Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Реферат на тему- Закони де Моргана Мислення людини відбувається не хаотично а підлягає певним логічним за

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.11.2024

Реферат на тему:

Закони де Моргана


Мислення людини відбувається не хаотично, а підлягає певним логічним законам.

Під законом логіки розуміють внутрішній, необхідний, суттєвий звязок між думками.

Основними законами формальної логіки є: закон тотожності, закон достатньої підстави, закон суперечності, закон виключеного третього.

Формально-логічні закони – це закони правильної побудови і звязки думки. Закони логіки виражають такі суттєві, загальні, неодмінні властивості мислення, як визначеність, несуперечність, послідовність і обгрунтованість.

Закони логіки, будучи специфічними законами мислення, неодноразово повязані із законами обєктивного світу, погоджуються з ними. “Закони мислення і закони природи необхідно погоджувати між собою, якщо тільки вони належно пізнані” (Маркс. К., Енгельс Ф. Твори).

Закони логіки об'єктивні, вони не створені людським розумом, не продиктовані мисленню самим мисленням, як стверджує ідеалізм, а є відображенням закономірності об'єктивного світу. «Закон логіки є відображення об'єктивного в суб'єктивній свідомості людини».

Виражаючи основні властивості мислення, закони логіки мають свою основу, своє джерело .в об'єктивних речах. Кожний логічний закон відображає певну сторону дійсності, її властивості і відношення, має свій аналог і подібність у природі. Так, закон тотожності є відображенням якісної визначеності речей і явищ, а закон достатнього обгрунтування відображає причинно-наслідковий зв'язок між предметами і явищами світу.

Закони логіки існують і діють незалежно від волі і бажання людей. Мислення людини стихійно підлягає законам логіки. Кожна людина незалежно від того, чи знає вона про існування законів логіки чи ні, мислить у відповідності до законів логіки.

Формально-логічні закони мають загально-людський характер. Вони єдині для всіх людей, незалежно від їхньої класової чи національної належності. Всі люди мислять за одним і тим же законом логіки. «Оскільки процес мислення сам виростає із відомих відношень, сам є природним процесом, то дійсно осягаюче мислення може бути тільки одним і тим же, відрізняючись тільки за ступенем, у залежності від зрілості розвитку і, зокрема, розвитку органу мислення».

Закони логіки є знаряддям пізнання дійсності, необхідною умовою точного, адекватного відображення мисленням зовнішнього світу. Щоб мислення приводило нас до істини, воно має відповідати вимогам формально-логічних законів—закону тотожності, суперечливості, виключеного третього та достатньої підстави.

Порушення вимог законів логіки призводить до того, що мислення стає неправильним, нелогічним. У практиці мислення трапляються двоякого роду логічні помилки, пов'язані з порушенням вимог законів логіки: софізми та паралогізми.

Ім'ям англійського логіка XIX ст. А. де Моргана називаються логічні закони,  єднальні за допомогою заперечення висловлення, утворені за допомогою союзів «і» та «або».

Один з цих законів можна виразити так:

заперечення висловлювання «А і В» еквівалентно висловленню «не-А або не-В».

Наприклад: «Невірно, що завтра буде холодно і завтра буде дощ, якщо і тільки якщо завтра не буде холодно або завтра не буде дощу».

Інший закон:

невірно, що А і В, якщо і тільки якщо невірно А и невірно В.

Наприклад: «Невірно, що учень знає арифметику або знає геометрію, якщо і тільки якщо він не знає ні арифметики, ні геометрії.

На основі цих законів, використовуючи заперечення, зв’язку «і» можна визначити через «або», і навпаки:

«А і В» означає «невірно, що не-А або не-В»,

«А або В» означає «невірно, що не-А і не-В».

Наприклад: «Йде дощ і йде сніг» означає «Невірно, що немає дощу або не має снігу»; «Сьогодні холодно або вогко» означає «Невірно, що сьогодні не холодно і не вогко».

Зміст законів де Моргана (Август де Морган (1806-1871) - шотландський математик і логік) можна виразити в коротких словесних формулюваннях:

- заперечення логічного добутку еквівалентно логічній сумі заперечень множників.

- заперечення логічної суми еквівалентно логічному добутку заперечень доданків.




1. Реферат- Система оплаты труда на предприятии
2. ТЕМА УПРАВЛЕНИЯ
3. Буровая установка и конструкция эксплуатационной скважины
4. 1С для малого бизнеса от 1000 рублей в месяц Миссия нашей компании помогать малому и среднему би
5. Варіант 28 1.Розкрити політику радянського уряду в Україні в 19191920рр.
6. Слово о полку Игореве Хождения Жития.
7. Электричество и магнетизм
8. Борьба дома Тайра за власть в Средневековой Японии
9. 5-8w X 5h in Floss Used for Full Stitches- Symbol
10. Тура ма~ыналы с~зді табы~ыз
11. Вища освіта Нідерландів
12. недель D 12 недель
13.  Психологический анализ урока в деятельности педагога Общая характеристика психологического анализа уро
14. Наличие высшего профессионального образования
15. технологічний центр
16. 1 Коммерческие банки их функции и виды
17. Центр Медіа 2014 ББК 605 УДК 316-378 Укладачі- кандидат політичних наук доцент М
18. заданием преподавателя
19.  Условия возникновения сознания Переход к сознанию представляет собой начало нового высшего этапа развит
20. Статья- Фармакотерапия дерматитов