Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Карэри
Голуби були широко поширені в Малій Азії і Єгипті, де їх використовували як поштових. Пізніше їх завезли в Англію, і тут в результаті селекції отримали сучасних декоративних птахів. Голуби великі, довжиною 42-46 см, осанка горда, ніби насторожена, ляклива. Голова довга, відносно невелика. Очі великі, у білих голубів темно коричневі, у решти жовтувато-коричневі. Вії сірувато-білі, широкі, ніби припудрені, зморшкуваті, утворюючи декілька кілець, внутрішнє кільце має форму ромба. Дзьоб довгий (не менше 50мм), товстий, прямий, світлий, у голубів з чорним опіренням темно-коричневий. Восковиця добре розвинута, бородавчата, на декілька міліметрів виступає над дзьобом і головою, під дзьобом розвинуті скіряні нарости (бородавки), їх розмір залежить від віку і якості голуба. Чим старше голуб, тим восковиця більша. В хороших голубів в віці від трьох і більше років ці утворення виглядають як грецький горіх. Шия тонка, довга, витягнута вверх. Груди широкі, припідняті. Крила міцні, довгі, не щільно прилягають до тулуба і плечова кістка висунута вперед, кінці їх сходяться на хвості. Хвіст довгий, вузький, майже дістає до підлоги. Ноги довгі, сильні, неоперені. Опірення щільне, тверде, біле, жовте, червоне, сизе, каштанове і чорного кольору. Зустрічаються і картаті голуби: по основному фоні розкидане кольорове пір`я. Політ птахів стрімкий, прямолінійний.
Бакінці
Ці голуби підкоряють своїм своєрідним польотом і грою (боєм), а також прекрасними екстер'єрними даними.Багато голубівники-аматори, помиляючись, вважали цю породу іноземної, завезеної з Ірану або Афганістану. Багато хто забув, що Азербайджан входив до складу Ірану. У 1828 році по мирному Туркманчайський договір північна частина Азербайджану перейшла до Росії. У північному Азербайджані було чимало голубівників, які розводили цю породу. Найбільше таких голубів було в Баку. Звідти вони потрапили в інші міста Кавказу. За часів Радянського Союзу ця порода поширилася і на інші регіони. Сильний підйом цієї породи був у 50-60 роки XX століття в м.Баку. У цей час можна було спостерігати, як зграї голубів знаходилися в небі по цілому світловому дню. Голуби літали над Каспієм в теплих повітряних потоках. Тих же голубів, хто сідав раніше вечора, осягала особлива доля - їм вискубували оперення під крилом. Вважали, що птах не буде сідати рано вдень, і буде довше триматися у височині. В ті роки ніхто не звертав уваги на масть і екстер'єр, особливим показником гідності цієї породи були індивідуальні льотні і бійні якості. В останні роки, завдяки успішній селекційній роботі, інтерес до цієї породи значно зріс. Старовинна порода, що має багатющу історію, зазнала значних змін в екстер'єрі, але зберегла свої льотні і бійні якості. Птах, колишня сіркою, непомітною, переродилася в красиву особина. Велику селекційну роботу провели голубівники міста Краснодара в 70-80гг., Міста Мінеральні Води в 80-90гг. У 90-ті роки в Кавказькому районі Краснодарського краю домоглися особливої краси бакинської бійню птиці. Їх результат: зовсім нові колірні варіації в забарвленні, краса фігури з веретеноподібним статурою, суха подовжена голова з довгим тонким дзьобом, біле віко, піднесена груди, що сформувало із низькою стійки - середню. Тобто результат - красивий птах. Багато голубівники, які зіткнулися з птицею нової формації, віддають їй перевагу. Якщо оцінювати вітчизняні породи льотних голубів за комплексом показників: висоті, тривалості літа, віртуозною «грі», гарною орієнтуванні, широкій колірній гамі оперення - на одному з перших місць опиняться бакинські бійні. Колірні лінії птахів бувають різні, і вони мають свої назви, наприклад: білоголові (Агбаш); білогруді (Агдаш); строкаті (чилі) і ін Зустрічаються чисто-білі і чорні, а також цветнохвостие або з кольоровим плямою на шиї в тон хвосту(шейки) . Серед Бакинських порід голубів маються голоногі і з опереними ногами, гладкоголовие (бесчубие) і з великими чубами від вуха до вуха. А по своїй життєздатності ці голуби не поступаються навіть спортивним видам. Високі гідності зумовили широке поширення цієї породи, що зобов'язує до серйозного вивчення і узагальнення досвіду її змісту в різних кліматичних умовах. Особливих умов змісту ці голуби не вимагають. Вони невибагливі до кормів та стійкі до хвороб. Добре висиджують і вигодовують пташенят. За останні роки поголів'я різко збільшилося, ними захопилися багато голубівники.