У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Фінансове забезпечення цивільного захист

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

Предмет: “ЕКОНОМІКА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ”

Тема № 2.1. Фінансове забезпечення цивільного захисту.

Лекція 2.2.1.

Питання:

  1.  Фінансове забезпечення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту.
  2.  Джерела фінансування цивільного захисту.


ЛІТЕРАТУРА:

  1.  Закон України „Про правові засади цивільного захисту” (24.06.2004).
  2.  Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України” (25.03.05).
  3.  Положення про Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Затверджене Указом Президента України від 5 березня 2004 року № 283/2004.
  4.  Постанова КМУ від 29 березня 2002 р. № 415 Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету.
  5.  Постанова КМУ від 28 лютого 2002 р. № 228 Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ.
  6.  Постанова КМУ від 4 лютого 1999 р. № 140 Про порядок фінансування робіт із запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
  7.  Постанова КМУ від 7 лютого 2001 р. № 122 Про комплексні заходи, спрямовані на ефективну реалізацію державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання та оперативного реагування на них, на період до 2005 року.
  8.  Ю.И. Аболенцев. Экономика противопожарной защиты. Москва,1985.
  9.  Економічний словник-довідник. Під редакцією С.В. Мочерного. Київ, 1995.
  10.  Методичний посібник на допомогу керівництву районних державних адміністрацій та міськвиконкомів 2005. „Основні засади цивільного захисту регіону„. Головне управління МНС України в Івано-Франківській області.
  11.  Юридична енциклопедія: В 6 т. / Редкол.: Ю.С. Шемшученко (відп. ред.) та ін. – К.: „Укр. енцикл.”, 1998 – 2003.


1. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПЕЦІАЛЬНО УПОВНОВАЖЕНОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО ОРГАНУ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ.

ОРГАНІЗАЦІЯ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Фінансове забезпечення служби цивільного захисту є невід'ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров’я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища.

Матеріально-технічне та інше забезпечення діяльності МНС України, його поточна робота, а також забезпечення діяльності Міністра організовується першим заступником Міністра – керівником апарату МНС України.

Під матеріально-технічним постачанням та фінансовим забезпеченням служби цивільного захисту слід розуміти систему товарно-грошових і господарських відносин, які виникають між органами влади, підприємствами, організаціями, фізичними особами з одного боку, та службою цивільного захисту та її підрозділами, з іншого, в процесі централізованого постачання матеріальних, технічних і військових ресурсів (сировина, паливо, обладнання, речове майно, зброя і боєприпаси, матеріали); виконання договорів купівлі-продажу (оптова торгівля), надання матеріально-технічної допомоги.

Безпосереднє регулювання грошових відносин в країні здійснюється системою органів державного керування – фінансовою системою України, яка включає:

  •  міністерство фінансів України;
  •  місцеві фінансові органи;
  •  фінансові апарати міністерств, відомств, підприємств, і організацій.

Управління усіма ланками фінансової системи здійснюється Міністерством фінансів України.

Керування фінансовими службами об'єднань, підприємств, закладів і організацій здійснюється Міністерством фінансів України через фінансові апарати відповідних міністерств і відомств, яким підпорядковуються фінансові служби.

Як юридичні особи, органи та підрозділи служби цивільного захисту організують своє фінансове забезпечення в межах чинного законодавства України у господарсько-фінансовій сфері.

Структура господарсько-фінансових зв'язків органів та підрозділів служби цивільного захисту з урахуванням їх специфіки встановлюється наказами МНС і закладена у відомчі нормативні акти (положення), що визначають компетенцію окремих суб'єктів управління у сфері матеріально-технічного і фінансового забезпечення.

Провідне місце у фінансовому та матеріально-технічному забезпеченні органів та підрозділів служби цивільного захисту належить Департаменту економіки і фінансового забезпечення МНС України. На цей департамент покладено обов'язки щодо фінансування, планування заробітної плати, бухгалтерського обліку й звітності, контрольно-ревізійної роботи, експертизи проектів і кошторисів та пенсійного забезпечення.

Вирішення завдань фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання вимагає взаємодії між відповідними службами органів та підрозділів служби цивільного захисту і постійного удосконалення.

2. ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ.

Фінансування заходів у сфері цивільного захисту, включаючи заходи щодо попередження, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і господарювання, а також добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.

Основним джерелом фінансування органів та підрозділів служби цивільного захисту є бюджет, до заходів додаткового фінансування відносяться:

  •  Кошти, які надходять на підставі договорів від промислових та інших об’єктів (об’єктові пожежні частини працюють на договірних засадах, згідно договору підприємство повинно утримувати підрозділ та працівників.);
  •  Кошти місцевих бюджетів та органів місцевого самоврядування (в бюджети місцевих органів управління обов’язково входять статті видатків на фінансування, або утримання підрозділів цивільного захисту, які знаходяться на їх території.);
  •  Надання платних послуг та пожертвування від фізичних та юридичних осіб;
  •  Відрахування від сплати майнових видів страхувань (коли укладається договір майнового виду страхування на випадок надзвичайної ситуації, наприклад пожежі, відсоток від сплати страхових внесків перераховується на рахунок підрозділів цивільного захисту).

БЮДЖЕТ, ЯК ОСНОВНЕ ДЖЕРЕЛО ФІНАНСУВАННЯ.

БЮДЖЕТНІ ОРГАНІЗАЦІЇ.

Особлива роль у централізованому фінансовому плануванні належить державному бюджету України, що представляє собою загальнодержавний кошторис доходів і витрат. Цей кошторис поєднує республіканський бюджет, бюджет державного соціального страхування і місцевий бюджет.

Така побудова державного бюджету забезпечує єдність бюджетної системи і фінансової політики України.

Державний бюджет – документ, який визначає форму утворення і використання централізованого фонду коштів для забезпечення виконання функцій держави і діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. У більшості держав бюджет держави затверджується органом законодавчої влади. Складається з доходів і видатків. Основна частина доходів формується за рахунок податків.

Для сучасних держав характерним є дефіцит бюджету. (Наприклад щорічне фінансове забезпечення пожежної безпеки складало близько двох третин від загальної потреби.)

Порядок складання і затвердження бюджету держави регулюється конституціями та відповідними законами. За ст. 95 Конституції України затвердження бюджету держави є прерогативою Верховної Ради. Процедура розробки бюджету держави, а також місцевих бюджетів регулюється Законом «Про бюджетну систему України» (1995). Контроль за використанням коштів бюджету держави за дорученням Верховної Ради України здійснює Рахункова палата. 

Бюджетна організація – установа, заклад чи організація, діяльність якої фінансується з державного бюджету. (соціальне забезпечення, культура, наука, оборона, державне управління тощо) В Україні перелік бюджетних установ та організацій міститься у бюджетному класифікаторі, що розробляється Кабінетом Міністрів України і затверджуєтеся Верховною Радою України.

Згідно Постанови КМУ № 228 „Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ” бюджетна установа не має права здійснювати запозичення в будь-якій формі або надавати за рахунок бюджетних коштів позички юридичним і фізичним особам.

 




1. На тему- Фауна Кабанского района
2. Тема- Создание Webстраниц
3. Внешняя политика Великобритании на современном этапе
4. Расслабление
5. Христианство1
6. Расчет технологического потока по изготовлению куртки женской для младшей возрастной группы из смесовой ткани
7. Реферат- Происхождение Солнечной системы и планеты Земля. Основные этапы геологической истории
8. 44 лет доставлена в больницу с жалобами на боли в правом подреберье горечь во рту отрыжку тошноту повышени
9. Вариант 1 1 Жизнь дказала мне что нельзя подвлять человека
10. Тема 13 Звітність в 1С
11. Определение основных направлений по улучшению производственно-хозяйственной деятельности предприятия
12. Типология СМИ
13. УТВЕРЖДАЮ Директор ДОЛСТ Ейск С
14. Тема 14 Управление знаниями Вопросы лекции- Система управления знаниями Причины появления систе
15.  Количество вещества которое всасывается в кишечнике 2
16.  Причины конфликта 2
17. варианте предприятие среднего или крупного размера
18. на тему- Вспомогательные вещества в технологии таблеток
19. Digitl money электронные деньги
20. ТЕМА- Використання текстового редактора MS Word для створення юридичних документів