Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і.Закон також ч. 2 ст

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Кримінальна відповідальність неповнолітніх

Відповідальність неповнолітніх, тобто осіб, які не досягли 18-річного віку, передбачена кримінальним, адміністративним та іншим законодавством.
Так, кримінальній відповідальності підлягають особи, які до вчинення злочину досягли віку 16 років (ч. 1 ст. 22 Кримінального кодексу України, далі - КК). Це так званий загальний вік кримінальної відповідальності.
Закон також (ч. 2 ст. 22 КК України) передбачає і знижений вік кримінальної відповідальності. Йдеться про осіб у віці від 14 до 16 років. Ці особи підлягають кримінальній відповідальності за такі види злочинів, як: вбивство (ст.ст. 115-117 КК), умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121, частина третя статтей 345, 346, 350, 377, 398), зґвалтування (ст. 152), хуліганство (ст. 296) та інші.
Зниження віку кримінальної відповідальності законодавець обумовив перш за все тим, що особа уже в 14-річному віці усвідомлює суспільну небезпечність і протиправність злочинів, які вказані в ч. 2 ст. 22 КК . Крім того, серед підлітків ці злочини досить поширені, і більшість з них тяжкі, представляють підвищену суспільну небезпечність.
Особи у віці від 11 до 14 років не можуть бути суб’єктами злочину, оскільки не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність. Проте, ч. 2 ст. 97 КК визначає, що до цих осіб все ж таки можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру з дотриманням таких умов: по-перше, неповнолітньому виповнилось 11 років; по-друге, ця особа вчинила діяння, що підпадає під ознаки злочину, передбаченого особливою частиною КК.
Згідно ст. 105 КК неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання.
У цьому разі суд застосовує до неповнолітнього такі примусові заходи виховного характеру:
1) застереження;
2) обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;
3) передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання;
4) покладення на неповнолітнього, який досяг п’ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодування заподіяних майнових збитків;
5) направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує трьох років. 
Відповідно до ст. 98 КК, до неповнолітніх застосовуються лише такі основні види покарань:
1) штраф;
2) громадські роботи;
3) виправні роботи;
4) арешт;
5) позбавлення волі на певний строк.
Отже, відносно неповнолітніх не можуть застосовуватися: конфіскація майна, обмеження волі, довічне позбавлення волі, позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу, службові обмеження для військовослужбовців, тримання в дисциплінарному батальйоні.




1. Роль международной научно-технической кооперации в экономике регионов России
2.  научного управления 2
3. на тему- ldquo; Экономика США 18711913 гг
4. 12 МЕСЯЦЕВ НА НОВЫЙ ЛАД Персонажи- 1
5. Санитарноэпидемиологических правил и нормативов для дошкольных организаций 2010 г
6. 20121194С1827 Лондар Л
7. Тема- Післяопераційний період.
8. Элементная база современных электронных устройств
9. Контрольная работа Аналіз організаційної структури Управління праці та соціального захисту населення
10. Юг подрядная строительная организация осуществляющая строительство фундаментов для жилых домов являет
11. дырку. Реальными частицами являются лишь электроны e
12. Bses of English grmmr
13. Развитие внимания младших школьников с нарушением интеллекта на уроках изобразительной деятельности
14. Stuttgrt co roku prowdzone s~ kursy biblijne kt~re ciesz~ si~ nie tylko du~ym zinteresowniem le i licznym udzi~em wiernych
15. ВНЕШНЯЯ КУЛЬТУРА Миссия и стратегия организации; Цели организации; Средства для достиже
16. Специальные PRмероприятия Специальные PRмероприятия представляют собой большую группу PRакций активно
17. ТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД ПРОГНОЗУ ГАЗОСПОЖИВАННЯ З УРАХУВАННЯМ ЦИКЛІЧНОСТІ 01
18. Особенности ценообразования на физкультурно-спортивные услуги
19. Анализ движения денежных средств на примере «Прибайкальского райпо»
20. Переодическая печать