Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Етапи проектування операційної системи: проектування виробів; проектування процесів виробництва; визначення виробничих потужностей; місце розташування (безперервна або поточна структура); проектування підприємства: лінійної, безперервної або поточної структури, з фіксованим позиційним плануванням; проектування операцій.
Проектування виробів вмішує відносне визначення важливості множини критеріїв: вартість; економічність експлуатації; якість; елементи розкоші; надійність; простота обслуговування; універсальність використання; розміри; потужність; міцність; безпечність експлуатації.
Проектування процесів виробництва вміщує такі характеристики: виробнича потужність; економічна ефективність; гнучкість; продуктивність; надійність; ремонтопридатність; стандартизація; безпека; екологічні вимоги; задоволення життєвих потреб.
Забезпечення потрібних характеристик процесу потребує вибору варіантів у таких галузях.
Тип переробної системи (проектна система, малосерійне виробництво, масове виробництво, безперервний процес) .
Сучасний рівень розвитку виробничих систем полягає у всебічному застосуванні комп'ютерних технологій та засобів на різних рівнях. Наприклад, значного поширення набувають такі виробничі системи.
САПР - система автоматизованого проектування.
АСУВ - автоматизована система управління виробництвом.
Роботи - програмовані засоби маніпулювання матеріалами, робочими інструментами, деталями.
ГВС - гнучкі виробничі системи, які здійснюють швидку переорієнтацію на нові вироби, які випускаються невеликими партіями. Такі системи вперше впроваджені в Японії.
Система - це деяка цілісність, що складається з визначеної кінцевої кількості обов'язково взаємозалежних частин, кожна з яких робить свій внесок у характеристику цілого.
Системний підхід - це спосіб мислення стосовно організації і управління.
Системний підхід дозволяє керівнику побачити організацію в єдності її частин, що нерозривно переплітаються із зовнішнім світом.
Основною концепцією СП до організації і управління як процесу є взаємозв'язок частин чи підсистем підприємства. Такий підхід передбачає встановлення цілей і зосередження уваги на побудові цілого, на відміну від побудови компонентів чи підсистем. У його основі лежить принцип розгляду проблем як єдиного цілого, як системи.
Сутність СП дозволяє зрозуміти, що система - це не тільки сума складових її елементів, а щось більше: організована сума складових її елементів. Тому, розглядаючи будь-який об'єкт як систему, необхідно враховувати і вивчати зв'язки між елементами, вплив елементів один на одного, складні залежності всередині системи, а також системи із ЗС.
СП стосовно вирішення практичних проблем охоплює теорію СП і методику побудови систем, що забезпечують вирішення проблем.
Теоретична системна концепція передбачає розгляд проблеми і її компонентів у їхній взаємозалежній єдності замість аналізу їх як окремих частин. Його можна охарактеризувати в такий спосіб. СП - це упорядкований спосіб оцінки складних людських потреб з точки зору об'єктивного розгляду цих потреб.
Оскільки при СП зосереджується увага на побудові цілого, то всі компоненти розглядаються в їхньому взаємозв'язку до того, як уточнюється їхня суть.
СП - це напрямок методології соціально-наукового пізнання і соціальної практики, в основі якого лежить дослідження об 'єктів як систем. СП сприяє адекватній постановці проблем у конкретних науках і розробці ефективної стратегії їхнього вивчення.
Найважливіші принципи системного підходу (системного аналізу):
При визначенні поняття системи необхідно враховувати найтісніший взаємозв'язок її з поняттями цілісності, структури зв'язку, елемента, відносини, підсистеми й ін. Основні системні принципи:
Будь-яка система визначається сукупністю елементів. Але якщо врахувати складність систем і їх розміри, то варто мати на увазі, що об'єктивно необхідна їх різна класифікація за певними ознаками, внаслідок якої з'являються підсистеми.
Отже, підсистема - це виділена за якою-небудь ознакою частина системи, що має характерні риси. Вона взаємопов 'язана з іншими частинами системи і її, у свою чергу, можна розглядати як самостійну систему.
Підсистеми повинні бути:
Підсистема формується з елементів і є частиною системи (структуроутворююча частина).
Найважливіші системні ознаки:
Самостійно: 58-62 - Менеджмент і маркетинг
52-55 - основи менеджменту в будівництві