Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
55) Інструменти замальовування растрових обєктів. Задання параметрів та режимів замальовування обєктів для інструменту «Заливка».
Інструменти заливки це інструменти, які дозволяють заповнити кольором (залити, замалювати) вибраний обєкт, частину зображення або шар. В Adobe Photoshop для заливки призначені такі інструменти, як Paint Bucket/Заливка і Gradient/Градієнт.
Інструменти Paint Bucket / Заливка і Gradient / Градієнт на панелі інструментів займають одну клітинку, відображається ж завжди піктограма останнього обраного інструменту. Для того щоб вибрати інший інструмент, необхідно натиснути правою кнопкою миші на стрілці поруч із даної піктограмою і вибрати потрібний інструмент з спливаючого меню. Так само спливаюче меню може бути викликане на екран, якщо натиснути на піктограму і утримувати її натиснутою деякий час.
Paint Bucket (Заливка) - цей інструмент виконує просту функцію - заливає певну ділянку зображення кольором або текстурою. Параметри для цього інструменту задаються на панелі Options/Опції:
Також для заливки можна скористатися командою Fill (Заповнити) в меню Edit (Редагування). Для цього спочатку необхідно виділити область зафарбовування за допомогою будь-якого з інструментів виділення, а потім вибрати дану команду. Якщо ж необхідно залити шар повністю, то виділяти нічого не треба. Після вибору команди Fill на екран виводиться діалогове вікно даної команди, в якому можна задати ті ж параметри, що задаються для інструменту Paint Bucket / Заливка на панелі Опцій.
Інструмент Gradient / Градієнт дозволяє створювати градієнтну заливку, тобто заливку, яка являє собою поступовий перехід одного кольору в інший.
Для того, щоб створити градієнтну заливку, необхідно:
Параметри:
Для створення складного градієнта (містить переходи між трьома і більше кольорами) або редагування існуючого типу градієнта використовується Редактор градієнтів, для відкриття якого необхідно клацнути в полі перегляду параметра градієнта.
56) Робота з контуром. Інструменти. Робота з палітрою Контури.
Лінія, що обмежовує фігуру, являє собою контур. Робочий контур - це тимчасовий контур, який з'являється на палітрі «Контури» і визначає межі фігури.
Палітра «Контури» («Вікно»> «Контури») відображає список імен і мініатюр для кожного збереженого контуру, поточного робочого контуру і поточної векторної маски. Для перегляду контуру необхідно для початку вибрати його на палітрі:
А.Збережений контур; Б.Тимчасовий робочий контур; В. Контур векторної маски;
Меню, де можна зберегти контур, видалити контур, а також виконати налаштування заливки і обведення контуру знаходиться в верхньому правому кутку палітри:
Контури можна використовувати кількома способами:
Створити новий контур можна за допомогою інструмента «Перо». Панель параметрів цього інструмента така ж, як і в інструментів типу «Фігури»:
1)Перо - дозволяє створювати контури. Суть його роботи: викреслювання прямої або дугоподібної лінії від однієї опорної точки до іншої.
2)Вільне перо - дуже схожий на інструмент "Ласо", тільки той створює виділення, а "Вільне перо" - контур. Його добре використовувати тим, хто може точно малювати курсором миші.
3)Магнітне перо - "Вільне перо" стане "Магнітним пером", якщо поставити галочку у "Магнітне". Цей інструмент застосовується для точного виділення об'єктів (втім також як і інструмент "Перо").
Додаткові інструменти, що дозволяють редагувати контури:
1)Перо + - додає точки прив'язки.
2)Перо -(мінус) видаляє точки прив'язки.
3)Кут - змінює властивості вузлових точок. У контурах розрізняють три види вузлових точок:
- Гладкий вузол - забезпечує плавний перехід від одного сегмента до іншого у вигляді єдиної дуги.
- Кутовий вузол - являє собою кут між двома прямими і не має настроювальних балансувальних точок.
- Гострий вузол - використовується в тих місцях, коли потрібно зробити різку зміну напрямку кривої або з'єднати відрізок і криву з різким переходом.
Тобто при клацанні інструментом "Вузол" на гладкому вузлі утворюється кутовий вузол, а при протягуванні кутового вузла - утворюється гладкий вузол.
Окрім того, можна використовувати інструменти для виділення контурів:
Виділення контура - використовується для переміщення всього контуру. Для цього: візьміть цей інструмент, натисніть мишкою на контур (курсор у вигляді чорної стрілки) і перетягніть в потрібне місце.
Стрілка - використовується для переміщення частини контуру. Для цього: візьміть цей інструмент, натисніть мишкою на потрібний вузол контуру (курсор у вигляді білої стрілки) і перетягніть в потрібне місце.
Якщо потрібно одночасно перемістити якусь частину контуру, то спочатку білою стрілкою виділіть потрібні вузли контуру, після чого ті стануть сірого кольору, тоді натиснути мишкою на будь-який з виділених вузлів і перетягнути.
57) Типи шарів та їх призначення. Операції, які виконують з шарами. Вирівнювання та розподіл шарів.
Шари використовуються для створення декількох зображень, а також для додавання тексту або фігур векторної графіки до зображення. До шару можна застосовувати стилі, які дозволяють додавати спеціальні ефекти, такі як тінь або світіння.
Нове зображення має один шар. Кількість додаткових шарів, ефектів та наборів шарів, які можна додати до зображення, обмежується лише обсягом пам'яті комп'ютера. Робота з шарами відбувається у панелі «Шари». Групи шарів допомагають упорядковувати шари та керувати ними. За допомогою груп шари можна розташувати в логічному порядку, уникаючи таким чином мішанини у панелі «Шари». Групи можуть містити в собі інші групи. Групи також можна використовувати для одночасного застосування атрибутів та масок до кількох шарів.
На палітрі «Шари» перелічено всі шари, групи шарів та ефекти шарів на зображенні. Можна використовувати її, щоб показувати та ховати шари, створювати нові шари, працювати з групами шарів. У меню панелі «Шари» ви маєте доступ до додаткових команд та параметрів.
A.Меню панелі «Шари»
B.Група шарів
C.Шар
D. Розгорнути/згорнути ефекти шарів
E. Ефект шару
F. Мініатюра шару
В програмі Photoshop розрізняють 4 типи основних шарів:
Найчастіші операції з шарами здійснюються за допомогою панелі, що знаходиться в нижній частині палітри шарів.
У разі, коли зображення містить декілька шарів, всі операції застосовуватимуться лише до активного шару. Зробити будь-який шар активним можна, клацнувши на нім один раз лівою кнопкою миші в палітрі шарів. Помістимо на верхній шар зображення (це можна зробити, наприклад, намалювавши фігуру за допомогою інструментів малювання або вставивши зображення з буфера обміну). Шари можна міняти місцями, перетягуючи їх за допомогою миші. До кожного шару зображення можуть бути застосовані різні налаштування і ефекти, що впливають лише на окремо вибраний шар і не зачіпають решту шарів, але тим самим змінюючи в цілому зовнішній вигляд зображення. Для застосування ефекту до шару, клацніть на ньому правою кнопкою миші
Можна вирівнювати вміст шарів та груп, застосовуючи інструмент «Переміщення»
Команда «Автовирівнювання шарів» дозволяє автоматично вирівняти шари, базуючись на однаковому вмісті різних шарів (наприклад, на кутах та краях). Можна призначити один шар як базовий або дозволити Photoshop вибрати цей шар автоматично. Інші шари буде вирівняно за базовим шаром таким чином, що відповідний зміст шарів перекриватиметься.