У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

звичне місце. Їхні старші наставники постійно водять їх до театру на виступи метрів сцени

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

Театральна сцена. Кого чекають на ній школярі ?

Чекають там побачити, в першу чергу, самих себе. Або своїх друзів – ровесників. Для учнів нашого ліцею зал Херсонського драматичного театру ім.. Куліша -  звичне місце. Їхні старші наставники постійно водять їх  до театру на виступи метрів сцени. Ключове слово у цій фразі – ВОДЯТЬ. А от на театралізовані традиційні ліцейські свята, що готують самі ліцеїсти, ВОДИТИ не треба. Навпаки, проблема : як відбитись від спроб провести в театр безбілетних друзів, вже випускників ліцею ?  Місць для бажаючих не вистачає. А у директора головний біль :  здешевити оренду театру ?  Ні свій, ні університетський актові зали не в змозі  задовольнити запит.

Чому так виходить ?  Невже професійна майстерність не на боці метрів ?

Дивною така реальність може виглядати тільки за умов, що дорослі не в змозі вилізти зі своєї „шкіри”  і  сприймати дітей такими, якими  вони є у своєму  природному, об”єктивному  „Я”. Здебільшого ми екстраполюємо на них своє  власне уявлення про них же  і не помічаємо, чи не хочемо помічати, що воно не співпадає з дійсністю. Та ще й не намагаємось вивчити дійсність, бо якби це було не так, то давно б у кожній навчальній установі були  наукові праці,  про які з нашого середовища згадує хіба що Констянтин Корсак.  Хоча б його статті нас зацікавили  і то вже практична користь була.

З висоти свого неминуче значного життєвого досвіду нам видається, що вже прямо зараз діти повинні бути настільки високоморальними, що інші цілі й інтереси, окрім високодуховних життєвих цінностей,  їх  нічого,  не цікавить.    Тобто, вони сплять і бачать себе виключно в любові до Батьківщини, у повазі до батьків і взагалі до старших, у постійному духовному розвитку, не кажучи вже про „рядові” : чесність, порядність, сміливість і відкритість, терпеливість і працелюбність і т.п.

Одначе, правда життя у тому, що ні любов до Батьківщини чи до батьків, чи навіть до своєї

„ пасії” не знаходяться у дітей на першому плані. Поки що. Головне  для  старшокласника, за їхньою  лексикою,  це   місце „ у стаді”. М”якіше – це персональний рівень значимості у своєму соціумі. Кожному вкрай важливо якось  заявити про себе.  

Тому нашим дорослим завданням було б непомітно для них створити різноманітні, саме КУЛЬТУРНІ поля для  природного  „ випасу”  цього енергійного „молодняка”.

У масовому вимірі школярам набагато важливіше самим отримати доступ до сцени,  ніж стежити за діяльністю метрів. КУЛЬТУРУ СПОГЛЯДАННЯ за  життям, настановами, поглядами та  ідеалами дорослих  вони вбирають в себе  щоденно. Чого у них мало, то це КУЛЬТУРИ власної ДІЯЛЬНОСТІ.

Навіть під час навчання – головного ресурсу для формування інтелекту,  до сих пір  нас в основному  турбує, щоб діти ЗНАЛИ, а не звичне для сучасного освітнього простору – ВМІЛИ. А що вже казати за мистецтво ?

Яким же доречним нам було б звернути увагу на репліку талановитого журналіста – письменника Олександра Ніконова : „ Хочете побачити штучно зроблений  інтелект ? Погляньте у дзеркало !”

( http://lib.aldebaran.ru/author/nikonov )

Інтелект людини- надбання не природне, а спеціально сформоване. Ким, чим ?  Культурою !!!

Адже знаємо з яким інтелектом повернулась до суспільства людська істота, яка  за  збігом обставин виховувалась у  звірів джунглів.

Якщо ми зробимо ставку на те, щоб привчати дітей в основному до споглядання, навіть з метою розвитку їхньої здатності до емпатії, то не зможемо закласти в них  основи  для   оптимізму та  внутрішньої сили ДІЯТИ. В тому числі і діяти на виклики тих проявів емпатії, що може розвинутись.

Вірогідніше за все, що кожен тільки і буде,  чекати підтримки  від інших, як суспільство до тепер чекає від держави. Це ж прямий шлях до гнітючого стану типу : „  Я ( ми ) нікому не потрібні”. Щоб бути потрібним, треба  мати звичку і сміливість діяти. І діяти ПРОДУКТИВНО. Де ж цьому молодим навчитись, як не в шкільних аудиторіях, спортивних залах чи на сцені театрально – естрадній ? Від того,  що ми просто хочемо від них активної доброти і про це їм заявляємо на кожному кроці,  така здатність тільки від нашої наполегливості, тобто, казковим чином  не з”явиться. Звичайно добре, якщо ми не втратили відчуття, що життя – це як казка. Та в реальності це - тільки ЯК.   

Може, дійсно  саме громадська ініціатива знавців здатна потрохи формувати широке поле культурної ДІЯЛЬНОСТІ школярів. Без небезпеки заорганізувати та заморалізувати її постсоціалістичними зразками „виховної”  роботи. І щоб поле це було здатне покрити весь шкільний простір України. Маються на увазі не показні гучні заходи, головна мета яких показати, як влада формує „ щасливе дитинство” підростаючого покоління, а широка культурна активність школярів всієї України на місцях і в динамічному міжшкільному культурному обміні. Як проста життєва практика. Ми обговорювали тільки можливість прийняти у себе, в Херсоні, київських школярів – артистів і пройшло всього нічого, а діти вже цікавляться : „ Як справи по  задуму ?”   

Може, завдяки такій КУЛЬТУРНІЙ активності школярів можливими будуть  сподівання, що вони від цінностей „ стада” непомітно перейдуть саме до тих високих моральних цінностей, без яких не уявляють життя дорослі. Правда, часто не помічаючи, що самі так і не стали їх носіями.

Бєлий Володимир – заступник директора фізико – технічного ліцею м. Херсона.

21 листопада 2005р.




1. Контрольная работа- Особенности формирования в дела отдельных категорий документов
2. обзор изложение форма записи прочитанного объединяющая такие виды записей как пометки выписки цитаты
3. Climte nd Wether in Gret Britin (Климат и погода в Великобритании)
4. Контрольная работа- Источники права Европейского союза
5. Самоубийство по Дюркгейму
6. ru Все книги автора Эта же книга в других форматах Приятного чтения Рэй Брэдбери О скитаньях веч
7. Обучение родному языку на занятиях ведущее средство формирования речи детей
8. Реферат на тему- Общая алгебра Выполнили- Студентки 3 курса 4 группы физикоматемат
9. В целом на протяжении последних 5~ти лет мы имеем положительную динамику снижения пожаров
10.  Император Александр 2 вступил на престол после смерти отца в 1855 году