Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Міфологічне сприйняття ~ особлива стадія художнього пізнан ня дійсності людиною

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Тема: Міфологічне сприйняття – особлива стадія художнього пізнан-           ня дійсності людиною. Міф – основа і джерело античної літератури. Троянський цикл міфів.

Мета уроку: поглибити знання учнів про особливості світосприйня-

                      ття давніх греків; збагатити їхні уявлення про міф, пре-

                      зентувати незвичайний світ давньогрецьких міфів Тро-

                      янського циклу; розвивати усне мовлення учнів, їхню

                      уяву та образне мислення; формувати інтерес до подій

                      історичного минулого; виховувати відразу до війни, яка

                      несе лихо, смерть.

Обладнання: Міфи Давньої Греції, політична карта світу.

Хід уроку

І. Повідомлення теми, мети уроку.

ІІ. Евристична бесіда.

- Що таке міф? Які ви знаєте міфи?

- Про що ви дізнались із вивчених міфів?

- Які твори інших видів мистецтва на тему давньогрецької міфології вам відомі?

ІІІ. Слово вчителя.

     Давньогрецькі міфи не тільки розповідали про життя богів і титанів, а й уславлювали імена найвеличніших з людей, котрі мужньо боролися за справедливість, свободу, честь. А найвизначнішим циклом , в якому задіяні уславлені герої, є Троянський цикл міфів, що ліг в основу славнозвісних Гомерових поем.

ІУ. Повідомлення учнів.

     У ХІІ ст. до н. е. спалахнула війна між греками і троянцями - мешканцями багатого міста Трої. До другої половини ХІХ ст. основним джерелом відомостей про Троянську війну були  давньогрецький епос і поема Гомера „Іліада”. Тоді людство вважало, що Троя і події, пов’язані з нею, - лише гарна казка.

     І все-таки знайшлася людина, яка засумнівалася у тому, що Троянська війна – вигадка. Цього чоловіка звали Генріх Шліман. Хлопчиськом, наслухавшись розповідей про загибель Трої, він присягнув відшукати її. І більше ніж через 30 років виконав свою обіцянку. Повіривши сліпому Гомерові, взявши із собою його поеми замість довідника, він вирушив на пошуки і почав розкопки. У 1871 році йому справді пощастило точно визначити місце розташування легендарного міста і навіть знайти багатющий скарб – зброю, коштовності, вироби із золота і слонової кістки.

     Трою було знайдено. Так людина довела, що міф – не вигадка, а легенда, в основі якої лежать правдиві події. І хоч упродовж тисячоліть ці події обростають казковими і неймовірними подробицями, головне в них часто є правдивим.

     Легенда розповідає, що Паріс, син троянського царя Пріама, викрав красуню – дружину спартанського царя Менелая – Єлену. Це і стало приводом до Троянської війни. Грецьке військо на чолі з царем Агамемноном дев’ять років тримало в облозі Трою, але захопити місто не могло. Лише на десятому році війни греки спорудивши за порадою Одіссея троянського коня, підступом здобули Трою.

     Ці події лягли в основу багатьох міфів, об’єднаних в один цикл.

УІ. Аналіз міфів Троянського циклу.

  1.  Пелей завоював серце:
    •  а) Федіти;

   б) Гери;

   в) Еріди.

  1.  На весільний стіл золоте яблуко кинула:

            а) Гера;

  •  б) Еріда;

в) Афродіта.

                3. Паріс золоте яблуко присудив:

  •  а) Афродіті;

б) Гері;

в) Афіні.

                4. Єлену викрав:

                              а) Паріс;

  •   б) Пріам;

в) Нерей.

                5. Ідея збудувати дерев’яного коня належала:

  •   а) Одіссею;

б) Ахіллу;

в) Менелаю.

                6. Троянська війна тривала:

                             а) 5 років;

  •  б) 10 років;

в) 20 років.

                7. Хто став найвизначнішим героєм Троянської війни:

  •  а) Ахілл;

б) Агамемнон;

в) Одіссей.

Бесіда.

- Чиє пророцтво і чому перешкодило Зевсу і Посейдону здійснити власні мрії та одружитися з морською німфою Федітою? Як це, у свою чергу, вдалося фессалійському царевичу Пелею?

- Чому на весілля Федіти та Пелея не запросили богиню Еріду? Як вона помстилася і посварила між собою Геру, Афіну й Афродіту?

- Чому син Пріама, царя Трої, віддав перевагу богині Афродіті?

- Які події спричинили Троянську війну? Чи слушна думка одного із грецьких воїнів, Терміта, Який сказав: „ Що б не чинили царі навіжені  - страждають ахейці”?

- За яких обставин Паріс викрав Єлену, дружину царя Менелая?

- Який закон порушив Паріс? Чому автор називає його варваром?

- Чи зміг син Пелея і Федіти  взяти участь в поході? Яким воїном він себе виявив під час облоги Трої?

- Чому Ахілл відмовився від участі в облозі Трої і що примісило його повернутися?

- На який вчинок відважилися Діомед та Одіссей, після чого „ніхто з троянців не сумнівався: настав день остаточної поразки”?

- Які причини падіння Трої ви вважаєте визначальними? Чи можна розглядати цей факт як такий, про який все було ясно з самого початку розвитку подій?

УІІ. Підсумок уроку.

  •  Чи можна розглядати міф як жанр літератури (разом із казкою, оповіданням)? Поясніть власну думку, спираючись на додатковий матеріал.

Висновок. 

      Разом із падінням Трої, Троянська війна стає однією із сторінок нашої історії.

     Незважаючи на прикрі жест окості, непримиренність, ворожнечу, розбрат, які описуються в давньогрецьких міфах, залишається очевидним факт величезного впливу цих творів на розвиток людства, його культури та мистецтва.

Домашнє завдання.

     Прочитати міф Фіванського циклу.




1. Управление рекламой
2. эволюциониокосмического христианства П.
3. П Я Григорьев
4. 04.13г. Жалобы на умеренные боли в области раны кровотечение из раны
5. Тема 1. Економічна теорія- предмет метод і функції
6. Шампольон, его русские друзья и зарождение египетской музеологии
7. правовых отношений для ведения претензионной документации и деловой корреспонденции с российскими и иност
8. Мюзикл
9. Чарльз Бэббидж ’ человек, который опередил свою эпох
10. На тему- МСФО IAS18- Выручка.
11. Походы выходного дня
12. Правовое регулирование избирательного процесса
13. ПЁТР I КАК ПОЛИТИЧЕСКИЙ ДЕЯТЕЛЬ И ПОЛКОВОДЕЦ
14. Особенности признания, оценки и учета дебиторской задолженности за продукцию, товары, работы, услуги
15. Решение задач оптимизации бизнес-процессов с использованием прикладных программ
16. 65 Автоматизация технологических процессов и производств по отраслям Дисциплина- Иностранный язык Ко
17. вариантам 9 ~ 12 Я вспоминал сотни ответов мальчишек на вопрос- каким человеком тебе хочется стать ~ Сильны
18.  консенсуальный возмездный взаимный
19. статьями экспорта Великобритании
20. 8 класс Произведения для обязательного прочтения