Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
ЛЬВІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ Банківської справи
Університету банківської справи
Національного БАНКу УКРАЇНИ
Кафедра фінансів
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ
КУРСОВОЇ РОБОТИ
З ДИСЦИПЛІНИ «ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ»
ДЛЯ СТУДЕНТІВ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ 6.030508 «ФІНАНСИ І КРЕДИТ» ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ «ФІНАНСИ»
Львів 2012
Методичні рекомендації щодо виконання курсової роботи з дисципліни «Фінансовий аналіз» для студентів напряму підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит» професійного спрямування «Фінанси» / Укладачі: М. А. Вознюк, Н.М. Гайдис, З. К. Шмігельська. Львів: Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ. - 2012. - 28с.
Укладачі: М.А. Вознюк, к.е.н., доцент, директор ЛІБС УБС НБУ;
Н. М. Гайдис, старший викладач кафедри фінансів;
З. К. Шмігельська, кандидат економічних наук,
старший викладач кафедри фінансів
Рецензенти: О.В. Горалько, к.е.н. , доцент кафедри фінансів
та економічної безпеки
Львівського державного університету
внутрішніх справ
Р.К. Шурпенкова, к.е.н., доцент, доцент кафедри обліку і
аудиту ЛІБС УБС НБУ
Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри фінансів,
протокол № 2 від « 26» вересня 2012 року.
Рекомендовано науково-методичною радою ЛІБС УБС НБУ,
протокол № __ від « ___» ____________ 2012 року.
© Львівський інститут банківської справи
Університету банківської справи
Національного банку України, 2012
ЗМІСТ
Додаток А. Зразок титульного аркуша курсової роботи…………..22
Додаток Б.Завдання на курсову роботу з дисципліни «Фінансовий аналіз»………………………………………………………………………...23
Додаток В. Баланс……………………………………………………….…24
Додаток Д. Звіт про фінансові результати………………………..26 |
Додаток Е. Поправкові коефіцієнти………………………………..27
Фінансовий аналіз, який базується на даних бухгалтерського обліку та фінансових звітів є одним з найсуттєвіших елементів у системі прийняття управлінських рішень.
Фінансовий аналіз проводиться для отримання інформації щодо реального фінансового стану підприємства, його фінансових результатів, зміни в структурі активів і капіталу, у розрахунках з дебіторами і кредиторами, а також для прогнозування основних параметрів на прогнозування фінансово - господарської діяльності.
Метою написання курсової роботи є:
Підчас написання курсової роботи студент зобовязаний:
Обовязком студента є дотримання встановлених вимог та регламенту виконання курсової роботи.
Згідно з навчальними планами вищих закладів освіти студенти виконують курсові роботи з ряду дисциплін.
Курсова робота одна з форм самостійної роботи студента, метою якої є поглиблене дослідження конкретних наукових напрямів, тем, що є складовими дисципліни, в межах якої виконується робота. Кінцевим етапом виконання курсової роботи є її захист.
Написання курсової роботи сприяє поглибленому вивченню навчальної дисципліни, подальшій систематизації, розширенню і закріпленню отриманих знань. В той же час при вдалому виборі тематики (послідовно кожної з них) створюється єдиний цикл наукових досліджень навчального характеру, завершальним етапом якого є дипломна робота. Виконання студентом курсової роботи покликано:
Студенти денної форми навчання використовують в курсових роботах фактичні матеріали переважно зі статистичних збірників та довідкових видань, а після проходження виробничої практики звітних матеріалів обєкту дослідження. Студенти заочної форми навчання переважно використовують в курсових роботах матеріали конкретного підприємства, де вони працюють.
Орієнтовна тематика курсових робіт та регламент їх виконання встановлюються на початку навчального семестру. Студент самостійно вибирає тему курсової роботи і узгоджує її з ведучим викладачем дисципліни (науковим керівником). При цьому можливі уточнення теми згідно з науковими та практичними інтересами виконавця. Виконання курсової роботи з однієї теми кількома студентами можливо лише як комплексної курсової роботи з чітким виділенням завдань кожного з виконавців або ж як різноаспектних досліджень однієї проблеми, що відображається у назві роботи та її змісті. Обрана тема, її порядковий № повинен відповідати порядковому № варіанту аналітичної частини, з конкретними поправковими коефіцієнтами, які вказують в додатку Е даної курсової роботи. Наприклад: тема курсової роботи «Аналіз власного капіталу підприємства», то Ваш варіант аналітичної частини №13, з поплавковими коефіцієнтами для балансу Ф№1 на початку року 1,62, на кінець року 1,70; а для «Звіт про фінансові результати» Ф №2 за звітний період 1,70; за попередній період 1,62.
Студент несе відповідальність за дотримання встановлених вимог до курсової роботи і регламенту її виконання. Позитивний результат захисту курсової роботи є необхідною умовою допуску студента до екзамену.
Процес виконання курсової роботи поділяється на декілька етапів, а саме:
Активна робота по вибору теми починається зі спільної наради студентів і викладачів наукових керівників. Доцільно при цьому врахувати актуальність теми для обєкту дослідження, професійні інтереси студента та напрямок науково дослідної роботи, якщо він вже визначився раніше. При виборі тем курсових робіт із загальноекономічного циклу дисциплін макро- та мікроекономіки слід враховувати, що вони є методологічною основою прикладних досліджень.
Вибрана тема затверджується науковим керівником. Подальше її змінення або коригування можливе лише з дозволу наукового керівника при достатньому обґрунтуванні змін студентом.
В процесі підготовки до написання курсової роботи підбираються та вивчаються літературні джерела, складається бібліографія. Дієву допомогу студенту в цьому надає науковий керівник, а також працівники бібліотек. Самостійний пошук літературних джерел здійснюється за допомогою бібліотечних каталогів (систематичного, алфавітного), реферативних журналів, бібліографічних довідників. Особливу увагу слід звернути на періодичні видання: газети, журнали, де можна знайти останні результати досліджень спеціалістів. Важливо підібрати джерела сучасної закордонної літератури. Методика вивчення літератури як основа наукового дослідження в курсовій роботі залежить від характеру й індивідуальних особливостей студента загальноосвітнього рівня і спеціальної підготовки, ерудиції і особливостей памяті, звичок працездатності. Разом з тим є доцільним дотримання загальних правил обробки літератури. Спочатку потрібно ознайомитися з основною літературою (підручниками, теоретичними статтями), а потім прикладною (законодавчими актами, інструктивними матеріалами, статтями про конкретні дослідження чи досвід господарювання тощо). Вивчення складних джерел (монографій) слід лише після простіших (підручників). Вивчення книг передує вивченню статей, більш давніх видань найновіших джерел.
Відібрана література підлягає уважній обробці. Попереднє ознайомлення включає побіжний огляд змісту, читання передмови, анотації. Розділи, що мають особливе значення для курсової роботи, старанно обробляють, звертаючи особливу увагу на ідеї та пропозиції щодо рішення проблемних питань обраної теми, дискусійні питання, наявність різних точок зору і протиріч.
В процесі опрацювання літератури на окремих аркушах або картках роблять конспективні записи, виписки з тексту, цитати, цифровий матеріал. При цьому слід обовязково робити повні бібліографічні записи джерел: автора, назви книги (статті), видавництва (назви журналу), року видання, обсягу книги (номеру журналу), номеру сторінки з тим, щоб використати ці записи для підготовки списку використаної літератури та зробити необхідні посилання на джерела в тексті курсової роботи.
Попереднє ознайомлення з літературними джерелами є основою для складання плану курсової роботи. План включає: вступ; 3-4 взаємоповязаних і логічно побудованих питання, що дозволяє розкрити тему; аналітичну частину і список літератури; висновки. Самостійно складений студентами план обговорюється з науковим керівником, у разі необхідності коректується і після цього затверджується. Формування тексту курсової роботи відбувається шляхом систематизації і обробки зібраних матеріалів по кожній позиції плану. В текст включається тільки старанно підібрані і цілеспрямовано проаналізовані матеріали. На цьому ж етапі виконуються обчислення, обґрунтовуються пропозиції, формулюються висновки, підбирається ілюстративний матеріал (графіки, рисунки, таблиці). В процесі роботи визначається необхідність доповнення додатковими матеріалами. Одержаний чорновий варіант курсової роботи доповнюється, уточнюються деякі положення, остаточно формулюються всі висновки і пропозиції.
Текст курсової роботи повинен бути відредагованим, стилістично витриманим як наукове дослідження. Остаточне оформлення курсової роботи здійснюється у відповідності з вимогами, які детально описані одному з наступних розділів методичних вказівок.
Виконана курсова робота у встановлений регламентом термін здається керівникові курсу і після реєстрації передається науковому керівнику для рецензування. У своїй рецензії викладач відмічає позитивні сторони і недоліки курсової роботи, оцінює ступінь самостійності формулювання основних положень та висновків, наявність елементів творчого пошуку та новизни, величину масиву опрацьованої інформації, дотримання вимог щодо змісту та оформлення роботи, а також робить висновок щодо допуску до захисту з попередньою оцінкою за чотирибальною шкалою.
За незадовільної оцінки робота повинна бути перероблена з урахуванням зауважень рецензента. Вдруге робота здається з попередньою рецензією.
Курсова робота повинна бути логічно побудованою і мати характер цілісного і завершеного самостійного дослідження. Курсова робота має описово розрахунковий характер і складається зі вступу, основної частини, аналітичної частини, висновків та списку використаної літератури.
Вступ. У вступі обґрунтовується актуальність вибраної теми, дається характеристика сучасного стану досліджуваної проблеми, визначається мета курсової роботи і завдання, вказується предмет та обєкт дослідження. У вступі варто також звернути увагу на рівень розробленості теми у вітчизняній та закордонній літературі, виділити дискусійні питання та невирішені проблеми. Рекомендований обсяг вступу 1 -2 стор.
Основна частини робот поділяється на 3 4 розділи. Перший з них, як правило, присвячено теоретико-методологічним аспектам досліджуваної теми, другий методичним підходам та діагностичним засобам, третій аналізу стану обєкту дослідження, четвертий рекомендаціям та пропозиціям щодо вирішення досліджуваної проблеми. Всі ці розділи логічно повязані між собою. Теоретичні положення та методичні підходи є основою для аналізу первинних матеріалів або статистичної інформації, висновки і рекомендації базуються на результатах аналізу. Рекомендації можуть стосуватися також теоретико-методологічних основ, понятійного апарату та інструментарію дослідження. В залежності від особливостей досліджуваної проблеми розділи можуть поєднуватися між собою, наприклад, методичний з аналітичним, аналітичний з конструктивним тощо. Рекомендований обсяг основної частини 20 25 стор.
Заключна частина роботи висновки це коротке резюме з усього змісту курсової роботи. Тут вміщуються висновки і рекомендації, що показують, якою мірою вирішено завдання і досягнуто мети, сформульованої у вступі. Обсяг заключної частини 2 3 стор. Аналітична частина містить аналіз таких розділів фінансово господарської діяльності підприємства:
За результатами аналітичної частини студенти складають висновки, де узагальнюються результати проведеного аналізу, даються рекомендації щодо поліпшення фінансового стану та підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства.
Невідємною частиною курсової роботи є список літератури, який включає перелік усіх джерел, використаних в процесі роботи. Докладніше про порядок укладання списку літератури у наступному розділі методичних вказівок.
Окремі частини тексту, що мають самостійне значення (обємні розрахунки, методики, алгоритми), можуть бути вміщені у додатки. Рекомендований обсяг додаткової частини не більше 10 стор.
Завдання на курсову роботу видається кожному студентові.
Курсова робота повинна бути стилістично, граматично, а також технічно правильно й акуратно оформлена. Вона комплектується в такій послідовності:
Зразок титульного листа наведено в додатку А. Зміст оформляється у вигляді переліку назв розділів роботи, для кожного з яких вказується відповідний номер початкової сторінки тексту.
Курсова робота має бути віддрукована або написана чітко, охайно, без помарок та виправлень.
Текст роботи треба розміщувати тільки з одного боку аркуша, на білому папері формату А4 (210×297 мм), залишаючи поля зліва не менше 30 мм, справа не менше 10 мм, зверху та знизу не менше 20 мм. Шрифт Times New Roman, кегель 14, інтервал 1,5. У друкованому варіанті на останній сторінці тексту міститься 38 40 рядків по 68 70 знаків у кожному.
Викладання тексту кожного розділу та підрозділу, а також вступу та завершення слід починати з нової сторінки.
Відстань між заголовками та текстом не повинна перевищувати 20 мм. Переноси слів у заголовках не дозволяються. Якщо заголовок складається з двох речень, то їх розділяють крапкою. Крапка наприкінці заголовка не ставиться.
Скорочення слів у тексті, крім загальноприйнятих, не допускається.
Розділи позначаються порядковими номерами арабськими цифрами (1, 2, 3), підрозділи позначаються номером розділу та підрозділу через крапку (1. 1, 1. 2., або 2. 1, 2. 2, 2. 3 тощо).
Нумерація сторінок має бути наскрізною: номер сторінки проставляється арабськими цифрами у правому верхньому кутку, але на титульному аркуші (перша сторінка курсової роботи) номер проставляти не слід.
Формули, які приводяться в роботі, в рукописному варіанті слід вписувати чорним чорнилом(пастою) і нумерувати арабськими цифрами. Порядковий номер приводиться в круглих дужках праворуч від формули. Він повинен складатися з номеру розділу та порядкового номеру формули, розділених крапкою. Наприклад: (1. 3) означає третю формулу першого розділу.
Допускається й інший підхід до нумерації формул: усі формули, вміщені в текст курсової роботи, нумеруються наскрізне, підряд з першої до останньої. Наприклад: (5) означає пяту формулу, вміщену в текст роботи.
Нумерацію формул здійснюють окремо від нумерації таблиць та рисунків.
Цифровий матеріал, який студенти вважає за доречне вмістити у текст курсової роботи, як правило, подається у табличній формі. Кожна таблиця повинна мати заголовок (найменування), що відображає її зміст. Нумерація таблиць здійснюється таким чином: справа над заголовком з прописної букви пишуть слово «Таблиця» та її порядковий номер (знак „№” перед цифрою не ставиться). Номер таблиці складається з номеру розділу та порядкового номеру таблиці в даному розділі. Наприклад: Таблиця №1.3 - третя таблиця першого розділу.
Нумерацію таблиць здійснюють окремо від нумерацій формул та нумерацій рисунків.
При оформлені таблиць слід дотримуватись певних правил. Зокрема, графи таблиць нумерують тільки у тих випадках, коли у тексті є на них посилання або у випадку переносу таблиці та її продовжені на наступній сторінці (в цьому випадку у правому верхньому кутку сторінки пишуть «Продовження табл.» і ставлять той же порядковий номер; не повторюючи заголовку таблиці та найменування граф, вказують номери граф і продовжують таблицю).
Якщо всі показники, вміщені у таблицю, мають одну і ту ж одиницю виміру, то її виносять у заголовок таблиці. Якщо використовуються показники з різними одиницями виміру, то у відповідних графах або рядках таблиці одиниці виміру наводять окремо.
Таблицю вміщують у текст після першого посилання на неї. Розрахункові таблиці, що мають великий обсяг, не рекомендуються вміщувати в текст основної частини, доцільніше винести їх у додатки, але з обовязковими посиланнями на них у тексті.
Посилання в тексті мають бути на всі таблиці. Вміщувати у курсову роботу таблиці, що не мають заголовків, нумерації, або на які відсутні посилання у тексті, не дозволяється.
Ілюстративний матеріал у формі схем, діаграм, графіків тощо, вміщений в основну частину курсової роботи, оформляється наступним чином: знизу під ілюстрацією з прописної букви пишуть слово «Рис.», проставляють порядковий номер, ставлять крапку (знак «№» перед цифрою не ставиться). Далі, продовжуючи той самий рядок, з великої літери вписують назву рисунка, яка повинна відображати його зміст.
Номер рисунка складається з номера розділу та порядкового номеру рисунка у даному розділі (наприклад: Рис. 2. 1. перший рисунок другого розділу).
Нумерація рисунків ведеться окремо від нумерації таблиць та нумерації формул.
Ілюстративний матеріал вміщується у відповідний підрозділ тільки після посилання на нього. В тексті курсової роботи має бути присутніми посилання на всі вміщені рисунки.
В тексті обовязково мають бути зроблені посилання на джерела, з яких була запозичена будь-яка статистична інформація, рисунки, таблиці, а також цитати, що їх наведено в курсовій роботі. Посилання на першоджерела можна здійснювати у виносках, що роблять знизу під текстом на відповідній сторінці (у виносці вказуються: прізвища та ініціали автора, найменування джерела, видавництво, рік видання та сторінка). Інший спосіб полягає у використанні квадратних дужок, в яких зазначається порядковий номер джерела у списку використаної літератури та відповідна сторінка (наприклад: [6, с. 17]).
Вихідними даними для використання студентами аналітичної частини курсової роботи є фінансова звітність підприємства (баланс і звіт про фінансові результати), наведені в додатках В і Д, скориговані на поправковий коефіцієнт (див. додаток Е, вибраний відповідно до варіанта, що вибрано студентом групи).
Аналітична частина курсової роботи виконується у наступній послідовності:
У цьому розділі курсової роботи потрібно:
а) коефіцієнт автономії (незалежності);
б) коефіцієнт фінансової стійкості;
в) коефіцієнт фінансової залежності;
г) плече фінансового важеля (коефіцієнт фінансового ризику);
д) коефіцієнт маневрування власного капіталу.
За результатами аналізу скласти висновок.
У процесі цього аналізу потрібно:
а) оцінити обсяг, структуру та динаміку оборотного капіталу;
б) провести аналіз оборотності капіталу в цілому та окремих його елементів.
Обчислити такі показники:
в) провести аналіз оборотності обігових коштів підприємства та обчислити вивільнення (залучення) обігових коштів у звязку зі зміною їх оборотності проти попереднього періоду.
Середні залишки всіх обігових коштів за попередній період становили 3055 тис. грн., в тому числі матеріальних 2110 тис. грн.
г) провести аналіз дебіторської заборгованості за звітний період. Обчислити та проаналізувати дебіторську заборгованість, період погашення дебіторської заборгованості, частку дебіторської заборгованості в загальному обсязі поточних активів, відношення середньої величини дебіторської заборгованості до доходу від реалізації, частку сумнівної дебіторської заборгованості в загальному обсязі заборгованості. За результатами аналізу скласти висновок.
У процесі аналізу слід обчислити такі показники:
За результатами аналізу складати висновки
Цей розділ передбачає:
а) оцінку динаміки фінансових результатів діяльності підприємства;
б) оцінку основних показників рентабельності, а саме: рентабельності активів, оборотних активів, власного капіталу, реалізації продукції;
г) оцінку впливів зміни чинників на зміну рівнів рентабельності;
д) аналіз показників прибутковості підприємства:
За результатами аналізу скласти висновок.
Перелік джерел інформації, що була використана під час виконання курсової роботи, укладають у встановленій послідовності:
По кожному з перелічених підрозділів списку літератури першоджерела вміщуються у перелік в алфавітному порядку (згідно з українським або латинським для іншомовних видань алфавітом).
Набір елементів бібліографічного списку літературних джерел різних видів (Закон України, підручник, навчальний посібник, монографія, стаття, перекладене видання, статистичний щорічник, оригінальне зарубіжне видання), спосіб написання кожного елементу, використання розділових знаків тощо наведено у додатку.
Додатки до курсової роботи оформляють як продовження роботи на подальших її сторінках, розміщуючи їх у послідовності до посилань у тексті роботи. Кожний додаток починається з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований зверху малими буквами з першої великої симетрично до тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими буквами з першої великої жирним шрифтом друкується слово «Додаток...» і велика літера української абетки, наприклад «Додаток А», «Додаток Б». Додатки необхідно позначити послідовно, відповідно до букв алфавіту, за винятком букв Г, Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Один додаток позначається як Додаток А.
Усі додатки, незалежно від характеру (звітні форми, аналітично - розрахункові таблиці, громіздкі ілюстративні схеми, компютерні розрахунки тощо), повинні мати заголовок, у якому відображено зміст інформації, що має той чи інший додаток.
Оформлена у відповідності до сформульованих вимог та повністю укомплектована курсова робота повинна бути переплетена (зброшурована).
На першій та на останній сторінці студент повинен поставити свій підпис та дату остаточного завершення роботи.
6. ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Виконана курсова робота у встановлений термін подається на кафедру та після реєстрації передається науковому керівнику для рецензування.
В рецензії відмічаються позитивні сторони та недоліки курсової роботи, оцінюється наявність елементів творчого пошуку та новизни і обсяг охопленої інформації, дотримання вимог оформлення роботи, робиться висновок щодо допуску до захисту роботи і виставляється попередня оцінка.
Захист курсової роботи здійснюється прилюдно, перед комісією. Процедура захисту передбачає стислий /до 7 хвилин/ виклад студентом основних результатів проведеного дослідження та пропозицій щодо поліпшення фінансового стану підприємства. Після доповіді студент відповідає на усні запитання членів комісії. В процесі захисту можуть використовуватися таблиці, схеми, графіки.
В ході захисту комісія оцінює глибину знань студентом досліджуваної теми, його вміння вести дискусію, відповідати на запитання, обґрунтовувати та відстоювати свою власну точку зору.
Склад комісії по захисту курсових робіт /не менше ніж із двох викладачів/ призначається завідувачем кафедри.
Рішення про оцінку по захисту курсової роботи приймається комісією. Оцінка вноситься у відомість та залікову книжку студента і перегляду (пере захисту) не підлягає.
У разі отримання оцінки «неприйнятно» студент зобовязаний повторно виконати курсову роботу в наступному навчальному періоді. Повторне виконання курсових робіт планується за рахунок власного часу студента і не фінансується з бюджетних коштів. При повторному вивченні відповідний навчальний компонент відноситься до індивідуального навчального плану наступного навчального періоду.
7.КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
При оцінюванні курсової роботи за кредитно-модульною системою враховується низка складових, зокрема:
- формулювання обєкту і предмету дослідження;
- відповідність структурних розділів і параграфів визначеній тематиці та вимогам до даного типу робіт;
- відповідність вимогам щодо оформлення робіт;
- наявність посилань;
- дотримання граматичних і стилістичних правил;
- вміння студента подавати результати свого дослідження, логічно структурувати доповідь.
Критерії
оцінювання курсової роботи відповідно до вимог
кредитно-модульної системи
Критерій за яким оцінюється робота |
Рейтинговий бал |
Бал перевірки |
1. Перевірка курсової роботи: |
61 |
|
|
40 |
|
|
6 |
|
|
6 |
|
|
5 |
|
|
4 |
|
2. Захист курсової роботи (проекту), в тому числі: |
39 |
|
|
14 |
|
|
25 |
|
Всього |
100 |
|
8.ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ
З ДИСЦИПЛІНИ «ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ»
9.ПЕРЕЛІК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
БАЗОВА
ДОПОМІЖНА
ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ
Офіційний сайт Інституту регіональних досліджень НАН України [Електронний ресурс].-Режим доступу до інформації : www.irr.ogr.ua
Бібліотека онлайн [Електронний ресурс].-Режим доступу до інформації : www.readbookz.com
10.ДОДАТКИ
Додаток А
Зразок титульного аркуша курсової роботи
Львівський інститут банківської справи
Університету банківської справи
Національного банку України
кафедра фінансів
Курсова робота
з дисципліни «Фінансовий аналіз»
на тему: _______________________________________
________________________________________________
Студента (ки) _____ курсу ______ групи напряму підготовки__________
спеціальності______________________
__________________________________
(прізвище та ініціали)
Керівник ___________________________
___________________________________
(посада, вчене звання, науковий ступінь, прізвище та ініціали)
Національна шкала ________________
Кількість балів: _________Оцінка: ECTS _____
Члени комісії ________________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
________________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
________________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
м.Львів - 20 __рік
Додаток Б
ЛЬВІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ
УНІВЕРСИТЕТУ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ
НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
кафедра фінансів
Завдання
на курсову роботу
з дисципліни «Фінансовий аналіз»
Студент групи __________________________________________________
Тема курсової роботи:____________________________________________
Варіант завдання ________________________________________________
Дата видачі завдання ______________________________________________
Термін подання курсової роботи ____________________________________
Завдання видав _________________________________/________________/
Завдання отримав ________________________________/________________/
Додаток В
Форма 1
Підприємство_____________________
Територія_________________________
Форма власності___________________
Орган державного управління________
Галузь____________________________
Вид економічної діяльності__________
Одиниця виміру: тис. грн.
Адреса____________________________
Баланс
на ____________ р.
Актив |
Код рядка |
На початок року |
На кінець року |
І. Необоротні активи: |
|||
Нематеріальні активи: |
|||
залишкова вартість |
10 |
7 286,40 |
7 990,56 |
первісна вартість |
11 |
8 015,04 |
9 021,60 |
Знос |
12 |
728,64 |
1031,04 |
Незавершене будівництво |
20 |
29 145,60 |
54 129,60 |
Основні засоби |
0 |
0 |
|
залишкова вартість |
30 |
21373,44 |
31 876,32 |
первісна вартість |
31 |
33 517,44 |
48 115,20 |
Знос |
32 |
12 144,00 |
16 238,88 |
Довгострокові біологічні активи: |
|||
справедлива (залишкова) вартість |
35 |
0 |
0 |
первісна вартість |
36 |
0 |
0 |
накопичена амортизація |
37 |
0 |
0 |
Довгострокові фінансові інвестиції |
|||
які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств |
40 |
2671,68 |
2577,6 |
інші фінансові інвестиції |
45 |
485,76 |
257,76 |
Довгострокова дебіторська заборгованість |
50 |
0 |
0 |
Відстрочені податкові активи |
60 |
0 |
103,104 |
Інші необоротні активи |
70 |
0 |
0 |
Усього за розділом І |
80 |
60 962,88 |
96 934,94 |
ІІ. Оборотні активи |
|||
Запаси: |
|||
виробничі запаси |
100 |
9 715,20 |
11 599,20 |
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
0 |
0 |
незавершене виробництво |
120 |
242,88 |
1546,56 |
готова продукція |
130 |
485,76 |
2010,528 |
Товари |
140 |
22 344,96 |
26 030,76 |
Векселі одержані |
150 |
3643,2 |
4124,16 |
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги: |
0 |
0 |
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
7 286,40 |
8 248,32 |
первісна вартість |
161 |
8 257,92 |
9 279,36 |
резерв сумнівних боргів |
162 |
971,52 |
1031,04 |
Дебіторська заборгованість за розрахунками: |
0 |
0 |
|
з бюджетом |
170 |
145,728 |
0 |
за виданими авансами |
180 |
874,368 |
309,312 |
з нарахованих доходів |
190 |
0 |
0 |
із внутрішніх розрахунків |
200 |
0 |
0 |
Інша поточна дебіторська заборгованість |
210 |
485,76 |
103,104 |
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
1214,4 |
512,52 |
Грошові кошти та їх еквіваленти: |
|||
у національній валюті |
230 |
1700,16 |
5 155,20 |
в іноземній валюті |
240 |
2914,56 |
103,104 |
Інші оборотні активи |
250 |
242,88 |
0 |
Усього за розділом ІІ |
260 |
51 296,26 |
59 745,77 |
ІІІ. Витрати майбутніх періодів |
270 |
1214,4 |
1804,32 |
IV. Необоротні активи та групи вибуття |
275 |
0 |
0 |
Баланс |
280 |
113473,54 |
158488,032 |
Продовження додатку В
Пасив |
Код рядка |
На початок року |
На кінець року |
І. Власний капітал |
|||
Статутний капітал |
300 |
87436,80 |
98722,08 |
Пайовий капітал |
310 |
0,00 |
0,00 |
Додатковий вкладений капітал |
320 |
4857,60 |
5155,20 |
Інший додатковий капітал |
330 |
0,00 |
7595,33 |
Резервний капітал |
340 |
1214,40 |
1804,32 |
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
350 |
48,58 |
257,76 |
Неоплачений капітал |
360 |
-728,64 |
-257,76 |
Вилучений капітал |
370 |
-485,76 |
-257,76 |
Усього за розділом І |
380 |
92342,98 |
113019,17 |
ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів |
|||
Забезпечення витрат персоналу |
400 |
242,88 |
154,66 |
Інші забезпечення |
410 |
48,58 |
0,00 |
Страхові резерви |
415 |
0,00 |
0,00 |
Частка перестраховиків у страхових резервах |
416 |
0,00 |
0,00 |
Цільове фінансування |
420 |
242,88 |
0,00 |
Усього за розділом ІІ |
430 |
534,34 |
154,66 |
ІІІ. Довгострокові зобов'язання |
|||
Довгострокові кредити банків |
440,00 |
4857,60 |
15036,00 |
Інші довгострокові фінансові зобов'язання |
450,00 |
0,00 |
0,00 |
Відстрочені податкові зобов'язання |
460,00 |
0,00 |
1288,80 |
Інші довгострокові зобов'язання |
470,00 |
485,76 |
0,00 |
Усього за розділом ІІІ |
480,00 |
5343,36 |
16324,80 |
ІV. Поточні зобовязання |
|||
Короткострокові кредити банків |
500 |
2914,56 |
13489,44 |
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями |
510 |
485,76 |
515,52 |
Векселі видані |
520 |
1457,28 |
3350,88 |
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги |
530 |
6072,00 |
5825,38 |
Поточні зобов'язання за розрахунками: |
0,00 |
0,00 |
|
з одержаних авансів |
540 |
1214,40 |
1116,96 |
з бюджетом |
550 |
242,88 |
515,52 |
з позабюджетних платежів |
560 |
72,86 |
103,10 |
зі страхування |
570 |
170,02 |
77,33 |
з оплати праці |
580 |
437,18 |
257,76 |
з учасниками |
590 |
728,64 |
902,16 |
із внутрішніх розрахунків |
600 |
0,00 |
0,00 |
Інші поточні зобов'язання |
610 |
242,88 |
0,00 |
Усього за розділом ІV |
620 |
14038,46 |
26154,05 |
V. Доходи майбутніх періодів |
630 |
1214,40 |
2835,36 |
Баланс |
640 |
113473,54 |
158488,03 |
Керівник __________________
Головний бухгалтер_____________
Додаток Д
Підприємство_____________________ Територія_________________________ Форма власності___________________ Орган державного управління________ Галузь____________________________ Вид економічної діяльності__________ Одиниця виміру: тис. грн. Адреса____________________________ Звіт про фінансові результати Форма 2 І. Фінансові результати |
|||
Стаття |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
10 |
18 878,40 |
25 574,40 |
Податок на додану вартість |
15 |
3146,4 |
4262,4 |
Акцизний збір |
20 |
1101,24 |
1545,12 |
25 |
0 |
0 |
|
Інші вирахування з доходу |
30 |
471,96 |
586,08 |
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
35 |
14 158,80 |
19 180,80 |
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) |
40 |
9 963,60 |
11 988,00 |
Валовий: прибуток збиток |
50 |
4 195,20 |
7192,8 |
55 |
0 |
0 |
|
Інші операційні доходи |
60 |
52,44 |
266,4 |
Адміністративні витрати |
70 |
1048,8 |
1385,28 |
Витрати на збут |
80 |
314,64 |
266,4 |
Інші операційні витрати |
90 |
157,32 |
213,12 |
Фінансові результати від операційної діяльності: прибуток збиток |
100 |
2 726,88 |
5594,4 |
105 |
0 |
0 |
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
332,12 |
266,4 |
Інші фінансові доходи |
120 |
297,16 |
213,12 |
Інші доходи |
130 |
262,2 |
106,56 |
Фінансові витрати |
140 |
314,64 |
266,4 |
Втрати від участі в капіталі |
150 |
52,44 |
0 |
Інші витрати |
160 |
367,08 |
53,28 |
Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування: прибуток збиток |
170 |
2 884,20 |
5860,8 |
175 |
0 |
0 |
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
865,26 |
1758,24 |
Фінансові результати від звичайної діяльності: прибуток збиток |
190 |
2018,94 |
4102,56 |
195 |
0 |
0 |
|
Надзвичайні: прибуток збиток |
200 |
262,2 |
159,84 |
205 |
0 |
266,4 |
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
78,66 |
0 |
Чистий: прибуток збиток |
220 |
2202,48 |
3996 |
225 |
0 |
0 |
ІІ. Елементи операційних витрат
Найменування показника |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Матеріальні затрати |
230 |
||
Витрати на оплату праці |
240 |
||
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
||
Амортизація |
260 |
||
Інші операційні витрати |
270 |
||
Разом |
280 |
ІІІ. Розрахунок показників прибутковості акцій
Найменування показника |
Код рядка |
За звітний період |
За попередній період |
1 |
2 |
3 |
4 |
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
||
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
||
Чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію |
320 |
||
Скоригований чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію |
330 |
||
Дивіденди на одну посту акцію |
340 |
Керівник __________________
Головний бухгалтер_____________
Додаток Е
Поправкові коефіцієнти
№ Варі-анта |
Баланс |
Звіт про фінансові результати |
||
на початок звітного періоду |
на кінець звітного періоду |
за звітний період |
за попередній період |
|
1. |
0,12 |
0,14 |
0,14 |
0,12 |
2. |
0,14 |
0,16 |
0,16 |
0,14 |
3. |
0,16 |
0,18 |
0,18 |
0,16 |
4. |
0,18 |
0,20 |
0,20 |
0,18 |
5. |
0,20 |
0,22 |
0,22 |
0,20 |
6. |
0,22 |
0,24 |
0,24 |
0,22 |
7. |
0,24 |
0,26 |
0,26 |
0,24 |
8. |
0,26 |
0,28 |
0,28 |
0,26 |
9. |
0,28 |
0,30 |
0,30 |
0,28 |
10. |
0,30 |
0,32 |
0,32 |
0,30 |
11. |
0,32 |
0,34 |
0,34 |
0,32 |
12. |
0,34 |
0,36 |
0,36 |
0,34 |
13. |
0,36 |
0,38 |
0,38 |
0,36 |
14. |
0,38 |
0,40 |
0,40 |
0,38 |
15. |
0,40 |
0,42 |
0,42 |
0,40 |
16. |
0,42 |
0,44 |
0,44 |
0,42 |
17. |
0,44 |
0,46 |
0,46 |
0,44 |
18. |
0,46 |
0,48 |
0,48 |
0,46 |
19. |
0,48 |
0,50 |
0,50 |
0,48 |
20. |
0,50 |
0,52 |
0,52 |
0,50 |
21. |
0,52 |
0,54 |
0,54 |
0,52 |
22. |
0,54 |
0,56 |
0,56 |
0,54 |
23. |
0,56 |
0,58 |
0,58 |
0,56 |
24. |
0,58 |
0,60 |
0,60 |
0,58 |
25. |
0,60 |
0,62 |
0,62 |
0,60 |
26. |
0,62 |
0,64 |
0,64 |
0,62 |
27. |
0,64 |
0,66 |
0,66 |
0,64 |
28. |
0,66 |
0,68 |
0,68 |
0,66 |
29. |
0,68 |
0,70 |
0,70 |
0,68 |
30. |
0,70 |
0,72 |
0,72 |
0,70 |
31. |
0,72 |
0,74 |
0,74 |
0,72 |
32. |
0,74 |
0,76 |
0,76 |
0,74 |
33. |
0,76 |
0,78 |
0,78 |
0,76 |
34. |
0,78 |
0,80 |
0,80 |
0,78 |
35. |
0,80 |
0,82 |
0,82 |
0,80 |
36. |
0,82 |
0,84 |
0,84 |
0,82 |
37. |
0,84 |
0,86 |
0,86 |
0,84 |
38. |
0,86 |
0,88 |
0,88 |
0,86 |
39. |
0,88 |
0,90 |
0,90 |
0,88 |
40. |
0,90 |
0,92 |
0,92 |
0,90 |
41. |
0,92 |
0,94 |
0,94 |
0,92 |
42. |
0,94 |
0,96 |
0,96 |
0,94 |
43. |
0,96 |
0,98 |
0,98 |
0,96 |
44. |
0,98 |
1,00 |
1,00 |
0,98 |
45. |
1,00 |
1,02 |
1,02 |
1,00 |
46. |
1,02 |
1,04 |
1,04 |
1,02 |
47. |
1,04 |
1,06 |
1,06 |
1,04 |
48. |
1,06 |
1,08 |
1,08 |
1,06 |
49. |
1,08 |
1,10 |
1,10 |
1,08 |
50. |
1,10 |
1,12 |
1,12 |
1,10 |
51. |
1,12 |
1,14 |
1,14 |
1,12 |
52. |
1,14 |
1,16 |
1,16 |
1,14 |
53. |
1,16 |
1,18 |
1,18 |
1,16 |
54. |
1,18 |
1,20 |
1,20 |
1,18 |
55. |
1,20 |
1,22 |
1,22 |
1,20 |
56. |
1,22 |
1,24 |
1,24 |
1,22 |
57. |
1,24 |
1,26 |
1,26 |
1,24 |
58. |
1,26 |
1,28 |
1,28 |
1,26 |
59. |
1,28 |
1,30 |
1,30 |
1,28 |
60. |
1,30 |
1,32 |
1,32 |
1,30 |
61. |
1,32 |
1,34 |
1,34 |
1,32 |
62. |
1,34 |
1,36 |
1,36 |
1,34 |
63. |
1,36 |
1,38 |
1,38 |
1,36 |
64. |
1,38 |
1,40 |
1,40 |
1,38 |
65. |
1,40 |
1,42 |
1,42 |
1,40 |
66. |
1,42 |
1,44 |
1,44 |
1,42 |
67. |
1,44 |
1,46 |
1,46 |
1,44 |
68. |
1,46 |
1,48 |
1,48 |
1,46 |
69. |
1,48 |
1,50 |
1,50 |
1,48 |
70. |
1,50 |
1,52 |
1,52 |
1,50 |
71. |
1,52 |
1,54 |
1,54 |
1,52 |
72. |
1,54 |
1,56 |
1,56 |
1,54 |
73. |
1,56 |
1,58 |
1,58 |
1,56 |