Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема 10 Фінансові послуги з перейняття ризику
Мета заняття:
Навчальна: вивчити аспекти теорії системи управління інвестиційними ризиками;
Розвиваюча: дізнатися про способи зниження міри фінансового ризику;
Виховна:мати уяву про сутність валютних ризиків
Література
Ризик у ділових операціях це економічна категорія що відображає ступінь успіху (невдачі) фірми в досягненні своїх цілей з урахуванням впливу контрольованих і неконтрольованих факторів.
Інвестиції використання грошей з метою одержання доходу і/або нарощення капіталу. Інвестувати означає «розлучитися з грошима сьогодні, щоб одержати більшу їх суму в майбутньому. Інвестор (покупець, вкладник) той, хто при інвестуванні думає насамперед про мінімізацію ризику. На відміну від інвестора спекулянт готовий йти на розрахований ризик, а гравець на будь-який ризик.
Інвестора не цікавлять ваші труднощі і проблеми; інвестор примхливий, обережний і цинічний. Для нього вирішальними є відповіді на п'ять основних питань:
Управління ризиком це процес ідентифікації й оцінки ризику з наступним вибором способу дії виходячи з наявності альтернативних сценаріїв розвитку подій.
Аспектами теорії системи управління інвестиційними ризиками є:
Класифікація ризиків:
Виділяють такі основні види ризику:
Учасники фінансового ринку України несуть такі ризики:
Зниження ступеня ризику скорочення ймовірності і обсягу втрат. При виборі конкретного способу управління ризиком інвестор повинен виходити із таких принципів:
Реалізація першого принципу означає, що, перш ніж вкладати капітал, інвестор повинен: визначити максимально можливий розмір збитку за даним ризиком, зіставити його з обєктом вкладеного капіталу; зіставити його з усіма власними ресурсами і визначити, чи не призведе втрата цього капіталу до банкрутства інвестора.
Реалізація другого принципу потребує, щоб інвестор, знаючи максимально можливу величину збитку, визначив, до чого може призвести збиток, як ймовірність ризику, і прийняв рішення про відмову від ризику, про взяття ризику на свою відповідальність чи про передачу ризику на відповідальність іншої особи.
Дія третього принципу особливо чітко проявляється при передачі фінансового ризику. У цьому разі він означає, що інвестор повинен визначити прийнятне для нього співвідношення між страховою премією і страховою сумою. Страхова премія, чи страховий внесок це плата за страховий ризик страхувальника страховику. Страхова сума це грошова сума, на яку застраховані матеріальні цінності (або громадянська відповідальність, життя, здоровя). Інвестор не повинен брати ризику на себе, якщо розмір збитку можливо більший, ніж страхова премія.
Для зниження ступеня фінансового ризику застосовуються різні способи:
Диверсифікація являє собою процес розподілу інвестованих коштів між різними обєктами вкладання, які безпосередньо не повязані між собою. На цьому принципі базується діяльність інвестиційних фондів, які продають клієнтам свої акції, а отримані кошти вкладають у різні цінні папери, що купуються фондом на ринку і дають постійний прибуток.
Придбання додаткової інформації інвестор іноді приймає рішення, коли результати не визначені і засновані на обмеженій інформації. Природно, що якби у інвестора була повніша інформація, він міг би зробити кращий прогноз і знизити ризик. Це робить інформацію товаром. Інформація є досить цінним товаром, за який інвестор готовий платити великі гроші.
Лімітування це встановлення ліміту, тобто граничних сум витрат, продажу, кредиту. Лімітування є важливим засобом зниження ступеня ризику і застосовується банками при видачі позик (при продажу товарів у кредит).
Страхування сутність страхування виражається в тому, що інвестор готовий відмовитися від частини прибутків, тільки б уникнути ризику. Для страхування характерні:
Широко використовується метод страхування цінового ризику шляхом проведення протилежних операцій із різними видами біржових контрактів. Цей метод отримав назву хеджування.
Хеджування купівля і або продаж похідних цінних паперів (опціонів або фючерсів) для того, щоб знизити ризик можливих втрат від майбутніх біржових угод.