Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Японія(країна після другої світової війни і сьогодення)

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Урок 24.

Японія(країна після другої світової війни і сьогодення)

Мета: характеризувати пояснювати суть японського «економічного дива», визначити особливості розвитку Японії наприкінці ХХ — на початку ХХІ ст.;  пояснювати зовнішню політику Японії, розвивати вміння аналізувати, порівнювати, критично мислити, працювати з різними історичними джерелами, висловлювати власні судження; виховувати

зацікавленість історією.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Основні дати: 3 травня 1947 р. 7 вересня 1951 р.  26 квітня 1986 р.11 березня 2011 р.

Основні поняття: «Японське економічне диво”, пацифізм.демократизація. принцип «Трьох "Д”».

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

ІІ . Мотивація навчальної діяльності

На моніторі учитель виводить слайд.де зображена природв та архітектура Японії.

Що ви бачите на слайді?

Що таке Сакура? ( відповіді учнів) Сакура — відомий символ Японії та японської культури. Япо́нська ви́шня

Сьогодні на уроці ми будемо вивчати країну Японію.

ІІІ . Актуалізація опорних знань

Бесіда

1. Які держави володіли найбільшими колоніями в Азії і Африці у міжвоєнний період?

2. Якими були основні зовнішньополітичні цілі Японії у 1918–1939 рр.?

У ч и т е л ь.

Запишемо 1-ше  завдання нашого уроку.

План

1.Загальні відомості про Японію.

2.Японія після другої світової війни.

3.“ Японське економічне диво”

4. Зовнішня політика.

1.Загальні відомості про Японію.

Учні виступають заздалегідь отриманими завданнями.( 2 учні)

1. Особливості географічного розташування та клімат і корисні копалини Японії.( показ презентації 6 слайдів)

2.Сучасна Японія. (презентація 5 слайдів)

Учитель. Ми довідались ,що Японія успішна та  розвинута країна. Спробуємо з вами  дізнатися який шлях пройшла ця країна ,щоб стати економічним та політичним лідером  не лише в Азії  а й в усьому світі.

2.Японія після другої світової війни.

У ч и т е л ь. (Діалог із учнями)

1.Рамки другої світової війни.?

2. Яка подія відбулась і коли в Хіросіми і Наґасакі?

Розповідь вчителя і учні записують у зошит у вигляді таблиці основні події працюючи з підручником.

Учитель. Отже нам відомо ,що

кінець війни ознаменувався окупацією Японії силами союзників — США та СРСР.

Оскільки Японія була країною-агресором і зазнала поразки у Другій світовій війні, то її територія була окупована військами США на чолі з Д. Макартуром (1945–1952). На окупованій території американцями провадилася політика «Трьох "Д”»: демократизація, демілітаризація, декартелізація. Водночас було проведено аграрну реформу, яка передбачала націоналізацію надлишків землі і продаж її державою на пільгових умовах орендарям.

(Зверніть увагу на терміни   запишіть у словник)

Словник:

Пацифізм -ідеологія беззастережного осуду будь-якої війни, відмови від неї як інструменту зовнішньої політики. Пацифізм засуджує всіляку війну в будь-якій формі, заперечуючи правомірність навіть справедливих та визвольних війн.

Демократія.-політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснюється народом або безпосередньо (пряма демократія), або опосередковано, через обраних представників (представницька демократія).

  1.  Складемо таблицю основних подій використовуючи 1-йваріант.документ,2-й відповідну сторінку підручника.

Робота з історичним джерелом

Документ

«У 1951 р. в Сан-Франциско було підписано мирний договір Японії із США та їх союзниками у війні (окрім СРСР). Згідно з договором:

• було визнано повний суверенітет японського народу над Японією та її територіальними водами; припинено стан війни учасників договору з Японією;

• Японія визнавала незалежність Кореї та відмовлялася від прав та претензій на Корею, Тайвань, острови Пенхуледао, Південний Сахалін та частину Курильських островів (але при цьому не зазначалося, що ці острови повертаються КНР та СРСР);

• обсяги репарацій не було визначено і питання про них належало до сфери двосторонніх відносин тих чи інших країн з Японією;

• за Японією було визнано право на індивідуальну і колективну оборону і домовленості про можливість розміщення або збереження іноземних збройних сил на її території».

Дата

Подія

3 травня 1947 року

7 вересня 1951 року

Під тиском окупаційної американської влади було ухвалено Конституцію Японії, яка проголошувала принципи, пацифізму та міжнародного співробітництва.

Набрання чинності конституцією Японії

Уряд Японії підписав із США договір про мир та безпеку, вступивши до холодної війни на боці західних держав. Для підписання угоди про мир з Японією 20 липня 1951 р. у м. Сан-Франциско (США) було скликано мирну конференцію за участю делегацій 52 країн.

Підписання Сан-Франциської мирної угоди

Запитання  

1. Покажіть по карті територіальні втрати Японії. На користь яких країн вони відбулися?

2. Як ви вважаєте, чому СРСР не взяв участі у підписанні цього договору?

Отже те.що ви записали можно коротко зробити  такий висновк(Учні роблять висновок)

Висновок:

Сан-Франциська система договорів перетворила Японію на союзницю США, що, у свою чергу, погіршило її взаємини з СРСР. Лише в жовтні 1956 р. у Москві було підписано Спільну декларацію СРСР та Японії, яка юридично припиняла стан війни між державами та проголошувала відновлення миру і добросусідських відносин між країнами. Мирний договір так і не було підписано.

Учитель.

Вам відомо ,що 11 березня 2011 р.в результаті землетрясу в Японії відбулася радіаційна аварія .

Далі вчитель ставить дітям переглянути відео «Фукусіма» (3 хв)

Завдання після перегляду.

3.Як події в Хіросіми і Наґасакі можна пов’ язати із трагедією на Фукусіма ?

4.  Чи можна порівняти аварію на ЧАЕС в 1986 р.з трагедією на Фукусіма в 2011 р.?

3.“ Японське економічне диво”

Запис у зошит понять.

Япо́нське економі́чне ди́воявище стрімкого росту японської економіки з середини 1950-х років до нафтової кризи 1973 року.

Робота в формі бесіди

Основні тези які пояснюють економічне диво записать, вибравши головне з тексту підручника .

  1.  Важливим джерелом фінансування економіки ще залишалася американська допомога.

Дешевизна праці та японці відновлювали галузі, які не потребують великих капіталів і високої техніки, але багато живої праці.

Зовнішньоекономічна орієнтація економіки.

Формуються монополістичні фінансово-промислові групи «Міцуї», «Міцубісі», «Сумітомо»

Посилювалися механізми державного регулювання та планування господарства.

Закупівля американських ліцензійта створення на основі них нових товарів вищої якості.

Надаючи податкові пільги підприємствам,

які проводили

реконструкцію, які працювали на експорт.

Який можна зробити висновок?

Відповідь учнів (Японія являє собою яскравий приклад поєднання жорстокого протекціонізму з агресивною експортної політикою).

4. Зовнішня політика

Завдання розпочинається з коментування вчителя карти ,яка виведена на екран.

(Додаток 1)

Країни, в яких Японія має дипломатичні представництва

Учитель:

Можна виділити такі напрямки в зовнішній політиці:

1.Зовнішньоторгова діяльність

 Ми зараз поглянемо на діаграму та таблицю і проаналізуємо дані.

Робота з діаграмою та таблицею.

(Додаток 2)

Як видно з таблиці , основні статті експорту та імпорту збігаються дуже мало. Країна довозить сировину, напівфабрикати, відсутні види обладнання та хімікатів, товари легкої промисловості, а вивозить винятково промислові товари. При цьому в економічно розвинуті країни, які є основними зовнішньоекономічними партнерами, йдуть переважно високоякісні вироби наукомістких галузей, а в країни, що розвиваються, - масова продукція машинобудування та легкої промисловості

2.Японсько-американські відносини

  Японсько- російські відносини

  Японсько-китайські відносини

Складання таблиці.

Японсько-американські відносини

Японсько-російські відносини

Японсько-китайські відносини

США відмовилися від руйнації японських промислових корпорацій і сприяли переходу Японії до ринкової економіки.

1 Після розвалу СРСР японський уряд сподівався на повернення південних Курил від російського уряду. Проте переговорний процес зайшов у безвихідь з приходом до влади в Росії Володимира Путіна. Станом на 2011 рік між обома країнами досі не підписано мирного договору через Курили

2. Японський уряд вимагає повернення південних Курильських островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомай; російський уряд відмовляється визнавати проблему, вважаючи острови своїми. Вирішення питання через міжнародні інстанції гальмується Росією

n1 Японсько-китайські відносини мають понад двохтисячолітню історію. ( Самост.опрацювання Д.з.)

IV.Узагальнення та систематизація знань

1.Які чинники сприяли .“ японському  економічному  диву”?

2.Які галузі японської економіки найбільш конкурентоспроможні.?

3.Особливості зовнішньої політики Японії.?

 

VДомашнє завдання.

 

Скласти презентацію,або  написати доповідь на тему: «Японсько-китайські відносини» Опрацювати параграф.

Додаток 1

         *           Країни, в яких Японія має дипломатичні представництва  

Додаток 2

Галузь виробництва

Експорт

Імпорт

Сировина і паливо

Паливо

Нафта

Руди і металобрухт

Інші сировини

0.3

35,0

22,7

13,0

4,2

7,0

Машини і обладнання

Автомобілі

Судна

Прилади і оптика

радіоелектроніка

75,7

17,8

2,5

4,0

15,0

18,2

  1.  Зовнішньоторгова діяльність – життєво важливий елемент господарства Японії.

 Пояснювальна записка.

Матеріали даної роботи  можуть бути використані вчителями та учнями як інформаційна та методична допомога при вивченні країни Японії. 

Тему з поданого матеріалу можна використати на уроках всесвітньої історії  в 11 – х класах.

В презентації Подані  цікаві  загальні відомості про країну та відео фрагмент , який використовується в презентації , змусить замислитись учнів над проблемою катастроф в Чорнобилі( 1986) та на Фукусіма.( 2011).

№ п/п

Прізвище, ім’я,             по батькові вчителя

Фах, посада, категорія

Місце  роботи (повна назва навчального закладу)

1.

Боровець Любов Михайлівна

Вчитель історії.2-га категорія

Черкаської загальноосвітньої школи IIII ступенів № 10
Черкаської міської ради
Черкаської області.

PAGE  8




1. Менеджмент и маркетинг Утверждаю Зав
2. фрагменте всегда постоянна а Fbфрагменте ~вариабельна
3. Феноменология и экзистенциализм 2
4. Правило 72-х Критерий PVP Виды инфляции
5. Ответственность за нарушение налогового и бюджетного законодательства
6. Куда идёт эволюция человечества
7. Общие условия возмещения имущественного вреда
8. 04 1 Код Форма по
9. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 4 Освоение технологии структурного программирования и применения стандартных м
10. статья первая] Wie weh' wie weh' wie wehe
11. Спільні риси спрямованості дій лобізму та груп тиску
12. Шилке Афганистан У всех кто прошел через него там осталась частичка жизни
13. 01.2014 Суббота Эстетика архитектуры и дизайна доц
14. Системная красная волчанка
15. Оценка сильных и слабых сторон фирмы методом SWOT-анализа
16.  Сущность и функции финансов
17. .МИРОВАЯ ПОЛИТИКА И МЕЖДУНАРОДНЫЕ ОТНОШЕНИЯ.
18. Тема 6 Организация контроля за эффективностью использования финансовых ресурсов 1
19. Инвестиционные риски на рынке ценных бумаг
20. Поступление материалов от поставщика 2