Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ГЛУХІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛАБОРАТОРНІ РОБОТИ
З МЕТОДИКИ КРЕСЛЕННЯ
(методичні рекомендації до виконання)
ГЛУХІВ 2004
Лабораторні роботи з методики креслення є важливою складовою частиною методичної підготовки вчителів трудового навчання та креслення. У процесі проведення лабораторних робіт передбачається систематизувати і поглибити знання студентів, отримані ними на лекціях, а також сформувати у них практичні уміння розробляти та проводити уроки креслення в загальноосвітній школі.
Інструкція до кожної лабораторної роботи включає: тему, мету роботи, завдання, завдання для підготовки до лабораторної роботи, порядок виконання роботи , зміст звіту, перелік контрольних запитань та список рекомендованої літератури.
Для успішного виконання завдань, передбачених в кожній лабораторній роботі, у відведений для цього час, необхідно попередньо підготуватись. Тому студент повинен заздалегідь ознайомитись з метою, завданнями і порядком виконання лабораторної роботи, самостійно вивчити необхідний теоретичний матеріал та виконати передбачені завдання для підготовки до лабораторної роботи
З виконаної лабораторної роботи кожним студентом повинен бути складений звіт. Звіти з виконаних робіт складаються на аркушах паперу формату А4 або в окремому зошиті. Зміст звіту наведено в інструкції до кожної лабораторної роботи в розділі “Оформлення роботи”
На початку кожного заняття передбачається перевірка підготовки студентів до виконання лабораторної роботи : перевіряється знання теоретичного матеріалу з теми роботи, наявність підготовленого протоколу роботи та необхідних методичних матеріалів для виконання завдання. Студенти, які не виконали завдання для підготовки, до роботи не допускаються.
Складений по закінченню роботи звіт необхідно здати викладачеві в кінці заняття або на наступному занятті.
ТЕМА: ВИВЧЕННЯ ТА АНАЛІЗ ПРОГРАМИ І НАВЧАЛЬНИХ ПОСІБНИКІВ З КРЕСЛЕННЯ ДЛЯ 8 9 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Мета: 1. Ознайомитись з програмою шкільного курсу креслення та вимогами, які вона висуває до змісту графічної підготовки школярів.
2. Ознайомитись із змістом та структурою навчальних посібників з креслення.
3.Набути практичних умінь застосовувати програму та навчальні посібники для підготовки до проведення занять з креслення.
Завдання: 1. Проаналізувати навчальну програму з креслення для 8-9 класів загальноосвітньої школи.
2. Провести аналіз навчальних посібників з креслення, встановити їх відповідність діючій програмі.
Час: 2 години
Завдання для підготовки до лабораторної роботи
1. Вивчити теоретичний матеріал з теми заняття за рекомендованою літературою
2. Переписати тему, мету , завдання та порядок виконання роботи.
3. Дати письмові відповіді на запитання:
а) з яких етапів складається система графічної підготовки школярів в загальноосвітній школі і в чому полягає її мета?
б) у чому полягає освітнє і виховне значення креслення як навчального предмета?
Порядок виконання роботи
1. Проаналізувати шкільну програму з креслення і встановити:
а) загальну структуру програми;
б) мету і завдання курсу креслення;
в) структуру і зміст курсу креслення.
2. Ознайомитись із змістом та структурою навчального посібника з креслення.
4.Зробити висновок про: а) відповідність чи невідповідність змісту підручника діючій програмі; б) відповідність чи невідповідність послідовності викладення тем у підручнику послідовності викладення відповідних тем у програмі.
5. За результатами аналізу дати зауваження і пропозиції щодо використання навчального посібника при підготовці до викладання креслення.
Таблиця 1. 1.
Програма “……………………………………………………………………..” |
Навчальний посібник “…………………………………” |
|||
№ теми |
Тема |
Орієнтовна кількість годин |
Тема |
Сторінки |
Контрольні запитання з теми
Звіт з виконаної лабораторної роботи повинен включати: