Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 5. Митний контроль Лекція 3 1година План

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Модуль 3. Контроль у сфері непрямого оподаткування і інші податки, збори та обовязкові платежі

Тема 5. Митний контроль

Лекція 3 (1година)

План.

1. Організація митного контролю

2. Операції з товарами, що перебувають під митним контролем

3. Види мита. Їх характеристика.

4. База оподаткування та плата за митне оформлення товарів.

5. Порядок обчислення та перерахування мита.

  1.  Організація митного контролю

До основних завдань, які виконують митні органи, реалізуючи митну політику України, віднесено: здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, вдосконалення форм і методів їх здійснення; створення сприятливих умов для прискорення товарообігу та пасажиропотоку через митний кордон Україні Організація митного контролю пов'язана з виконанням зазначені завдань та спрямована на їх виконання.

Всі операції, які здійснюються в процесі митного контролю митного оформлення, мають бути належним чином упорядковані відображені в нормативних актах (документах), технологічних схемах, порядках, що визначають правову основу та послідовність співробітників митниці. У Державній митній службі України така робота безпосередньо проводиться Управлінням технологій митної контролю та Управлінням митних режимів. У регіональних митницях та митницях ці функції належать до компетенції відділів організації митного контролю.

У Митному кодексі України організація митного контролю визначається однією з глав, де встановлюються безпосередньо здійснненя митного контролю та його форми, тривалість перебування товарів і транспортних засобів під митним контролем та строки їх пред'явлення митному органу. Відповідно до цих статей Митного кодексу України митному контролю підлягають усі товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон. Митний контроль передбачає проведення митними органами мінімуму митних процедур, необхідних для забезпечення додержання законодавства з питань митної справи.

Митні процедури — операції, пов'язані зі здійсненням митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, а також зі справлянням передбачених законом податків та зборів.

Митний  контроль  -  сукупність заходів,  що здійснюються митними органами в межах своєї компетенції  з  метою  забезпечення додержання норм цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної  справи, міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.

Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом:

—  перевірки документів та відомостей, необхідних для такого контролю;

—  митного огляду (огляду та переогляду товарів і транспортних засобів, особистого огляду громадян);

—  обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;

—  усного опитування громадян та посадових осіб підприємств;

—  перевірки системи звітності та обліку товарів, що переміщуються через митний кордон України, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, які відповідно до законів справляються при переміщенні товарів через митний кордон України;

—  огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де знаходяться або можуть знаходитися товари і транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи;

—  використання інших форм, передбачених Митним кодексом та іншими законами України з питань митної справи.

Під час проведення митного контролю митні органи самостійно визначають форму та обсяг контролю, достатні для забезпечення додержання законодавства України та міжнародних договорів України.

  1.  Операції з товарами, що перебувають під митним контролем

Посадові особи митних органів можуть здійснювати огляд територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де перебувають або можуть перебувати товари та транспортні засоби, що підлягають митному контролю.

З дозволу митного органу суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та фізичні особи можуть здійснювати навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування товарів, митне оформлення яких не закінчено, зміну ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці, а також заміну транспортного засобу. Зазначені операції здійснюються за рахунок власників товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, або уповноважених ними осіб.

Товари, що перебувають під митним контролем, транспортні засоби, приміщення, де знаходяться чи можуть знаходитися товари, які підлягають митному контролю, а також прилади обліку енергоносіїв, електричної, теплової та інших видів енергії можуть ідентифікуватися митними органами. Ідентифікація здійснюється шляхом накладення митних забезпечень.: одноразових номерних запірно-пломбувальних пристроїв, печаток, голографічних міток, нанесення цифрового, літерного чи іншого маркування, ідентифікаційних знаків, проставлення штампів, взяття проб і зразків, складання опису товарів і транспортних засобів, креслень, масштабних зображень, виготовлення фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної документації тощо.

При здійсненні митного контролю в разі необхідності митні органи можуть залучати експертів та спеціалістів, яких залучає керівник митного органу або його заступник за погодженням з керівником підприємства, установи, організації, де працює спеціаліст чи експерт.

3. Види мита, їх характеристика

Згідно з діючим законодавством в Україні застосовуються такі види мита:

>  адвалерне, що нараховується у відсотках до митної вартості товарів та інших предметів, які обкладаються митом;

>  специфічне, що нараховується у встановленому грошовому розмірі на одиницю товарів та інших предметів, які обкладаються митом;

>   комбіноване, що поєднує обидва ці види митного обкладення.

Ввізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх увезенні на митну територію України. Слід відмітити, що ввізне мито є диференційованим:

- до товарів та інших предметів, що походять з держав, які входять разом з Україною до митних союзів або утворюють з нею спеціальні митні зони, і в разі встановлення будь-якого спеціального преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами за участю України, застосовуються преференційні ставки ввізного мита, передбачені Єдиним митним тарифом України;

- до товарів та інших предметів, що походять з країн або економічних союзів, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння, котрий означає, що іноземні суб'єкти господарської діяльності цих країн або союзів мають пільги щодо мит, за винятком випадків, коли зазначені мита та пільги щодо них встановлюються в рамках спеціального преференційного митного режиму, застосовуються пільгові ставки ввізного мита, передбачені Єдиним митним тарифом України;

- до решти товарів та інших предметів застосовуються повні (загальні) ставки ввізного мита, передбачені Єдиним митним тарифом України.

Вивізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх вивезенні за межі митної території України. Слід зауважити, що на окремі товари та інші предмети може встановлюватися сезонне ввізне і вивізне мито на строк не більше чотирьох місяців з моменту їх установлення.

Особливі види мита

Із метою захисту економічних інтересів України, українських виробників та у випадках, передбачених законами України, у випадку ввезення на митну територію України і вивезення за межі цієї території товарів незалежно від інших видів мита можуть застосовуватися особливі види мита:

♦  спеціальне мито;

♦  антидемпінгове мито;

♦  компенсаційне мито.

Спеціальне мито застосовується:

- як засіб захисту українських виробників;

  - як засіб захисту національного товаровиробника у випадку, коли товари ввозяться на митну територію України в обсягах та (або) за таких умов, що заподіюють значну шкоду або створюють загрозу заподіяння значної шкоди національному товаровиробнику;

- як запобіжний засіб щодо учасників зовнішньоекономічної діяльності, які порушують національні інтереси у сфері зовнішньоекономічної діяльності;

- як заходи у відповідь на дискримінаційні та (або) недружні дії інших держав, митних союзів та економічних угруповань, які обмежують здійснення законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності й (або) ущемляють інтереси України.

Антидемпінгове мито застосовується:

- відповідно до Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" у випадку ввезення на митну територію України товарів, які є об'єктом демпінгу, що заподіює шкоду національному товаровиробнику;

- у разі вивезення за межі митної території України товарів за ціною, істотно нижчою, ніж ціни інших експортерів подібних або безпосередньо конкуруючих товарів на момент цього вивезення, якщо таке вивезення заподіює шкоду.

Компенсаційне мито застосовується:

- відповідно до Закону України "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту" у випадку ввезення на митну територію України товарів, які є об'єктом субсидованого імпорту, яке заподіює шкоду національному товаровиробнику;

- у випадку вивезення за межі митної території України товарів, для виробництва, переробки, продажу, транспортування, експорту або споживання яких безпосередньо або опосередковано надавалася субсидія, якщо таке вивезення заподіює шкоду.

Особливі види мита справляються на підставі рішень про застосування антидемпінгових, компенсаційних або спеціальних заходів, вжитих відповідно до зазначених вище законів України. У випадку, якщо імпорт товару є об'єктом антидемпінгових, компенсаційних або спеціальних заходів, преференції не встановлюються або зупиняються чи припиняються органом, який їх установив.

4.База оподаткування та плата за митне оформлення товарів.

Платниками мита є юридичні та фізичні особи, які переміщують через митний кордон України товари (роботи, послуги). Базою оподаткування є митна вартість товарів ( робіт, послуг). Митна вартість товарів ( робіт, послуг), що підлягають переміщенню через митний кордон, - це  вартість, заявлена декларантом або визначена митним органом, яка обчислюється на момент перетинання митного кордонуУкраїни.

Дата сплати мита:

  1.  До моменту перетину кордону (по окремих товарах);
  2.  На момент оформлення митної декларації (розмитнення).

З 1 січня 2005 року згідно ст. 71 Митного кодексу передбачено справляння плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом. Так, вартість оформлення товарів і транспорту «поза часом», так само як і оформлення їх «поза місцем» митниці, залежатиме від часу та дати оформлення: якщо воно провадиться в понаднормовий, нічний час та у вихідні дні – 40 дол. США, а якщо у святкові та неробочі дні – 50 дол. США. При цьому потрібно враховувати, що ці суми встановлено за 1 годину роботи 1 посадової особи митного органу під час митного оформлення однієї партії товару чи одного транспортного засобу.

5. Порядок обчислення та перерахування мита

Мито нараховується митним органом України відповідно до положень Закону і ставок Єдиного митного тарифу України, чинних на день подання митної декларації, і сплачується як у валюті України, так і в іноземній валюті, яку купує Національний банк України. При визначенні митної вартості і сплаті мита іноземна валюта перераховується у валюту України за курсом Національного банку України, який застосовується для розрахунків за зовнішньоекономічними операціями і діє на день подання митної декларації. Мито сплачується митним органам України, а стосовно товарів та інших предметів, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, - підприємствам зв'язку. Порядок надання відстрочки та розстрочки сплати мита встановлюється Державною митною службою України. Зараховується податок до державного бюджету України. Варто зауважити, що нарахування мита на товари та інші предмети, що підлягають митному обкладенню, провадиться на базі їх митної вартості.

Митна вартість товарів - це ціна, яка фактично сплачена або підлягає сплаті за них на момент перетину митного кордону України. При визначенні митної вартості до неї включаються ціна товару, зазначена в рахунку-фактурі, а також такі фактичні витрати, якщо їх не включено до рахунка-фактури:

■  на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України;

■   комісійні та брокерські;

 плата за використання об'єктів інтелектуальної власності,  що належить до даних товарів та інших предметів і яка повинна бути оплачена імпортером (експортером) прямо чи побічно як умова їх ввезення (вивезення).

При явній невідповідності заявленої митної вартості товарів та інших предметів вартості, що визначається відповідно до положень цієї статті, або у разі неможливості перевірки її обчислення митні органи України визначають митну вартість послідовно на основі ціни на ідентичні товари та інші предмети, ціни на подібні товари та інші предмети, що діють у провідних країнах - експортерах зазначених товарів та інших предметів.

5. Контроль за нарахуванням і сплатою мита.

Контроль за нарахуванням і сплатою мита здійснюють митні, податкові органи, КРУ та інші органи у межах своєї компетенції, визначеної законодавством.

Контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою визначення податкових зобов'язань та за сплатою платниками податків, які справляються при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України, здійснюється митними органами. Митні органи нараховують мито, виходячи з митної вартості й установлених ставок мита. Тож, перевірці підлягає достовірність митної вартості, зазначеної у вантажній митній декларації. До митної вартості включаються ціна товару, зазначена в рахунках-фактурах, а також витрати на транспортування (навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування) до пункту перетинання митного кордону, комісійні та брокерські послуги тощо. При явній невідповідності заявленої митної вартості реальним цінам її величину встановлюють митні органи, виходячи з цін на ідентичні товари чи інші предмети, що діють у провідних країнах — експортерах зазначених товарів. При цьому, як допоміжний матеріал може використовуватись інформація експертних, зовнішньоторговельних, біржових організацій, дані про тарифи на провезення і страхування вантажів, про вартість комісійних і брокерських послуг, про ліцензійні платежі, торговельні знижки та націнки. Перевіряючи достовірність митної вартості, також слід враховувати, що з метою запобігання заниженню митної вартості для нарахування і стягнення податків у повному обсязі з високоліквідних товарів при імпорті, Постановами Кабінету Міністрів України встановлена мінімальна митна вартість на деякі товари. Одне з головних завдань митних органів при здійсненні контролю за правильністю нарахування мита - визначення тарифної позиції, якій відповідає товар або предмет, що перетинає митний кордон. Це необхідно для того, щоб правильно застосувати ставку мита. Оподатковувані товари зведено в товарну класифікаційну схему, що базується на Гармонізованій системі опису і кодування товарів. У ній виділяють розділи, глави, товарні позиції і підпозиції. Крім того, для точнішого визначення товарної позиції митні органи керуються такими положеннями:

а)  предмети, пред'явлені до митного контролю в розібраному чи незібраному вигляді, класифікуються за тією товарною позицією, до якої належить предмет у зібраному вигляді;

б)  якщо предмет може бути віднесений до двох або більше товарних позицій одночасно, перевага віддається товарній позиції, що містить детальніший опис предмета;

в) предмети, що містять суміш різних компонентів або набори, призначені для продажу, які укомплектовано різними предметами, класифікуються за предметом або матеріалом, що визначає товарну характеристику набору.

Контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою визначення податкових зобов'язань (а також податкового боргу) та їх погашенням, за операціями з продажу на митній території України товарів, попередньо ввезених (пересланих) з-за її меж, здійснюють податкові органи.

Контроль за наявністю марок акцизного збору під час ввезення цих товарів на митну територію України здійснюють митні органи. Контроль за наявністю марок акцизного збору під час реалізації таких товарів на митній території України здійснюють податкові органи, контрольно-ревізійна служба та органи внутрішніх справ.

У разі застосування у відношенні до товарів, які були ввезені (переслані) з-за меж митного кордону України, податкових пільг, що надаються законодавчими актами України за умови цільового використання таких товарів, платник податків має надавати митним і податковим органам звіти про напрями їх використання.

Контроль за цільовим використанням товарів, оформлених у митному відношенні з метою вільного використання на митній території України, здійснюється податковими органами згідно з відповідними нормативно-правовими актами. У разі виявлення під час документальної перевірки податковим органом факту нецільового використання товарів суб'єктом підприємницької діяльності вільної економічної зони або факту заниження суми податкового зобов'язання, заявленої у податковій декларації, податковий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника за кожним з податків і застосовує штрафні санкції та пеню в порядку, установленому законодавством.

Інформація про такі факти надсилається податковим органом, який проводив перевірку, до митного органу, що здійснив митне оформлення цих товарів, для подальшого застосування до порушника санкцій, передбачених Митним кодексом України.

У разі виявлення під час документальної перевірки податковим органом факту використання або продажу юридичною чи фізичною особою зазначених товарів податковий орган інформує про це митний орган, у якому ці товари перебувають під контролем. За отриманою інформацією митний орган здійснює заходи в порядку та в строки, установлені Митним кодексом України.

PAGE  6




1. Методические рекомендации по написанию контрольных работ студентами заочного отделения Для написания к
2. Методика расследования дорожно-транспортных происшествий в России
3. Наіщо йому новий планшетВін не задумуючись відповість що буде грати на ньому в ігридивитися фільми слух
4. Производство по делам, возникающим из публично-правовых отношений
5. Норте стоял шум и гам- начинался учебный год
6. специалиста честности неподкупности верности духу и букве закона соблюдения равенства всех перед законом
7. тематичних наук Київ ~ 1999 Дисертацією є рукопис Робота виконана в Інституті електронної фізики На
8. Эволюционная концепция впервые была сформулирована основателями классической политической экономии А
9. Отказ страхователя от прав на застрахованное имущество в пользу страховщика с целью получения полной страх
10. Понятие, виды и формы сделок
11. Вариант 2 В аудитории мединститута зафиксированы следующие параметры- температура воздуха 19С влажнос
12. тема Виконав- студент групи БД3тех
13. Курсовая работа- Модернизация привода главного движения станка модели 6С12
14. ИСТОРИЯ ФИЛОСОФИИ И ОНТОЛОГИЯ
15. Кабот Cебастьян
16. сплавной арматуры жаропрочных стальных лопаток и титановых изделий изделий из пластмасс и драгоценных мет
17. Автоматизированное рабочее место инженера станции технического обслуживания автомобиле
18. Игровые терапевты использующие JFS предоставляют детям возможность поделиться чувствами которые сложно в.html
19. ПРАВОВЫЕ СИСТЕМЫ СОВРЕМЕННОГО ПРАВА
20. Молнии C точки зрения науки молния это вид электриче