Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Параметр Dither (Згладжування) згладжує переходи між смугами градієнтного заповнення шляхом змішування сусідніх пікселів.
Параметром Transparency (Прозорість) можна задавати різні рівні прозорості в градієнтому заповненні.
Меню палітри зразків
Палітру зразків відкривають за допомогою чорної стрілки на полі перегляду. Розглянемо детальніше її меню, яке відкривають кнопкою з чорною трикутною стрілкою в лівому верхньому куті. Меню містить перелік команд, які розглянемо детальніше.
Команда New Gradient (Новий градієнт) відкриває діалогове вікно New Gradient зі зразком, який попередньо вибраний за основу, і з полем Name (Імя), у якому можна задати назву градієнтного заповнення. Новостворений градієнт у майбутньому можна відредагувати.
Команда Rename Gradient (Переназвати градієнт) подібна до попередньої. В діалоговому вікні Rename Gradient можна надати нове імя, а командою Delete Gradient (Вилучити градієнт) вилучити вибраний зразок.
Наступна група команд задає режими перегляду зразків. Зокрема у випадку вибору команди Text Only (Тільки текст) зображення зразків заміняться їхніми назвами. Якщо ви бажаєте, щоб відображалися зображення зразків і текст одночасно, то виберіть одну з двох команд Small List (Скорочений перелік) або Large List (Повний перелік).
Команда Preset Manager (Менеджер зразків) відкриває палітри всіх зразків, створених в Photoshop.
За допомогою команди Reset Gradients відтворюють палітру градієнтів, задану за замовчуванням. Команда Load Gradients from (Завантажити градієнт) додає в палітру градієнт, попередньо збережений на диску за допомогою команди Save Gradients. У палітрі можна замінювати один градієнт іншим використовуючи команду Replace Gradient.
Остання група команд це назви наявних палітр, які можна завантажити на палітру зразків.
Створення та редагування
нових градієнтних переходів
Створення та редагування градієнтів виконують у діалоговому вікні Gradient Editor (Редактор градієнтів), для відкривання якого треба клацнути мишкою в межах поля перегляду.
Дія кнопок Load (Завантажити), Save (Зберегти) і New (Новий) аналогічна до виконання команд Load Gradients, Save Gradients і New Gradient у меню палітри градієнтів.
У Photoshop можна створювати як безперервні градієнти, так і дискретні. Якщо в полі Gradient Type (Тип градієнта) вибрати елемент Solid (Безперервний), то створений градієнт буде безперервним, а у випадку вибору Noise (Шум) отримаємо дискретний градієнт. Залежно від того, який параметр вибрано, Solid чи Noise, залежить вигляд нижньої частини вікна.
Редагування безперервних градієнтів
За допомогою вікна Gradient Editor (Редактор градієнтів) під час редагування безперервного градієнта можна змінювати і додавати нові кольори до градієнта, вилучати непотрібні, змінювати режими накладання кольорів.
Якщо у списку Gradient Type вибрати елемент Solid, то нижня часина вікна буде відображати тільки ті параметри, що стосуються безперервних переходів. Параметр Smoothness (Гладкість) допомагає уникнути смугастості в безперервних переходах заповнення. Під ним розташована смуга переходу кольорів, яка відображає поширення кольорів.
Уздовж нижнього краю смуги кольорів розташовані замки, які називають Color stop (Обмежувач кольорів). Вони відображають початок і кінець дії кольорів. Між ними є прозорі ромбики маркери середніх точок. Вони визначають місце на смузі, де два кольори накладені в однакових пропорціях. У полі Location (Розташування) можна задати місце розташування обмежувача кольорів шляхом перетягання замків або маркерів середніх точок. У верхній частині смуги є також замки, які відображають ступінь непрозорості. Між ними розміщені маркери середніх точок, які позначають місце, де прозорість дорівнює різниці прозорості крайніх обмежувачів. Якщо один обмежувач має прозорість 60%, а другий 40%, то середня точка визначає місце, де прозорість дорівнює 30%. Як і в попередньому випадку, їхнє місце розташування можна змінювати.
Щоб додати колір до градієнта, треба додати ще Обмежувач кольорів. Для цього достатньо клацнути клавішею мишки на нижній межі смуги кольорів. На місці, де клацнули, зявиться новий замок і маркер середньої точки між новим обмежувачем і сусіднім. Для зміни кольору обмежувача треба або один раз клацнути на кольорі зразка, або двічі клацнути по самому обмежувачі. В обох випадках відкриється діалогове вікно Color Picker (Вибір кольорів), у якому можна вибрати будь-який потрібний колір. Для створення цікавих ефектів інколи треба скопіювати обмежувач. Для цього досить клацнути на потрібному обмежувачі і перетягнути його на нове місце, утримуючи натиснутою клавішу Alt.
Для вилучення обмежувача, на ньому треба клацнути мишкою і, не відпускаючи клавіші, перетягнути трохи донизу від смуги кольорів.
Аналогічно можна задавати ділянки прозорості за допомогою додавання та вилучання обмежувачів прозорості. Щоб додати обмежувач прозорості, треба, як і в попередньому випадку, клацнути один раз на верхній межі смуги кольорів; зявиться новий замок, який можна потім перетягнути в потрібне місце.
Вправа 4. Створення прозорих тіней
Перед вами зображення гірської квітки купальниця європейська. Завдання полягає у тому, щоб створити таке градієнтне заповнення, яке буде нагадувати тінь від жалюзі.
Вправа 5. Створення кнопки
Завдяки градієнтним заповненням, які передають зміну світла та тіней, можна отримати ефект опуклих ділянок. В цій вправі створимо круглу кнопку, яку можна використовувати для позначення пунктів на Web-сторінці.
Створення дискретних градієнтів
Кольори в дискретному градієнті переходять один в однин не плавно, а як набір тонких смуг. Тут між визначеними кольорами можна вставляти довільні. Щоб отримати такого типу градієнти, треба вибрати другий елемент зі списку Gradient Type (Тип градієнта) Noise (Шум).
Чим більше значення параметра Roughness, тим чіткіші переходи між смугами. На рисунку значення Roughness дорівнює 100%; зазначимо, що смуги чітко чергуються одна з одною. Якщо значення цього параметра зменшити, то межі стануть більше згладженими. У випадку, коли Roughness дорівнює нулю, чіткість між смугами цілком зникає, і виникає враження безперервного градієнта.
Кольори можна задати в одній з моделей кольорів: Lab, NSB або RGB. Після вибору моделі для кожної з її складових зявляться повзунки. В дискретних градієнтах кольори додають випадково, діапазоном їхніх значень можна керувати, перетягаючи повзунки кожної зі складових моделі.
Щоб приглушити кольори, застосовують параметр Restrict Colors (Обмеження кольорів). Якщо ж виникає потреба в яскравих кольорах, то цей параметр треба вимкнути.
Як і у випадку безперервного градієнта, прозорість можна додавати шляхом увімкнення параметра Add Transparency (Додавання прозорості).
Клацанням на кнопці Randomize (Випадковий) можна будувати нові градієнти, випадково додаючи нові кольори і прозорість.
Вправа 6. Коштовний камінь
Поєднанням дискретних градієнтів з різноманітними фільтрами можна отримати надзвичайно цікаві ефекти. Робота з фільтрами описана в Розділі 11. Однак забігаючи наперед, опишемо застосування деяких з них.
Вправа 7. Чарівний килим
Обведення
Обведення це створення растрових ліній довкола виокремлених ділянок. Його використовують для підсилення контрастності обєкта, створення рамок та різного типу контурів. Обведення можна зробити різними способами, які розглянуто нижче.
Створення обведень довкола виокремлених ділянок
Перший спосіб створення обведень полягає у використанні команди Stroke (Обведення). Щоб скористатись цією командою, треба виокремити якусь ділянку і виконати команду Edit\Stroke (Редагування\Обведення).
У полі Width (Ширина) задають товщину обведення, за замовчуванням у пікселях. Однак можна застосувати й інші одиниці, наприклад, cm (сантиметри) або in (дюйми). Колір обведення вибирають у вікні вибору кольору клацанням на зразку кольору в полі Color (Колір). Якщо в перемикачі Location (Розташування) увімкнути параметр Inside (Усередину), то всі пікселі обведення будуть у межах виокремлено ділянки. Якщо ж увімкнено параметр Center (Центр) або Outside (Назовні), то пікселі обведення будуть частково або повністю поза межами виокремленої ділянки. Параметри Mode (Режим), Opacity (Непрозорість) і Preserve Transparency (Забезпечення прозорості) виконують такі ж функції, як і у вікні Fill (Заповнення).
Інший спосіб створення обведень полягає у виконанні команд Select\ Modify\Border (Виокремлення\Модифікація\Межа). Після виконання цієї команди зявляється вікно Border Selection (Виокремлення межі), в якому задають ширину виокремлення в пікселях. Унаслідок цих дій отримують уже не обведення, а виокремлену рухому ділянку заданої ширини довкола заданої ділянки. Загалом це ліпший спосіб, бо тепер цю виокремлену область можна заповнити не тільки суцільним кольором, а й узором і градієнтом.
Створення обведень довкола шару
Якщо виникає потреба обвести непрозорі фрагменти цілого шару, то використовують команду Layer\Layer Style\Stroke (Шар\Стиль шару\Обведення), після чого відкривається діалогове вікно Layer Style.
У списку Fill Type (Тип заповнення) можна вибрати заповнення суцільним кольором, узором або градієнтом. У правій частині вікна розміщене вікно попереднього перегляду, у якому відображені всі зміни параметрів заповнення. Крім того, вікно Layer Style забезпечує такі послуги, як масштабування (Scale) узорів і градієнтів, задання кута нахилу градієнтного заповнення та ін.
PAGE 52