина, заповнена розмякшеним
дентином. 47 зуб і реагує на температурні подразники, після усунення яких біль
зникає. Зондування стінок болюче. Реакція на холодну воду чутлива. Який діагноз?
A * Гострий середній карієс
B Гострий глибокий карієс
C Хронічний середній карієс
D Гострий поверхневий карієс
E Клиноподібний дефект
260. Під час обстеження, у пацієнта 20 років виявили на 11 зубі пляму, розміром 3х4 мм,
поверховість білої плями блискуча, при зондуванні гладенька. Пляма виявлена
відразу після прорізування 11 зуба. Реакція на термічні та хімічні подразнення
безболісна. Молочний зуб 51 у пацієнта був видалений в ранньому дитячому віці,
після ускладнення каріозного процесу. Поставте діагноз:
A * Гіпоплазія емалі
B Ерозія емалі
C Початковий карієс
D Хронічна травма зуба
E Флюороз
261. Пацієнту 67 років, після обстеження було встановлено діагноз карієс цементу 35
зуба. На якому пломбу вальному матеріалі слід зупинити свій вибір?
A * Склоіономірному цементу
B Срібній амальгамі
C Композиційному матеріалові хімічного твердіння
D Силідонту
E Сіліцину
262. Хворий а. 19 років, звернувся зі скаргами на наявність косметичного дефекту всіх
зубів, який появився відразу після прорізування зубів. Обєктивно: на вестибулярній та
жувальних поверхнях всіх зубів верхньої та нижньої щелепах дефекти емалі,
наявність тёмно-бурого забарвлення коронок. Перкусія та зондування болісне.
Вобласті вміст фтору в воді 2,6 мг/л. Визначте попередній діагноз.
A * Флюороз
B Системна гіпоплазія
C Хронічний початковий карієс
D Ерозія емалі
E Хронічний поверхневий карієс
263. Хворий П., 38 років, скаржиться на біль в передніх зубах від температурних, хімічних
подразників, відчуття оскомини. Із анамнезу: хворий працює на хімічному підприємстві
у гальванічному цеху. Біль в зубах та косметичний дефект зявились через 2 роки
після роботи на підприємстві. Обєктивно: на вестибулярній поверхні і ріжучих краях
фронтальних зубів емаль частково відсутня, з нерівними фестончастими краями. Біль
при зондуванні та на температурні подразники. Який найбільш вірогідний діагноз?
A *Некроз твердих тканин зуба
B Ерозія твердих тканин зуба
C Клиноподібний дефект
D Гострий поверхневий карієс
E Флюороз, деструктивна форма
264. При профілактичному огляді ротової порожнини у пацієнтки М. 40 років на
вестибулярній поверхні 44, 43, 33, 34 зубів, в пришийковій ділянці виявлені U-подібні
дефекти твердих тканин, що досягають плащового дентину. Стінки дефекту щільні,
блискучі, гдадкі, безболісні при зондуванні і термічному подразненні. Вкажіть найбільш
вірогідний діагноз.
A *Клиновидні дефекти.
B Середній карієс.
C Ерозія твердих тканин зуба.
D Пришийковий некроз емалі.
E Гіпоплазія емалі.
265. Хворому 20-ти років поставлено діагноз: хронічний глибокий карієс 12 зуба.
Обєктивно на апроксимально-дистальнії поверхні 12 зуба глибока каріозна
порожнина, каріозним процесом також вражено і дистальний кут коронки 12 зуба.
Виберіть матеріал для усунення вказаного дефекту
A * Композитним матеріалом світлового затвердіння
B Склоіономерний цемент хімічного затвердіння
C Склоіономерний цемент світлового затвердіння
D Полікарбоксілатний цемент
E Алюмо-сілікатний цемент
266. Хворий 35-ти років звернувся зі скаргами на біль в зубі на верхній щелепі зліва, яка
виникає під час прийому їжі від дії термічних (особливо від холодної води), механічних
та хімічних подразників і зникає відразу після їх усунення. При обєктивному
обстеженні виявлено глибоку каріозну порожнину з вузьким вхідним отвором в межах
біляпульпарного дентину. Зондування болісне по дну каріозної порожнини.
Термодіагностика різко болюча, зникає відразу після усунення подразника. ЕОД 15
мкА. Поставте діагноз.
A *Гострий глибокий карієс
B Гіперемія пульпи зуба
C Гострий частковий пульпіт
D Гострий середній карієс
E Хронічний простий пульпіт
267. Хвора 44 р., скарги на відчуття оскоми в різцях верхньої щелепи, яке зявилось 1,5 р.
тому. Обєктивно: на найбільш випуклій частині вестибулярних поверхонь коронок 12,
11, 21, 22 зубів виявляються круглої форми дефекти з гладенькою, блискучою,
щільною поверхнею, що в глибину сягають дентину. Глибина дефектів поступово
зменшується від центру до переферії. Ваш діагноз?
A *Ерозія емалі
B Клиновидний дефект
C Гіпоплазія системна
D Хронічний середній карієс
E Флюороз, деструктивна форма
268. В клініку звернулася пацієнтка 19років із скаргами на косметичний дефект верхнього переднього зуба . При огляді виявлено: коронка 11 правильної форми, нормального розміру, на вестибулярній поверхні - плями коричневого кольору. Симетричний зуб без ознак відхилення від норми. Із анамнезу: 51 був видалений в результаті забитого вивиху. Визначте діагноз.
A).*Місцева гіпоплазія
B).Системна гіпоплазія
C).Вогнищева гіпоплазія
D).Тетрацикліновий зуб
C).Флюороз
269. При плановому огляді у дівчини 19 років на вестибулярній поверхні 16, 12, 11, 21, 22, 26, 31, 32, 36, 41, 42, 46 виявлені симетрично розташовані поперечні борозни, що чергуються з незміненими тканинами зуба і знаходилися на вказаних зубах в момент їх прорізування. Із анамнезу: дівчина перенесла пневмонію в віці 10 місяців з курсом антибіотикотерапії. Визначте діагноз.
A).*Системна гіпоплазія
B).Місцева гіпоплазія
C).Вогнищева гіпоплазія
D).Флюороз зубів
E).Початковий карієс
270. Пацієнтка, 23 років, скаржиться на наявність плям на жувальних поверхнях зубів білого кольору та відчуття оскоми, яке виникає під час прийому кислої їжі З анамнезу відомо, що плями зявились близько 3-х місяців тому. Обєктивно: на жувальних поверхнях 36, 26, 27 зубів крейдоподібні плями, добре забарвлюються 2 \% метиленовим синім, при зондуванні визначається шорсткість. Емаль зубів без дефектів. Поставте діагноз.
A).*Гострий початковий карієс
B).Гострий поверхневий карієс
C).Гострий середній карієс
D).Хронічний середній карієс
E).Хронічний поверхневий карієс
271.Хворий звернувся зі скаргами на косметичний дефект. Обєктивно: на контактній поверхні 22 зуба каріозна порожнина без пошкодження ріжучого краю та кута коронки. Який це клас за класифікацією Блека?
A)*ІІІ клас
B).ІІ клас
C).І клас
D).ІV клас
E).V клас
272. Пацієнту з хронічним глибоким карієсом 26 зуба провели відновлення каріозної порожнини срібною амальгамою, на дно каріозної порожнини наклали прокладку з фосфат-цементу товщиною 0,5 мм. Через добу зявився короткочасний біль від термічних подразників. Які негативні якості амальгами спричинили появу болю?
A).*Висока теплопровідність
B).Відсутність адгезії
C).Токсична дія ртуті
D).Токсична дія окисів
E).Тривале твердіння пломби
273.Пацієнт, 21 рік, скаржиться на косметичний дефект зубних рядів. При огляді зубних рядів на всіх поверхнях коронок зубів численні плями матового та коричневого кольору з гладенькою поверхнею. Розчином метиленового синього плями не фарбуються. Який вірогідний діагноз?
A).*Флюороз
B).Гіпоплазія системна
C)).Карієс в стадії плями
D).Ерозія емалі
E).Кислотний некроз емалі
274. ХвораС., 45 років, оператор цеу по виробництву азотної кислоти, відмічає оскомину, підвищену чутливість до температурних і механічних подразників. При огляді емаль фронтальних зубів матова, шороховата, брудно-сірого кольору. Встановіть діагноз?.
A).*Кислотний некроз емалі
B).Ерозія емалі
C).Гіпоплазія емалі
D).Флюороз
E).Поверхневий карієс
275. В стоматологічну клініку звернувся пацієнт К. 19 років зі скаргами на наявність дефекту в центральному правому різці на верхній щелепі. З анамнезу лікар зясував, що порожнина зявилась відразу після прорізування цього зуба. В ранньому дитячому віці 51 зуб було видалено внаслідок травми. Метиленовим синім порожнина не зафарбувалась. Термопроба негативна. Оберіть найбільш вірогідний діагноз.
A).*Місцева гіпоплазія емалі 11
B).Хронічний середній карієс 11
C).Хронічний початковий карієс 11
D).Флюороз
E).Гострий поверхневий карієс 11
276. До стоматолога на прийом звернулась пацієнтка Л. 26 років зі скаргами на наявність білуватих плям у пришийковій ділянці на премолярах і іклах верхньої і нижньої щелеп. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 15, 14, 13, 23, 24, 25, 35, 34, 33, 43, 44, 45 плями білуватого кольору, з блискучою поверхнею, щільні, безболісні при зондуванні. Термопроба негативна. Зявились давно. Поставте Ваш діагноз.
A).*Системна гіпоплазія емалі
B).Множинний карієс
C).Гострий початковий карієс
D).Флюороз
E).Квітучий карієс
277.При профілактичному огляді робітників одного з підприємств міста у чоловіка 42 років стоматолог виявив множинне ураження зубів. Плями на емалі зубів мають щільну блискучу поверхню, безболісні, гладкі при зондуванні. При фарбуванні не поглинають барвник. Вміст фтору у питній воді вданому регіоні 2,3 мг/л. Оберіть найбільш вірогідний діагноз.
A).*Флюороз
B).Системна гіпоплазія емалі
C).Гострий початковий карієс
D).Хронічний початковий карієс
E).Хронічний поверхневий карієс
278. До стоматологічної клініки звернувся пацієнт Р. 28 років зі скаргами на одноразовий короткочасний біль у верхній щелепі праворуч, який виник під час прийому солодкої їжі. Після полоскання порожнини рота теплою водою біль відразу затих, більше не повторювався. Обєктивно: в фісурі 15 зуба визначається ділянка білого кольору з шершавою поверхнею і дефектом в межах емалі, яка профарбувалась 2\% розчином метиленового синього. ЕОД 4 мкА. Поставте діагноз.
A).*Гострий поверхневий карієс 15
B).Хронічний середній карієс 15
C).Хронічний поверхневий карієс 15
D).Місцева гіпоплазія 15
E).Гострий середній карієс 15
279. До стоматолога звернувся пацієнт К. 63 років зі скаргами на появу оскомини під час чищення зубів і прийому кислої їжі (лимона). Останні 10 років спостерігається у пародонтолога з приводу пародонтозу. Обєктивно: в 15, 14, 13, 23, 24, 25, 35, 34, 33, 43, 44, 45 на вестибулярних поверхнях, біля шийок зубів порожнини з гладкими поверхнями у вигляді клину. Зондування дна болюче. Оберіть найбільш вірогідний діагноз.
A).*Клиноподібний дефект
B).Гіпоплазія емалі
C).Хронічний глибокий карієс
D).Гострий середній карієс
E).Хронічний середній карієс
280. Під час препарування глибокої каріозної порожнини І класу за Блеком виник перфораційний отвір дистальної стінки порожнин на рівні ясеневого краю. Кровотечу, що виникла, лікар зупинив за допомогою 3\% розчину перекису водню. Назвіть оптимальний пломбувальний матеріал для закриття перфораційного отвору.
A).*Склоіономірний цемент
B).Срібна амальгама
C).Композиційний матеріал хімічного твердіння
D).Композиційний матеріал світлового твердіння
E).“Адгезор”
281. В лабораторії при стоматологічній поліклініці під час патологоанатомічного дослідження шліфу видаленого зуба в світловому мікроскопі визначається 3 зони: розпаду і де мінералізації, прозорого і інтактного дентину, замісного дентину. Для якого карієсу (за глибиною ураження) характерна дана картина?
A).*Для середнього карієсу
B).Для карієсу в стадії плями
C).Для глибокого карієсу
D).Для хронічного початкового карієсу
E).Для гострого глибокого карієсу
282. В стоматологічній поліклініці пацієнту Р. було проведено поляризаційну мікроскопію 46 зуба. Виявлено вогнище ураження у вигляді трикутника, основа якого звернена до зовнішньої поверхні емалі. Визначили 3 зони: тіло ураження, темну зону і прозору зону. Для якого захворювання характерна дана картина?
A).*Карієс в стадії плями
B).Гіпоплазія емалі
C).Флюороз
D).Поверхневий карієс
E).Хронічний середній карієс
283. До стоматолога звернувся пацієнт зі скаргами на швидко минаючий біль від хімічних подразників в зубі на верхній щелепі праворуч. Для встановлення остаточного діагнозу стоматолог вирішив застосувати ЕОД. Електрозбудливість пульпи на дні каріозної порожнини виявилась зниженою до 10 мкА. Для якого захворювання характерна дана картина?
A).*Глибокий карієс
B).Поверхневий карієс
C).Гострий частковий пульпіт
D).Хронічний середній карієс
E).Хронічний гіпертрофічний пульпіт
284.Хворому 20 р. Поставлено діагноз: хронічний глибокий карієс 12 зуба. Обєктивно на апроксимально-дистальнії поверхні 12 зуба глибока каріозна порожнина, каріозним процесом також вражено і дистальний кут коронки 12 зуба. Виберіть матеріал для усунення вказаного дефекту
A).*Композитним матеріалом світлового затвердіння
B).Склоіономерний цемент хімічного затвердіння
C).Склоіономерний цемент світлового затвердіння
D).Полікарбоксілатний цемент
E).Алюмо-силікатний цемент
285.Хворому 19 років поставлено діагноз гострий глибокий карієс 17 зуба. Який з перерахованих нижче матеріалів буде доцільно використати в якості одонтотропної пасти?
A).*Кальципульп
B).Полікарбоксілатний цемент
C).Форедент
D).Дентин-паста
E).Евікрол
286. Стоматологічні наконечники після роботи з пацієнтом знезаражують шляхом обробки їх дезрозчином (2-х разово з інтервалом в 15 хв.)
A).*Аеродезен
B).Спирт 90*
C).Хлорамін 3\%
D).Хлорне вапно 1\%
E).3\% перекис водню
287.Хвора А. 20 років звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність естетичного дефекту у вигляді світлих плям на зубах. За місцем проживання наявність фтору у питній воді складає 1 мг/л. Обєктивно: на вестибулярній поверхні коронок 11,12 та 21,22 і горбах 16,26,36,46 крейдоподібні плями з блискучою поверхнею, які існують з моменту прорізування зубів. Який найбільш імовірний діагноз?
A).*Системна гіпоплазія емалі
B).Eрозія емалі
C).Недосконалий амелогенез
D).Множинний початковий карієс
E).Ендемічний флюороз
288.Хворий. 19 років звернувся з метою профілактичного огляду. При обстеженні виявлене крейдоподібне пяно з гладкою поверхнею і чіткими контурами на вестибулярній поверхні 23 зуба, яке не забарвлюється барвниками. Встановлено діагноз: місцева гіпоплазія 23 зуба. Який оптимальний метод лікування?
A).*РЕМ-терапія
B).Імпрегнація р-ном нітрату срібла
C).Зашліфовування плями
D).Препарування і пломбування
E).Обробка антисептиками
289. Хворий М. 35 років скаржиться на біль в 24,25 зубах від дії хімічних подразників (кислого). Обєктивно: на вестибулярній поверхні 24,25 зубів спостерігається дефект емалі блюдцеподібної форми з гладким дном і краями. Зондування безболісне. Поставте діагноз.
A).*Ерозія емалі
B).Гострий поверхневий карієс
C).Кислотний некроз емалі
D).Флюороз, деструктивна форма
E).Гіпоплазія емалі
290. Хворий М 45 років скаржиться на наявність естетичного дефекту і незначну чутливість фронтальних зубів. Обєктивно: виявлено дефект на ріжучих краях 11,31 зубів зі зменшенням кількості твердих тканин зубів. При зондуванні поверхні дефектів стійки, тверді, гладкі. З анамнезу відомо, що хворий 28 років працює майстром з ремонту взуття. Поставте діагноз.
A).*Патологічне стирання
B).Клиноподібний дефект
C).Ерозія емалі
D).Кислотний некроз твердих тканин зубів
:
291. Хворий С. 46 років скаржиться на швидко прохідну біль і на естетичну неповноцінність фронтальних зубів. Дефекти почали проявлятися біля 10 років назад. В пришийковій області на вестибулярній поверхні 23,24,44,45 зубів дефекти твердих тканин зубів у вигляді двох площин, які сходяться під кутом у формі клину. Дно і стінки дефектів гладкі, блискучі, краї рівні. Який пломбувальний матеріал доцільно застосувати у даному випадку?
A).*Склоіономерний цемент
B).Композит хімічного затвердіння
C).Сіліко-фосфатний цемент
D).Композит світового твердіння
E).Амальгама
292.Пацієнт Б. 27 років скаржиться на застрягання їжі в 36 зубі. Обєктивно у 36 зубі виявлена каріозна порожнина в межах плащового дентину. Дно і стінки щільні, пігментовані. Зондування, термопроби безболісні, перкусія негативна. Поставте діагноз.
A).*Хронічний середній карієс
B).Гострий глибокий карієс
C).Гострий середній карієс
D).Хронічний глибокий карієс
E).Гострий початковий карієс
293.У пацієнта С. 23 років - хронічний середній карієс 15 зуба V клас за Блеком. Який пломбувальний матеріал найбільш доцільно використати при пломбуванні?
A).*Склоіономери
B).Цементи
C).Композиційні матеріали
D).Амальгама
294.Пацієнт А. 55 років звернувся до лікаря з діагнозом хронічний середній карієс 33 зуба. З анамнезу виявлено що хворий має стимулятор серцевого ритму. Який оптимальний матеріал для постійного пломбування.
A).*Композит хімічної полімеризації
B).Силікатний цемент
C).Амальгама
D).Композит світлової полімеризації
295.При проведенні реставрації 1 класу відбулося забруднення поверхні матеріалу слиною. Щоб продовжити роботу що має зробити лікар?
A).*Промити, протравити та нанести адгезив і матеріал
B).Промити поверхню і продовжити роботу
C).Просушити забруднену поверхню і нанести матеріал
D).Протерти поверхню та продовжити роботу
296.Пацієнт 36 років скаржиться на біль від подразників в 36 зубі. Обєктивно: в 36 зубі каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Зондування дна болісне. Перкуссія негативна. Який додатковий метод діагностики доцільно використати?
A).*Реакцію на термічні подразники
B).ТЕР-тест
C).Рентгенографію
D).Люмінесцентну діагностику
E).Вітальне забарвлення
297.Пацієнту 23 років з гострим середнім карієсом 17 зуба було поставлено пломбу з срібної амальгами. Прокладка під пломбою мала товщину 0,3 мм з фосфат-цементу. Через добу у хворого виник біль від термоподразників. Які негативні якості амальгами спричинили це?
A).*Недостатня товщина прокладки
B).Тривале тверднення пломби
C).Ввідсутність адгезії
D).Ппорушення технології виготовлення
E).Токсична дія оксидів
298.При обстеженні у пацієнта Р. 45 років на вестибулярній поверхні в пришийковій області 23 та 24 зубів було виявлено дефект твердих тканин зуба, утворений двома площинами, які розташовані під кутом 45°, глибиною 0,3 мм, довжиною 4 мм. При зондуванні реакція безболісна, стінки дефекту гладкі. Дефект метиленовим синім не прокрашується. Поставте діагноз.
A).*Клиновидний дефект 23, 24.
B).Гострий поверхневий карієс 23, 24.
C).Гострий початковий карієс 23, 24.
D).Флюороз
E).Хронічний початковий карієс
299.При обєктивному обстеженні хворої С. 25 років в зубі на нижній щелепі справа була виявлена каріозна порожнина ІІ класу за Блеком з широким вхідним отвором в межах плащового дентину. Дентин дна та стінок щільний, пігментований, зондування безболісне. Термодіагностика, перкусія - безболісні. ЕОД - 6 мкА. Поставте діагноз.
A).*Хронічний середній карієс.
B).Хронічний фіброзний пульпіт
C).Хронічний фіброзний періодонтит
D).Хронічний глибокий карієс
E).Некроз твердих тканин зуба
300.При обстеженні пацієнта Н. 58 років на вестибулярній поверхні латеральних різців верхньої щелепи було виявлено дефект твердих тканин зуба в межах емалі округлої форми, розташований в косому напрямку. При зондуванні: дно дефекту гладке, тверде, блискуче, безболісне. Термодіагностика безболісна. ЕОД 6 мкА. Пацієнт відмічає підвищення чутливості до різних видів подразників (гіперестезію) даних зубів в минулому. Поставте діагноз.
A)*Ерозія твердих тканин зуба
B).Клиноподібний дефект
C).Гострий початковий карієс
D).Хронічний поверхневий карієс
E).Некроз твердих тканин зуба
301.Хворий К. 35 років звернувся зі скаргами на біль в зубі на верхній щелепі зліва, яка виникає під час прийому їжі від дії термічних (особливо від холодної води), механічних та хімічних подразників і зникає відразу після їх усунення. При обєктивному обстеженні виявлено глибоку каріозну порожнину з вузьким вхідним отвором в межах біляпульпарного дентину. Зондування болісне по емалево-дентинній межі та чутливе по дну каріозної порожнини. Термодіагностика різко болюча, зникає відразу після усунення подразника. ЕОД - 15 мкА. Поставте діагноз.
A).*Гострий глибокий карієс
B).Гіперемія пульпи зуба
C).Гострий частковий пульпіт
D).Гострий середній карієс
E).Хронічний простий пульпіт
302.У хворого Д., що скаржиться на короткочасний біль від холодного в зубі на верхній щелепі зліва протягом 3 тижнів, при обєктивному обстеженні 25 виявлена каріозна порожнина 1 класу за Блеком в межах плащового дентину з вузьким вхідним отвором, розмякшеним дентином на стінках та дні каріозної порожнини, зондування болісне по дентин-емалевій межі, перкусія безболісна, пальпація не виявляє патологічних змін, термометрія болісна, біль швидко зникає після усунення подразника, ЕОД - 6 мкА. Поставте діагноз.
A).*Гострий середній карієс
B). Гострий глибокий карієс 25
C).Гострий частковий пульпіт 25
D).Гострий серозний періодонтит 25
E).Хронічний глибокий карієс 25
303.У хворого К. діагностовано хронічний поверхневий карієс на жувальній поверхні 26. Виберіть оптимальний метод лікування.
A).*Препарування, пломбування фото полімерним композитом
B).Ремінералізація з використанням електрофорезу
C).Зі шліфування дефекту з послідуючою ремінералізацією
D).Не потребує лікування
E).Герметизація фісур
304.Який допоміжний метод обстеження дозволить провести диференційну діагностику гострого початкового карієсу та флюорозу:
A).*Вітальне фарбування
B).ЕОД
C).Термодіагностика
D).Флюорисцентний метод
E).Рентгендіагностика
305.У хворого Д. в 11 діагностовано гострий початковий карієс 3 класу за Блеком. Виберіть оптимальний пломбувальний матеріал для лікування
A).*Мікрогібридний композит
B).Макронаповнений композит
C).Склоіономірний цемент
D).Силікатний цемент
E).Амальгама
306.Яким документом здійснюється оцінка проведеної щоденної роботи лікаря-стоматолога?
A).*Листок щоденого обліку роботи лікаря-стоматолога (ф. 037/о)
B).Медична карта стоматологічного хворого (ф. 043/о)
C).Щоденнки обліку роботи лікаря-стоматолога (ф. 039-2/о)
D).Звіт лікувально-профілактичного хзакладу (ф. 20)
E).Карта профілактично оглянутого (ф. 047/о)
307.Хворому А., 25р. встановлено діагноз: хронічний глибокий карієс 25. Для пломбування каріозної порожнини вибрано композитний матеріал |”Spectrum”. Яку ізолюючу прокладку доцільно використати в даному випадку:
A).*Склоіономерний цемент
B).Евгенол-тимолову
C).Фосфатцемент
D).Цинк-евгенолову
E).Дентин-пасту
308. При лікуванні карієсу лікар прийняв рішення використати композитний пломбувальний матеріал хімічного затвердіння, типу паста-паста. Яку адгезивну систему необхідно застосувати?
A).*Хімічного затвердіння
B).І покоління
C).Світлового затвердіння
D).У покоління
E).Композити типу паста-паста не потребують адгезивної системи
309.При лікуванні хронічного глибокого карієсу 46 зуба лікар-стоматолог використав сандвіч-техніку. Який матеріал необхідно застосовувати для сандвіч-техніки в даній ситуації під композиційний матеріал?
A).*Склоіономірний цемент
B).Силікофосфатний цемент
C).Полікарбоксилатний цемент
D).Силікатний цемент
E).Фосфатний цемент
310.У пацієнта К. 19 р. після зняття бляшки нальоту у пришийковій ділянці 11 та 21 виявлено дві білі плями. На холодовий подразник - реакція відсутня. При висушуванні - розмір плями збільшується. Ваш діагноз?
A).*Початковий карієс
B).Флюороз
C).Місцева гіпоплазія
D).Некроз емалі
E).Недосконалий емалегенез
311.Пацієнт А., 18 р., скаржиться на наявність білої плями на вестибулярній поверхні 21 зуба. Обєктивно: біла пляма розміщена недалеко від ріжучого краю. Поверхня плями - блискуча, при висушуванні - розміри не змінюються. Ваш діагноз?
A).*Місцева гіпоплазія
B).Флюороз
C).Початковий карієс
D).Некроз емалі
E).Недосконалий емалегенез
312.Хвора К., 44 р., скарги на відчуття оскоми в різцях верхньої щелепи, яке зявилось 1,5 р. тому. Обєктивно: на найбільш випуклій частині вестибулярних поверхонь коронок 12, 11, 21, 22 зубів виявляються круглої форми дефекти з гладенькою, блискучою, щільною поверхнею, що в глибину сягають дентину. Глибина дефектів поступово зменшується від центру до переферії. Ваш діагноз?
A).*Ерозія емалі
B).Клиновидний дефект
C).Гіпоплазія системна
D).Хронічний середній карієс
E).Флюороз, деструктивна форма
313. У пацієнта 46 років під час стоматологічного огляду виявлено дефект твердих тканин зуба на вестибулярній поверхні в пришийковій ділянці 13 зуба. Обєктивно: каріозна порожнина в межах поверхневих шарів дентину. Дентин твердий, пігментований. Зондування дна та стінок порожнини безболісні. ЕОД - 6 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A).*Хронічний середній карієс
B).Клиноподібний дефект
C).Кислотний некроз
D).Хронічний глибокий карієс
E).Гострий середній карієс
314.Пацієнт, 25 років, скаржиться на короткочасний біль від температурних та хімічних подразників в 46 зубі. Обєктивно: на жувальній поверхні каріозна порожнина в межах розмякшеного плащового дентину, зондування не болюче, реакція на термоподразники слабопозитивна, ЕОД - 6 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A).*Гострий середній карієс
B).Гострий початковий карієс
C).Хронічний середній карієс
D).Хронічний глибокий карієс
E).Гострий глибокий карієс
315.Пацієнт, 35 років, скаржиться на наявність каріозної порожнини , застрягання їжі, кровоточивість в ділянці 26 зуба. Обєктивно: на контактній поверхні 26 зуба порожнина в межах емалі та плащового дентину з пігментованим дном та стінками. Зондування не болюче, реакція на термоподразники негативна. Який додатковий метод дослідження необхідний для встановлення діагнозу?
A).*ЕОД
B).Трансілюмінація
C).Вітальне забарвлення
D).Рентгенографія
E).Люмінесцентне дослідження
316.Пацієнт К., 32 років звернулась до лікаря-стоматолога з приводу темного кольору зубів (аналогічних маркеру D 3 за шкалою Vita). Стоматолог призначив процедури вибілювання зубів у домашніх умовах методом вибілювального препарату у назубній капі впродовж ночі. Після другого сеансу у пацієнтки зявилися скарги на підвищену чутливість зубів до температурних і хімічних подразників. Яку тактику слід обрати стоматологу у даній ситуації?
A).*Припинити лікування, призначити ремтерапію.
B).Продовжити вибілювання зубів у клінічних умовах.
C).Призначити вітамінотерапію.
D).Обробка зубів десензилайзером.
E).Призначити знеболюючі препарати
317.До лікаря-стоматолога звернулась пацієнтка 20 років зі скаргами на підвищену чутливість в ділянці нижньої щелепи зліва під час прийому солодкої і кислої їжі. Обєктивно: при огляді 35 зуба в пришийковій ділянці виявлено пляму крейдоподібного кольору, без блиску, при зондуванні чутлива. Який найбільш ймовірний діагноз?
A).*Гострий початковий карієс
B).Кислотний некроз емалі
C).Плямиста форма
D).Флюороз
E).Клиновидний дефект
318.У пацієнтки 19 років, яка звернулась зі скаргами на виникнення короткочасного болю від хімічних подразників, в 44, 45 зубах. Виявлені плями матового кольору в ділянці шийки зубів, чутливі при зондуванні. Який з додаткових методів дослідження буде найбільш інформативним?
A).*Вітальне забарвлення
B).ЕОД
C).Рентгенографія
D).Люмінесцентна стоматологія
E).Поляризаційна мікроскопія
319.Хворий, 16 років, звернувся зі скаргою на косметичний дефект на верхній щелепі. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 12, 22 зубів виявлено плями молочно-білого кольору овальної форми, поверхня плям щільна, гладка і безболісна. Який найбільш імовірний діагноз?
A).*Місцева гіпоплазія
B).Некроз емалі
C).Системна гіпоплазія
D).Флюороз ендемічний
E).Ерозія емалі
320.Хвора, 23 роки, звернулась зі скаргами на відчуття оскоми, підвищену чутливість до механічних і температурних подразників у верхніх різцях. Обєктивно: емаль 22, 21, 11, 12 зубів при зондуванні жорстка, стерта на ріжучих краях, матова. В анамнезі виявлено ліковану ахілію шлунка. Який найбільш імовірний діагноз?
A).*Кислотний некроз
B).Радіаційний некроз
C).Ерозія твердих тканин
D).Гіпоплазія емалі
E).Ендемічний флюороз
321.Пацієнт звернувся до лікаря з скаргами на швидкоплинний біль під час чищення зубів та прийманні солодкого. При огляді виявлено каріозну порожнину в межах емалі. Синдром застрягання зонда позитивний, ЕОД - 6 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A).*Гострий поверхневий карієс
B).Карієс в стадії плями
C).Гострий середній карієс
D).Хронічний поверхневий карієс
E).Ендеміфчний флюороз
322.Дівчина 19 років звернулась до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект зубів верхньої та нижньої щелепи. Обєктивно: на вестибулярній поверхні різців верхньої та нижньої щелепи, а також на молярах обох щелеп виявленні численні плями білого кольору, симетрично розташовані, безболісні під час зондування. Дівчина проживає в місті Сокаль, де кількість фтору в питній воді 2,6 мг/л. Який є найбільш ймовірний діагноз?
A).*Флюороз
B).Початковий карієс
C).Недосконалий емалогенез
D).Ерозія емалі
E).Некроз емалі
323.Дівчина 19 років звернулась до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект передніх зубів - наявність темних плям та дефектів твердих тканин. Плями були помічені при прорізуванні, дефекти зявились згодом. Враховуючи дані субєктивного та обєктивного обстежень, з використанням додаткових методів обстеження було встановлено діагноз: ерозивна форма флюорозу 16,11,12,22,26,31,32,36,41,42,46. Із запропонованих методів лікування виберіть необхідний
A).*Реставраційне лікування
B).Ремінералізуюче лікування
C).Протезування
D).Хірургічне лікування
E).Диспансерне спостереження
324.Хвора 47 років скаржиться на неможливість приймання холодної та гарячої їжі, а також інтенсивні болі від кислого, солодкого та солоного. Під час огляду виявлена незначна втрата емалі на молярах та різцях. Зондування і холодова проба різко болісні. Який найбільш імовірний діагноз?
A).:Ерозія емалі
B).:*Гіперестезія твердих тканин зуба
C).:Гіпоплазія емалі
D).:Патологічне стирання твердих тканин зуба
E).:Некроз емалі
325.У хворого Н., 51 року скарги на підвищену больову чутливість зубів від температурних, хімічних, механічних подразників. Біль інтенсивний, але швидко проходить після усунення подразника. Під час обстеження виявлена незначне стирання емалі на жувальній поверхні молярів та різальному краю іклів та різців. Оголений дентин твердий, гладкий, блискучий. ЕОД - 5 мкА. Поставте діагноз.
A).:Ерозія емалі
A).:Гіпоплазія емалі
B).:Клиноподібний дефект
C).:*Гіперестезія твердих тканин зуба
D)):Флюороз
326.Пацієнт 19 років скаржиться на косметичні дефекти у ділянці верхніх фронтальних зубів, які мають вигляд білих плям. Виявлені вони давно і з часом не змінювали свою форму. При обстеженні виявлені білі плями біля різальних країв на вестибулярних поверхнях 11, 12, 21, 22 зубів, а також на вестибулярних і жувальних поверхнях 16, 26, 36, 46 зубів. При зондуванні поверхня плям гладенька, безболісна, реакція на холод безболісна. Плями не забарвлюються 2% розчином метиленового синього. Назвіть найбільш вірогідний діагноз.
A).:Флюороз, плямиста форма
B).:*Системна гіпоплазія емалі
C).:Гострий початковий карієс
D):Ерозія твердих тканин зубів
E).:Місцева гіпоплазія емалі
327.Хвора С, 20 років, скаржиться на неестетичний вигляд 24 зуба з моменту прорізування. Обєктивно: в 24 зубі емаль частково відсутня, дентин забарвлений в жовтий колір. У дитинстві 64 молочний зуб неодноразово лікували, незважаючи на часті загострення, появу набряків, нориці на яснах. 64 вимушені були видалити в 9 років. Який найбільш імовірний діагноз?
A):*Локальна гіпоплазія емалі
B).:Хронічний початковий карієс
C).:Аплазія емалі
D).:Флюороз
E).:Системна гіпоплазія
328.У хворого 26 років на вестибулярних поверхнях центральних, латеральних різців та перших молярів верхньої та нижньої щелеп виявлені численні плями молочного кольору. Вони розташовані строго симетрично, безболісні при зондуванні та при дії температурних подразників. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:Флюороз
B).:Некроз емалі
C).:*Системна гіпоплазія емалі
D).:Ерозія емалі
E).:Гострий початковий карієс
329.Дівчина 20років скаржиться на наявність білих плям на різцях верхньої щелепи. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 11 і 12 зубів ближче до різального краю виявлені симетрично розміщені білуваті плями неправильної форми. Їх поверхня блискуча, безболісна при зондуванні. Вони не забарвлюються барвниками. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:Ендемічний флюороз
B).:Гострий початковий карієс
C).*Системна гіпоплазія емалі
D):Місцева гіпоплазія емалі
E).:Ерозія емалі
330.Чоловік К., 22 років, що проживає у місцевості з вмістом фтору в питній воді 0,43 мг/л скаржиться на чутливість від солодкого і кислого в ділянці 12, 11, 21, 22, 26 зубів. При огляді на вестибулярній поверхні цих зубів виявлені поодинокі білуваті плями з гладкою поверхнею. Який най вірогідніший діагноз?
A).:Ерозія емалі
B).:Хронічний поверхневий карієс
C).:Хронічний початковий карієс
D):Флюороз
E).*Гіпоплазія емалі
331.У дівчини 19 років на вестибулярній поверхні різців і молярів нижньої та верхньої щелеп виявлені численні блискучі плями молочно-білого кольору. Розміщені симетрично, поверхня гладенька і безболісна при зондуванні. Який найбільш імовірний діагноз?
A).*Гіпоплазія емалі
B).:Некроз емалі
C).:Ерозія емалі
D):Гострий початковий карієс
E).:Флюороз
332.Під час профілактичного огляду пацієнта, 26 років, лікар звернув увагу на потовщення емалі у вигляді краплі розміром 3-4 мм в пришийковій ділянці нижніх бокових зубів. Поставте найімовірніший діагноз:
A).:*Гіперплазія емалі
B).:Флюороз, штрихова форма
C).:Зуб Пфлюгера
D).:Флюороз, крапчаста форма
E).:Гіпоплазія
333.Чоловік К., 20років, що проживає у місцевості з вмістом фтору в питній воді 3,43 мг/л скаржиться на наявність білих плям у пришийковій ділянці 16, 12, 11, 21, 22, 26 зубів. При огляді в пришийковій ділянці цих зубів виявлені білого кольору плями з гладенькою поверхнею. Який най вірогідніший діагноз?
A).:Гіпоплазія емалі
B).:Хронічний початковий карієс
C).:*Флюороз
D).:Хронічний поверхневий карієс
E).:Ерозія емалі
334.Хвора С., 25 років скаржиться на косметичні дефекти зубів. При огляді на всіх поверхнях коронок фронтальних зубів численні плями коричневого кольору без дефектів емалі, з гладенькою поверхнею. 2% розчином метиленового синього плями не фарбуються. Поставте діагноз.
A).:Кислотний некроз емалі
B).:*Флюороз
C).:Ерозія емалі
D).:Системна гіпоплазія емалі
E).:Гострий початковий карієс
335.Хвора 40 років скаржиться на біль від холодного, солодкого у 11, 12 зубах, наявність косметичного дефекту. При огляді на вестибулярній поверхні коронок 11, 12 зубів виявлені дефекти емалі овальної форми з гладеньким блискучим щільним при зондуванні дном. В анамнезі у хворої тиреотоксикоз. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).*Ерозія твердих тканин зуба
B).:Поверхневий карієс
C).:Незавершений амелогенез
D).:Некроз емалі
E).:Клиноподібний дефект
336.Чоловік Д., 39 років, скаржиться на косметичний дефект, гіперестезію 12, 11, 22 зубів. При огляді на вестибулярній поверхні вказаних зубів дефекти овальної блюдцеподібної форми з блискучими гладенькими стінками. Зондування безболісне реакція на холодовий подразник чутлива. Забарвлюється 5% настойкою йоду. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
A).:*Ерозія емалі
B).:Гострий поверхневий карієс
C).:Клиноподібний дефект
D).:Флюороз. ерозивна форма
E):Системна гіпоплазія
337.Жінка звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність дефектів твердих тканин центральних верхніх різців, які субєктивно її не тривожать. Ці дефекти хвора помітила півроку тому, їх розміри не змінились. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 11 і 12 зубів виявлені овальні дефекти твердих тканин у межах емалі. Дно дефектів гладеньке, блискуче, щільне при зондуванні. Пацієнтка проживає у місцевості з вмістом фтору у питній воді 1,6 мг/л. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:Ерозивна форма флюорозу
B).:Гіпоплазія емалі
C).:Некроз емалі
D):*Ерозія емалі
E).:Поверхневий карієс
338.Хвора Ф., 35 років, звернулася зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів, що поступово збільшуються протягом близько десяти років. Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів та від хімічних подразників. При об`єктивному обстеженні на вестибулярній поверхні різців та премолярів верхньої щелепи виявлені дефекти в межах емалі зубів овальної блюдцеподібної форми з чіткими межами. При висушуванні дефектів вони втрачають блиск та стають тьмяними. Реакція на зондування, холодові подразники позитивна. Діагностуйте захворювання.
A).:Гіпоплазія емалі.
B):Гіперестезія твердих тканин зубів.
C).:*Ерозія емалі.
D).:Клиноподібний дефект.
E).:Кислотний некроз зубів.
339.Хворий 35 років скаржиться на наявність дефектів зубів верхньої щелепи, підвищену чутливість до механічних, хімічних та температурних подразників. В анамнезі вживання значної кількості цитрусових, соків, а також зубів жорсткою зубною щіткою. Обєктивно: на вестибулярній поверхні фронтальних зубів вище їх екваторів виявлені дефекти твердих тканин з оголенням дентину. Дефекти мають овальну форму, дно і стінки гладенькі, блискучі, тверді при зондуванні. Реакція на холод болюча. Який діагноз захворювання?
A).:Гіпоплазія
B).:Хронічний середній карієс
C).:Кислотний некроз емалі
D).:Клиноподібний дефект
E).:*Ерозія твердих тканин
340.Хвора 49 років скаржиться на косметичні дефекти 11,21,22 зубів, які виникли більше року тому. Обєктивно: на вестибулярній поверхні по екватору 11,21,22 зубів є неглибокі чашоподібні дефекти емалі, щільні при зондуванні. Холодна вода біль не викликає. Визначте попередній діагноз.
A).:Флюороз
B).:Хронічний поверхневий карієс
C).:*Ерозія емалі
D).:Клиноподібний дефект
E).:Гіпоплазія емалі
341.Хворий, 20 років, звернувся з метою санації. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 11 і 12 зубів виявлено кілька крейдоподібного кольору плям овальної форми діаметром 2х3 мм, поверхня шорстка при зондуванні. Який тест буде найінформативніший у проведенні диференційної діагностики даного захворювання?
A).:Термодіагностика
B).:*Вітальне забарвлення
C).:ТЕР-тест
D).:Зондування
E).:ЕОД
342.Жінка 41 року скаржиться на наявність дефектів твердих тканин центральних та бокових різців верхньої щелепи, які її субєктивно не тривожать. Зі слів пацієнтки дефекти зявилися близько року тому і збільшуються з часом. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 12, 11, 21, 22 зубів виявлені дефекти твердих тканин зубів округлої форми у межах емалі. Дно дефектів гладке, блискуче, тверде при зондуванні. Проживає у місцевості зі вмістом фтору у питній воді 0,7 мг/л. Яка найбільш доцільна тактика лікування?
A).:*Пломбування композитним матеріалом з незначним препаруванням
B).:Місцева флюоризація
C).:Не потребує стоматологічного утручання
D).:Препарування та пломбування композитним матеріалом
E):Реминералізивна терапія
343.Жінці 28 років стоматолог поставив діагноз: ерозія твердих тканин 11, 21, 34, 35, 44, 45 зубів. Оберіть найбільш оптимальний матеріал для пломбування у даному випадку.
A).:*Композиційний матеріал світлової полімеризації
B):Композитний матеріал хімічної полімеризації
C):Склоіономерний цемент
D).:Силікатний цемент
E):Склоіономерний цемент з механізмом світлового затвердіння
344.Хвора 25 років звернулась із скаргами на болі у 15 зубі, які виникають під впливом термічних подразників та швидко зникають після їх усунення. Обєктивно: на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 15 зуба виявлений дефект з гладкими стінками, що сходяться під кутом. Температурна проба болісна, перкусія безболісна. Який діагноз захворювання?
A).:Ерозія емалі
B).:Хронічний поверхневий карієс
C).:Гіпоплазія емалі
D).:Флюороз
E).:*Клиноподібний дефект
345.Жінка звернулася у клініку зі скаргами на біль від термічних і хімічних подразників у зубах верхньої та нижньої щелеп. При обєктивному обстеженні на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 14, 15, 24, 25, 31, 32, 41, 42 зубів виявлені дефекти твердих тканин зубів. Вони утворені двома майже горизонтальними поверхнями, які сходяться під кутом у межах середньої третини дентину. Їх стінки гладенькі, вкриті щільним дентином. Який вірогідний діагноз захворювання?
A):*Клиноподібні дефекти
B):Хронічний початковий карієс
C).:Хронічний середній карієс
D).:Патологічне стирання твердих тканин зубів
E).:Ерозія емалі
346.Хворий С., 60 років, скаржиться на косметичний дефект передніх зубів, який зявився кілька років тому. При огляді на вестибулярній поверхні фронтальних зубів дефекти з гладенькими, блискучими поверхнями, які сходяться під кутом. Шийки зубів оголені, ясна щільні, блідо-рожеві. Поставте діагноз.
A).:Кислотний некроз емалі
B).:Хронічний глибокий карієс
C).:*Клиноподібний дефект
D).:Хронічний середній карієс
C).:Хронічний поверхневий карієс
347.Пацієнтка Д. звернулася до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект у пришийковій ділянці верхніх та нижніх іклів. Біль від різного роду подразників не відмічається. При об`єктивному обстеженні на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці верхніх та нижніх іклів виявлені V-подібної форми дефекти твердих тканин. Поверхні дефектів гладкі, блискучі, тверді. Реакція на зондування, холодові подразники відсутня. Був поставлений діагноз: клиноподібний дефект. Призначте лікування.
A).:Покрити зуби металевими коронками.
B).:Стоматологічного утручання не потребує.
C).:*Пломбування дефектів.
D).:Втирання 75% фтористої пасти.
E):Аплікації 10% розчином кальцію глюконату.
348.Хворий 40 років скаржиться на наявність косметичних дефектів фронтальних зубів верхньої щелепи. Після обстеження поставлений діагноз: клиноподібні дефекти 11,12,13,21,22,23 зубів. який пломбувальний матеріал найбільш оптимальний у даному випадку?
A).:*Компомер
B).:Силікатний цемент
C).:Склоіономерний цемент з механізмом світлового затвердіння
D):Склоіономерний цемент
E).:Силіко-фосфатний цемент
349.Жінка звернулася у клініку зі скаргами на біль від термічних і хімічних подразників у зубах верхньої та нижньої щелеп. При обєктивному обстеженні на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 14, 15, 24, 25, 31, 32, 41, 42 зубів виявлені дефекти твердих тканин зубів. Вони утворені двома майже горизонтальними поверхнями, які сходяться під кутом у межах середньої третини дентину. Їх стінки гладенькі, вкриті щільним дентином. Оберіть тактику лікування даної хворої.
A).:Класичне препарування порожнин з подальшим пломбуванням композитом
B).:Пломбування композиційними матеріалами без значного попереднього препарування дефектів
C).:*Ремінералізивна терапія
D).:Місцева флюоризація
E).:Не потребує стоматологічного утручання
350.Хворий А, 40 років, працівник хімічного виробництва, відмічає появу відчуття оскомини, біль від температурних і хімічних подразників. При огляді на вестибулярній поверхні та різальному краї фронтальних зубів дефекти емалі з нерівними фестончастими краями, крейдоподібного кольору. Поставте діагноз.
A).:Гіпоплазія емалі (ерозивна форма)
B).:Гострий поверхневий карієс
C).:Гострий середній карієс
D).:Флюороз (ерозивна форма)
E).:*Кислотний некроз емалі
351.Хворий, 47 років, працює на хімічному підприємстві, звернувся зі скаргами на болі в зубах від хімічних і температурних подразників. Обєктивно: на вестибулярній поверхні верхніх фронтальних зубів емаль матова з крейдоподібного кольору плямами. Також виявлені дефекти з відколеною емаллю і оголеним темним дентином. Поставте діагноз:
A).:Гіпоплазія емалі
B).:Ерозія емалі
C).:Клиноподібні дефекти
D).:Множинний карієс
E).:*Некроз твердих тканин зубів
352.Чоловік 30 років скаржиться на біль у ділянці верхніх фронтальних зубів при вживанні холодної їжі. Біль зявився 1,5 місяці тому після травми. Обєктивно: відсутній кут різального краю у 21 зубі, дентин оголений, щільний при зондуванні. Реакція на холод болісна, короткочасна, ЕОД - 7 мкА. Який з пломбувальних матеріалів доцільно обрати для лікування у даній клінічній ситуації?
A).:*Мікрогібридний композит
B).:Силікатний цемент
C).:Склоіономерний цемент
D).:Макронаповнений композит
E).:Компомер
353.Під час профілактичного огляду у пацієнта 20 років після видалення зубних відкладень на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 22 і 41 зубів виявлені крейдоподібного кольору плями з шорсткою та безболісною при зондуванні поверхнею. Тест емалевої резистентності (ТЕР-тест) становить 7 балів. Які морфологічні зміни характерні для даного захворювання.
A).:Підповерхнева демінералізація емалі
B).:*Поверхнева демінералізація емалі
C).:Зміни у плащовому шарі дентину
D).:Пошкодження емалеводентинного зєднання
E).:Дегенеративні зміни одонтобластів
354.Хворий А. 30 років. Проживає у місцевості з вмістом фтору у питній воді 0,7 мг/л. Скаржиться на чутливість зубів від солодкого, кислого. При огляду на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 12,13,14,23,24 зубів виявлені крейдоподібного кольору матові плями. Поверхня шорстка і болюча при зондуванні. Що з нижче перерахованого найбільш точно підтвердить правильний діагноз?
A).:*Вітальне забарвлення
B).:Електроодонтодіагностика
C).:Рентгенографія
D).:Термопроба
E).:Перкусія
355.Юнак 20років скаржиться на чутливість до солодкого і кислого в 14,13,12, 23,24 зубах. При огляді в пришийкових ділянках цих зубів виявлені поодинокі крейдоподібного кольору матові плями з нечіткими краями. Який метод обстеження найбільш точно підтвердить діагноз?
A).:Електроодонтодіагностика
B).:*Вітальне забарвлення
C).:Рентгенографія
D).:Зондування
E):Термометрія
356.При обстеженні порожнини рота 19-річної дівчини лікар-стоматолог виявив на вестибулярній поверхні у пришийкових ділянках 11, 21 зубів білі плями. Зі слів пацієнти вони зявилися близько двох місяців тому і за цей час їх розміри повільно збільшувались. Для якого із перерахованих нижче захворювань найбільш характерний такий перебіг захворювання?
A).:*Карієс.
B).:Ерозія емалі
C).:Некроз емалі.
D).:Флюороз
E).:Гіпоплазія емалі.
357.Жінка 50 років звернулася до стоматолога зі скаргами на застрявання їжі у зубі нижньої щелепи. Обєктивно: на дистальній і жувальній поверхнях 45 зуба виявлена каріозна порожнини у межах навколопульпарного дентину, виповнена щільним пігментованим дентином. Був встановлений діагноз “хронічний глибокий карієс”. На основі якого обстеження лікар повинен провести диференційну діагностику з хронічним періодонтитом?
A).:Зондування
B).:Холодова проба
C).:Пальпація слизової у ділянці верхівки кореня зуба
D).:Перкусія
E).:*Електроодонтодіагностика
358.Чоловік 35 років звернувся зі скаргами на швидкоплинний біль від термічних подразників у 46, 47 зубах. Обєктивно: жувальні поверхні 46, 47 зубів інтактні, контактні поверхні не вдається обстежити внаслідок щільного розміщення зубів. який метод дослідження необхідно використати у даному випадку у разі підозри наявності каріозних порожнин?
A).:*Рентгенографія
B).:Електродонтодіагностика
C).:Вітальне забарвлення
D).:Зондування
E).:Холодова проба
359.Жінка 39 років скаржиться на випадіння пломби з 22 зуба. Пломба випала три дні тому назад. Обєктивно: на медіальній контактній поверхні 22 зуба виявлена глибока каріозна порожнина, виповнена щільним пігментованим дентином, не сполучається з порожниною зуба. Зондування каріозної порожнини і перкусія зуба безболісні. Реакція на холод безболісна. Слизова оболонка ясен у ділянці 22 зуба без патологічних змін. Між якими захворюваннями повинен стоматолог провести диференційну діагностику у даному випадку?
A).:*Хронічний глибокий карієс і хронічний гангренозний пульпіт
B):Хронічним фіброзним пульпітом і хронічним гангренозним пульпітом
C).:Хронічний глибокий карієс і хронічний періодонтит
D).:Хронічним гангренозним пульпітом і хронічним періодонтитом
E).:Хронічний глибокий карієс і хронічний фіброзний пульпіт
360.До стоматолога звернулася жінка 28 років зі скаргами на біль від термічних та хімічних подразників в зубах верхньої і нижньої щелеп. Обєктивно: на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці різців і ікол верхньої та нижньої щелеп виявлені неправильної форми дефекти твердих тканин зубів у межах емалі (до емалеводентинного зєднання), виповнені розмякшеними тканинами. Між якими захворюваннями потрібно провести диференційну діагностику у даному клінічному випадку?
A).:Гіпоплазія і клиноподібний дефект
B):Ерозія і клиноподібний дефект
C).:*Карієс і некроз емалі
D).:Карієс і ерозія емалі
E).:Гіпоплазія і некроз
361.Пацієнтка 30 років скаржиться на застрявання їжі між 46 і 47 зубами, що зявилося два тижні тому. Обєктивно: 46 і 47 зуби інтактні, перкусія зубів безболісна, ясенний сосочок між 46-47 зубами набряклий і гіпертрофований, під ним виявлена незначна кількість залишків їжі. Який вид дослідження слід застосувати для виявлення прихованих каріозних порожнин?
A).:Люмінесцентна діагностика
B).:Вітальне забарвлення
C):Електроодонтодіагностика
D).:*Рентгенологічне дослідження
E).:Трансілюмінаційна діагностика
362.Жінка 18 років скаржиться на чутливість зубів до солодкого, кислого, наявність косметичного дефекту. При огляді в пришийковій ділянці 14, 13 зубів виявлені поодинокі крейдоподібного кольору плями з матовим відтінком без ушкодження емалі, безболісні при зондуванні. Плями забарвлюються 2% розчином метиленового синього, ЕОД - 2 мкА. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?
A).:Флюороз, плямиста форма
B).:Ерозія емалі
C).:Локалізована гіпоплазія
D).:Гострий поверхневий карієс
E).:*Гострий початковий карієс
363.Хвора Б. 20 років, звернулася зі скаргами на біль у 23 зубі при прийманні кислої чи солодкої їжі. Біль зникає після усунення подразників. Скарги з'явилися два тижні тому. На вестибулярній поверхні 23 зуба виявлена овальна біла пляма розмірами 2-3 мм. Поверхня плями шорстка, забарвлення метиленовим синім не зникає після змивання його водою. Поставте най вірогідніший діагноз.
A).:Початкова стадія некрозу емалі
B).:Хронічний початковий карієс
C).:Місцева гіпоплазія емалі.
D).:*Гострий початковий карієс
E).:Плямиста форма флюорозу
364.Жінка 22 років, вагітна, скаржиться на появу білих плям на передніх зубах верхньої щелеп, які зявились на 4 місяці вагітності. При огляді на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 13, 12, 11, 21, 22, 23 зубів виявлені крейдоподібного кольору плями. Поверхня емалі втратила блиск, шорстка при зондуванні. Від хімічних подразників виникає короткочасний біль. Поставте попередній діагноз:
A).:Гострий поверхневий карієс
B).:Системна гіпоплазія емалі
C).:Флюороз зубів
D).:*Гострий початковий карієс
E).:Хронічний початковий карієс
365.Пацієнтка 23 років пред`являє скарги на наявність білуватого кольору плям на жувальних поверхнях зубів, відчуття оскомини, яке виникає під час приймання кислої їжі. Плями з`явились близько 3-х місяців тому. Об`єктивно: на жувальних поверхнях у фісурах 46, 36, 27 зубів виявлені крейдоподібного кольору плями, які добре забарвлюються 2% розчином метиленового синього. При зондуванні визначається шороховатість поверхні плям, дефекти емалі не виявлені. Поставте діагноз.
A).:Хронічний поверхневий карієс.
B).:Хронічний середній карієс.
C).:*Гострий початковий карієс.
D).:Гострий середній карієс.
E).:Гострий поверхневий карієс.
366. Дівчина 17 років скаржиться на чутливість зубів до солодкого та кислого. При огляді на пришийкових ділянках 14, 13, 23, 24 зубів виявлені крейдоподібного кольору плями з матовою поверхнею, безболісні при зондуванні. Плями забарвлюються 2% розчином метиленового синього, ЕОД - 4 мкА. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:Гострий поверхневий карієс
B).:Ерозія емалі
C).:Системна гіпоплазія
D).:Флюороз, плямиста форма
E).:*Гострий початковий карієс
367.Пацієнтка 23 років пред`являє скарги на наявність плям білуватого кольору на жувальних зубах, почуття оскомини, яке виникає під час приймання кислої їжі. Плями з`явились близько 3-х місяців тому. Об`єктивно: на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 46, 36, 27 зубів виявлені крейдоподібного кольору плями. Вони добре забарвлюються 2 % розчином метиленового синього, при зондуванні визначається шорсткість поверхні плями. Поставте діагноз.
A):Гострий поверхневий карієс.
B).:Хронічний поверхневий карієс.
C).:*Гострий початковий карієс.
D).:Ендемічний флюороз.
E).:Гіпоплазія емалі.
368.Хворий 20р., звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність крейдоподібних плям на поверхні 11, 12, 21, 22 зуба, відчуття оскомини від хімічних подразників при прийманні їжі. Обєктивно: на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 11,12, 21, 22 зубів виявлені білі крейдоподібного кольору плями розміром 0,2 х0,3 см, з шорсткою поверхнею, яка забарвлюється 2 % розчином метиленового синього. Встановіть діагноз:
A).:*Гострий початковий карієс
B).:Гострий поверхневий карієс
C).:Хронічний початковий карієс
D).:Флюороз
E).:Гіпоплазія емалі
369.Хворий 22 років звернувся у стоматологічну поліклініку зі скаргами на наявність естетичного дефекту на зубі верхньої щелепи, який він виявив тиждень тому. При огляді на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 21 зуба виявлена крейдоподібного кольору пляма. Її поверхня матова, шорстка при зондуванні. Холодова проба і перкусія 21 зуба безболісні. При використанні 2% розчину метиленового синього пляма забарвилася у синій колір. Поставте діагноз.
A).:Гіпоплазія емалі
B).:*Гострий початковий карієс
C).:Гострий поверхневий карієс
D).:Хронічний початковий карієс
E).:Флюороз
370.Жінка 27 років звернулася до стоматолога зі скаргами на біль у 36 зубі, який виникає від холодної та солодкої їжі і швидко зникає після припинення дії подразника. Обєктивно: на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 35 зуба виявлений дефект твердих тканин у межах емалі. Краї дефекту крейдоподібного кольору, крихкі. ЕОД - 5 мкА. Який діагноз найбільш вірогідний?
A).:*Гострий поверхневий карієс
B).:Гострий початковий карієс
C).:Некроз емалі
D).:Ерозія емалі
E).:Гіпоплазія емалі
371.Хвора А., скаржиться на біль від солодкого та кислого в 11 зубі. На вестибулярній поверхні 11 зуба у пришийковій ділянці на фоні крейдоподібного кольору емалі виявлений дефект з дном світлого кольору, який досягає емалево-дентинної межі. Зондування дефекту болюче, перкусія і холодова проба 11 зуба безболісні. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:Флюороз
B).:Гострий середній карієс
C).:*Гострий поверхневий карієс
D).:Гострий початковий карієс
E).:Гіпоплазія емалі
372.Хворий 35 років протягом місяця скаржиться на гострі короткочасні болі в 24 зубі, які виникають від солодкої, холодної та гарячої їжі. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 24 зуба у пришийковій ділянці є дефект у межах емалі. Краї емалі крихкі, білого кольору. Перкусія безболісна, зондування викликає біль. ЕОД - 8 мкА. Поставте діагноз:
A).:*Гострий поверхневий карієс
B).:Ерозія емалі
C).:Гіпоплазія емалі
D).:Гострий середній карієс
E).:Флюороз, ерозивна форма
373.Жінка, 25 років, скаржиться на короткочасні болі від солодкого, холодного в 21 зубі. Обєктивно: на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 21 зуба виявлений дефект твердих тканин у межах емалі. Краї емалі нерівні, крейдоподібного кольору. Зондування дна порожнини безболісне, реакція на холод болюча, але швидко минає. Поставте діагноз:
A).:Клиноподібний дефект
B).:Ерозія емалі
C).:Гіпоплазія емалі
D).:Гострий початковий карієс
E).:*Гострий поверхневий карієс
374.Хвора 25 років близько двох тижнів скаржиться на болі у 15 зубі, які виникають від солодкого і швидко припиняються після усунення подразника. Об'єктивно: на жувальній поверхні 15 зуба виявлений дефект, розміщений у межах емалі. Краї емалі крихкі, білого крейдоподібного кольору. Температурна проба і перкусія безболісні. ЕОД - 6 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A).:Ерозія емалі
B).:Гострий середній карієс
C).*Гострий поверхневий карієс
D).:Гіпоплазія емалі
E).:Флюороз, ерозивна форма
375.Дівчина 20 років скаржиться на біль від солодкого, кислого. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 11 зуба виявлена крейдоподібного кольору пляма з шорсткою при зондуванні поверхнею. У центрі плями відмічається дефект у межах емалі. Який найбільш вірогідний діагноз?
A):Гострий середній карієс
B).:Гіпоплазія емалі
C):*Гострий поверхневий карієс
D).:Гострий початковий карієс
E):Некроз емалі
376.Пацієнтка Б., 45 років скаржиться на наявність дефекту емалі в одному із зубів нижньої щелепи. Об`єктивно: на жувальній поверхні 15 зуба виявлений дефект у межах емалі, емаль не пігментована, зондування дна порожнини викликає незначну болючість, ЕОД=4 мкА, перкусія не болюча. Поставте діагноз.
A).:*Гострий поверхневий карієс
B).:Хронічний поверхневий карієс
C).:Гіпоплазія емалі
D).:Гострий середній карієс
E).:Ендемічний флюороз
377.Хвора 20 років скаржиться на біль у зубі нижньої щелепи зліва, який виникає від солодкого і відразу зникає після припинення дії подразника. Обєктивно: на жувальній поверхні 36 зуба виявлена каріозна порожнина у межах емалі, краї емалі крихкі крейдоподібного кольору. Зондування каріозної порожнини болісне. Холодова проба і перкусія 36 зуба безболісні. ЕОД - 6 мкА. Поставте діагноз.
A).:Гострий середній карієс
B).:*Гострий поверхневий карієс
C).:Некроз емалі
D).:Ерозія емалі
E).:Гіпоплазія емалі
378.Хвора С., 25 років звернулась до клініки терапевтичної стоматології зі скаргами на короткочасний біль у 46 зубі, який виникає при попаданні твердої їжі в 46 зуб. Після усунення подразника біль відразу зникає. Вказані скарги з'явились кілька місяців тому. Обєктивно на дистальній контактній поверхні 46 зуба каріозна порожнина в межах шару плащового дентину. Вхідний отвір великий. Дентин твердий, пігментований, важко знімається екскаватором, зондування дна та стінок каріозної порожнини безболісне. Вертикальна та горизонтальна перкусія 46 зуба безболісна. ЕОД - 6 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A).:Гострий середній карієс
B).:Хронічний періодонтит .
C).:Хронічний глибокий карієс
D).:Гострий глибокий карієс
E).:*Хронічний середній карієс
379.Чоловік 35 років звернувся до лікаря з метою санації порожнини рота. Обєктивно: на вестибулярній поверхні в пришийковій ділянці 22 зуба виявлений дефект твердих тканин у межах плащового дентину, дентин твердий, темного кольору, дно шорстке. Зондування, холод, біль не викликають. Який діагноз найбільш вірогідний?
A).:Некроз твердих тканин
B).:Флюороз, деструктивна форма
C).:Клиноподібний дефект
D).:Ерозія емалі
E).:*Хронічний середній карієс
380.При профілактичному огляді у хворого 45 років на жувальній поверхні 23 зуба виявлена каріозна порожнина у межах плащового дентину. Дно і стінки виповнені щільним пігментованим дентином, зондування, реакції на холод безболісні. Перкусія 23 зуба безболісна, при електроодонтодіагностиці (ЕОД) зуб реагує на силу струму в 6 мкА. Поставте найбільш вірогідний діагноз.
1.:Гострий глибокий карієс
2.:Гострий середній карієс
3.:Хронічний періодонтит
4.:Хронічний глибокий карієс
5.:*Хронічний середній карієс
381.У хворого А., 32 років, скарги на короткочасний біль від хімічних та термічних подразників у зубі на верхній щелепі зліва, який швидко зникає після усунення подразника. При об`єктивному обстеженні в 26 зубі виявлена каріозна порожнина з вузьким вхідним отвором, розміщена у межах плащового дентину. Дентин дна і стінок м`який. сірого кольору. Зондування по емалево-дентинній межі болісне. Перкусія безболісна. ЕОД - 6 мкА. Поставте діагноз.
A).:Гострий глибокій карієс.
B).:Гострий поверхневий карієс.
C).:Хронічний середній карієс.
D).:Хронічний фіброзний пульпіт.
E).:*Гострий середній карієс.
382.У хворого В., 30 років, скарги на наявність каріозної порожнини у зубі верхньої щелепи. Каріозна порожнина з`явилася 5 місяців тому. При об`єктивному обстеженні у 26 зубі виявлена каріозна порожнина з широким вхідним отвором, розміщена у межах плащового дентину. Каріозна порожнина не сполучається з порожниною зуба. Дентин дна і стінок каріозної порожнини твердий, пігментований. Який попередній діагноз.
A).:Хронічний глибокий карієс.
B).:Гострий глибокий карієс.
C).:Хронічний поверхневий карієс.
D).:Гострий середній карієс.
E).:*Хронічний середній карієс.
383.Чоловік 22 років звернувся до стоматологічної поліклініки зі скаргами на наявність каріозної порожнини в 11 зубі. Обєктивно: на медіальній контактній поверхні 11 зуба виявлена каріозна порожнина у межах плащового шару дентину виповнена світлим розмякшеним дентином. Реакція на холод слабко болісна. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:*Гострий середній карієс
B).:Хронічний глибокий карієс
C).:Гострий поверхневий карієс
D).:Гострий глибокий карієс
E).:Хронічний середній карієс
384.У хворого 30 років, скарги на короткочасний біль в зубі на верхній щелепі від солодкого та холодного . Біль з'явився місяць тому. Об'єктивно: на жувальній поверхні 26 зуба виявлена каріозна порожнина з вузьким вхідним отвором в межах плащового дентину. Дентин дна і стінок розм'якшений, зондування по емалево-дентинній межі болісне, перкусія безболісна, при термодіагностиці виникає біль, який швидко зникає після усунення подразника. Визначте діагноз.
A).:Гіперемія пульпи
B).:Хронічний фіброзний пульпіт
C).:Гострий початковий карієс
D).:Гострий глибокий карієс
E).:+Гострий середній карієс
385.Хворий 27 років протягом декількох тижнів скаржиться на швидкоплинний біль у 16 зубі від солодкої та холодної їжі. Обєктивно: на жувальній поверхні 16 зуба виявлена порожнина в межах плащового дентину, виповнена розмякшеним слабо пігментованим дентином. Після некректомії дно каріозної порожнини щільне, не болюче. Препарування стінок дефекту чутливе в ділянці емалево-дентинної межі. 16 зуб реагує на силу струму 5 мкА. Який найбільш імовірний діагноз.
A).:*Гострий середній карієс.
B).:Хронічний періодонтит
C).:Гострий глибокий карієс.
D).:Хронічний середній карієс.
E).:Хронічний глибокий карієс.
386.У пацієнта К., 46 років при об`єктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба виявлена каріозна порожнина в межах плащового дентину. Каріозна порожнина заповнена залишками їжі, стінки та дно виповнені пігментованим дентином, зондування дна та стінок не викликає больових відчуттів, термопроба безболісна, ЕОД - 4 мкА. Поставте діагноз.
A).:Хронічний фіброзний пульпіт.
B).*Хронічний середній карієс.
C).:Хронічний глибокий карієс.
D).:Гострий середній карієс.
E).:Гострий початковий карієс.
387.Хворий 40 років, з'явився зі скаргами на затримку їжі в зубі на нижній щелепі . Порожнину замітив 7 місяців тому. Об'єктивно: на жувальній поверхні 34 зуба виявлена каріозна порожнина з широким вхідним отвором розміщена в межах плащового дентину. Дентин дна і стінок твердий, пігментований. Зондування дна і стінок безболісне. ЕОД - 5 мкА . Визначте діагноз.
A).:Хронічний початковий карієс
B).*:Хронічний середній карієс
C).:Хронічний фіброзний пульпіт
D).:Хронічний глибокий карієс
E).:Хронічний фіброзний періодонтит
388. Хворий К., звернувся зі скаргами на біль, який виникає при дії холодного, кислого, солодкого в 45 зубі. Біль проходить після припинення дії подразника. Обєктивно: на жувальній поверхні 45 зуба виявлена каріозна порожнина в межах плащового дентину, яка виповнена залишками їжі та розмякшеним дентином, навислі краї емалі крейдоподібного кольору. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:Гострий глибокий карієс
B).*:Гострий середній карієс
C).:Хронічний глибокий карієс
D).:Гострий поверхневий карієс
E).:Хронічний середній карієс
389. У пацієнта К., 46 років при об`єктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба виявлена каріозна порожнина в межах плащового дентину. Каріозна порожнина заповнена залишками їжі, стінки та дно виповнені пігментованим дентином, зондування дна та стінок не викликає больових відчуттів, термопроба безболісна, ЕОД - 4мкА. Поставте діагноз.
A).:Хронічний глибокий карієс.
B).:Гострий середній карієс.
C).:Гострий глибокий карієс.
D).:Хронічний періодонтит.
E).:*Хронічний середній карієс.
390.Хворий 27 років звернувся до лікаря-стоматолога для профілактичного огляду. Під час огляду порожнини рота в пришийковій ділянці 22 зуба виявлений дефект твердих тканин зуба в межах плащового дентину. Дентин щільний, пігментований. Реакція на зондування і перкусію відсутня. Який найбільш ймовірний діагноз?
A).:Гіпоплазія, деструктивна форма
B).:Ерозія твердих тканин зуба
C).:Флюороз, деструктивна форма
D).:Клиноподібний дефект
E).:*Хронічний середній карієс
391. Хворий Д., 18 років, скаржиться на короткочасний біль у 37 зубі від солодкого і холодного. На жувальній поверхні 37 зуба виявлена каріозна порожнина в межах плащового шару дентину, виповнена розм'якшеним дентином. Зондування стінок каріозної порожнини болісне в області емалево-дентинної ділянки , ЕОД - 6 мкА. Який найбільш ймовірний діагноз?
A).:Хронічний фіброзний пульпіт
B).:Гострий поверхневий карієс
C).:+Гострий середній карієс
D).:Гострий глибокий карієс
E).:Гіперемія пульпи
392.Хворий, 30 років, звернувся до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект та незначну болючість 44 зуба під час чищення зубів. Обєктивно виявлено каріозну порожнину V-го класу за Блеком в межах плащового дентину. Зондування стінок порожнини викликає незначну болючість, термопроба - позитивна. Який пломбувальний матеріал найбільш доцільно обрати для пломбування даної порожнини?
A).:Амальгама
B).*:Компомер
C).:Силіко-фосфатний цемент
D).:Силікатний цемент
E).:Полікарбоксилатний цемент
393.Хворий 25 років скаржиться на короткочасний біль при прийманні солодкого, гарячого, холодного у зубі нижньої щелепи. Обєктивно: на медіальній контактній поверхні 36 зуба виявлена каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений, світлого кольору. Зондування дна каріозної порожнини болісне. Вертикальна та горизонтальна перкусія безболісна. ЕОД 6 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A).:Хронічний середній карієс
B).*Гострий глибокий карієс
C).:Гострий середній карієс
D).:Хронічний фіброзний пульпіт
E).:Хронічний глибокий карієс
394.Хвора 35 років скаржиться на наявність каріозної порожнини у зубі нижньої щелепи зліва. При потраплянні у порожнину солодкої та кислої їжі виникає короткочасний біль. На жувальній поверхні 36 зуба виявлена каріозна порожнина у межах навколопульпарного дентину виповнена світлим розмякшеним дентином. Зондування дна і стінок каріозної порожнини болюче, холод викликає біль, який швидко зникає після припинення дії подразника. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:Гострий середній карієс
B).:Гострий обмежений пульпіт
C).:*Гострий глибокий карієс
D).:Хронічний фіброзний пульпіт
E).:Хронічний глибокий карієс
395.Жінка 25 років звернулась до лікаря-стоматолога зі скаргами на гострий біль в ділянці нижньої щелепи справа, який виникає під час їжі. Обєктивно: на дистальній контактній поверхні 45 визначається каріозна порожнина у межах навколопульпарного дентину, виповнена світлим розмякшеним дентином. Зондування слабо болісне по всьому дну, перкусія безболісна. Від холодної води виникає біль, який швидко зникає. Який найбільш вірогідний діагноз?
A).:Гострий середній карієс
B).:Хронічний середній карієс
C).:Хронічний фіброзний пульпіт
D).:Хронічний глибокий карієс
E).:*Гострий глибокий карієс
396. Хвора Н. скаржиться на гострий короткочасний біль в зубі нижньої щелепи від термічних та хімічних подразників. Зуб раніше не лікувався, біль з`явився близько місяця тому. Об`єктивно: на жувальній поверхні 36 зуба виявлена глибока каріозна порожнина у межах навколопульпарного дентину, з навислими крейдоподібного кольору краями емалі. Дентин дна і стінок розм`якшений. Зондування дна слабоболісне. Від холодового подразника виникає короткочасний біль. ЕОД - 8 мкА. Поставте діагноз.
A).:*Гострий глибокий карієс.
B).:Гіперемія пульпи.
C).:Хронічний глибокий карієс
D).:Гострий середній карієс.
E).:Хронічний фіброзний пульпіт.
397.Хворий 23 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 15 зубі, яку помітив рік тому. При огляді на контактній медіальній поверхні глибока каріозна порожнина у межах навколопульпарного дентину, яка не сполучається з порожниною зуба, виповнена щільним пігментованим дентином. Зондування, реакція на холод, перкусія безболісні. ЕОД - 10 мкА. Який із перерахованих діагнозів є найбільш імовірним?
A) :Хронічний фіброзний пульпіт
B).:Хронічний фіброзний періодонтит
C).:Хронічний гранульоматозний періодонтит
D).:*Хронічний глибокий карієс
E).:Хронічний середній карієс
398. У хворого 25 років, скарги на короткочасний біль від солодкого в зубі на нижній щелепі, затримку їжі в каріозній порожнині. Об'єктивно: на жувальній поверхні 36 зуба виявлена каріозна порожнина з вузьким вхідним отвором, у межах навколопульпарного дентину. Дентин м'який, каріозна порожнина не сполучається з порожниною зуба, зондування дна болісне, перкусія 36 зуба безболісна, пальпація слизової оболонки ясен в області проекції верхівки кореня безболісна. При термодіагностиці виникає біль, який швидко зникає після усунення подразника. Визначте діагноз.
A).:Хронічний глибокий карієс
B):Гіперемія пульпи
C).:*Гострий глибокий карієс
D):Хронічний фіброзний пульпіт
E):Гострий середній карієс
399.Хвора Д., 20-ти років звернулась зі скаргами на різкий біль у 46-му зубі при прийманні холодної і гарячої їжі протягом 2-х тижнів. Біль зникає відразу після усунення дії подразника. Для якого захворювання найбільш характерні перераховані скарги?
A):Гіперемія пульпи.
B):+Гострий глибокий карієс.
C):Гострий обмежений пульпіт.
D)Хронічний середній карієс.
E):Хронічний глибокий карієс.
400.Хвора Л., 26 років, скаржиться на біль в 24 зубі при попаданні холодної чи гарячої їжі. Об'єктивно : на медіальній контактній поверхні 24 зуба є глибока каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину, виповнена розмякшеним слабопігментованим дентином. Зондування дна каріозної порожнини та реакція на холодовий подразник болючі, біль зникає зразу після припинення дії подразника. Який найбільш ймовірний діагноз?
A):*Гострий глибокий карієс.
B):Хронічний глибокий карієс.
C):Гострий середній карієс.
D):Гострий обмежений пульпіт.
E):Хронічний середній карієс.
401.Хворий К. 25 років звернувся зі скаргами на біль при прийманні солодкого, гарячого і холодного, який зникає після усунення подразника. Обєктивно: на медіальній контактній поверхні 36 зуба є глибока каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений. Зондування дна каріозної порожнини болісне. Назвіть най вірогідніший діагноз.
A):*Гострий глибокий карієс
B):Хронічний середній карієс
C):Гострий середній карієс
D).:Хронічний фіброзний пульпіт
E):Хронічний глибокий карієс
402.Жінка 29 років скаржиться на гострий біль у верхній щелепі зліва, який виникає від солодкої та кислої їжі. Хвора вважає, що цей біль зявився тиждень тому назад після видалення 28 зуба і що сусідній зуб був “порушений” при видаленні 28 зуба. Обєктивно: лунка 28 зуба у стані загоєння, безболісна при пальпації. На жувальній поверхні 27 зуба є каріозна порожнина у межах навколопульпарного дентину, яка не сполучається з порожниною зуба. Каріозна порожнина виповнена світлим, розмякшеним дентином, від холодового подразника виникає короткочасний біль. Зондування дна каріозної порожнини болюче. Який вірогідний діагноз?
A):Хронічний фіброзний пульпіт
B):*Гострий глибокий карієс
C).:Гострий дифузний пульпіт
D):Гострий обмежений пульпіт
E).:Хронічний глибокий карієс
403.У хворого В. на жувальній поверхні 36 зуба виявлена каріозна порожнина з навислими краями, емаль крихка, крейдоподібного кольору. Каріозна порожнина виповнена розмякшеним дентином сіро-жовтого кольору. При зондуванні відзначається болючість в ділянці емалево-дентинного зєднання, на дні в точках проекції рогів пульпи. Поставте діагноз.
A):Гострий середній карієс
B).*:Гострий глибокий карієс
C).:Хронічний глибокий карієс
D).:Гіперемія пульпи
E):Хронічний середній карієс
404.Пацієнтка, 40 років, скаржиться на короткочасний біль від температурних подразників у 34 зубі. Обєктивно: на дистальній поверхні 34 зуба виявлена каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину. Стінки і дно розмякшені, слабо пігментовані, зондування дна дещо болюче. Реакція на холод - біль, який зникає після припинення дії подразника. Який найімовірніший діагноз захворювання?
A).:Гострий середній карієс
B)*:Гострий глибокий карієс
C).:Хронічний глибокий карієс
D):Хронічний середній карієс
E):Хронічний фіброзний пульпіт
405.Хворий К., 19 років скаржиться на біль у 36 зубі при попаданні холодного, солодкого. Біль ниючий, але стихає відразу ж після усунення подразника. Обєктивно: на жувальній поверхні 36 зуба виявлена глибока, у межах навколопульпарного дентину каріозна порожнина, виповнена розмякшеним світлим дентином. Зондування емалево-дентинної межі і дна каріозної порожнини болісне. Який найбільш імовірний діагноз
A)*Гострий глибокий карієс
B):Гострий обмежений пульпіт
C).:Хронічний глибокий карієс
D):Гіперемія пульпи
E):Хронічний фіброзний пульпіт
406.Пацієнт 30 років звернувся до стоматолога зі скаргами на короткочасний біль від дії холодового подразника, який відразу зникає після усунення впливу подразника. Об`єктивно: на жувальній поверхні 47 зуба глибока у межах навколопульпарного дентину каріозна порожнина, виповнена розм`якшеним світлим дентином. Зондування емалево-дентинної межі і дна каріозної порожнини викликає незначну болючість, термопроба позитивна під час дії подразника, рентгенологічно в періапікальних тканинах змін немає. Поставте діагноз.
A).:Хронічний гранулюючий періодонтит.
B):Хронічний фіброзний пульпіт.
C).:*Гострий глибокий карієс.
D):Гострий обмежений пульпіт.
E):Хронічний серозний карієс.
407.До лікаря-стоматолога з метою санації порожнини рота звернулася жінка 39 років. Скарг не предявляє. При обєктивному обстеженні у сліпій ямці 32 зуба виявлена каріозна порожнини у межах навколопульпарного дентину, виповнена щільним пігментованим дентином. Зондування каріозної порожнини і перкусія зуба безболісні. Реакція на холодовий подразник безболісна, ЕОД - 6 мкА. Поставте найбільш вірогідний діагноз.
A):Хронічний середній карієс
B):Гострий глибокий карієс
C):*Хронічний глибокий карієс
D):Хронічний періодонт
E):Хронічний фіброзний пульпіт
408.Пацієнт 30 років звернувся до стоматолога зі скаргами на короткочасну болючість під дією холодового подразника у зубі верхньої щелепи, яка відразу зникає при його усуненні. Об`єктивно: на жувальній поверхні 47 зуба глибока у межах навколопульпарного дентину каріозна порожнина, виповнена розм`якшеним дентином, зондування дна порожнини викликає незначну болючість, термопроба позитивна під час дії подразника. Поставте діагноз.
A):Гіперемія пульпи.
B)Загострення хронічного пульпіту.
C):*Гострий глибокий карієс.
D):Хронічний фіброзний пульпіт.
E):Гострий середній карієс.
409. Пацієнт, 27 років, звернувся зі скаргами на короткочасний біль від дії холодового подразника, який відразу зникає після його усунення. Обєктивно: на жувальній поверхні 37 зуба виявлена глибока у межах навколопульпарного дентину каріозна порожнина виповнена світлим розмякшеним дентином. Зондування емалево-дентинної межі і дна порожнини - незначно болюче, термопроба - позитивна. Поставте діагноз:
A):Гострий дифузний пульпіт
B):Гіперемія пульпи
C):Гострий обмежений пульпіт
D):Гострий середній карієс
E):*Гострий глибокий карієс
410.Хворий О., 20 років, скаржиться на наявність каріозної порожнини в 44 зубі. На медіальній контактній поверхні 44 зуба визначається каріозна порожнина в межах навколопульпарного шару дентину, виповнена щільним пігментованим дентином. Зондування каріозної порожнини безболісне, перкусія 44 зуба безболісна, ЕОД - 6 мкА. Який найбільш ймовірний діагноз:
A):Хронічний фіброзний пульпіт
B):*Хронічний глибокий карієс
C):Гіперемія пульпи
D):Хронічний середній карієс
E):Хронічний періодонтит
411.Хворому 25 років встановлений діагноз: хронічний глибокий карієс 23 зуба. Обєктивно: на вестибулярній поверхні в пришийковій ділянці 23 зуба знаходиться каріозна порожнина розміщена нижче рівня ясен. Оберіть найбільш оптимальний постійний пломбувальний матеріал для пломбування даної каріозної порожнини.
A):Композит хімічної полімеризації
B):Силікатний цемент
C):Амальгама.
D):Силіко-фосфатний цемент.
E):*Компомер
412. Жінка 30 років звернулася до стоматолога з метою санації зубів. Обєктивно: на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 13 і 23 зубів виявлені дефекти твердих тканин неправильної форми у межах емалі. Дно дефектів шорстке, краї мають крейдоподібний колір. Яка тактика лікування даних дефектів?
A):Пломбування композитом без препарування
B):*Препарування і пломбування
C):Реминералізивна терапія
D):Зі шліфування дефектів
E).:Оброблення дефектів розчином срібла
413.Жінка 25 років звернулася до стоматолога зі скаргами на гострий біль у зубі нижньої щелепи справа, який виникає при прийманні їжі. Обєктивно: на дистальній і жувальній поверхнях 45 зуба виявлена глибока каріозна порожнина виповнена світлим розмякшеним дентином. Зондування дна каріозної порожнини слабко болісне, перкусія зуба безболісна. Від холодної води виникає короткочасний біль. Який засіб необхідно помістити на дно каріозної порожнини при лікуванні?
A).:Фосфат-цемент
B):Мишяковисту пасту
C)*Кальцидонт
D):Фосфат-цемент зі сріблом
E):Пасту, яка містить кортикостероїд
414.Хворому Д., 35 років встановлено діагноз «Хронічний глибокий карієс 33 зуба». Для пломбування обраний композитний матеріал світлової полімеризації "Дегуфіл". Прокладку з якого матеріалу найбільш доцільно використати у даному випадку?
A):Фосфат цемент зі сріблом
B):Цинк-евгенольна паста
C):Дентин-паста
D):+Склоіономерний цемент
E):Евгенол-тімолова паста
415.Хворому М., 42 років був поставлений діагноз: гострий поверхневий карієс 24 зуба (V клас за Блеком, локалізація на вестибулярній поверхні). Який пломбувальний матеріал необхідно обрати для постійної пломби?
A):*Альфадент (композит світлової полімеризації).
B):Полікарбоксилатний цемент.
C).:Адгезор.
D):Силідонт
E):Силіцин.
416.Хворому М., 25 років, після детального обстеження був поставлений діагноз: гострий початковий карієс 36 зуба. Яке лікування Ви призначите?
A):Зішліфування плями.
B).:Препарування, накладання лікувальної прокладки.
C):Не проводити лікування, вести спостереження.
D):Препарування, накладання постійної пломби.
E):*Ремінералізивна терапія та динамічне спостереження.
417.Під час обстеження лікарем-стоматологом 19-ти річної хворої виявлені білі плями на пришийкових ділянках фронтальних зубів. Встановлено діагноз: гострий початковий карієс 11-42 зубів. Які зміни мінерального складу каріозних плям слід прийняти до уваги лікарю перед тим, як призначити місцеву ремінералізивну терапію?
A).:Надлишок кальцію, фосфору та фтору
B):Дефіцит кальцію, надлишок фосфору та фтору
C):Надлишок кальцію, дефіцит фосфору та фтору
D):*Дефіцит кальцію, фосфору та фтору
E):Змін вмісту кальцію, фосфору та фтору немає
418.При пломбуванні каріозних порожнин ІІ класу за Блеком в 36 зубі було вирішено використати методику відкритого варіанту “сендвіч-техніки”. Який із цих видів склоіономерних цементів найкраще відповідає потребам даної методики і його потрібно застосувати для заміщення дентину?
A).:BaseLine (Dentsply)
B).:Aqua-Jonobond (VOCO)
C).:*Vitremer TC (3M)
D).:Aqua-Cem (Dentsply)
E).:Vitrebond (3M)
419.Хворий К., 35 років, поставлено діагноз : Хронічний середній карієс 36 зуба. Порожнина ІІ класу за Блеком з ураженням жувальної поверхні. Який пломбувальний матеріал лікар повинен обрати для пломбування даної порожнини?
A).:Текучий композит світлової полімеризації
B).:Склоіономерний цемент
C).:*Композитний мікрогібридний матеріал світлової полімеризації
D).:Мікрофільний композит світлової полімеризації
E).:Силіко-фосфатний цемент
420.Після обстеження каріозної порожнини на жувально-дистальній поверхні 47 зуба хворому Д. 50 років був поставлений діагноз: хронічний середній карієс 47 зуба. Який пломбувальний матеріал найбільш доцільно використати у даній клінічній ситуації?
A).:*Амальгама
B):Силіко-фосфатний цемент
C):Компомер
D):Склоіономерний цемент
E):Полікарбоксилатний цемент
421.Чоловік 25 років скаржиться на біль в ділянці верхніх фронтальних зубів при вживанні холодної їжі, що з'явився 2 місяці тому після перенесеної травми. При огляді: відсутній кут коронки в 11 зубі, відлам різального краю 21 зуба в межах дентину. Зондування 11 і 21 зубів болісне, реакція на холодовий подразник болісна, короткочасна, ЕОД - 6 мкА. Який з пломбувальних матеріалів найбільш доцільний для реставрації цих зубів?
A).:Макрофільний композит
B).:*Гібридний композит
C).:Склоіономерний цемент
D):Силікатний цемент
E).:Компомер
422.Жінка 32 років скаржиться на наявність каріозної порожнини у 23 зубів, естетичний дефект. Обєктивно: на вестибулярній поверхні у пришийковій ділянці 23 зуба виявлена каріозна порожнини, яки розповсюджується значно нижче рівня краю ясен. Порожнина у межах плащового дентину, виповнена щільним, темно-коричневого кольору дентином, зондування практично безболісне. Оберіть найбільш оптимальний матеріал для пломбування у даній клінічній ситуації.
A):Силікатний цемент
B):*Склоіономерний цемент
C):Силіко-фосфатний цемент
D).:Композит світлового затвердіння
E):Композит хімічного затвердіння
423.Хворий 40 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 22 зубі. Обєктивно: на медіальній контактній поверхні 22 зуба виявлена глибока каріозна порожнина, при зондуванні незначний біль. Який оптимальній матеріал необхідно обрати для пломбування?
A):Склоіономерний цемент
B).:Силікатний цемент
C):Силіко-фосфатний цемент
D):*Композиційний матеріал світлової полімеризації
E):Склоіономерний цемент з механізмом світлового затвердіння
424.Жінка 25 років звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на гострий біль у зубі нижньої щелепи справа, який виникає при прийманні їжі. Обєктивно: на дистально-жувальній поверхні 45 зуба виявлена каріозна порожнина у межах навколопульпарного дентину, виповнена світлим розмякшеним дентином. Зондування слабко болісне по дну каріозної порожнини, перкусія зуба безболісна. Від холодної води виникає короткочасний біль. Який медикаментозний засіб Ви помістите на дно каріозної порожнини?
A):Фосфат цемент зі сріблом
B).:Пасту з тимолом
C).:*Пасту з гідроксидом окису кальцію
D).:Склоіономерний цемент
E):Фосфатний цемент
425.Жінка 27 років звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність зруйнованого 11 зуба. Обєктивно: на піднебінній і медіальній поверхнях є глибока каріозна порожнина з порушенням різального краю. Оберіть найбільш оптимальний пломбувальний матеріал для відновлення коронки зуба.
A).:Силікатний цемент
B).:Мікронаповнений композит
C):Макронаповнений композит
D)*Мікрогібридний композиційний матеріал
E):Склоіономерний цемент
426.Хворий К. 54 років скаржиться на випадіння пломби з переднього зуба. Обєктивно: у 21 зубі виявлена середньої глибини каріозна порожнина IV класу за Блеком. Зондування, холодова проба, перкусія безболісні. У хворого є стимулятор серцевого ритму. Який із перерахованих пломбувальних матеріалів найбільш придатний у даній клінічній ситуації?
A):Склоіономерний цемент з механізмом світлового затвердіння
B):Склоіономерний цемент
C).:Композит світлового затвердіння
D):Компомер
E):*Композит хімічного затвердіння
427.У хворого С. 30 років. при обстеженні порожнини рота виявлена каріозна порожнина в 11 зубі в межах навколопульпарного дентину з ушкодженням кута зуба та різального краю. Якому пломбувальному матеріалу слід надати перевагу при пломбуванні?
A):Склоіномерний цемент з механізмом світлового затвердіння.
B).:Композиційний матеріал хімічного затвердіння типу “порошок-рідина”.
C):Силікатний цемент.
D):+Композиційний матеріал світлового затвердіння.
E):Композиційний матеріал хімічного затвердіння типу “паста-паста”.
428.Хворий 29 років, звернувся зі скаргами на естетичний недолік 21зуба. Обєктивно: на медіальній поверхні 21 зуба каріозна порожнина, ріжучий край частково порушений. До якого класу за класифікацією Блека відноситься дана порожнина?
A)*:IV клас
B):V клас
C):III клас
D).:II клас
E).:I клас
429.Пацієнт T, 34 років, звернувся зі скаргами на короткочасний біль від холодового подразника, який зникає після його усунення. Обєктивно: на жувальній поверхні 47 глибока каріозна порожнина, заповнена розмякшеним дентином, зондування дна болюче, термопроба позитивна. Рентгенологічно: в періапікальних тканинах змін немає. Поставте діагноз:
A)* Гострий глибокий карієс
B)Хронічний фіброзний пульпіт
C)Гіперемія пульпи
D)Гострий середній карієс
E)Гострий обмежений пульпіт
430.У пацієнта, 40 років, при обєктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба виявили каріозну порожнину в межах плащового дентину. Каріозна порожнина заповнена залишками їжі, стінки та дно виповнені пігментованим дентином, зондування дна та стінок безболісні, термопроба негативна, ЕОД 6 мкА. Поставте діагноз:
A)* Хронічний середній карієс
B)Гострий середній карієс
C)Хронічний глибокий карієс
D)Гострий початковий карієс
E)Хронічний фіброзний пульпіт
431.Хворий, що працює на хімфармзаводі, звернувся зі скаргами на естетичний дефект фронтальної групи зубів, гіперестезію твердих тканин зубів від всіх подразників. Обєктивно: наявність матових плям із шорсткою поверхнею на вестибулярній поверхні фронтальних зубів, втрата блиску емалі, підвищена її ламкість. Поставте діагноз:
A)* Некроз твердих тканин
B)Гіпоплазія емалі
C)Патологічне стирання зубів
D)Клиновидний дефект
E)Множинний карієс в стадії плями
432.Хвора, 28 років скаржиться на короткочасні болі в 15 зубі від хімічних, термічних і механічних подразників, які зникають після їх усунення. Обєктивно: в 15 зубі велика каріозна порожнина з нависаючими краями емалі, заповнена сіруватим розмякшеним і пігментованим дентином. Зондування дна порожнини болюче. Реакція на холодну воду позитивна. Поставте вірний діагноз:
A)* Гострий глибокий карієс
B)Хронічний фіброзний пульпіт
C)Гострий обмежений пульпіт
D)Гострий середній карієс
E)Гіперемія пульпи
433.Хворий, 46 років, звернувся зі скаргами на естетичний дефект, а також біль від механічних, хімічних та термічних подразників в 42, 43 зубах. Обєктивно: на вестибулярних поверхнях 42, 43 в пришийкових ділянках наявні темно-коричневі плями, в центрі вогнища ураження спостерігається розмякшення твердих тканин, емаль в ділянці ураження крихка. Поставте діагноз:
A)*Некроз твердих тканин зуба
B)Клиновидний дефект
C)Ерозія емалі
D)Пришийковий карієс
E)Ендемічний флюороз
434.Хворий, 19 років, звернувся зі скаргами на кулькоподібне потовщення на 36 зубі. Обєктивно: на оральній поверхні 46 зуба в ділянці шийки, наявне каплеподібне потовщення вкрите емаллю в діаметрі 2-3мм. Який найбільш ймовірний діагноз?
A)Місцева гіпоплазія
B) * Гіперплазія
C)Надкомплектний зуб
D)Флюороз
C)Мармурова хвороба
435.Хворий, 21 рік, звернувся зі скаргами на наявність потовщення у вигляді краплі в ділянці шийки зуба. Обєктивно: в ділянці шийки 33 зуба на вестибулярній поверхні наявність емалевої краплі в діаметрі 2мм. Поставте діагноз:
A)Гіпоплазія
B)Флюороз
C)Надкомплектний зуб
D)Мармурова хвороба
E)* Гіперплазія
436.Хвора, 59 років, звернулася до стоматолога зі скаргами на біль від термічних, хімічних і механічних подразників, який виникає в зубах фронтальної групи верхньої та нижньої щелеп. Також незначні болі у скронево-нижньощелепному суглобі. Обєктивно: у пацієнтки глибокий прикус, на язиковій поверхні фронтальних зубів верхньої щелепи і вестибулярній поверхні зубів нижньої щелепи емаль стерта до дентину, який є пігментованим та блискучим.
A)Кислотний некроз
B)Фізіологічне стирання
C)* Патологічне стирання зубів
D)Ерозія твердих тканин
E)Синдром Стентона-Капдепона
437.Хвора, 23 роки, вагітна. Звернулася зі скаргами на біль від хімічних та термічних подразників в ділянці верхніх фронтальних зубів та наявність косметичного дефекту. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 12, 11, 21, 22 зубів у пришийковій ділянці наявність плям темно-коричневого кольору. Емаль шорсткуватої консистенції, крихка, оголений дентин гладкий, блискучий, світло-жовтого кольору. Поставте діагноз:
A)* Некроз твердих тканин
B)Пришийковий карієс
C)Клиновидний дефект
D)Ерозія твердих тканин
E)Середній карієс
438.Хворий, 33 роки, звернувся з метою санації. Під час огляду ротової порожнини в ділянці 47 зуба була виявлена неглибока порожнина, заповнена розмякшеним дентином. Хворий підтвердив, що 47 зуб іноді реагує на хімічні та температурні подразники, після усунення яких біль зникає. Зондування стінок болюче. Реакція на холодону воду позитивна. Який діагноз слід вважати вірним?
A)Гострий глибокий карієс
D)Хронічний середній карієс
C)Гострий поверхневий карієс
D)*Гострий середній карієс
E)Клиноподібний дефект
439.Хвора, 22 роки, скаржиться на короткочасний біль в ділянці 35 зуба від хімічних подразників. Обєктивно: в пришийковій ділянці 35 зуба неглибокий дефект в межах емалі. Краї емалі нерівні, крейдоподібні. Зондування дна каріозної порожнини безболісне. Поставте правильний діагноз:
A)* Гострий початковий карієс
B)Ерозія емалі
C)Клиноподібний дефект
D)Локальна гіпоплазія
E)Хронічний некроз емалі
440.Під час обстеження, у пацієнта 20 років виявили на 11 зубі пляму, розміром 3х4 мм, поверхня білої плями блискуча, при зондуванні гладенька. З анамнезу пляма появилася відразу після прорізування 11 зуба. Реакція на термічні та хімічні подразнення безболісна. Молочний 51 зуб пацієнта був видалений в ранньому дитячому віці, після ускладнення каріозного процесу. З наведеного поставте вірний діагноз:
A)Ерозія емалі
B)Початковий карієс, гостра форма
C)Хронічна травма зуба
D)Флюороз
E)* Гіпоплазія емалі плямиста форма
441.Пацієнту 67 років, після обстеження було встановлено діагноз карієс цементу 35 зуба. На якому пломбувальному матеріалі зупините свій вибір?
A)Срібній амальгамі
B)* Склоіономірному цементі
C)Композиційному матеріалові хімічного тверднення
D)Силідонті
E)Силіцині
442.Пацієнт К., 18 років звернувся в стоматологічну клініку зі скаргами на наявність білих плям в 11, 12 зубах. Для встановлення діагнозу було проведене вітальне забарвлення. Вітальне забарвлення твердих тканин зуба при каріозному процесі ґрунтується на:
A)*Підвищенні проникності уражених карієсом твердих тканин зуба.
B)Зниженні проникності емалі
C)Знижені проникності дентину.
D)Використанні ефекту люмінесценції твердих тканин зубів.
E)На подразненні струмом і уловлювані мінімальних його показників
443.Для проведення диференційної діагностики в стоматологічній клініці проводять реакцію на термічні подразники з використанням гарячої води. Інтактні зуби чутливі до гарячої води від:
A)* 45-50о
B)20о
C)30-40о
D)60о
E)36,6-37о
444.В клініку звернувся пацієнт 20 років з метою санації ротової порожнини. Існують основні і допоміжні методи обстеження пацієнтів. Які методи обстеження в терапевтичній стоматології вважаються основними?
A)Термодіагностика, пальпація, перкусія
B)Пальпація, перкусія, аускультація
C)Перкусія, зондування, огляд
D)* Огляд, пальпація, перкусія, зондування.
E)Огляд, зондування, ЕОД, рентгенографія
445.В клініку звернувся пацієнт зі скаргами на каріозну порожнину в 25 зубі виповнену темним щільним дентином. Допоміжним методом обстеження є ЕОД. Порогова чутливість інтактних, здорових зубів дорослої людини:
A)* 2-6 мкА
B)8-10 мкА
C)12-15 мкА
D)0-2 мкА
E)10-20 мкА
446.Лікар-стоматолог зі стажем роботи 8 років працює у відділенні терапевтичної стоматології міської стоматологічної поліклініки на 1,0 ставку. Відділення оснащене сучасним стоматологічним обладнанням. Яку кількість УОП повинен виконати лікар-стоматолог за 1 день роботи?
A)*25 УОП
B)18 УОП
C)21 УОП
D)23 УОП
C)20 УОП
447.Юнак 19 років, скаржиться на косметичний недолік в звязку з наявністю на зубах плям коричневого кольору. Час появи плям не памятає. При огляді: на вестибулярних поверхнях 12,13,21 зубів ближче до шийок плями розміром 2х3 мм. При зондуванні болю немає, поверхня плям щільна. На термічний подразник зуби не реагують. Який найбільш вірогідний діагноз?
A)Гострий початковий карієс
B)Гіпоплазія емалі
C)Ерозія твердих тканин зуба
D)Некроз твердих тканин зуба
E)* Флюороз
448.Хворий П., 38 років, скаржиться на біль в передніх зубах від температурних і хімічних подразників, відчуття оскомини. Із анамнезу: хворий працює на хімічному підприємстві у гальванічному цеху. Біль в зубах та косметичні дефекти зявились через 2 роки після роботи на підприємстві. Обєктивно: на вестибулярній поверхні та ріжучих краях фронтальних зубів емаль частково відсутня, з нерівними фестончастими краями. Біль при зондуванні та на температурні подразники. Який найбільш вірогідний діагноз?
A)Ерозія твердих тканин зуба
B)Клиноподібний дефект
C)* Некроз твердих тканин зуба
D)Гострий поверхневий карієс
E)Флюороз, деструктивна форма
449.Хворий Д., 18 років скаржиться на короткочасний біль в 37 зубі від солодкого і холодного. На жувальній поверхні 37 зуба неглибока каріозна порожнина. Дентин світлий, рихлий, нависаючі краї емалі. Біль при зондуванні стінок каріозної порожнини. ЕОД 6 мкА. Встановіть діагноз.
A)* Гострий середній карієс
B)Гострий глибокий карієс
C)Хронічний середній карієс
D)Ерозія емалі
E)Гострий поверхневий карієс
450.Хворий О., 20 років, скаржиться на наявність каріозної порожнини в 44 зубі. На жувальній поверхні 44 зуба глибока каріозна порожнина, дентин щільний, пігментований. Зондування, перкусія безболісна. ЕОД 12 мкА. Який найбільш ймовірний діагноз?
A)*Хронічний глибокий карієс
B)Хронічний середній карієс
C)Хронічний фіброзний періодонтит
D)Хронічний фіброзний пульпіт
E)Гострий глибокий карієс
451.Під час огляду порожнини рота у пацієнта 27 років на шийці 22 зуба виявлено дефект твердих тканин зуба в межах плащового дентину. Дентин щільний, пігментований. Зондування і перкусія безболісні. На холодовий подразник незначний біль, який швидко проходить. Який найбільш імовірний діагноз?
A)*Хронічний середній карієс
B)Флюороз, деструктивна форма
C)Клиноподібний дефект
D)Ерозія твердих тканин зуба
E)Гострий середній карієс
452.Хворий Д., 18 років, скаржиться на появу крейдоподібної плями в 23 зубі, незначний біль від холодного подразника. При огляді: на вестибулярній поверхні 23, ближче до шийки зуба знаходиться біла пляма розміром 2-3мм. При зондуванні шорсткість поверхні, болю нема. На термічний подразник незначний біль. Який найбільш вірогідний діагноз?
A)* Гострий початковий карієс
B)Хронічний початковий карієс
C)Флюороз
D)Місцева гіпоплазія
E)Некроз емалі
453.Хвора Д., 18 років, скаржиться на косметичний недолік, в звязку з наявністю плям на передніх зубах. Час появи плям не памятає. При огляді: на вестибулярній поверхні 11,12,21,22 зубів крейдоподібні плями, з гладкою, рівною поверхнею. На зондування і термічний подразник болю нема.
A)* Гіпоплазія емалі
B)Флюороз
C)Гострий початковий карієс
D)Хронічний початковий карієс
E)Некроз емалі
454.Хворий С., 26 років, скаржиться на біль в 16 зубі від температурних подразників. Біль проходить після усунення подразника. При обєктивному обстеженні: глибока каріозна порожнина в 16 зубі, дентин світло-жовтий, розмякшений. При зондуванні дна порожнини 16 зуба відмічається болісність. Перкусія 16 зуба безболісна. ЕОД 16 зуба 12 мкА. Поставте діагноз.
A)* Гострий глибокий карієс
B)Гострий середній карієс
C)Гіперемія пульпи
D)Хронічний фіброзний пульпіт
E)Хронічний глибокий карієс
455.Хвора Е., 25 років, з'явилася зі скаргами на наявність світло-коричневої плями в передньому зубі на верхній щелепі. При обстеженні в пришийковій ділянці 23 відзначається поодинока пляма світло-коричневого кольору, при висушуванні поверхня плями матова, при зондуванні гладка. Реакція на холодне та зондування безболісні. Поставте найбільш вірогідний попередній діагноз:
A)* хронічний початковий карієс
B)флюороз
C)місцева гіпоплазія емалі
D)гострий початковий карієс
E)хронічний поверхневий карієс
456.Хворий звернувся зі скаргами на гострий біль від холодного, який з'явився день назад після випадіння пломби в зубі на верхній щелепі зліва. При об'єктивному обстеженні в 27 зубі глибока каріозна порожнина, яка не сполучається з порожниною зуба. Реакція на холодне болісна, короткочасна, зондування дна болісне. Поставте попередній діагноз.
A)* Гострий глибокий карієс.
B)Гострий середній карієс.
C)Гострий поверхневий карієс.
D)Гострий серозний пульпіт.
E)Загострення хронічного пульпіту.
457.Пацієнтка 20 років з'явилася із скаргами на болі в зубах на нижній щелепі при чищенні зубів. Об'єктивно: у пришийковій ділянці 33, 43 зубів дефекти емалі у вигляді клину. Після обстеження був встановленій діагноз: клиновидні дефекти 33, 43 зубів. Який пломбувальний матеріал найбільш оптимальний в даній клінічній ситуації:
A)* Текучий композит світлового твердіння.
B)Композит хімічного твердіння типа порошок-рідина.
C)Композит хімічного твердіння типа паста-паста.
D)Склоіономерний цемент хімічного твердіння.
E)Мікрогібридний композит світлового твердіння.
458.У хворого 22 років на медіальній поверхні 22 зуба виявлено глибоку каріозну порожнину виповнену щільним пігментованим дентином. Для проведення реставрації обрано композитний матеріал світлового твердіння. Виберіть оптимальний матеріал для покриття дна каріозної порожнини.
A)* Склоіономерний цемент світлового твердіння.
B)Цинк-фосфатний цемент.
C)Одонтотропна паста.
D)Склоіономерний цемент хімічного твердіння.
E)Полікарбоксилатний цемент.
459.Хворий А., 24 роки звернувся до стоматолога зі скаргами на наявність порожнини в зубі на верхній щелепі, яка зявилась 3 місяці тому. Зуб раніше не турбував. Обєктивно: в 15 зубі на жувальній поверхні розташована невеликих розмірів каріозна порожнина в межах плащового дентину, заповнена залишками їжі. При зондуванні 15 зуба встановлено, що дно і стінки каріозної порожнини щільні. Реакція на термічні подразники відсутня. Встановіть діагноз.
A)* Хронічний середній карієс
B)Початковий карієс.
D)Гострий глибокий карієс.
C)Гострий середній карієс.
D)Гіперемія пульпи.
460.Хворий Д., 27 років на 3 день після пломбування 21 зуба фотополімерним композитним матеріалом звернувся до стоматолога із скаргою на те, що пломба в зубі шорсткувата. В чому причина цього явища.
A)* Не проведена кінцева обробка пломби полірування.
B)Не ізольована порожнина від слини.
C)Не проведено протравлювання.
D)Старий пломбувальний матеріал.
E)Формування пломби в момент твердіння матеріалу.
461. При профілактичному огляді ротової порожнини у пацієнтки М. 40 років на вестибулярній поверхні 44, 43, 33, 34 зубів, в пришийковій ділянці виявлені V-подібні дефекти твердих тканин, що досягають плащового дентину. Стінки дефекту щільні, блискучі, гладкі, безболісні при зондуванні та термічному подразненні. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.
A)* Клиноподібні дефекти.
B)Середній карієс.
C)Ерозія твердих тканин зуба.
D)Пришийковий некроз емалі.
E)Гіпоплазія емалі.
462.Хвора К., 22 років, звернулася зі скаргами на косметичний дефект, наявність білої плями на 13 зубі. Пляма утворилася півроку тому, з часом зявився короткочасний біль при вживані солодкої та кислої їжі. Обєктивно:на вестибулярній поверхні в пришийковій ділянці 13 зуба спостерігається крейдоподібна пляма з матовим відтінком розмірами 3х5мм. При зондуванні відмічається шороховатість емалі в центральній частині плями. Спостерігається короткочасний біль від дії температурних подразників. ЕОД-2мкА. Встановіть діагноз.
A)* Поверхневий карієс.
B)Гіпоплазія емалі.
C)Карієс в стадії білої плями.
D)Флюороз.
E)Ерозія твердих тканин.
463.Хворий В., 20 років, звернувся до стоматолога зі скаргами на наявність порожнини в 35 зубі та біль при вживанні солодкого. Порожнина зявилась декілька місяців тому. Обєктивно: каріозна порожнина на жувальній поверхні 35 зуба в межах плащового дентину; виповнена розмякшеним, непігментованим дентином, який легко видаляється. Зондування стінок каріозної порожнини болісне по емалево-дентиній границі, зондування дна каріозної порожнини не болісне. Реакція на температурні подразники зникає відразу після припинення дії подразника, ЕОД 3мкА. Встановіть діагноз.
A)* Гострий середній карієс.
B)Хронічний середній карієс.
C)Гострий глибокий карієс.
D)Ерозія твердих тканин.
E)Гострий обмежений пульпіт.
464.Під час обстеження, у хворого К. 28 років виявлено гострий глибокий карієс, локалізований на дистальній контактній поверхні 24 зуба. Для розкриття порожнини лікар-стоматолог створив конусним бором насічку на оклюзійній поверхні вказаного зуба. Оберіть бор для проникнення в каріозну порожнину.
A)* Кулястий, невеликого розміру.
B)Колесоподібний.
C)Конусний.
D)Конусний, безпечний тип.
E)Оклюзійний.
465.Під час лікування карієсу лікар застосовував дрібний одноразовий стоматологічний інструментарій (целулоїдні матриці, штрипси, полірувальні диски). Яка тактика, щодо вказаного інструментарію після прийому?
A)* Знезаразити та утилізувати.
B)Викинути.
C)Знезаразити та простерилізувати для подальшого використання;
D)Провести постановку проби Шиллєра-Писарєва.
E)Застосувати рентгенологічні методи дослідження.
466.Чоловік 28 років звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на біль в ділянці верхньої щелепи зліва при вживанні холодної води, який швидко минає. Об'єктивно: на жувальній поверхні 26 зуба визначається каріозна порожнина з нависаючими краями емалі, виповнена світлим розм'якшеним дентином. Зондування дна порожнини болісне, перкусія безболісна. ЕОД 6-8 мкА. Який найбільш ймовірний діагноз?
A)* Гострий глибокий карієс
B)Хронічний середній карієс
C)Хронічний глибокий карієс
D)Гіперемія пульпи
E)Хронічний фіброзний пульпіт
467.В стоматологічному кабінеті після робочої зміни на стерильному столику залишились невикористані стоматологічні інструменти. Які заходи необхідно провести для забезпечення стерильності стоматологічного інструментарію?
A)* Стерилізація без попередньої обробки.
B)Дезінфекція, стерилізація.
C)Дезінфекція, передстерилізаційне очищення, стерилізація.
D)Передстерилізаційне очищення, стерилізація.
E)Тільки дезінфекція.
468.Пацієнт Н., 35 років звернувся до стоматолога зі скаргами на біль в 37 зубі при вживанні холодного, солодкого. Об'єктивно: каріозна порожнина в межах плащового дентину. Дентин розм'якшений, світло-жовтого кольору, зондування емалево-дентинної границі болісне, реакція на термічні подразники болісна, біль зникає після усунення подразника. Встановіть діагноз:
A)*Гострий середній карієс 37 зуба.
B)Гострий глибокий карієс 37 зуба.
C)Хронічний середній карієс 37 зуба.
D)Хронічний глибокий карієс 37 зуба.
469.Пацієнтка, 23 років, скаржиться на наявність плям на жувальних поверхнях зубів білого кольору та відчуття оскоми, яке виникає під час прийому кислої їжі З анамнезу відомо, що плями зявились близько 3-х місяців тому. Обєктивно: на жувальних поверхнях 36, 26, 27 зубів крейдоподібні плями, добре забарвлюються 2 \% метиленовим синім, при зондуванні визначається шорсткість. Емаль зубів без дефектів. Поставте діагноз.
A)*Гострий початковий карієс
B)Гострий поверхневий карієс
C)Гострий середній карієс
D)Хронічний середній карієс
E)Хронічний поверхневий карієс
470.Хворий звернувся зі скаргами на косметичний дефект. Обєктивно: на контактній поверхні 22 зуба каріозна порожнина без пошкодження ріжучого краю та кута коронки. Який це клас за класифікацією Блека?
A)*ІІІ клас
B)ІІ клас
C)І клас
D)ІV клас
E)V клас
471.Хворий Д., 44 р, скаржиться на косметический дефект 12,11,21,22 зубів, болі від температурних подразників. При огляді в пришійковій ділянці вестибулярної поверхні зубів дефекти емалі овальної форми. Дно гладке, блискуче, тверде. Короткочасний біль на воду. Встановіть діагноз.
A)*Ерозія емалі
B)Гіпоплазія емалі
C)Клиновидний дефект
D)Некроз емали
E)Поверхневий кариєс
472. Хворий А., 18 років, скаржиться на жовтий колір коронки 34 зубу с часу його прорізування. При огляді коронка зубу жовтого кольору, має точкові поглиблення по всій вестибулярній поверхні. В дитинстві сильно боліли молочні зуби, що привело до видалення 74 зубу. Встановіть діагноз.
A)Місцева гіпоплазія
B)Системна гіпоплазія
C)Флюороз
D)Гиперплазія
E)Незавершений амелогенез
473.До стоматолога на прийом звернулась пацієнтка Л. 26 років зі скаргами на наявність білуватих плям у пришийковій ділянці на премолярах і іклах верхньої і нижньої щелеп. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 15, 14, 13, 23, 24, 25, 35, 34, 33, 43, 44, 45 плями білуватого кольору, з блискучою поверхнею, щільні, безболісні при зондуванні. Термопроба негативна. Зявились давно. Поставте Ваш діагноз.
A)*Системна гіпоплазія емалі
B)Множинний карієс
C)Гострий початковий карієс
D)Флюороз
E)Квітучий карієс
474.При профілактичному огляді робітників одного з підприємств міста у чоловіка 42 років стоматолог виявив множинне ураження зубів. Плями на емалі зубів мають щільну блискучу поверхню, безболісні, гладкі при зондуванні. При фарбуванні не поглинають барвник. Вміст фтору у питній воді вданому регіоні 2,3 мг/л. Оберіть найбільш вірогідний діагноз.
A)Флюороз
B)Системна гіпоплазія емалі
C)Гострий початковий карієс
D)Хронічний початковий карієс
E)Хронічний поверхневий карієс
475.До стоматологічної клініки звернувся пацієнт Р. 28 років зі скаргами на одноразовий короткочасний біль у верхній щелепі праворуч, який виник під час прийому солодкої їжі. Після полоскання порожнини рота теплою водою біль відразу затих, більше не повторювався. Обєктивно: в фісурі 15 зуба визначається ділянка білого кольору з шершавою поверхнею і дефектом в межах емалі, яка профарбувалась 2\% розчином метиленового синього. ЕОД 4 мкА. Поставте діагноз.
A)*Гострий поверхневий карієс 15
B)Хронічний середній карієс 15
C)Хронічний поверхневий карієс 15
D)Місцева гіпоплазія 15
E)Гострий середній карієс 15
476.До стоматолога звернувся пацієнт К. 63 років зі скаргами на появу оскомини під час чищення зубів і прийому кислої їжі (лимона). Останні 10 років спостерігається у пародонтолога з приводу пародонтозу. Обєктивно: в 15, 14, 13, 23, 24, 25, 35, 34, 33, 43, 44, 45 на вестибулярних поверхнях, біля шийок зубів порожнини з гладкими поверхнями у вигляді клину. Зондування дна болюче. Оберіть найбільш вірогідний діагноз.
A)*Клиноподібний дефект
B)Гіпоплазія емалі
C)Хронічний глибокий карієс
D)Гострий середній карієс
E)Хронічний середній карієс
477.Під час препарування глибокої каріозної порожнини І класу за Блеком виник перфораційний отвір дистальної стінки порожнин на рівні ясеневого краю. Кровотечу, що виникла, лікар зупинив за допомогою 3\% розчину перекису водню. Назвіть оптимальний пломбувальний матеріал для закриття перфораційного отвору.
A)*Склоіономірний цемент
B)Срібна амальгама
C)Композиційний матеріал хімічного твердіння
D)Композиційний матеріал світлового твердіння
E)“Адгезор”
478.Хвора А. 20 років звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на наявність естетичного дефекту у вигляді світлих плям на зубах. За місцем проживання наявність фтору у питній воді складає 1 мг/л. Обєктивно: на вестибулярній поверхні коронок 11,12 та 21,22 і горбах 16,26,36,46 крейдоподібні плями з блискучою поверхнею, які існують з моменту прорізування зубів. Який найбільш імовірний діагноз?
A)*Системна гіпоплазія емалі
B)Eрозія емалі
C)Недосконалий амелогенез
D)Множинний початковий карієс
E)Ендемічний флюороз
479.Хворий М 45 років скаржиться на наявність естетичного дефекту і незначну чутливість фронтальних зубів. Обєктивно: виявлено дефект на ріжучих краях 11,31 зубів зі зменшенням кількості твердих тканин зубів. При зондуванні поверхні дефектів стійки, тверді, гладкі. З анамнезу відомо, що хворий 28 років працює майстром з ремонту взуття. Поставте діагноз.
A)*Патологічне стирання
B)Клиноподібний дефект
C)Ерозія емалі
D)Кислотний некроз твердих тканин зубів
480.Пацієнт Б. 27 років скаржиться на застрягання їжі в 36 зубі. Обєктивно у 36 зубі виявлена каріозна порожнина в межах плащового дентину. Дно і стінки щільні, пігментовані. Зондування, термопроби безболісні, перкусія негативна. Поставте діагноз.
A)*Хронічний середній карієс
B)Гострий глибокий карієс
C)Гострий середній карієс
D)Хронічний глибокий карієс
E)Гострий початковий карієс
497.У пацієнта С. 23 років хронічний середній карієс 15 зуба V клас за Блеком. Який пломбувальний матеріал найбільш доцільно використати при пломбуванні?
A)* Склоіономери
B)Цементи
C)Композиційні матеріали
D)Амальгама
481.Пацієнт А. 55 років звернувся до лікаря з діагнозом хронічний середній карієс 33 зуба. З анамнезу виявлено що хворий має стимулятор серцевого ритму. Який оптимальний матеріал для постійного пломбування.
A)* Композит хімічної полімеризації
B)Силікатний цемент
C)Амальгама
D)Композит світлової полімеризації
482.При обстеженні у пацієнта Р. 45 років на вестибулярній поверхні в пришийковій області 23 та 24 зубів було виявлено дефект твердих тканин зуба, утворений двома площинами, які розташовані під кутом 45°, глибиною 0,3 мм, довжиною 4 мм. При зондуванні реакція безболісна, стінки дефекту гладкі. Дефект метиленовим синім не прокрашується. Поставте діагноз.
A)*Клиновидний дефект 23, 24.
B)Гострий поверхневий карієс 23, 24.
C)Гострий початковий карієс 23, 24.
D)Флюороз
E)Хронічний початковий карієс
483.При обєктивному обстеженні хворої С. 25 років в зубі на нижній щелепі справа була виявлена каріозна порожнина ІІ класу за Блеком з широким вхідним отвором в межах плащового дентину. Дентин дна та стінок щільний, пігментований, зондування безболісне. Термодіагностика, перкусія безболісні. ЕОД 6 мкА. Поставте діагноз.
A)*Хронічний середній карієс.
B)Хронічний фіброзний пульпіт
C)Хронічний фіброзний періодонтит
D)Хронічний глибокий карієс
E)Некроз твердих тканин зуба
484.У хворого Д., що скаржиться на короткочасний біль від холодного в зубі на верхній щелепі зліва протягом 3 тижнів, при обєктивному обстеженні 25 виявлена каріозна порожнина 1 класу за Блеком в межах плащового дентину з вузьким вхідним отвором, розмякшеним дентином на стінках та дні каріозної порожнини, зондування болісне по дентин-емалевій межі, перкусія безболісна, пальпація не виявляє патологічних змін, термометрія болісна, біль швидко зникає після усунення подразника, ЕОД 6 мкА. Поставте діагноз.
A)*Гострий середній карієс
B)Гострий глибокий карієс 25
C)Гострий частковий пульпіт 25
D)Гострий серозний періодонтит 25
E)Хронічний глибокий карієс 25
485. У хворого К. діагностовано хронічний поверхневий карієс на жувальній поверхні 26. Виберіть оптимальний метод лікування.
A)*Препарування, пломбування фото полімерним композитом
B)Ремінералізація з використанням електрофорезу
C)Зі шліфування дефекту з послідуючою ремінералізацією
D)Не потребує лікування
E)Герметизація фісур
486.Який допоміжний метод обстеження дозволить провести диференційну діагностику гострого початкового карієсу та флюорозу:
A)*Вітальне фарбування
B)ЕОД
C)Термодіагностика
D)Флюорисцентний метод
E)Рентгендіагностика
487. Під час проведення реставрації 11 зуба в пацієнта 25 років лікар використовував прозорі розділові матриці, у результаті чого утворилася гладка блискуча поверхня, позбавлена шару інгібованого киснем. Які маніпуляції необхідно провести перед нанесенням наступного шару пломбувального матеріалу?
A)*Поверхню обробити фінішним бором, покрити адгезивом, заполімеризувати його й продовжити роботу.
B)Забрати блискучий шар матеріалу турбінним бором і продовжити роботу.
C)Забрати блискучий шар матеріалу турбінним бором, протравити й продовжити роботу.
D)Забрати усі раніше нанесені шари й провести реставрацію знову.
E)Зробити ретенційні пункти й продовжити роботу.
488.Хворий скаржиться на наявність множинних білих і пигментированных плям на зубах. Народився й проживає в місцевості зі змістом фтору в питній воді 1,6 мг/л. Після обстеження був поставлений діагноз: флюороз, крейдяно- крапчата форма. Використання яких лікувально-профілактичних паст показане в даній клінічній ситуації?
A)* Кальцій-Фосфор вмісних.
B)Вмісних триклозан.
C)Фторвмісних
D)Высокоабразивних.
E)Вмісних рослинні екстракти.
489.Хвора К., 36 років скаржиться на косметичний дефект верхніх передніх зубів, біль при їді . Хвора знаходиться на обліку у ендокринолога з приводу тиреотоксикозу. Дефекти емалі з'явилися кілька років тому, поступово збільшувалися в розмірах. При огляді в 12, 11, 21, 22 зубах в поперечному напрямі на вестибулярних поверхнях дефекти емалі овальної форми. Зондування і реакція на холодовой подразник безболісне, дно дефектів гладке, блискуче, тверде. Встановіть діагноз.
A)*Eрозія твердих тканин зуба
B)Гострий поверхневий карієс
C)Клиновидні дефекти
D)Системна гіпоплазія
E)Некроз твердих тканин зубів
490.Хворий Б., 44 років скаржиться на естетичний дефект в області шийок зубів і швидкоминаючий біль при їді. Дефекти з'явилися кілька років тому, збільшуючись в розмірах. У пришійковій ділянці 15,14,13,23,24,25 зубів дефекти в межах дентину, утворені двома площинами під гострим кутом. Стінки дефектів гладкі, щільні, блискучі. Зондування безболісне. Встановіть діагноз.
A)*Клиновидний дефект
B)Флюороз
C)Хронічний початковий карієс
D)Гіпоплазія емалі
E)Ерозія твердих тканин зуба
491.Хвора С., 52 років скаржиться на косметичні дефекти зубів, які помітила кілька років тому. Об'єктивно: на вестибулярних поверхнях премоляров і різців дефекти, утворені гладкими блискучими поверхнями, що сходяться під кутом. Шийки зубів оголені, ясна щільні, блідо-рожевого кольору. Зондування дефектів безболісне. Встановіть діагноз.
A)*Клиновидний дефект
B)Гострий середній карієс
C)Некроз твердих тканин зуба
D)Ерозія твердих тканин зуба
E)Хронічний поверхневий карієс
492.Дівчина 21 року скаржиться на наявність каріозної порожнини в 26 зубі. Об'єктивно: в 26 зубі каріозна порожнина в межах плащового, щільного, пігментованого дентина, больова реакція на холодовой подразник чутлива, перкусія і зондування безболісні. Встановіть попередній діагноз.
A)*Хронічний глибокий карієс
B)Хронічний фіброзний пульпіт
C)Хронічний середній карієс
D)Гострий глибокий карієс
E)Гострий середній карієс
493.Чоловік 31 року скаржиться на болі в 15 зубі, які виникають від солодкого, але швидко проходять після усунення подразника. Об'єктивно: на жувальній поверхні 15 зуба є дефект в межах емалі, краї порожнини крихкі, дентин світлий. Зондування, перкуссия, термометрія безболісні. ЭОД - 5 мкА. Встановіть діагноз.
A)*Гострий поверхневий карієс
B)Хронічний поверхневий карієс
C)Гострий середній карієс
D)Хронічний середній карієс
E)Ерозія твердих тканин зуба
494.У пацієнтки 28 років під час профілактичного огляду на вестибулярній поверхні 15, 14, 24, 25, 33, 34, 35, 43, 44, 45 зубів виявлено блискучі мєлоподібні плями. Пацієнтка скарг не пред'являє, 2\% метиленовим синім плями не забарвлюються. Який найбільш вірогідний діагноз.
A)*Системна гіпоплазія.
B)Місцева гіпоплазія.
C)Хронічний початковий карієс.
D)Гострий поверхневий карієс.
E)Хронічний поверхневий карієс.
495.Хвора 28 років звернулась із скаргами на косметичний дефект 23 зубу. Дефект з'явився кілька років тому. Об'єктивно: в пришійковій ділянці на вестибулярній поверхні 23 зуба виявлений дефект твердих тканин середньої глибини, дентин твердий, пігментований, дно шорстке. Зондування, реакція на холод безболісні. Встановіть діагноз.
A)*Хронічний середній карієс.
B)Хімічний некроз твердих тканин.
C)Ерозія емалі.
D)Клиновидний дефект.
E)Флюороз, деструктивна форма.
496.При огляді порожнини рота на жувальній поверхні 37 зуба виявлена каріозна порожнина в межах плащового дентину. Дентин світлий, розм'якшений; нависаючі краї емалі. Зондування стінок каріозної порожнини - болюче, перкусія 37 зуба - безболісна. ЭОД - 6 мкА. Встановіть діагноз.
A)*Гострий середній карієс.
B)Гострий глибокий карієс.
C)Хронічний середній карієс.
D)Ерозія емалі.
E)Гострий поверхневий карієс.
497.Жінка 48 років скаржиться на наявність дефектів твердих тканин на різцях верхньої щелепи, які з'явилися близько року тому і з часом збільшуються. Об'єктивно: на опуклій частині вестибулярної поверхні верхніх різців визначаються овальної форми різних розмірів дефекти в межах емалі. Поверхня дефектів гладка, блискуча, щільна. З метою профілактики прогресу процесу хворій необхідно рекомендувати в раціоні обмежити вживання :
A)*Кислих продуктів.
B)Морських продуктів.
C)М'ясних продуктів.
D)Солодкого.
E)Чаю.
498.Чоловік 54 років скаржиться на наявність дефектів твердих тканин зубів на верхній і нижній щелепі. Об'єктивно: в пришійковій ділянці премоляров верхньої і нижньої щелепи визначаються дефекти твердих тканин в межах верхнього шару дентину з поверхнями, що сходяться під кутом. Поверхня дефектів гладка, блискуча, щільна. Який захід необхідно провести цьому хворому передусім з метою профілактики прогресу процесу?
A)*Навчання раціональному чищенню зубів.
B)Дослідження функції щитовидної залози.
C)Призначення всередину препаратів кальцію.
D)Обмеження вживання кислих продуктів.
E)Обмеження вживання солодкої їжі.
499. Вагітна жінка 24 років звернулась зі скаргами на появу за останній час декількох каріозних порожнин, випадання раніше поставлених пломб. При об'єктивному дослідженні встановлено: індекс КПУ=16, гігієнічний індекс по Федорову-Володкіной рівний 3,3 балу. Виберіть оптимальний матеріал для пломбування каріозних порожнин в даному випадку?
A)*Склоіономерний цемент.
B)Срібна амальгама.
C)Композит хімічного твердіння
D)Композит світлового твердіння
E)Силікофосфатний цемент.
500. Лікар-стоматолог проводить лікування 46 зубу з приводу хронічного середнього карієсу у пацієнта з важким психічним захворюванням. Який варіант препарування каріозної порожнини доцільно вибрати в даному випадку?
A)*ART-методику.
B)За принципом “біологічної доцільності” (по Лукомському).
C)Метод “профілактичного розширення” (по Black).
D)Метод мінімального інвазивного лікування.
501. Лікар-стоматолог проводить лікування 16 зубу з приводу хронічного середнього карієсу у хворого епілепсією. Вибрана ART-методика препарування каріозної порожнини. Який матеріал слід вибрати для пломбування каріозної порожнини в даному випадку?
A)*Склоіономерний цемент
B)Срібна амальгама
C)Композит хімічного твердіння
D)Композит світлового твердіння
E)Силікофосфатний цемент
502. Лікар-стоматолог проводить лікування 26 зуба з приводу гострого глибокого карієсу у пацієнта 22 років. Як лікувальна прокладка вибраний кальцийсаліцилатний цемент “Life”, як постійний пломбувальний матеріал конденсований композит світлового затвердіння “Solitaire-2”. Чим необхідно покрити лікувальну прокладку в даному випадку?
A)*Склоiономрним цементом.
B)Адгезивною системою композиту.
C)Ізолюючим лаком.
D)Фосфатним цементом.
E)Цинк-евгенольним цементом.
503.Хлопець 19 років скаржиться на естетичний недолік наявність плям і дефектів майже на всіх зубах. Такий вигляд зуби мають з моменту прорізування. Народився і до 5 років проживав в місцевості з вмістом фтору в питній воді 3,2 мг/л. Об'єктивно: емаль всіх зубів має мілоподібний матовий відтінок з окремими темно-коричневими плямами на поверхні, а також різної форми дефектами з щільними краями, особливо вираженими на фронтальних зубах верхньої щелепи. Визначте форму флюорозу у цього хворого.
A)*Ерозивна
B)Штрихова
C)Плямиста
D)Крейдяно-крапчата
E)Деструктивна
504.Пацієнтці 60 років проводиться лікування 11 і 21 з приводу хронічного глибокого карієсу (ІІІ клас за Блеком). У анамнезі: операція видалення катаракти. Виберіть оптимальний матеріал для пломбування каріозних порожнин в даному випадку
A)*Композит хімічного твердіння
B)Гібридний склоіономер
C)Компомер
D)Фото композит
E)Силікатний цемент
505.Хворому А., 25р. встановлено діагноз: хронічний глибокий карієс 25. Для пломбування каріозної порожнини вибрано композитний матеріал |”Spectrum”. Яку ізолюючу прокладку доцільно використати в даному випадку:
A)*Склоіономерний цемент
B)Евгенол-тимолову
C)Фосфатцемент
D)Цинк-евгенолову
E)Дентин-пасту
506.При лікуванні хронічного глибокого карієсу 46 зуба лікар-стоматолог використав сандвіч-техніку. Який матеріал необхідно застосовувати для сандвіч-техніки в даній ситуації під композиційний матеріал?
A)*Склоіономірний цемент
B)Силікофосфатний цемент
C)Полікарбоксилатний цемент
D)Силікатний цемент
E)Фосфатний цемент
507.Хвора К., 44 р., скарги на відчуття оскоми в різцях верхньої щелепи, яке зявилось 1,5 р. тому. Обєктивно: на найбільш випуклій частині вестибулярних поверхонь коронок 12, 11, 21, 22 зубів виявляються круглої форми дефекти з гладенькою, блискучою, щільною поверхнею, що в глибину сягають дентину. Глибина дефектів поступово зменшується від центру до переферії. Ваш діагноз?
A)*Ерозія емалі
B)Клиновидний дефект
C)Гіпоплазія системна
D)Хронічний середній карієс
E)Флюороз, деструктивна форма
508.Пацієнтка 29 років звернулася із скаргами на косметичний дефект 13 зуба. Дефект з'явився кілька років тому. Об'єктивно: у пришийковій ділянці на вестибулярній поверхні 13 зуба виявлений дефект твердих тканин середньої глибини, дентин твердий, пигментованний, дно шорстке. Зондування, реакція на холод безболісні. Поставте діагноз.
A)*Хронічний середній карієс
B)Флюороз
C)Некроз твердих тканин
D)Ерозія зубів
E)Клиновидний дефект
509.У пацієнтки під час профілактичного огляду на вестибулярній поверхні 15, 14, 24, 25, 33, 34, 35, 43, 44, 45 зубів виявлено блискучі мілоподібні плями. Пацієнтка скарг не пред'являє, 2% метиленовим синім плями не забарвлюється. Який найбільш вірогідний діагноз.
A)*Гіпоплазія
B)Гострий початковий карієс
C)Хронічний початковий карієс
D)Гострий поверхневий карієс
E)Хронічний поверхневий карієс
510.Хвора А., 34 років скаржиться на естетичний дефект в області шийок зубів і біль, який швидко зинкає, їді. Дефекти з'явилися кілька років тому, збільшуючись в розмірах. У пришийковій ділянці 15,14,13,23,24,25 зубів дефекти в межах дентину, утворені двома площинами під гострим кутом. Стінки дефектів гладкі, щільні, блискучі. Зондування безболісне. Поставте діагноз.
*A)Клиноподібний дефект
B)Гіпоплазія емалі
C)Ерозія твердих тканин зуба
D)Флюороз
E)Гострий поверхневий карієс
511.Пацієнтка 23 років звернулася до лікаря із скаргами на наявність каріозної порожнини, затримання їжі в 17 зубі. Обьектівно: на апроксимально-медиальной поверхні 17 - зуба глибока каріозна, заповнена залишками їжі, пігментованим і щільним дентином. Зондування і перкуссия безболісні. ЕОД 8мкА. На рентгенограмі в періапікальних тканинах змін не виявлено. Поставте діагноз
A)*Хронічний глибокий карієс
B)Гострий глибокий карієс
C)Хронічний середній карієс
D)Гострий середній карієс
E)Хронічний фіброзний періодонтит
512.Хворий 42 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 26 зубі. Об'єктивно: у 26 зубі глибока каріозна порожнина, дентин щільний, пігментований, больова реакція на холодовой подразник слабо чутлива, перкуссия і зондування безболісні. Поставте попередній діагноз.
A)*Хронічний глибокий карієс
B)Гострий глибокий карієс
C)Хронічний фіброзний пульпіт
D)Хронічний середній карієс
E)Гострий середній карієс
513.Хворий 20 років звернувся із скаргами на біль в 26 від солодкого. При огляді в 26 в пришийковій ділянці на вестибулярній поверхні виявлено вогнище розм'якшення емалі на тлі білої плями. Зондування болюче, реакція на холодне болюче, короткочасна. Поставте найбільш вірогідний попередній діагноз.
A)*Гострий поверхневий карієс.
B)Гострий початковий карієс.
C)Місцева гіпоплазія емалі.
D)Ерозія емалі.
E)Гострий середній карієс.
514.На прийом до стоматолога з'явився ВІЧ-інфікованийй пацієнт 23 років з метою санації порожнини рота. Яким чином потрібно поступити з гумовими рукавичками після закінчення прийому ВІЧ-інфікованого хворого?
A)*Занурити в дезинфектант, утилізувати або автоклавировати
B)Утилізувати
C)Автоклавувати
D)Обробити 3% р-ном перекису водню
E)Обробити 70% етиловим спиртом
515.Юнак віком 16 років, проживаючий в місцевості, де вміст фтору в питній воді 3,41 мг/л, скаржиться на темно-жовті та коричневі плями, які займають більше половини поверхні зубів. Який найбільш імовірний діагноз?
A)*Флюороз
B)Хронічний початковий карієс
C)Ерозія емалі
D)Гіпоплазія емалі
E)Хронічний поверхневий карієс
516.У пацієнта 35 років під час стоматологічного огляду виявлено дефект твердих тканин зуба на вестибулярній поверхні в пришийковій ділянці 23 зуба. Обєктивно: каріозна порожнина в межах поверхневих шарів дентину. Дентин твердий, пігментований. Зондування дна та стінок порожнини безболісні. ЕОД - 8 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A)*Хронічний середній карієс
B)Клиноподібний дефект
C)Кислотний некроз
D)Хронічний глибокий карієс
E)Гострий середній карієс
517.До лікаря-стоматолога звернулась пацієнтка 20 років зі скаргами на підвищену чутливість в ділянці нижньої щелепи зліва під час прийому солодкої і кислої їжі. Обєктивно: при огляді 35 зуба в пришийковій ділянці виявлено пляму крейдоподібного кольору, без блиску, при зондуванні чутлива. Який найбільш ймовірний діагноз?
A)*Гострий початковий карієс
B)Кислотний некроз емалі
C)Плямиста форма
D)Флюороз
E)Клиновидний дефект
518.У пацієнтки 19 років, яка звернулась зі скаргами на виникнення короткочасного болю від хімічних подразників, в 44, 45 зубах. Виявлені плями матового кольору в ділянці шийки зубів, чутливі при зондуванні. Який з додаткових методів дослідження буде найбільш інформативним?
A)*Вітальне забарвлення
B)ЕОД
C)Рентгенографія
D)Люмінесцентна стоматологія
E)Поляризаційна мікроскопія
519.Хвора, 23 роки, звернулась зі скаргами на відчуття оскоми, підвищену чутливість до механічних і температурних подразників у верхніх різцях. Обєктивно: емаль 22, 21, 11, 12 зубів при зондуванні жорстка, стерта на ріжучих краях, матова. В анамнезі виявлено ліковану ахілію шлунка. Який найбільш імовірний діагноз?
A)*Кислотний некроз
B)Радіаційний некроз
C0Ерозія твердих тканин
D)Гіпоплазія емалі
E)Ендемічний флюороз
520.Чоловік 25 років звернувся до лікаря з метою санації порожнини рота. Обєктивно: на
вестибулярній поверхні в пришійковій частині 12 зуба виявлено дефект твердих
тканин в межах плащового дентину, дентин твердий, темного кольору, дно шершаве.
Зондування, холод, біль не викликають. Який діагноз найбільш вірогідний?
A *Хронічний середній каріес
B Ерозія емалі
C Клиноподібний дефект
D Флюороз, деструктивна форма
E Некроз твердих тканин
521.Хвора M., 31 років звернулась до клініки терапевтичної стоматології зі скаргами на
короткочасний біль в 46 зубі при попаданні твердої їжі в 46 зуб. Вказані скарги
з'явились кілька місяців тому. Після усунення подразнення біл одразу зникає. Об-но
на апроксимальнодистальнії поверхні 46 зуба каріозна порожнина в зоні площового
дентина. Вхідний отвір великий. Дентин твердий, пігментований, важко знімається,
зондування дна та стінок каріозної порожнини безболісне.Вертикальна та
горизонтальна перкусія 46 зубу безболісна. ЄОД-6мА.Який найбільш імовірний
діагноз7
A *Хронічний середнії каріес .
B Гострий середній карієс
C Хронічний глибокий карієс
D Гострий глибокії каріес
E Хронічний періодонтит .
522.Хворий 35 років скаржиться на короткочасний біль при прийманні солодкого,
гарячого, холодного. Обєктивно: в 36 зубі на контактній поверхні каріозна порожнина
в межах навколопульпарного дентину. Дентин розмякшений. Зондування дна
каріозної порожнини болісне. Вертикальна та горизонтальна перкусія безболісна.
ЕОД 9 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?
A *Гострий глибокій карієс
B Гострий середній карієс
C Хронічний фіброзний пульпіт
D Хронічний глибокий карієс
E Хронічний середній карієс
523.Хвора 27 років звернулась із скаргами на болі у 15, які виникають внаслідок дії
термічних подразників та швидко зникають після їх усунення. Обєктивно:у
пришийковій ділянці 15 на вестибулярній поверхні візуально визначається дефект з
гладкими стінками,що cходяться під кутом.Термометрія болісна, перкусія безболісна.
Який правильний діагноз?
A *Клиновидний дефект
B Ерозія емалі
C Гіпоплазія емалі
D Флюороз
E Поверхневий карієс
524. Жінка, 34 років, скаржиться на короткочасні болі від солодкого, холодного в 21.
Обєктивно: в пришийковій ділянці 21 зуба - дефект твердих тканин в межах емалі.
Краї емалі нерівні, крейдоподібні. Зондування дна порожнини безболісне, реакція на
холод болюча, але швидко минає. Поставте діагноз:
A * Поверхневий карієс
B Клиноподібний дефект
C Початковий карієс
D Гіпоплазія емалі
E Ерозія емалі
525.Хвора 41 років скаржиться на косметичний дефект 11,21,22 зубів, який виник більше
року тому. Обєктивно: на вестибулярній поверхні по екватору 11,21,22 зубів є
неглибокі чашоподібні дефекти емалі, щільні при зондуванні. Холодна вода біль не
викликає. . Визначте попередній діагноз.
A Ерозія емалі
B Клиновидний дефект
C Поверхневий карієс
526.Хворий, 22 років, звернувся з метою санації. Обєктивно: на вестибулярній поверхні 11 і 12 декілька крейдоподібних плям діаметром 2х3 мм напівовальної форми, поверхня
шорстка при зондуванні. Який тест буде найінформативніший у проведенні
диференційної діагностики даної патології?
A * Вітальне забарвлення
B ЕОД
C Зондування
D Термодіагностика
E ТЕР- тест
527.Пацієнт 35 років звернувся до стоматолога зі скаргами на короткочасну болючість під
дією холодового подразника, яка одразу зникає при його усуненні. Об`єктивно: на
жувальній поверхні 47 зуба глибока каріозна порожнина, заповнена розм`якшеним
дентином, зондування дна порожнини викликає незначну болючість, термопроба
позитивна під час дії подразника, рентгенологічно в периапікальних тканинах змін
немає. Поставте діагноз.
A *Гострий глибокий карієс.
B Хронічний фіброзний пульпіт.
C Хронічний гранулюючий періодонтит.
D Хронічний серозний карієс.
E Гострий вогнищевий пульпіт.
528.У пацієнта M., 39 років при об`єктивному обстеженні на жувальній поверхні 46 зуба
виявили каріозну порожнину в межах плащового дентину. Каріозна порожнина
заповнена залишками їжі, стінки та дно заповнені пігментованим дентином,
зондування дна та стінок не викликає больових відчуттів, термопроба не болюча,
ЕОД=4мкА. Поставте діагноз.
A *Хронічний середній карієс.
B Гострий середній карієс.
C Хронічний глибокий карієс.
D Гострий початковий карієс.
E Хронічний фіброзний пульпіт.
529.У хворого 30 р. при обстеженні порожнини рота виявлена каріозна порожнина в 11 в
межах біляпульпарного дентину з ушкодженням кута зуба та ріжучого краю. Якому
пломбувальному матеріалу слід надати перевагу для відновлення анатомічної форми
зуба?
A *Композиційний матеріал світлового затвердівання
B Силікатний цемент.
C Склоіномерний цемент світлового затвердівання.
D Композиційний матеріал хімічного затвердівання типу “паста-паста”.
E Композиційний матеріал хімічного затвердівання типу “порошок-рідина”.
530..Пацієнтка 27 років пред`являє скарги на наявність плям білуватого кольору на
жувальних зубах, почуття оскомини, яке виникає під час прийому кислої їжі. Плями
з`явились близько 3-х місяців тому. Об`єктивно: в пришийковій ділянці 46, 36, 27
крейдоподібні плями, які добре забарвлюються 2 % метиленовим синім, при
зондуванні визначається шороховатість. Поставте діагноз.
A * Гострий початковий карієс.
B Гострий поверхневий каріес.
C Гіпоплазія емалі.
D Ендемічний флюороз.
E Хронічний поверхневий карієс.
531.При проведенні санаційних заходів в інституті у студентки 19 років, на вестибулярній
поверхні нижче екватора 24 зуба виявлена крейдоподібна блискуча пляма. Скарг
пацієнтка не пред`являє. Склад фтору у воді 1,1 мг/л. Який найбільш імовірний
діагноз?
A * Місцева гіпоплазія.
B Системна гіпоплазія.
C Гострий поверхневий карієс.
D Ендемічний флюороз.
E Гострий початковий карієс.