Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Лабораторна робота № 7
Тема: Робота з сервісом Google Documents. Сумісна робота з прайс-листом фірми
(електронною таблицею)
Мета: ознайомитися із сервісом Google Documents. Отримати навички роботи з даним сервісом. Ознайомитися з процесом одночасного редагування електронної таблиці.
Технічне забезпечення: ПЕОМ, доступ до мережі Інтернет, принтер.
Хід роботи
Завдання для виконання
Робота з сервісом Google Documents (електронні таблиці)
Зробити скріншоти послідовного виконання завдань
2. Увійти до електронної пошти Gmail http://gmail.com за обліковим записом, створеним на лабораторному занятті 2. Додати до контактів адреси членів підгрупи (якщо це не було зроблено на попередній роботі №6).
4. Головний підгрупи створює нову електронну таблицю:
5. Змінює назву файлу на “Прайс-лист. Фірма “назва вашої фірми”, натиснувши посилання Несохраненная таблица (Unsaved spreadsheet).
6. Далі створює шапку таблиці. Таблиця складається з наступних стовпців:
7.Надає цей документ у спільний доступ з можливістю редагування іншим членам підгрупи. Для цього:
a. Натиснути на кнопку Открыть доступ (Share), обрати пункт Настройки совместного доступа.
b. Щоб додати потрібних людей, клацніть на рядок Добавить пользователей (Add People), зявиться рядок Вибрати в контактах (Choose from contacts), щоб вибрати з адресної книги потрібні контакти.
с. Також можна ввести перші літери прізвища або e-mail адреси людини, зявиться виринаючий список, у якому будуть перераховані контакти. Виберіть контакт, натисніть кнопку Готово.
d. Виберіть опцію зі списку Редактор (Can Edit), яка вказує на те, що людина зможе редагувати цей файл.
e. У полі Добавить личное сообщение напишіть особисте повідомлення, яке буде додане до запрошення сумісно редагувати прас-лист.
g. Накиньте галочку напроти пункту Отправить мне копию (Send a copy to myself). Ви отримаєте такий самий лист, як і інші учасники підгрупи, яким ви надсилаєте запрошення.
h. Натисніть кнопку Открыть доступ (Share).
8. Всім учасникам підгрупи перевірити свою пошту. Лист матиме приблизно наступний вигляд:
9. Натисніть на назву документа Прайс-лист. Фірма…, щоб перейти до його редагування. Редагування одного документа відбувається одночасно всіма членами підгрупи. Дані, які вносяться одним із членів підгрупи, показуються в режимі реального часу іншим членам підгрупи.
10. Кожен учасник підгрупи заповнює таблицю пятьма рядками даних. Стовпчик “Вартість” обчислюється за формулою: Ціна*Кількість. Формула в електронній таблиці, як і у програмі MS Excel, починається зі знаку “=”. Щоб, наприклад, ввести формулу, яка знаходить суму діапазону комірок, треба виконати наступні дії:
Нижче проілюстровані ці дії.
11. Зробити сьомий стовпчик, назвати його “Прізвище”. Навпроти кожного рядка в цьому стовпчику написати прізвище студента, який заповнив рядок.
12. Кожен студент напроти своїх пяти рядків створює пункти: Всього, Середнє.
13. Знаходить для своїх пяти рядків сумму та середнє арифметичне по стовпчику “Вартість”:
- сума знаходиться за формулою: =SUM(діапазон комірок)
- середнє арифметичне знаходиться за формулою: =AVERAGE(діапазон комірок)
14. Староста робить аналогічні пункти внизу таблиці. В остаточному варіанті таблиця повинна виглядати таким чином:
15. Кожен учасник підгрупи створює діаграму (меню Вставка-Диаграмма (Insert-Chart)). Тип діаграми та дані, на основі яких будується діаграма, вибираються самостійно між членами підгрупи. Кожна діаграма підписується прізвищем автора.
16. Після внесення всіх змін староста надає у спільний доступ файл викладачу БЕЗ ПРАВА РЕДАГУВАННЯ (idp.itb.2011@gmail.com). Процедура така сама, як і в попередній операції, де запрошувалися члени підгрупи, але замість пункту Редактор (Can edit) треба вибрати Читатель (Can view). В повідомленні написати, що це бізнес-план групи ІДП, прізвище старости, прізвища інших членів підгрупи.
17. Обовязково завершити роботу натиснувши на посилання Выйти (Sign out) в Google Documents (Документы), а також на “Выйти” в Gmail.
18. В браузері Mozilla Firefox натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Shift+Delete. Зявиться вікно, в якому в пункті “За вказаний проміжок часу” виберіть “Усю”. В подробицях поставте усі галочки напроти усіх пунктів, натисніть кнопку “Вичистити зараз”:
Цими діями ви знищите усі тимчасові файли, які залишилися після вашої діяльності, а також активні сеанси, що вбереже вас від проникнення сторонніх осіб до вашого акаунту.
Зробіть висновок про результати лабораторної роботи.
Відформатуйте документ Microcoft Word: Шрифт Times New Roman 14, інтервал 1,0-1,15, поля .
За допомогою викладача роздрукуйте звіт з лабораторної роботи.