Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 22. СУБД ccess Спеціальності- 5

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Міністерство аграрної політики України

Лубенський фінансово-економічний коледж

Полтавської державної аграрної академії

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ

З ДИСЦИПЛІНИ „ІНФОРМАТИКА І КОМП’ЮТЕРНА ТЕХНІКА” ДЛЯ СТУДЕНТІВ 2 КУРСУ

Тема 22. СУБД Access

Спеціальності:   5.03050801 “Фінанси і кредит”

5.03050702 “Комерційна діяльність”

5.03050901 “Бухгалтерський облік”

5.03050401 “Економіка підприємства”


Розглянуто і схвалено на засіданні

циклової комісії бухгалтерсько-економічних дисциплін

Протокол № ___ від _____________________

Голова циклової комісії _________________В.І.Грабова

Питання для самостійної підготовки

  1.  Пошук і фільтрація записів.
  2.  Сортування записів.

Поняття та терміни, які необхідно знати:

фільтр, фільтр по виділеному фрагменту, звичайний фільтр, розширений фільтр, порядок сортування

Питання для самоперевірки

  1.  Як здійснити пошук інформації за даними певного поля?
  2.  Чи можна відсортувати дані таблиці у зворотному порядку?
  3.  Які види фільтрів ви знаєте?
  4.  Опишіть послідовність дій під час створення розширеного фільтру та фільтру по виділеному запису.

ПОШУК І ФІЛЬТРАЦІЯ ЗАПИСІВ

Введення записів у таблиці БД зазвичай виконується в довільному порядку по мірі їх надходження. Причому записи, як правило, додаються в кінець таблиці.

Настроювання режиму відображення полів таблиці виконується за командою меню Формат - Отобразить столбцы..., у результаті виконання якої відображається однойменне діалогове вікно. За допомогою перемикачів цього вікна вибираються потрібні поля таблиці для відображення.

Організація пошуку і фільтрації даних

В основі пошуку і фільтрації даних таблиці лежить порівняння значень обраного поля з деяким зразком-критерієм, що задається користувачем. При їхньому збігу потрібний запис буде виявлений і відфільтрований. Розрізняють два варіанти збігу поля і зразка: повне чи часткове.

Перший варіант припускає повну ідентичність значення поля зі зразком з урахуванням символів, числа пробілів, типу форматів і т.п. Він використовується у випадках, коли об'єкт пошуку цілком відомий користувачу. Зразки-критерії при цьому представляються у виді текстових констант, чисел, дат і часу, наприклад, Акімов, Олексій, 27.03.02 і т. д.

На практиці частіше використовується варіант часткового збігу, тому що користувач звичайно знає тільки деякий фрагмент значень поля чи має намір відфільтрувати велику групу однотипних записів. У таких випадках зразок містить відомий фрагмент і відомості про положення цього фрагмента в межах поля. 

У такому випадку мають місце додаткові можливості з пошуку даних: коли користувач точно не знає або коли необхідно відфільтрувати дані, об'єднані деяким загальним фрагментом, застосовують метасимволи. Найбільше часто використовуються наступні метасимволи:

? - допускає будь-який символ на зазначеному місці;

# - допускає будь-яку цифру від 0 до 9,

* - допускає будь-яку групу символів;

[! список] - відповідає будь-якому символу, що не входить у список;

[список] - відповідає будь-якому символу зі списку;

- (дефіс) - допускає будь-яке значення із зазначеного діапазону, границі якого розділені цим символом.

Наприклад, зразок-шаблон [АС]* можна, наприклад, використовувати для вибірки співробітників, прізвища яких починаються з А або С, а [А - С]* - з А по С.

Метасимволи (*), (?), (#), ([) чи (-) можуть використовуватися також для пошуку даних. У цьому випадку їх варто узяти в квадратні дужки, наприклад, [*], [?] і т.д. Результатом пошуку будуть усі записи таблиці, що відповідають зразку-критерію із символами (*) і (?).

Пошук даних за командою Найти

Пошук організується за командою Правка - Найти, за допомогою кнопки «Найти» панелі інструментів чи за допомогою комбінації клавіш <Ctrl+F>. У результаті на екрані з'являється діалогове вікно «Поиск и замена», у якому задається зразок-критерій пошуку, можливий напрямок перегляду списку («Вверх», «Вниз», «Все»), а також тип збігу поля зі зразком («С любой частью поля», «Поля целиком» чи «С начала поля»).

У разі необхідності може бути використована зміна зразка клацанням на вкладці «Замена» і введенням у вікні «Заменить на...» нового зразка. У вікні встановлюються два додаткових параметри пошуку: «С учетом регитра» і «С учетом формата полей». Таким чином, порівняння може виконуватися з урахуванням типу літер (прописні чи рядкові), форматів поля і зразка, а також по всіх полях таблиці чи тільки в поточному полі. Останній параметр істотно обмежує час і область пошуку і може бути корисний при роботі з об'ємними таблицями.

За командою меню Правка - Найти може бути організований пошук даних по зразках-критеріях з метасимволами.

Пошук даних з використанням фільтрів

 Фільтри - це певним чином сформовані критерії пошуку, що включають логічні операції й операції відношення. Їх можна створювати в будь-якому режимі роботи з таблицею за командою меню Записи - Фильтр, за допомогою якої відкривається підменю з чотирма операціями-командами.

За командою Фильтр по выделенному створюються найбільш прості й очевидні критерії фільтрації. Для цього досить виділити визначене значення якогось поля таблиці і виконати цю команду чи клацнути на однойменній кнопці панелі інструментів. Від результатів роботи фільтра по виділеному можна відмовитися, виконавши команду Исключить выделенное. 

За командою Изменить фильтр створюються більш складні критерії фільтрації, що містять відношення, логічні функції И і ИЛИ, а також  метасимволи. При виконанні цієї команди відкривається вікно установки фільтру, у верхній частині якого розміщені всі поля поточної таблиці, а в нижній - два ярлики «Найти» і «Или».

Порядок уведення критеріїв фільтрації наступний:

  •  у вікні установки фільтра виділяється потрібне ключове поле і відкривається список усіх його значень;                                           
  •  зі списку вибирається конкретне значення поля, що передається в рядок введення і розглядається як вихідний і готовий до використання фільтр;
  •  якщо зі списку вибирається більше двох значень, то вони поєднуються логічною операцією ИЛИ;
  •  якщо значення декількох полів потрібно об'єднати логічною операцією И, то вони формуються в одному рядку вікна фільтра;
  •  при необхідності вихідний фільтр можна змінити, включивши в його склад знаки операцій відношень (>, <, =,...) і метасимволи (*, ?, #,...);
  •  клацанням по кнопці Применить фильтр забезпечується виконання фільтрації, і на екрані дисплея відображається її результат. При цьому найменування зазначеної кнопки змінюється на Удалить фильтр.

За командою Фильтр – Расширенный фильтр меню Записи можна створити кожний із розглянутих фільтрів,  а також поєднати фільтрацію записів з їх сортуванням за зростанням (спаданням) значень одного чи декількох полів. Фільтрація з одночасним сортуванням виконується за допомогою кнопки «Применение фильтра» чи за командою меню Фильтр-Применение фильтра.

СОРТУВАННЯ ЗАПИСІВ

Записи таблиці можуть бути відсортовані у порядку зростання (спадання) значень обраних полів - ключів. У результаті тексти розміщаються за алфавітом від А до Я чи в зворотному порядку від Я до А, числа - від меншого до більшого чи навпаки, а дати - від більш ранньої до більш пізньої і навпаки. Як ключ сортування може бути обране кожне з полів таблиці чи кілька полів одночасно.

У загальному випадку упорядкування записів виконується за командою Сортировка меню Записи, що активізує відповідне підменю, де і призначається вид сортування.

При великій кількості записів у таблиці і необхідності виконувати сортування більш ніж за одним ключем варто виконати дії в наступній послідовності:

1) командою Освободить все столбцы меню Формат знімається можлива фіксація полів таблиці;

2) послідовно шляхом перетягування змінюється положення всіх полів для сортування, тобто перше ключове поле розташовується ліворуч від другого, друге - ліворуч від третього і т. д. Це обумовлено тим, що MS Access сортує записи бази по полях-ключах відповідно до порядку їхнього розташування в таблиці. Перетягування  виділеного поля в потрібне місце супроводжуються вертикальною чорною смугою, що вказує місце розташування цього поля;

3) виділяються всі поля-ключі, що сортуються;

4) виконується команда меню Записи - Сортировка - Сортировка по возрастанию (Сортировка по убыванию) чи активізується однойменна кнопка панелі інструментів.

Рекомендована література:  

  1.  В.Д. Руденко, О.М. Макарчук, М.О. Патланжоглу. Практичний курс інформатики / За ред. Мадзігона В.М. – К.: Фенікс, 2000. – с. 253 – 254, 257 – 258, 265 – 273.




1. Духовнонравственная культура в школе учителя и ученики в рамках XVI Межрегиональных Знаменских чтен
2. Реферат Выполнили- Студентки II курса Мураш
3. Тема 1 Понятие языковой нормы
4. Доклад- Права собственности
5. тема себя или нет и как быстро
6. 3474 89184411145 Весна в Абхазии особенная
7. Производственный учет как составная часть управленческого учета
8. прросститете ' заикаясь протянул помощник
9. Интеграционные процессы на постсоветском пространств
10. Организация работы вагонного участка1
11. Магнитные свойства горных пород
12. Разрешение конфликтов в трудовых коллективах
13. Менеджмент Профиль- Производственный менеджмент КАРТА КОМПЕТЕНЦИЙ ДИСЦИПЛ.
14. Тема 11 Действия с числами
15. ТЕМА 1. ПФ как наука.html
16. І.В. ЖежерВолноваської райдержадміністрації В
17. Статья- Развитие способностей к управленческой рефлексии
18. Статья- Маркс и марксистские традиции
19. Захворювання травного тракту
20. на тему- Фирменный стиль Олимпиады СОЧИ 2014