Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема 11: Внутрішньофірмове фінансове прогнозування та планування
1.Місце фінансового планування і прогнозування в ринковій економіці.
2.Порядок розробки фінансових планів.
1.Місце фінансового планування і прогнозування в ринковій економіці
Планування це процес розробки і прийняття цільових установок кількісного і якісного характеру з визначенням шляхів найефективнішого їх досягнення. Це установки, що розробляються у вигляді «дерева цілей».
Місце фінансового планування в ринковій економіці визначається тим, що планування є однією з функцій управління, тому фінансове планування це функція управління фінансами.
Планування в управлінні це:
1) конкретизація цілей управління в системі показників фінансово-господарської діяльності підприємства;
2) розробка стратегії і тактики діяльності, орієнтованої на досягнення цілей менеджменту.
З погляду менеджменту функція «планування» полягає в розробці змісту та послідовності дій для досягнення сформульованих цілей.
План підприємства, який враховує працю людей і рух ресурсів (матеріальних і фінансових), має силу наказу для зазначених в ньому осіб і структурних одиниць. В плані чітко і докладно зазначаються:
- мета діяльності підприємства та його структур за плановий період, кількісно виражена системою встановлених показників із зазначенням конкретних видів випуску та характеру роботи;
- методи і терміни ув'язки засобів і цілей;
- етапи і строки виконання робіт;
- виконавці плану по термінах і видах робіт;
- методи, етапи і засоби контролю виконання плану.
Практично вся система господарського управління і регулювання виробництва створена на методах планування. Оскільки завершення одного етапу роботи служить початком наступного, пов'язати всі етапи без допомоги планування неможливо.
Необхідність складання планів визначається багатьма причинами, наприклад:
2) координуюча роль плану;
3) оптимізація економічних наслідків.
Невизначеність майбутнього полягає не у визначенні точних цифр і орієнтирів стану фірми у майбутньому, а у встановленні важливих напрямів (коридору), в межах яких може варіюватись той чи інший показник.
Зміст координуючої ролі плану полягає у наявності добре деталізованих і взаємопов'язаних цільових установок, що дисциплінують оперативну і перспективну діяльність підприємства.
Оптимізація економічних наслідків полягає в тому, що будь-яке неузгодження чи збій діяльності системи потребує фінансових затрат на його подолання. Якщо є план, ймовірність збою є нижчою.
Фінансове планування не тотожне фінансовому прогнозуванню.
Відомо, що прогнозування сконцентровано на найбільш ймовірних подіях і результатах. Якщо уявити наперед, що саме може відхилити заплановане в будь-який інший бік, тоді найбільш імовірно, що підприємство помітить небезпечні симптоми, а, отже, зможе зреагувати швидше, щоб виправити положення.
Слід відзначити, що фінансове планування не ставить за мету обов'язково звести до мінімуму ризики. Навпаки, його зміст полягає в аналізі і виборі ризиків, які необхідно прийняти, і тих, яких можливо було б уникнути.
Для цього підприємства розробляють декілька способів ситуаційного аналізу, відповідаючи на запитання «а що, якщо?». Деякі розробляють план і його результати, виходячи з найбільш імовірного набору умов, а потім змінюють прийняті ними припущення поступово, по одному. Деякі менеджери можуть розглядати наслідки кожного варіанту плану в межах визначених комплексних сценаріїв. Наприклад, один сценарій може передбачати високі процентні ставки, які призводять до уповільнення росту світової економіки і зниження товарних цін. Другий сценарій може базуватись на ідеї зростаючого падіння у вітчизняній економіці, високій інфляції і слабкій національній валюті.
В основу фінансового планування покладено стратегічний і виробничий плани.
Стратегічний план передбачає формулювання цілей, задач і сфери діяльності підприємства.
Виробничі плани складаються на основі стратегічного і передбачають визначення виробничої, маркетингової, науково-дослідної та інвестиційної політики.
В рамках стратегічного планування виділяється чотири типи цілей:
2) виробничі які структура виробництва і технологія забезпечать випуск продукції необхідного обсягу і якості;
3) фінансово-економічні які джерела фінансування і які приблизні фінансові результати обраної стратегії;
4) соціальні як діяльність підприємства задовольнить потреби членів суспільства.
Фінансове планування це процес, який складається з наступних процедур:
1. Аналіз фінансових та інвестиційних можливостей, які має підприємство.
2. Прогнозування наслідків поточних рішень з метою уникнути несподіванок і усвідомити зв'язок зробленого сьогодні з тим, які рішення доведеться приймати в майбутньому.
3. Обґрунтування обраного варіанту рішень з ряду можливих (цей варіант і буде представлений в кінцевій редакції плану).
4. Оцінка результатів підприємства в порівнянні з цілями, встановленими у фінансовому плані.
Фінансове планування взаємопов'язане з плануванням вироб-ничо-господарської діяльності підприємств. Всі статті фінансового плану підприємства будуються на основі показників виробничого плану (обсягу виробництва продукції, кошторисах витрат на виробництво, капітальних вкладень тощо). Таким чином, виробничий план відіграє головну роль у фінансовому плануванні. Проте процес упорядкування фінансового плану не є арифметичним перерахунком планових виробничих показників у фінансові. Ці два види планування взаємозалежні і впливають один на одного.
В сучасних умовах зв'язок фінансового і виробничого планування ще більш посилився, оскільки такі найважливіші показники, як реалізація продукції в грошовому виразі і прибуток, визначають можливості успішного розвитку підприємства, що, в свою чергу, підвищує роль фінансових планів.
Однак поряд з факторами, які потребують широкого впровадження фінансового планування в сучасних економічних умовах, діють й інші фактори, які обмежують його застосування в Україні.
Такими факторами виступають:
1) відсутність зрозумілих стратегічних цілей у підприємств;
2) нестабільність фіскальної політики держави;
3) складності при визначенні потреб підприємства в ресурсах;
4) недостатність досвіду самостійної постановки цілей, планування дій і залучення ресурсів в умовах ринку;
5) недоліки існуючої системи управлінського обліку;
6) застарілі методи оперативного планування;
7) відсутність кваліфікованих кадрів, обізнаних із сучасними методами планування;
8) недостатній рівень розвитку інформаційних технологій на підприємствах.
2.Порядок розробки фінансових планів
Планування фінансів, як і будь-який інший вид діяльності, має свою мету і свої задачі.
Методо, планування фінансів є визначення можливих обсягів надходження грошових коштів і їх витрачання в плановому періоді.
Фінансовий план можна розглядати як завдання по окремих показниках, а також як фінансовий документ, що забезпечує взаємозв'язок показників розвитку підприємства з наявними ресурсами, взаємодію сукупної вартісної оцінки коштів, що беруть участь у відтворювальних процесах та в процесах обігу грошового капіталу.
Основне завдання фінансового планування це забезпечення нормального відтворювального процесу необхідними джерелами фінансування, їх формування та використання.
Друге завдання дотримання інтересів акціонерів та інших інвесторів. Бізнес-план, що містить докладне фінансове обґрунтування інвестиційного проекту, є для інвестора основним документом, що стимулює вкладення капіталу.
Третє завдання гарантія виконання зобов'язань підприємства перед бюджетом та позабюджетними фондами, банками та іншими кредиторами. Оптимальна для підприємства структура капіталу приносить максимальний прибуток і максимізує платежі до державного бюджету.
Четверте завдання виявлення резервів та мобілізація ресурсів з метою ефективного використання прибутку та інших доходів.
П'яте завдання контроль за фінансовим станом, плато- і кредитоспроможністю підприємства.
Важливим моментом фінансового планування є визначення стратегії планування.
Методологія фінансового планування включає в себе організацію планування фінансів, що будується на визначених принципах. До принципів фінансового планування відносяться:
- науковість;
- комплексність;
- оптимальність.
Принцип науковості планування фінансів означає, що розрахунок планових показників повинен базуватись на аналізі звітних даних, на визначенні перспектив розвитку фінансових показників.
Принцип комплексності планування фінансів передбачає, що показники фінансового плану повинні бути взаємопов'язаними між собою.
Принцип оптимальності планування фінансів потребує найбільш раціонального використання капіталу і всіх фінансових ресурсів.
Розрізняють поточне й оперативне планування фінансової діяльності підприємства.
Розглянемо більш детально планування фінансової діяльності підприємства.
Поточні плани фінансової діяльності розробляються на майбутній рік з розбивкою по кварталах. Основними видами поточних фінансових планів є:
1) план доходів і витрат з виробничо-комерційної (операційної) діяльності;
2) план надходження й витрати коштів;
3) балансовий план (прогнозний баланс);
4) план формування й використання фінансових ресурсів.
1) План доходів і витрат підприємства один з основних видів поточного фінансового плану підприємства, складений на першому етапі планування, тому що ряд його показників служить вихідною базою розробки інших видів фінансового плану. Метою розробки цього плану є визначення суми чистого прибутку від виробничо-комерційної діяльності підприємства. У процесі розробки цього плану повинен бути забезпечений чіткий взаємозв'язок планованих показників доходів від реалізації продукції, витрат, податкових платежів, оподатковуваного й чистого прибутку підприємства. Узагальнена форма плану доходів і витрат підприємства з виробничо-комерційної діяльності приведено в додатку 1.
2) План надходження й витрати коштів відображає результати прогнозування його грошових потоків. Метою розробки цього плану є забезпечення постійної платоспроможності підприємства на всіх етапах планового періоду. 3 огляду на важливу роль показників цього плану в запобіганні загрози банкрутства підприємства, вони розраховуються в розрізі кварталів, а в рамках майбутнього кварталу у помісячній розбивці (одержуючи подальшу деталізацію в платіжному календарі). У цьому плані повинен бути забезпечений чіткий взаємозв'язок показників залишку коштів на початок періоду, їхнього надходження в плановому періоді, їхньої витрати в плановому періоді й залишку коштів на кінець періоду. Показники цього плану характеризуються балансовим зв'язком (Додаток2.)
ЗГКп + НГК = ВГК + ЗГКк,
де ЗГКп залишок коштів на початок планованого періоду;
НГК обсяг надходження коштів у планованому періоді;
ВКГ обсяг витрати коштів у планованому періоді;
ЗГКк залишок коштів на кінець планованого періоду.
При здійсненні підприємством зовнішньоекономічних операцій сума коштів в іноземній валюті перераховується в національну валюту за курсом, що діє на початок планованого періоду.
Для більш детального обґрунтування планованих обсягів надходження й витрати коштів їхні потоки прогнозуються по видах господарської діяльності підприємства:
• операційної;
• інвестиційної;
• фінансової.
Така деталізація розрахунків є одночасно основою визначення чистого грошового потоку па кожному із цих видів господарської діяльності й по підприємству в цілому. Схема елімінування обсягів надходження й витрати коштів у розрізі окремих видів діяльності підприємства представлена в додатку 3.
3) Балансовий план один з основних видів поточного фінансового плану підприємства, що відображає прогноз складу його активів і структури, які використовуються, фінансових коштів. Метою розробки балансового плану є визначення можливості приросту окремих активів із забезпеченням їхньої внутрішньої збалансованості, а також формування оптимальної структури капіталу, що забезпечує високу фінансову стабільність підприємства в майбутньому періоді. У процесі планування структури оптимізується співвідношення оборотних і позаоборотних активів, а в складі оборотних активів окремих їхніх груп за рівнем ліквідності. При плануванні структури капіталу оптимізується співвідношення власних і позикових фінансових ресурсів, а в складі позикового капіталу коштів, залучених на коротко- і довгостроковій основі. При розробці балансового плану використовується укрупнена схема статей балансу підприємства. Форма балансового плану підприємства наведена в додатку 4.
4) План формування й використання фінансових ресурсів один з основних видів поточного фінансового плану підприємства, що завершує процес цього планування. Метою розробки цього плану є акумуляція й цілеспрямована витрата фінансових ресурсів, що забезпечують економічний розвиток підприємства в майбутньому періоді. Він розробляється на основі раніше сформованих плану доходів і витрат з виробничо-комерційної діяльності, плану надходження й витрати коштів і балансового плану. Форма плану формування й використання фінансових ресурсів підприємства наведена в таблиці 11.1.
Оперативне планування фінансової діяльності спрямоване на конкретизацію поточних планів у розрізі більш коротких інтервалів часу (днів, тижнів, декад, місяців). Основними видами оперативних фінансових планів, розроблюваних на підприємстві, є:
Таблиця 11.1
Річний (квартальний) план формування й використання фінансових ресурсів підприємства
Джерело формування |
Сума |
Напрямки використання |
Сума |
1. Залишок вільних фінансових коштів на початок періоду 2. Надходження коштів за рахунок чистого прибутку 3. Надходження коштів за рахунок амортизаційних відрахувань 4. Надходження власних фінансових ресурсів з інших внутрішніх джерел 5. Надходження власних фінансових ресурсів із зовнішніх джерел 6. Залучення довгострокових фінансових кредитів 7. Залучення короткострокових фінансових кредитів 8. Залучення товарних кредитів 9. Приріст внутрішньої, кредиторської заборгованості 10. Надходження позикових коштів з інших джерел |
1. Використання прибутку з метою споживання (виплата дивідендів, відсотків, премій) 2. Приріст резервного фонду 3. Приріст оборотних активів 4. Фінансування інвестиційних програм 5. Фінансування довгострокових фінансових вкладень 6. Погашення суми основного боргу по фінансових кредитах 7. Погашення суми основного боргу по товарних кредитах 8. Інші напрямки використання фінансових ресурсів 9. Залишок вільних фінансових коштів на кінець періоду |
1) Поточний бюджет це форма представлення результатів поточного або оперативного плану фінансового забезпечення операційної (виробничо-комерційної) діяльності підприємства в розрізі окремих аспектів цієї діяльності або окремих господарських операцій. Поточний бюджет конкретизує план доходів і витрат підприємства. Він складається із двох розділів:
• поточні витрати;
• доходи від основної господарської діяльності. Поточні витрати являють собою витрати виробництва по розглянутому виді виробничо-комерційної діяльності. Доходи від операційної діяльності формуються в основному за рахунок реалізації продукції, товарів, послуг (Додаток 5).і
2) Капітальний бюджет це форма представлення результатів поточного або оперативного фінансового плану капітальних вкладень, розроблюваного на етапі здійснення нового будівництва, реконструкції й модернізації основних коштів, придбання нових видів устаткування й нематеріальних активів. Він складається з двох розділів:
• капітальні витрати;
• джерела надходження коштів (Додаток 6).
3) Платіжний календар один з видів оперативного фінансового плану підприємства, розроблюваний по окремих видах руху грошових коштів:
• податковий платіжний календар;
• платіжний календар по розрахунках з постачальниками;
• платіжний календар з обслуговування кредиту;
• платіжний календар по підприємству в цілому.
Платіжний календар складається на майбутній місяць із розбивкою по днях, тижнях і декадах. Він складається із двох розділів:
• графік витрати коштів (графік майбутніх платежів);
• графік надходження коштів.
Графік витрати коштів відображає строки й суми платежів підприємства в майбутньому періоді по всіх видах фінансових зобов'язань. Графік надходження коштів розробляється по тих видах руху цих коштів, по яких є їхній потік. Він фіксує строки й суми майбутніх платежів на користь підприємства.
Платіжний календар розробляється з метою своєчасного погашення невідкладних фінансових зобов'язань підприємства й забезпечення постійної його платоспроможності в поточному періоді.
У найбільш загальному вигляді фінансовий план являє собою документ з такими розділами:
1. Інвестиційна політика.
1.1. Політика фінансування основних коштів.
1.2. Політика фінансування нематеріальних активів.
1.3. Політика у відношенні довгострокових фінансових вкладень.
2. Управління оборотним капіталом.
2.1. Управління коштами.
2.2. Фінансування виробничих запасів.
2.3. Політика у відносинах з контрагентами.
2.4. Управління дебіторською заборгованістю.
3. Дивідендна політика.
4. Фінансові прогнози.
4.1. Характеристика фінансових умов.
4.2. Доходи фірми.
4.3. Витрати фірми.
4.4. Прогнозна фінансова звітність.
4.5. Бюджет коштів.
4.6. Загальна потреба в капіталі.
4.7. Потреба в зовнішньому фінансуванні.
5. Облікова політика.
6. Система управлінського контролю.
В економічній літературі достатньо чітко розрізняють поняття «план» і «бюджет»План більш широке поняття, яке включає в себе впорядковану систему дій, спрямованих на досягнення деяких цілей.
Бюджет більш вузьке поняття, яке означає кількісне представлення плану дій, причому, як правило, поняття «бюджет» традиційно трактується як «кошторис». Напрями бюджетування на підприємстві представлені на рис. 11.1.
Бюджетування |
||||||
на підприємстві |
||||||
Розробка внутрішніх стандартів бюджетування |
Створення інформаційної бази для бюджетування |
Розробка поточних бюджетів |
Рис. 11.1 Напрями бюджетування на підприємстві
При розробці фінансового плану підприємства складаються наступні бюджети (кошториси):
- кошторис продажу;
- кошторис виробництва;
- кошторис прямих матеріальних затрат;
- кошторис витрат на оплату праці;
- кошторис непрямих загальновиробничих витрат;
- кошторис собівартості проданої продукції;
- кошторис поточних періодичних загальногосподарських витрат;
- кошторис прибутків та збитків;
- кошторис капітальних затрат;
- кошторис руху грошових коштів;
- кошторис статей активу і пасиву і т.д.
Крім того, кошториси поділяються на два види: кошториси по основній діяльності підприємства і кошториси по неосновних видах діяльності.
Додаток 1
План доходів і витрат з виробничо-комерційної діяльності підприємства
Показник |
Квартал |
Разом за рік |
|||
І |
ІІ |
ІІІ |
ІV |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1.Валовий дохід від реалізації продукції |
|||||
сума |
|||||
рівень у відсотках до обсягу реалізації |
|||||
2. Податкові платежі за рахунок доходів |
|||||
середня ставка у відсотках до доходу |
|||||
сума |
|||||
3. Чистий дохід від реалізації продукції |
|||||
сума |
|||||
рівень у відсотках до обсягу реалізації |
|||||
4.Витрати усього |
|||||
сума |
|||||
рівень у відсотках до обсягу реалізації продукції |
|||||
у тому числі: |
|||||
постійні сума |
|||||
змінні сума |
|||||
рівень у відсотках до обсягу реалізації |
|||||
5. Оподатковуваний прибуток від реалізації продукції |
|||||
сума |
|||||
рівень у відсотках до обсягу реалізації |
|||||
6. Податкові платежі за рахунок прибутку |
Продовження Додатку 1
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
середня ставка у відсотках до оподатковуваного прибутку |
|||||
сума |
|||||
7. Чистий прибуток від реалізації продукції |
|||||
сума |
|||||
рівень у відсотках до обсягу реалізації продукції |
Додаток 2
План надходження й витрати коштів
Показник |
Квартал |
Разом за рік |
|||
І |
ІІ |
ІІІ |
ІV |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1. Залишок коштів на початок періоду |
|||||
2. Надходження коштів усього |
|||||
у тому числі: |
|||||
за рахунок реалізації продукції |
|||||
за рахунок реалізації майна |
|||||
за рахунок інкасації дебіторської заборгованості минулого періоду |
|||||
за рахунок наданих кредитів |
|||||
за рахунок інших джерел |
|||||
3.Витрата коштів усього |
|||||
у тому числі: |
|||||
на придбання сировини, матеріалів і товарів |
|||||
на поточні витрати, що входять до складу витрат (крім амортизації) |
|||||
на сплату податків |
|||||
на повернення основної суми боргу по раніше отриманих кредитах |
|||||
на виплату дивідендів, відсотків і премій за рахунок прибутку |
|||||
на інші цілі |
|||||
4. Залишок коштів на кінець періоду |
Додаток 3
Статті надходження й витрати коштів з основних видів господарської діяльності підприємства
Прилив |
Відтік |
||
Джерело надходження |
Сума |
Напрямки витрат |
Сума |
1 |
2 |
3 |
4 |
І. Операційна (виробничо-комерційна) діяльність |
|||
1.Придбання сировини, матеріалів, товарів |
|||
1.Реалізація продукції |
2.Поточні витрати, що входять до складу собівартості продукції (без суми сплати відсотків за кредит й амортизаційні відрахування) |
||
2. Інкасація дебіторської заборгованості минулого періоду |
3. Сплата податків по операційній діяльності |
||
З.Інші джерела |
4. Інші напрямки витрати |
||
Загальне надходження коштів по операційній діяльності |
Загальна витрата коштів по операційній діяльності |
||
II. Інвестиційна діяльність |
|||
1. Продаж матеріальних, нематеріальних і фінансових активів |
1. Витрати коштів на здійснення реального інвестування |
||
2.Сума відсотків (дивідендів) по цінних паперах, паях |
2.Витрати коштів на здійснення фінансового-інвестування |
Продовження додатку 3
1 |
2 |
3 |
4 |
З.Інші джерела |
3. Сплата податків по інвестиційній діяльності |
||
4.Інші напрямки витрат |
|||
Загальне надходження коштів по інвестиційній діяльності |
Загальна витрата коштів по інвестиційній діяльності |
||
III. Фінансова діяльність |
|||
1.Додаткова емісія акцій |
1. Погашення зобов'язань по отриманих кредитах і позичках |
||
2.Емісія облігацій |
2.Погашення облігацій |
||
3. Кредити й позички отримані |
3.Викуп акцій |
||
4.Інші джерела |
4. Сплата податків по фінансовій діяльності |
||
5.Інші напрямки витрати |
|||
Загальне надходження коштів по фінансовій діяльності |
Загальна витрата коштів по фінансовій діяльності |
||
Усього надходження |
Усього витрат |
Додаток 4
Балансовий план підприємства
Показник |
Квартал |
Разом за рік |
|||
І |
ІІ |
ІІІ |
ІV |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
І. Актив 1. Позаоборотні активи усього у тому числі: основні кошти усього з них активна частина нематеріальні активи довгострокові фінансові вкладення інші позаоборотні активи 2. Оборотні активи усього у тому числі: виробничі запаси запаси готової продукції дебіторська заборгованість грошові активи інші оборотні активи |
|||||
Усього активи |
|||||
II. Пасив |
|||||
у тому числі: Статутний фонд Резервний фонд інші види власних коштів |
Продовження Додатку 4
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
2Позикові кошти усього у тому числі: довгострокові фінансові зобов'язання короткострокові фінансові зобов'язання фінансові кредити товарні кредити інші види кредиторської заборгованості |
|||||
Усього капітал |
Додаток 5
Поточний бюджет
Показник |
У цілому |
У т.ч. по місяцях |
|||
1 |
2 |
3 |
… |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
І. Поточні витрати |
|||||
1. Матеріальні витрати (по окремих статтях витрат) 2. Амортизація основних коштів і нематеріальних активів 3. Витрати на оплату праці 4. Податкові платежі, що належать до витрат 5. Інші прямі витрати 6. Накладні витрати, що належать до поточних витрат |
|||||
1. Разом поточні витрати |
|||||
II. Доходи від операційної діяльності |
|||||
1. Доход від реалізації продукції 2. Інші доходи від операційної діяльності |
|||||
Разом операційні доходи |
|||||
3. Податкові платежі, що входять у ціну продукції 4. Чистий дохід (2 3) 5. Операційний прибуток (4 1) 6. Податкові платежі, що сплачують за рахунок прибутку, 7. Чистий операційний прибуток (5-6) |
Додаток 6
Капітальний бюджет
Показник |
У цілому |
У т.ч. по місяцях |
|||
1 |
2 |
3 |
… |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
І. Поточні витрати |
|||||
1. Матеріальні витрати (по окремих статтях витрат) 2. Амортизація основних коштів і нематеріальних активів 3. Витрати на оплату праці 4. Податкові платежі, що належать до витрат 5. Інші прямі витрати 6. Накладні витрати, що належать до поточних витрат |
|||||
II. Капітальні витрати |
|||||
1. Будівництво або придбання будинків, приміщень і споруд 2. Придбання машин і механізмів 3. Придбання встаткування й інвентарю 4. Придбання нематеріальних активів 5. Інші види капітальних витрат 6. Податкові й інші обов'язкові платежі 7. Резерв капітальних витрат |
|||||
Разом витрати коштів |
Продовження Додатку 6
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
III. Джерела надходження коштів |
|||||
1. Власні кошти інвестора, спрямовані на фінансування капітальних витрат 2. Залучуваний пайовий капітал 3. Залучуваний акціонерний капітал 4. Фінансовий лізинг 5. Емісія облігацій 6. Кредити банків 7. Інші джерела залучення фінансових ресурсів |
|||||
Разом надходження коштів |
|||||
Сальдо витрат і надходжень коштів |