У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ознайомчої практики напряму підготовки 6

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

12

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ

КАФЕДРА ГОСПОДАРСЬКОГО ПРАВА

РОБОЧА ПРОГРАМА

практичної підготовки студентів 

Навчально-ознайомчої практики

напряму  підготовки  6.030401 „Правознавство”

                                                                

 ОКР -  бакалавр

Факультет - права і соціального забезпечення

 форма навчання - денна

Затверджено

На засіданні кафедри

Протокол №_____________від_____________

Донецьк- 2012

Робоча програма навчально-ознайомчої практики студентів 2 курсу  денної форми навчання напряму підготовки 6.030401 “Правознавство” / Укладачі: Б.Є.Саєнко, В.С. Макаренко. - Донецьк, ДонДУУ, 2012.-  13 с.

Укладачі                                                              Б.Є.Саєнко, к.е.н., доц.

       В.С. Макаренко, викл.

Завідувач кафедри     В.А. Устименко, д.ю.н., господарського права                                      проф.     


ВСТУП

Дана програма для студентів 2 курсу напряму підготовки  6.030401 “Правознавство” денної форми навчання. Тривалість практики згідно з робочим навчальним планом складає  2 тижні.

Можливі бази практики – обласні, міські, районні управління юстиції, юридичні відділи та служби органів державної влади і управління, правоохоронні органи, органи державної виконавчої служби, суди, адвокатури, нотаріальні контори, юридичні служби підприємств, установ та організацій різних форм власності, відділи реєстрації актів громадянського стану.

Студенти повинні своєчасно прибути на місце практики, подати  направлення, робочу програму, індивідуальне завдання та щоденник практики керівнику бази практики, ознайомитися з робочим місцем, суворо дотримуватися правил внутрішнього розпорядку і правил  безпеки праці.

Необхідно ознайомитися з посадовими обов’язками юриста, особливостями їх виконання. Слід уважно вивчити стиль і методи роботи   юристів, уяснити їх роль у вирішенні загальних завдань  на підприємстві, в  організації, установі, юридичному або управлінському органі. Особливу увагу необхідно звернути на нормативно-правове забезпечення діяльності юриста, яка є  на підприємстві, в організації чи установі, що дає йому можливість виконувати професійні обов`язки по розробці, виконанню та контролю необхідної нормативної документації - наказів, положень, інструкцій, угод, позовів,  заяв та ін.

Керівник практики від кафедри здійснює організаційну та науково-методичну  допомогу під час підготовки та проходження практики, перевіряє перебіг практики та її відповідальність до програми, проводить консультації, контролює хід виконання індивідуальних завдань студентами, надає рекомендації  по підготовці звітів про підсумки практики. Він роз’яснює  порядок захисту звітів про практику на  кафедрі, дає свої пропозиції по удосконаленню організації та методики проведення практики.

Керівник практики  від бази практики після прибуття студентів на практику знайомить їх з загальною структурою бази практики, організацією роботи юриста на конкретному робочому місці, правила техніки безпеки праці роз’ясняє  студентам зміст та особливості виконання обов’язків юриста, контролює проходження студентами практики згідно програми та індивідуальних завдань. Він слідкує за  додержанням студентами службової дисципліни, веде облік роботи студентів, аналізує їх відношення до справи, складає письмовий відгук про роботу кожного студента, надає пропозиції щодо удосконалення організації та методики проведення навчально-ознайомчої практики.

ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

Цілі навчальної практики – закріплення теоретичних знань, набутих при вивченні гуманітарних та фундаментальних правових дисциплін, ознайомлення зі змістом та особливостями основних видів юридичної діяльності, надання можливості самостійного практичного засвоєння навичок та вмінь правової роботи, необхідних сучасному юристу у різних сферах господарювання, державного та місцевого самоврядування, правоохоронної та судової діяльності, при наданні юридичних послуг.

Задачі, які вирішуються студентами під час практики:

  1.  отримання інформації про зміст та методи роботи фахівців-юристів;
  2.  опанування первинними навичками професійної діяльності на посадах, які відповідають рівню  бакалавра права;
  3.  вивчення дії норм права у регулюванні конкретних відносин, методики розробки та застосування нормативних документів;
  4.  пошук та пояснення взаємозв’язків між теоретичним навчанням та практичними вимогами, які пред’являються до особистості сучасного юриста.

ЗМІСТ ПРАКТИКИ

Для досягнення цілей та виконання задач практики студенти здійснюють ряд заходів.

Перш за все, необхідно вивчити основні напрями організації правової роботи і юридичного обслуговування підприємства, організації, установи, органу державної  влади  і місцевого самоуправління. Безпосередньо на робочих місцях під керівництвом штатних фахівців-юристів студенти самостійно виконують завдання, виходячи з певних посадових обов’язків.

Основні завдання та заходи щодо ознайомлення з навичками практичної діяльності юриста розробляються керівниками практики від кафедри і відображаються у щоденнику  студента-практиканта.

Виходячи із особливостей і можливостей баз практики, студенти під час її проходження вивчають посадові обов’язки юрисконсультів підприємств, організацій, установ, фахівців управлінь юстиції, державних виконавчих служб, секретарів суддів, консультантів державних нотаріальних контор, співробітників правоохоронних органів тощо.

Одним з головних завдань студента під час практики є здобуття вміння планувати свою роботу, розподіляти окремі її види в залежності від ступеню важливості, складності та терміновості. Відповідно до програми практики студент розробляє розрахунок часу, необхідного для виконання окремих завдань. Цей розрахунок може мати приблизно наступний вигляд:

№ п/п

Види роботи

Кількість днів

1

Оформлення документів, ознайомлення з базою практики

1

2

Ознайомлення зі структурою, цілями та задачами діяльності підприємства

3

3

Аналіз функціональних обов‘язків структурних підрозділів

4

4

Збір документів, необхідних для звіту

2

5

Оформлення звіту про проходження практики

3

6

Представлення звіту про проходження практики керівнику від кафедри та послідуючий його захист

2

ВСЬОГО:

14

Особливу увагу керівники практики та студенти повинні звернути на необхідність суворого виконання прийнятих на підприємстві, в організації, установі правил охорони праці і протипожежної безпеки, обов’язкове проходження інструктажів (вступного і на кожному конкретному місці праці).

ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ

Виконання студентами під час практики індивідуальних завдань спрямоване на ознайомлення з організацією юридичної діяльності, надбання ними первинних умінь  та навичок самостійного розв’язання питань правової роботи. Це активізує діяльність студентів, розширює їх світогляд, підвищує ініціативу і робить проходження практики більш конкретним та цілеспрямованим.

Типовий перелік індивідуальних завдань включає:

  1. вивчення Положення (Статуту) щодо бази практики, її організаційно-штатної структури;
  2. ознайомлення з службовими функціями фахівців-юристів, загальною системою юридичної діяльності;
  3. формування первинних навичок складання юридичних документів (договорів, угод, позовів, доручень, наказів та ін.);
  4. ознайомлення з порядком ведення процесуальних дій у різних галузях права;
  5. надання правильної юридичної кваліфікації дій фізичних та юридичних осіб;
  6. порядок застосування різних прийомів виявлення, фіксації та дослідження доказів по юридичним справам;
  7. виявлення причин та умов, які сприяли вчиненню правопорушень, розробка пропозицій щодо  їх попередження;
  8. реалізація теоретичних правових положень у ході реформування місцевого самоврядування, активізації підприємництва, підвищення ефективності управління.

Зміст індивідуальних завдань конкретизується під час проходження практики керівниками від кафедри і бази практики. Матеріали, які отримані під час виконання індивідуального завдання, можуть в подальшому бути використані для виконання курсової роботи, підготовки доповіді, реферату, наукової статті.

ЗАНЯТТЯ ТА  ЕКСКУРСІЇ ПІД ЧАС ПРАКТИКИ

Приблизна тематика цих заходів містить: місце та роль права в управлінні суспільними (господарськими, соціальними) процесами; вимоги до професійних, культурних, етичних якостей сучасного фахівця-юриста; організація діяльності юридичного закладу (відділу, служби) в умовах державно-правового реформування в Україні; шляхи підвищення ефективності правового забезпечення конституційних гарантій громадян та юридичних осіб різних форм власності; здійснення взаємодії юридичних установ з органами державної законодавчої та виконавчої влади, місцевого самоврядування в умовах  адміністративної реформи.

Планування і проведення цих заходів здійснюється спільно керівниками практики від кафедри права та від бази практики.

Заняття під час практики можуть проводитися у вигляді лекцій, семінарів, круглих столів, диспутів,  які сприятимуть поглибленню теоретичних знань з використанням матеріальних можливостей і професійного юридичного досвіду фахівців бази практики. Заняття повинні розкривати студентам перспективи розвитку правової спеціальності і заохочувати їх до наступного вивчення в академії юридичних дисциплін. Для проведення таких занять залучаються найбільш кваліфіковані вчені і співробітники бази практики.

Екскурсії під час практики проводяться  з метою надбання студентами найбільш повної уяви про базу практики, її структуру, взаємодію її окремих підрозділів, діючу систему управління. Для поширення світогляду і ерудиції студентів екскурсії проводяться не тільки на базі, де вони проходять практику, але і на інших підприємствах, в організаціях і установах, де здійснюється юридична діяльність.

НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ

Для успішного виконання програми практики студентам необхідно користуватися підручниками, навчальними посібниками з фундаментальних та професійно-орієнтованих юридичних дисциплін: теорії держави та права, конституційного права, цивільного права, кримінального права, трудового та адміністративного права.

Важливе значення має поглиблене опрацювання законодавчо-нормативної документації, інструкцій, рекомендацій, які регламентують діяльність юриста.

Перелік літератури і нормативної документації, які були вивчені під час проходження практики, студент вказує і використовує при підготовці звіту про практику.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Специфікою навчально-ознайомчої практики з напряму підготовки “Правознавство” є необхідність застосування для вирішення її завдань норм різних галузей права.

Спеціалізація юридичної діяльності одночасно передбачає тісні міжгалузеві зв’язки різних правових інститутів і відокремлених від них  тепер уже самостійних галузей права, що вимагає від фахівців-юристів комплексного  опанування основами  всіх правових наук. Тому під час практики студенти обов’язково повинні  ознайомитися з особистою методикою удосконалення професійної правової підготовки діючих фахівців-юристів, створити висновки та рекомендації щодо своєї навчальної роботи в університеті з урахуванням практичного досвіду.

Для успішного виконання програми практики студенти повинні суворо дотримуватися свого індивідуального  плану, своєчасно виконувати завдання і відображати їх підсумки у щоденнику, вивчати досвід найбільш кваліфікованих  юристів бази практики, брати активну участь у заходах теоретичного та практичного характеру (лекціях, семінарах, конференціях, екскурсіях та ін.).

ФОРМИ  І МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

Під час проходження практики виконання студентами окремих розділів і  програми  в цілому контролюється як  керівниками від кафедр спеціально-правових та загальноправових дисциплін, так і від бази практики. Як правило, контроль здійснюється під час індивідуальних співбесід  керівників зі студентами, консультацій, під час  семінарів та практичних занять, виконання доручень згідно з програмою практики.

Студенти повинні знати, що на базах практик існує нормативно встановлений режим праці, а також контроль часу початку і закінчення роботи, що потрібно відобразити також в щоденнику  при  веденні записів і складанні підсумкового звіту з практики.

Основні контрольні функції відносно студентів під час проходження практики виконують керівники від кафедр та від бази практики.

Керівник від кафедри до початку практики контролює готовність бази практики, забезпечення нормальних умов праці студентів, відвідування студентами бази практики, приймає  у складі комісії кафедри заліки за підсумками практики.

Керівник від бази практики контролює виконання студентом графіка проходження практики, правил внутрішнього трудового розпорядку і своєчасно інформує керівника від кафедри права про порушення з боку студентів. Він забезпечує студентам можливість працювати з науковою літературою, нормативними актами, юридичними документами. Він дає характеристику на студента по закінченні практики, у якій відображає  ставлення студента до праці, його уміння використовувати теоретичні знання на практиці, навички роботи з законодавчими актами, готовність до подальшого опанування професією юриста.

Система оцінювання рівня підготовки студента

за результатами практичної підготовки

п/п

Змістовий модуль

Основні вимоги

Кількість балів

„5”

„4”

„3”

1

Загальна характеристика бази практики.

Вивчення положення (Статуту), щодо бази практики (установи, організації, підприємства), основних напрямків  її роботи.

5

4

3

2

Аналіз організаційної структури та методів управління.

Ознайомлення з службовими функціями фахівців-юристів, загальною системою

5

4

3

3

Навички складання юридичних документів

Формування первинних навичок складання юридичних документів (договорів, угод, позовів, доручень, наказів та ін.)

15

12

10

4

Порядок ведення процесуальних дій.

Ознайомлення з порядком ведення процесуальних дій у різних галузях права.

5

4

3

5

Юридична кваліфікація дій фізичних та юридичних осіб.

Надання правильної юридичної кваліфікації дій фізичних та юридичних осіб.

10

8

7

6

Прийоми виявлення доказів по юридичним справам.

Порядок застосування різних прийомів виявлення, фіксації та роз слідження доказів по юридичним справам.

15

12

10

7

Оцінка причин та умов вчинення правопорушень.

Виявлення причин та умов. Які сприяли вишенню правопорушень, розробка пропозицій щодо їх попередження.

5

4

3

8

Використання сучасних інформаційних технологій та методів ефективності управління.

Реалізація теоретичних правових положень у ході формування місцевого самоврядування, активізації підприємства, підвищення ефективності управління.

5

4

3

9

Індивідуальне завдання.

Ступінь глибини розкриття завдання, можливість використання у рамках наукових досліджень.

15

12

10

10

Захист

Рівень володіння матеріалом за результатами проходження практики, ступінь набуття необхідних професійних умінь і практичних навичок самостійної роботи.

15

14

10

Всього

100

82

65

ВИМОГИ ДО ЗВІТУ

Написання звіту  здійснюється студентом систематично протягом усього періоду проходження практики на підставі записів у щоденнику, іншої додаткової документації.

Обсяг звіту становить 18-20 сторінок через 1,5 інтервали, друкується на комп’ютері у відповідності з правилами бібліографічного оформлення документації. У звіті повинна бути коротко і конкретно описана робота, яка особисто виконана студентом під час проходження практики. Не дозволяється дослівного переписування матеріалів баз практики (історії підприємства, установи, організації, технічних описів тощо), а також цитування нормативних джерел.

Звіт про проходження навчальної практики складається з основних розділів:

  1. титульний лист (див. додаток 1);
  2. лист з поточного та підсумкового оцінювання  практичної підготовки;
  3. відомості про місце, термін практики, керівників від кафедри і від бази практики;
  4. коротка загальна характеристика підприємства (установи, організації), місце та роль у ньому  юридичної служби  (відділу);
  5. характеристика роботи, яка виконана за календарним планом і програмою практики;
  6. підсумки виконання індивідуальних завдань за спеціальністю;
  7. складні питання, які виникли під час практики та пропозиції щодо їх вирішення;
  8. висновки та рекомендації за підсумками практики, тобто коротка інформація про те, що дала практика з точки зору закріплення теоретичних знань, опанування необхідними практичними навичками, потребує чи ні корективи  програма практики;
  9. перелік літератури, нормативних джерел, що використовувалися у процесі написання звіту.

Для узагальнення матеріалів, зібраних під час практики і підготовки звіту, студентам наприкінці практики  відводиться 2 дні. Складений студентом звіт повинен мати наскрізну нумерацію сторінок. Аркуші звіту повинні бути зшиті.

Звіт перевіряється і затверджується керівниками практик від кафедр і від бази практики. Реєструється на кафедрі та подається до захисту у встановлений термін.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИКИ

Підсумки підводяться у процесі складання студентом диференційного заліку комісії, яка призначається завідувачем кафедри спеціально-правових дисциплін. За результатами захисту звіту студенту виставляється оцінка, яка враховується  нарівні з іншими оцінками успішності студента.

Результати складання заліків з практики заносяться до екзаменаційної відомості, проставляються в заліковій книжці студента.

Студент, який не виконав програму практики без поважних причин і отримав незадовільний відгук на базі практики або незадовільну оцінку при складанні заліку, відраховується з університету.

Звіт про проходження практики необхідно здати на кафедру та захистити протягом 7 навчальних днів після закінчення практики.

 


ДОДАТОК 1

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Донецький державний університет управління

Кафедра господарського права

ЗВІТ

З навчально-ознайомчої практики

на____________________________________________________________________

(повна назва бази практики)

Студента(ки),__________________________________________________________

(П.І.Б.)

група, спеціальності__________________________________________________________________________

______________________                                                                                                                  ____________________

              (дата)                                                                                                                                                  (підпис)

Керівник практики

від підприємства_______________________________________________________

( П.І.Б., посада, підпис)

        

М.П.

Керівник практики

від кафедри___________________________________________________________

( П.І.Б., посада, підпис)

Звіт захищено з оцінкою_____________________________________________________________________

                                              (за національною та шкалою  ECTS)

 

_________ 201__р.______________________________________________________

(дата захисту)                                                                            (П.І.Б. та підпис викладача)

Донецьк 2012

ДОДАТОК 2

Міністерство освіти і науки, МОЛОДІ ТА СПОРТУ України

Донецький державний університет управління

Факультет ______________________________________________________

Напрям підготовки (спеціальність)________________________________________

Поточне та підсумкове оцінювання  практичної підготовки

Керівника практики від кафедри на звіт з  _______________________________________

                                                                                                                     ( назва практики)  

студента  ____________________________________________________    _______ курсу

(прізвище, ім’я, по-батькові студента)

ПОТОЧНИЙ КОНТРОЛЬ

Присутність на інструктивній нараді і своєчасне отримання документації для проходження практики (до 2 балів) ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Оформлення на базі практики. Проходження інструктажу на підприємстві (до 3 балів)

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ознайомлення з підприємством (до 5 балів)

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Збирання фактичного матеріалу для написання звіту (до10 балів) _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Виконання завдань фахової практичної підготовки, написання відповідних розділів звіту з практики (до 30 балів) _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ПІДСУМКОВИЙ КОНТРОЛЬ

Виконання індивідуального завдання, глибина розкриття, можливість використання у рамках наукових досліджень (до 20 балів)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Підготовка і оформлення звіту та щоденника з практики згідно вимог наведеним в програмі (до 10 балів)  _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Захист ( до 20  балів)

___________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Оцінка звіту:  

 

Кількість балів за результатами поточного контролю       __________________________

Кількість балів за результатами підсумкового контролю  __________________________                                                          Загальна кількість балів ______________________________________________________

Висновки __________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Керівник практики від кафедри

______________                 _____________________________________________________

(підпис)                                                            (посада, прізвище, ім’я, по-батькові)

         “_________”   __________________________ 20___рік




1. ~аза~ Со второй половины XV века сложившаяся народность стала известна среди других народов населявши
2. Производительность труда на предприятии1
3. Управление проектами 3 курс История развития отечественной и зарубежной мысли в области управления.html
4. Фукусима1 называют землетрясение вызвавшее неисправности в линиях электропередачи; цунами которое залил
5. Блокировка 2. Перегрузка 3
6. Давай поглядим что там наверху Акротерий на Коринфе 11 октября 1988 года
7. ОТЧЕТ ПО УЧЕБНОЙ ПРАКТИКЕ по специальности 080110 Банковское дело Исполнитель- Симоненко Анн
8. были в одном провинциальном городке два юных существа
9. Организация управления внешнеэкономической деятельностью предприятия
10. тематизируем и повторяем элементарную алгебру Учитель математики- Хисматуллина
11. Охарактеризовать функции рекламы и раскрыть их содержание Экономическая функция
12. правовыми и другое
13. Понятие и порядок производства осмотра места происшествия на предварительном следствии
14. Вода - энергоносител
15. Сущность и структура Я-концепции
16. батарея отрицательная дендизм положительная- одна ежечасно притягивает и присваивает себе все положитель
17. Генератор неслучайных чисел
18. Реферат на тему- Культура Стародавньої України План 1
19. Измерение неэлектрических величин.html
20. Приобретенные знания еще не гарантируют то что вы будете расти и развиваться главное ' умение их применить.