Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема. Українська народна казк

Работа добавлена на сайт samzan.net:


КОНСПЕКТ   УРОКУ – ПРЕЗЕНТАЦІЇ

З ЧИТАННЯ у 2 класі  З ТЕМИ:

Без трудів не їстимеш пирогів

                                                                                              

Тема. Українська народна казка "Колосок".

Мета. Вчити дітей правильно і виразно читати казку в особах; удосконалювати вміння аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристику; виробляти вміння вибірково переказувати прочитане, розвивати увагу,  мислення; виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне ставлення до ледарів, показати , що ледарство до добра не доводить.

Обладнання.  Колоски з буквами, малюнки героїв, маски, мякі іграшки героїв казки, ілюстрації, виставка книг, індивідуальні карточки. Презентація до уроку.

                                                          

                                                              Хід уроку
I. Організація класу.

Учитель: - Доброго дня вам, любі малята,

                 Хлопчики милі мої і дівчата.

                 Щирою усмішкою вас я вітаю,

                 Бадьорого настрою нині бажаю.

Діти:

                 Доброго ранку! Доброго дня !
                 Ми вам бажаєм здоров'я й добра !
- І знову у нас незвичайний урок. Я запрошую вас до подорожі
в країну казок.   

                                           
1.Казок країна чарівна
У гості нас чека вона
Отож, часу не гайте,
У подорож рушайте!
- А девізом нашого уроку стануть такі слова: УВАЖНІСТЬ, СТАРАННІСТЬ, ПРАЦЯ – НАШ ШЛЯХ ДО ЗНАНЬ.

II. Мовна розминка. – А для того, щоб ви гарно читали, ми проведемо мовну розминку.
1. Гра «Хто як говорить».
- Пригадаймо ,друзі, вмить, як пшениченька шумить? ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш
Як в гайку струмок дзвенить: джр-джр-джр-джр-джр
Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз-дз-дз-дз
Як шумлять у птаха крила: ш-щ-ш-ш-ш-ш-ш
В морі синьому вітрила: ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш
Вітер з гаєм розмовляє ш-ш-ш-ш-ш
Поміж листячком гуляє: ш-ш-ш-ш-ш-ш

Й ми всі трохи пошуміли , від роботи відпочили.


2. Робота з чистомовкою.
- Щоб наше мовлення було правильним , працьоємо з-чистомовкою.
Че-че -че-
влітку сонечко пече
чу-чу-чу-
всім спечу по калачу,
чі-чі-чі-
не лежи на печі


3. Стежина скоромовок!

Я хочу дізнатися, чи вмієте ви правильно і швидко читати. І пропоную вам прочитати скоромовку.

- А тепер хто швидше пробіжить по сходинкам – дівчатка чи хлопчики?
II. Повідомлення теми і мети уроку.

– Не даремно ми сьогодні заговорили про калачі.

-Щоб дізнатися назву казки, яку будемо читати на уроці, я пропоную відгадати кросворд.

  1.  Розгадування кросворда.

Ж

У

2 

Р

7 

Н

А

5 

Ї

А

В

4 

Л

6 

Ж

1 

Р

Е

В

И

К

А

К

О

Л

О

С

О

К

А

Д

Ь

В

И

З

З

К

Ц

А

К

Я

А 

-Який жанр усної народної творчості ми опрацьовуємо у цьому розділі? (Казка.)

-Хто автор цих казок? (Народ.)

-Гостродзьобий герой казки про невдале гостювання. (Журавель.)

-Страшний звір, якому не вдалося обманути сімох діток. (Вовк.)

-Рудохвоста, улеслива тварина, яка у всіх казках хоче тільки хитрувати і обманювати. (Лисиця.)

-Мати сімох чемних, слухняних козенят. (Коза.)

-Хто перехитрив навіть лисицю? (їжак.)

-А зараз  уважно подивиться на кросворд, то по горизонталі зможе прочитати назву казки, яку сьогодні ми прочитаємо. (Діти читають — "Колосок’’)

2. Читання деформованих слів

( На дошці прикріплені колоски з буквами                      

Перед вами — казкові колоски. "Обмолотивши" їх і переставивши зернята місцями, ви отримаєте імена героїв казки.

III. Опрацювання казки "Колосок".

1.Слухання казки в аудіо - записі. + ( ПРЕЗЕНТАЦІЯ) 

-Назвіть головних героїв казки.

-Хто були Круть і Верть? Чому в них такі дивні імена? (Круть, Верть)

-Як звали півника? (Голосисте Горлечко)

-Що знайшов півник?

-Що любили робити мишенята?

2.Словникова робота.

- Розглянемо  незрозумілі слова, які зустрілися у казці.

3.Повторне читання вголос за логічно завершеними частинами. Аналіз змісту, вибіркове читання.

1)Зачин.
-Чи можна дати характеристику героїв?Яку?
2)Чита
ємо до слів «…глядіть, скільки я зерна намолотив!»
-Хто виконував роботу?
- Що робили мишенята?
3)
«…взяв собі на плечі мішок і пішов».
- Хто поніс зерно до млина?
4)
«…мабуть, мені доведеться».
- Як ви думаєте, хто спече пироги?
- Дочитайте казку мовчки і скажіть, як ви зрозуміли зміст останнього речення?
5)- Чи справедливо вчинив півник?
-Хто з героїв казки вам сподобався?Чим саме?

-Чому мишенята не допомагали півнику?

-Пограємо в розвідників .

-Хто швидше знайде слова в казці, які відповідають малюнку?

-Знайдіть у тексті і прочитайте, як змінювався настрій мишенят під час розмови з півником ?

Отже, знайдіть зачин, основну частину і кінцівку!

4. Гра "Добери для слів суперників" (антоніми). Учитель називає слово, а учні добирають слово, протилежне за значенням (антонім).

                           

.

 4.Фізкультхвилинка.

Сірі мишки маленькі, хвостики  у них довгенькі.

Грались, веселились,працювати вже втомились.

А щоб добре працювати,треба трошки пострибати.

Відпочили, розім'ялись —й до роботи знов взялись.

5.Читання казки в особах.

Від слів ,, От якось підмітав півник подвіря…’’

6.Інсценізація уривка казки.

-А зараз ми будемо артистами.

(від слів "Ох і зголоднів я!").

7.Творча робота.

-Подумайте, що буде з героями після закінчення твору.

-Де треба було змінити сюжет казки, щоб мишенята змогли їсти пироги?

8. Характеристика героїв казки. Визначення головної думки.

— Ви повинні знайти і підкреслити ті риси характеру, які, на вашу думку, притаманні героям казки.                                                                                   

Мишки                  Півник            

слухняні               роботящий        

веселі               розумний

ледачі               лінивий

нероби               трудолюбивий

працьовиті               невдячний

хитрі                         стриманий  

            

Висновок зачитується окремими учнями.

-Кому у цій казці ви більше симпатизуєте? -Чому? А  як  ставиться до своїх героїв автор?

-Відшукайте продовження прислів'їв і скажіть, яке з них виражає закінчену думку казки.

Без трудів              а хто ґави ловить.

Хто дбає,              не їстимеш пирогів.

Xто діло робить,    той і має.

ІV. Підсумок уроку.

-Кому з героїв ви можете дати свої поради? Які саме?

-Чого вчить ця казка?

-Які інші назви має казка?

-Чи не поводитесь ви інколи, як ці мишенята? 

- А ви завжди допомагаєте, коли вас просять?
- Для чого людині потрібно працювати?

- Виберіть слова з таблиці, які б залишилися у нашому класі.
1. Рано прокидатись
2. Лінуватись
3. До роботи братись
4. Нероби
5. Старатись
6. Ледарі 

За старанність  Півник вам дарує  КОЛОСКИ!




1. варианта К черту все Берись и делай
2. Su.ru-dm-olymp-city- Вася Петин при помощи Диких Воплей ДВ загнал ЗУФа в вакуумную камеру р.html
3. МИнБ ОАО
4. зависимые компоненты ОС Переносимость операционной системы Микроядерная архитектура Концепция Пр
5. БАШКИРСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ Кафедра истории истории государства и права
6. Тема 3 Теоретические аспекты рискменеджмента 1
7. педагогическая компетентность преподавателя как условие повышения качества подготовки выпускников.html
8. информация означает сведение разъяснение ознакомление.html
9. Волгоградский государственный университет Физикотехнический институт Кафедра лазерной физики
10. а Работа выполнена- Студент- Журкин В
11. Предшественники никотиновой кислоты витамина РР в качестве коферментов НАД и НАДФ участвуют во многих О
12. Предмет органической химии ее место среди других естественнонаучных дисциплин
13. Компьютер рисует.html
14. Тіршілік ~ауіпсіздігіні~ негіздері п~ні бойынша ~орытынды емтиханды тапсыру~а арнал~ан с~ра~тар
15. 4
16. Методика определения сметной стоимости строительства на территории РФ
17. Тема 600 Дуоденальным действием минеральной воды называется- подавление желудочной секреции 2
18. Михаил Васильевич Ломоносов реформатор русского языка и стихосложения
19. на тему- Розробка компоновки автоматизованої лінії розливу пива продуктивністю 6000 пл
20. хозяйственной деятельности субъекта; рациональности и целесообразности охвата контролем сфер деятельности