Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Цикли
Цикл (повторення) це процес виконання певного набору команд деяку кількість разів. У мові С++ є три команди циклу for, while та do-while. 1.Команда циклу з лічильником for. Команда for має вигляд for (<вираз 1>; логічний вираз2>; <вираз 3>) <команда 1>; Вираз 1 призначений для підготовки циклу і виконується один раз. Переважно тут задають початкові значення змінних циклу (готують цикл). У виразі 2 записують умову виходу із циклу. У виразі 3 команди зміни параметрів циклу. Як що за допомогою одного із виразів необхідно виконати декілька дій, то використовують команду «кома». Вирази 1 і 3 або один із них у команді for можуть бути відсутні У цьому випадку упускати символ «;» не можна. Наприклад, for( ; і<10 ;) І++; Дія команди. 1)Обчислюється значення виразів 1 і 2. 2)Якщо значення виразу 2 істинне виконується команда 1. Якщо хибне виконавець програми переходить до наступної після for команди. 3)Обчислюється значення виразів 3 та 2 і перевіряється пункт 2).
Приклад 1.Суму цілих чисел з проміжку від 1 до 15 можна обчислити одним із способів:
1)int n= 1,8=0; for ( ;n < 16;n++)S +=n; 2)for(int n= 1,S=0;n<16;n++) S +=n; 3)for(int n= 1, S=0; n < 16; S +=n++); 4)for(int n= 1, S=0; n < 16; S+=n,n++); У результаті виконання команд змінній S буде присвоєно значення 120. Зауважимо, що у способі 2) for(int n= 1,S=0;n<16; S +=n, n++); змінні Sin ініціалізовано (оголошено) безпосередньо у команді циклу for. Зауваження 1 .У навчальних цілях використання; імен більш наочне, однак відповідно до професійного підходу слід надавати перевагу вказівкам. Нумерація елементів масиву завжди починається з нуля. Щоб звернутися до деякого елемента, необхідно зазначити імя масиву, а у квадратних дужках його номер. Наприклад, змінна stud[2] є третім елементом масиву stud,а stud[4] пятим, оскільки масив stud має елементи stud[0], stud[1], stud[2], stud[3] та stud[4]. Зауваження 2. Компілятор мови С++ не контролює належніст індексу до заданого діапазону. Відповідальність за це несе програміст. Наприклад, якщо у програмі оголосити масив mas з пятьма дісними числами і написати команду mas[54]=2,то повідомлення про помилку не буде, проте відомо, у яку ділянку памяті потрапить число 2 і що трапиться. Назва масиву stud є вказівником на його перший елемент. Змінна stud містить значення першого елементу масиву (елемента stud[0]). Оскільки всі елементи масиву розміщені у послідовних комірках оперативної памяті компютера, то вказівник(stud + 1) вказуватиме на другий елемент масиву (зміщення відносно вказівника stud на одну одиницю памяті), а вказівник (stud+4) на пятий (зміщення на чотири одиниці). Проініціалізувати масив (надати значення елементам масиву) можна одним із способів безпосередньо під час його оголошення; •застосовуючи команду присвоєння; • під час введення даних із клавіатури. За замовчуванням усіх елементам масиву надається значення 0. Масив можна ініціалізувати повністю або частково відразу під час його оголошення, записуючи значення змінних через кому у фігурних дужках.