Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
45. Перші втрати попереднього напруження в арматурі.
Внаслідок недосконалості конструкцій і приладів для влаштування попереднього напруження з часом відбуваються втрати попереднього напруження.
Перші втрати (виникають під час виготовлення конструкції або через декілька годин після виготовлення):
*від релаксації напружень арматури ;
*від температурного перепаду (між конструкціями і упорами);
*від деформації анкерів і анкерних захватів ;
*від тертя об огинаючі пристрої ;
*від деформації форм ;
*від короткочасної повзучості бетону ;
*від релаксації напружень арматури через декілька годин ;
Другі витрати (при тривалій експлуатації конструкцій):
*від усадки бетону ;
*від тривалої повзучості бетону ;
*від зминання бетону під витками спіральної або кільцевої арматури ;
*від деформації обтискування стиків між блоками .
Перші і другі витрати:
*у разі натягу на упори:
;
*у разі натягу на бетон:
;
Повні втрати:
≥100МПа.
46. Побудова огинаючих епюр моментів та поперечних сил у головній балці ребристого перекриття. Необхідність побудови огинаючих епюр.
Особливістю побудови епюр внутрішніх зусиль M і Q для головних балок є те, що необхідно будувати для цих балок епюри моментів, які огинають, і поперечних сил, тобто необхідно розглядати різні варіанти навантаження прольотів головної балки тимчасовим навантаженням v. Це навантаження може діяти в першому і третьому, у другому і четвертому, у двох суміжних прольотах і т.д.
Для можливості побудови таких епюр існують спеціальні таблиці, які дозволяють за допомогою готових коефіцієнтів визначати в характерних точках величина згинальних моментів і поперечних сил для різних варіантів завантаження.
Після побудови огинаючої епюри моментів роблять у необхідних випадках перерозподіл зусиль (зменшують опорні моменти на 20-30% і збільшують прольотні на 0,5 від величини знятого з опор моментів).
Огинаючу епюру перерізуючих сил будують шляхом нанесення ординат епюр перерізуючих сил від кожної схеми завантаження.
47. Поняття про попередньо-напружений залізобетон. Переваги попередньо-напруженого залізобетону.
Попередньо напруженими називаються такі залізобетонні елементи, у яких в процесі виготовлення, тобто до прикладання навантаження штучно створюють обтискування бетону за рахунок натягу арматури у тому місці, де при експлуатаційних навантаженнях бетон буде розтягнутий. Попереднє напруження виконують за допомогою високоміцної арматури А600, А800, А1000, Вр-1, К-7, К-39.
Існує два способи попереднього напруження:
1. натяг арматури на упори арматуру натягують на металеві форми або упори стенда, а потім укладають бетон.
2.натяг арматури на бетон виготовляють ЗБК з каналом або пазом в який розміщують напружену арматуру з послідуючим заповненням пазів бетоном.
Вибір способу натягу залежить від класу сталі, виду і розмірів конструкції.
Способи натягування арматури:
*електротермічний спосіб (нагрів арматури електричним струмом);
*механічний (розтяг арматури домкратами);
*комбінований електро-термо-механічний (потребує меншого нагріву арматури).
Попереднє напруження не збільшує несучої здатності елементів. Воно призначене, в першу чергу, для зменшення прогинів конструкції під дією корисного навантаження і, як наслідок, зменшення ширини розкриття тріщин.
48. Порядок підбору перерізів для розрахунку колон як центрально стиснутих елементів. Конструктивні вимоги.
Стиснутими називаються елементи в яких розрахункова сила N діє з початковим ексцентриситетом відносно вертикальної осі елемента, або які одночасно сприймають стискаючу силу N і згинальний момент М.
Форма поперечного перерізу стиснутих елементів найчастіше квадратна або прямокутна, розвинута в площині дії моменту. При значних згинальних моментах, що діють в одному напрямі, поперечний переріз доцільно приймати тавровим або двотавровим. Розміри поперечного перерізу визначають за розрахунком і з метою уніфікації приймають кратними 50 мм (якщо розмір перерізу не перевищує 500мм) і кратними 100мм (при більших розмірах). Для забезпечення якісного бетонування збірні і монолітні колони повинні мати переріз більше 250х250мм. Клас бетону приймають С16/20-С32/40, а при великих навантаженнях і вище.
Центрально-стиснуті елементи розраховують з випадковим ексцентриситетом. Тобто приймають .
Для статично визначених конструкцій:
Для статично невизначених: , але .
При малих ексцентриситетах доцільні перерізи які наближаються до центральносиметричних. При великих ексцентриситетах перерізи розбивають у площині дії згинальних моментів.
Розміри перерізів повинні бути такими, щоб гнучкість елемента у будь-якому напрямку не перевищувала граничних значень.
Для колон: .
Дуже гнучкі стиснуті елементи застосовувати не раціонально, бо їх несуча здатність знижується внаслідок великої деформативності.
Поздовжню арматуру встановлюють згідно з розрахунком і вона сприймає частину навантаження, яке діє на елемент. Хомути вязаних каркасів забезпечують проектне положення поздовжньої арматури, не допускають її витрати стійкості під навантаженням, а також перешкоджають розвитку поперечних деформацій і підвищують опір бетону на стиск.
Розміщення поздовжньої арматури може бути симетричним і несиметричним. Симетричне армування застосовують у елементах з малим ексцентриситетом і при дії моментів різних знаків близьких за величиною. Мінімальні відсотки армування приймають в залежності від гнучкості і дорівнюють 0,05…0,25%.
Оптимальний процент армування з економічних міркувань 1- 3%.