Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН БАНКІВСЬКЕ ПРАВО ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ ТА САМОСТІЙНО

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

 

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ  ГУМАНІТАРНИЙ  УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА   ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

БАНКІВСЬКЕ ПРАВО

ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ    

ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

 

 

ДНІПРОПЕТРОВСЬК

2007

 

ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ , ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

 

Дисципліна ___Банківське право___________   _

             (повне найменування дисципліни)

Напрям підготовки   __________Право_________________

                                        (шифр і найменування)

Спеціальність      ___6.060101 Правознавство    ______ 

(шифр й найменування)

                                                                                            

Форма навчання _____________стаціонарна___________

                                      (стаціонарна, заочна)

Плани семінарських та практичних занять з дисципліни “Банківське право/ Укладач:  к.е.н. доцент Волошин М.Й. - Дніпропетровський гуманітарний університет. 2007 р. - 34 с.

Рецензенти:

  Берестова І.Е. кандидат юридичних наук, доцент ( Дніпропетровський гуманітарний університет);

Якименко Л.П.кандидат економічних наук, доцент (Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ).

Плани обговорені та схвалені на засіданні кафедри цивільно-правових дисциплін „____”____________ 2007 року.   Протокол № ____.

МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ 

ДисциплінаБанківське правовідноситься до вибіркових професійно-орієнтованих дисциплін. Її вивчення  дозволяє з’ясувати правове становище суб’єктів банківського права, які діють в умовах трансформації економіки, знайомить з правовою основою створення нових фінансових структур, що перетворюються на ефективний засіб господарювання та грошово-кредитного забезпечення руху валового національного продукту. Оскільки предметом правового регулювання є власна діяльність банків і їх клієнтів, працівникам контролюючих органів важливо засвоїти цю сферу знань і бути обізнаним з широкою нормативною базою банківської діяльності.

Дана дисципліна передбачає засвоєння сутності банківського права та банківської системи України, опанування основ правового положення Національного банку України, з’ясування актуальних проблем організації та діяльності комерційних банків, засвоєння порядку здійснення основних видів банківських операцій, аналіз правового режиму валютних операцій.

 Найважливішою метою вивчення дисципліни є формування у студентів знань щодо правовідносин у сфері банківської діяльності. 

Семінарські заняття проводяться  з метою поглибленого вивчення курсуБанківське право. Цей вид занять є важливим чинником не тільки для перевірки знань студентів, але й для культування високого рівня знань на основі правильних суджень та висновків.

Семінар - це вид навчального заняття, на якому викладач організовує обговорення студентами  питань програмного матеріалу.

Семінари мають сприяти розвитку творчої самостійності студентів, інтересу до наукових досліджень, формуванню навичок та вмінь публічного виступу і участі в дискусії, вихованню педагогічного такту, розвиткові культури мовлення, що є дуже важливим в роботі юриста.

Готуючись до семінару необхідно привернути увагу до ключових понять, які притаманні вказаним темам та засвоїти їх.

При відповіді на семінарському занятті слід так будувати свій виступ, щоб в ньому, по можливості, містилось:

  •  чітке формулювання теоретичного положення;
  •  обґрунтування цього положення і розкриття його найбільш характерних ознак і властивостей;
  •  аргументацію та ілюстрацію теоретичних положень конкретними фактами дійсності, положеннями законодавства і практики його реалізації;
  •  значення питань, які розглядаються, для практичної діяльності.

Обговорення питань теми на семінарі може відбуватись в різних формах: співбесіди, загальногрупової дискусії і т.п. 

Основою ефективного розгляду положень банківського права на семінарських заняттях є засвоєння лекційного матеріалу та самостійна робота і у студіюванні, конспектуванні навчальної, наукової літератури курсу. Така робота передбачає використання навчальної програми, де кожне питання теми має бути засвоєним.

Самостійну роботу варто починати з вивчення тексту лекції, потім почитати й законспектувати в зошит з підготовки до семінарів відповідний матеріал підручника та інших джерел. Читати треба уважно, всебічно та критично аналізувати прочитане. Зустрівши нове, незрозуміле слово, вираз, обов’язково необхідно з’ясувати його зміст. Не зробивши цього,  ризикує сприйняти неправильно значення слова, виразу або й всього тексту. Тут варто скористатися словниками чи іншими офіційними джерелами.

Перелік рекомендованої літератури не є вичерпним. и мусять опановувати інші джерела і особливо статті які публікуються у сучасних періодичних виданнях.

Перелік питань, які виносяться на залік складається з питань, що розглядаються на семінарських заняттях та питань для самостійного вивчення.

 

ЗАСОБИ ПРОВЕДЕННЯ ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ

Поточний контроль –проведення семінарських та практичних занять, відпрацювання академічних заборгованостей, тематичні та індивідуальні консультації.

Модуль контрольвиконання контрольної роботи з т.т.1-8, рубіжне атестування, виконання тестових завдань.

Підсумковий контроль –семестровий залік.

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ:

Відмінно” (високий рівень навчальних досягнень)- якщо   слухач глибоко і в повному обсязі засвоїв програмний матеріал ; вичерпно, логічно і творчо  викладає інформацію в усній і письмовій формі; грунтовно висловлюється і дискутує, пов’язує при цьому теоретичний матеріал з юридичною практикою; здатен виступати експертом та консультантом у навчанні інших; вирішує тестові завдання.

Добре” (достатній рівень навчальних досягнень) –якщо  слухач оперує матеріалом на рівні теми, розділу, може самостійно його відтворювати в повному обсязі, добирає переконливі аргументи на підтвердження власної точки зору; вирішує тестові завдання.

Задовільно” (середній рівень навчальних досягнень)- якщо  слухач  може самостійно відтворити значну частину навчального матеріалу теми, дати визначення понять та пояснити їх на прикладах; самостійно вирішує необхідну кількість тестових завдань; відповідає за планом; висловлює власну точку зору з окремих питань

“Незадовільно” (початковий рівень навчальних досягнень)- якщо   слухач може відтворювати лише окремі юридичні терміни і конструкції теми; допускає змістовні помилки; не вирішує тестових завдань.

 

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

пп

Назва теми

Всього

З викладачем

Самостійна  робота

Разом

Лекції

Семінарські заняття

2

 Практичні 

Заняття

Контрольна робота

1

Банківське право в системі права

2

2

2

Правове положення Національного  банку  України  

12

6

4

6

3

Правове положення комерційних банків України

10

6

4

4

4

Правове регулювання готівкових розрахунків

12

6

4

6

5

Правове регулювання безготівкових розрахунків

11

6

4

5

Контрольна  робота по т.т.1-5

6

Правове регулювання банківського кредитування 

12

6

4

6

7

Право застави 

4

4

8

Правове регулювання випуску в обіг цінних паперів

10

6

4

4

9

Правове регулювання валютних операцій

8

6

4

2

Залік

Всього 

81

42

14

28

 39

 

 

ОСНОВНА ЛІТЕРАТУРА

Нормативна література:

Пошук нормативно-правових актів зручніше здійснювати за допомогою правової  системи ЛІГА:ЗАКОН,  підключеної до комп’ютерної мережі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ  в комп’ютерних залах.

  1.   Арбітражний процесуальний кодекс України // Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  2.  Кодекс України про адміністративні правопорушення // Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  3.   Кримінально-процесуальний кодекс України // Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  4.  Цивільний кодекс України // Комп’ютерні правові системи ЛІГА:ЗАКОН
  5.   Закон України  від 23.09.94.185/94-ВРПро порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті//ВВРУ.- 1994.-40, ст.364
  6.   Закон УкраїниПро заставу//ВВРУ.- 1992.-47, ст.642
  7.  Закон УкраїниПро цінні папери і фондову біржу// ВВРУ.- 1991. -39.
  8.  Закон України від  07.12.20002121-ІІІПро банки і банківську діяльність// Бухгалтерія..-5
  9.  Закон України від 20.05.99679-14Про національний банк України// ВВРУ. -29
  10.   Закон України від 22.11.96543/96-ВРПро відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань// Урядовий кур’єр.- 1997 (16.01.97).-6-7 
  11.   Закон України від 30.10.96448/98-ВРПро державне регулювання ринку цінних паперів в Україні// ВВРУ.- 1996.-51 (17.12.96 ). ст. 292
  12.   Закон України від 6.06.95217/95-ВРПро визначення розміру збитків, заподіяних підприємству, установі, організації розкраданням, зникненням (пошкодженням), недостачею чи втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння і валютних цінностей// ВВРУ.-1995.-22 (30.05.95), ст. 173 .
  13.   Закон України від 6.07.1995р.265/95-ВРПро застосування електронно-касових апаратів та товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг// ВВРУ, 1995.-28 (11.07.95), ст.205 
  14.  Указ президента УкраїниПро застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівкивід 12.06.1995р.-436 //Урядовий кур’єр.- 1995.-(15.06.95).-№  87-88
  15.   Указ Президента України від 19.02.9455/94Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії// Урядовий кур’єр .- 1994 ( 24.02.94).-31-32 
  16.  Указ Президента України від 8.06.93195/93Про невідкладні заходи щодо посилення валютного контролю//Урядовий кур’єр –(12.06.93).-87 
  17.  Декрет КМУПро систему валютного регулювання і валютного контролювід 19.02.1993р. // ВВРУ.- 1993.-28 (13.07.93), ст.302.
  18.   Постанова ЦВК і РНК СРСР104/1341 від 7.08.1937р. Про затвердження ПоложенняПро переказний і простий вексель// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  19.    Постанова ВРУ від 17.06.922470\ ХІІ  “Про застосування векселів у господарському обороті  України” \\ ВВРУ.- 1992.-35 (1.09.92), ст.516.
  20.   Постанова ВРУ від 25.06.93Про норматив обігу платіжних документів в Україні// ВВРУ.- 1993.-30, ст. 334. 
  21.  Постанова КМУ від 17.08.1995р.655Про додаткове забезпечення гарантій або інших зобов’язань уряду України, які надаються іноземним кредиторам щодо погашення кредитів в іноземній валюті, що залучаються українськими юридичними особами// Урядовий кур’єр.- (15.06.95).-87-88
  22.   Постанова КМУ від 25.05.98р.740Про затвердження Положення про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності// Офіційний вісник України .- 1998.-21 ( 22.01.98 ). ст.767. 
  23.   Постанова НБУ від 20.06.95149/4  “Про затвердження Інструкції НБУ4 Про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України// .Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  24.   Постанова Правління  НБУ від 12.05.97р.147Про затвердження Переліку і Тарифів банківських послуг, що надаються установами та територіальними управліннями НБУ за операціями (послугами ), пов’язаними з діяльністю клієнтів і банків-кореспондентів НБУ від 17.11.97р.381 .//Офіційний вісник України 1997.-41- ( 24.09.97), ст.68 
  25.  Постанова правління від 28.05.99258Про затвердження Положення  про операції банків з векселями// Офіційний вісник України .- 1999.-25 ( 09.07.99 ). ст.1197. 
  26.   Постанова правління НБУ149 від 20.06.99р. в редакції постанови управління НБУ335 від 13.10.97р.Про затвердження Інструкції  №1 про організацію емісійно-касової роботи в установах банків України// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  27.   Постанова Правління НБУ21 від 2.02.95р. в редакції334 від 13.10.97р.Про затвердження  Порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні //Офіційний вісник України.- 1997.-47 (9.12.9798), ст.53 
  28.  Постанова правління НБУ від  14.04.98141Про затвердження  Інструкції про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків, //Офіційний вісник України.-1998.-21 (11.06.98), ст.773.
  29.  Постанова правління НБУ від 01.12.98502Стратегія НБУ щодо структуризації та реорганізації банків у стані фінансової скрути// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  30.  Постанова правління НБУ від 04.02.9834  “Про затвердження Класифікатора іноземних валют//Офіційний вісник України - 1998.-7 (05.03.98), ст.274
  31.  Постанова правління НБУ від 04.09.98349  “Про введення обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентівюридичних осіб// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  32.  Постанова правління НБУ від 09.07.99  № 332  “Про затвердження Положення про нормативи обов’язкового резервування коштів банківською системою України// Офіційний вісник України - 1999.-30  (13.08.99), ст. 1555
  33.  Постанова правління НБУ від 09.11.98469  “Про затвердження Інструкції про порядок відкриття та функціонування кодованих рахунків фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) або трансформації цих рахунків в інші рахунки//Офіційний вісник України - 1998.-47 (10.12.98), ст.1733
  34.   Постанова правління НБУ від 10.10.96261Про затвердження Порядку безспірного стягнення та безакцептного списання коштів з рахунків в іноземній валюті суб’єктів підприємницької діяльності ( крім банків )  на території України// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  35.  Постанова правління НБУ від 13.12.99585  “Про деякі питання валютного регулювання//Офіційний вісник України - 2000.-51  (06.01.2000), ст.2561
  36.   Постанова правління НБУ від 18.03.99  № 127Про затвердження Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України// Офіційний вісник України.-1999.-12 (09.04.99), ст.486
  37.  Постанова правління НБУ від 18.03.99129Про затвердження Порядку встановлення і використання офіційного обмінного курсу гривні до іноземних валют// Офіційний вісник України - 1999.-11  (02.04.99), ст. 445
  38.  Постанова правління НБУ від 18.03.99129Про затвердження Правил реєстрації прямих кореспондентських рахунків Національним банком України//Офіційний вісник України - 1999.-27  (23.0799), ст.1344
  39.  Постанова правління НБУ від 18.09.98  № 379  “Про затвердження Положення про виконання установами банків доручень підприємств та розрахункових документів на безспірне списання  ( стягнення ) коштів Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  40.  Постанова правління НБУ від 18.12.98527Про затвердження Інструкції про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валютіКомп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  41.   Постанова правління НБУ від 29.03.2001   № 135Про затвердження  Інструкції  про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті
  42.  Постанова правління НБУ від 23.09.96245  “Про затвердження Порядку купівлі фізичними особами-резидентами іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  43.   Постанова правління НБУ від 23.09.96245Про затвердження Правил переказу іноземної валюти за межі України за рахунок особистих коштів фізичних осіб резидентів і нерезидентів// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  44.  Постанова правління НБУ від 23.12.96.327  “Про затвердження Переліку документів Національного банку України, установ і організацій його системи, акціонерно-комерційних та комерційних банків України із зазначенням строків їх зберігання//Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  45.  Постанова правління НБУ від 24.03.99  № 136  “Про затвердження Інструкції  про порядок здійснення  контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями// Офіційний вісник України - 1999.-22 (18.06.99), ст. 1020
  46.  Постанова правління НБУ від 25.09.97316Про затвердження Правил бухгалтерського обліку процентних та комісійних доходів і витрат банків та внесення змін і доповнень до окремих актів НБУ// Офіційний вісник України - 1997.-47  (7.11.97), ст.106
  47.  Постанова правління НБУ від 26.03.1998р.119Про затвердження правил використання готівкової іноземної валюти на території України// Офіційний вісник України. - 1998.-15 (30.04.98), ст.574.
  48.   Постанова правління НБУ від 26.03.98118Про затвердження Положення про відкриття та функціонування в уповноважених банках України рахунків банків-кореспондентів в іноземній валюті та в гривнях // Офіційний вісник України.-1998.-15 (30.04.98), ст.571 
  49.   Постанова правління НБУ від 12.07.2000283Про затвердження Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України //Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  50.  Постанова правління НБУ від 26.05.2000215  “Про затвердження Положення про застосування Національним банком України  до банків та інших фінансово-кредитних установ заходів впливу за порушення банківського законодавства//Офіційний вісник України - 2000.-27  (21.07.2000), ст.1140
  51.  Постанова правління НБУ від 26.05.2000215Про затвердження Положення про застосування Національним банком України до банків та інших фінансово-кредитних установ заходів впливу за порушення банківського законодавства та внесення змін до нормативно-правових актів НБУ// Офіційний вісник України - 2000.-27 (21.07.2000), ст. 1140
  52.   Постанова правління НБУ від 27.12.1999р.621Про затвердження Положення  про міжбанківські розрахунки в Україні// Офіційний вісник України.-2000.-5 (10.02.2000), ст.181 
  53.  Постанова правління НБУ від 21.07.98р.281Про затвердженняПоложення про порядок створення і реєстрації комерційних банків//Офіційний вісник України.-1998.-35 (17.09.98), ст.1311 
  54.   Постанова правління НБУ від 28.05.99  № 258  “Про затвердження Положення про операції банків з векселями// Офіційний вісник України - 1999.-25  (09.07.99), ст. 1197
  55.  Постанова правління НБУ від 28.09.95246Про затвердження Положення про кредитування// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  56.   Постанова правління НБУ від 29.08.95р.216  Про затвердження Відомчих будівельних норм проектування банків та банківських сховищ// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  57.  Постанова правління НБУ від 30.07.99386  “Про встановлення тимчасового переліку цінних паперів та інших цінностей, придатних для забезпечення кредитів НБУ//Офіційний вісник України - 1999.-32 (27.08.99), ст.1685
  58.  Постанова правління НБУ від 30.09.1997р.323Про затвердження Положення про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за позиками комерційних банків// Офіційний вісник України. - 2000.-32, ст.1378
  59.  Постанова правління НБУ від 31.03.99  № 152  “Про затвердження  Правил визначення платіжності банкнот і монет НБУ//Офіційний вісник України - 1999.-16 (07.05.99), ст. 664
  60.   Постанова правління НБУ від 4.02.9834Про затвердження  Класифікатора іноземних валют// Офіційний вісник України.-1998.-7 (05.03.98), ст.274 
  61.  Постанова правління НБУ від 6.05.98 № “ Про затвердження Положення про  порядок видачі банкам ліцензії на здійснення банківських операційвід 6.05.1998р.// Офіційний вісник України. - 1998.-23 (25.06.98).
  62.  Постанова правління НБУ від 8.02.200049  “Про затвердження Положення про валютний контроль//Офіційний вісник України - 2000.-14 (21.042000), ст. 573 
  63.   Наказ Державної податкової адміністрації України343 від 18.09.97р.Про затвердження Положення про порядок реєстрації та застосування електронно-касових апаратів для розрахунків готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг//.Офіційний вісник України 1997.-52 ( 10.02.98).- ст.403 
  64.   Наказ МВС України та НБУ від 12.06.91.372 ДСК/32 ДСК. Про затвердження Інструкції з охорони установ банків України підрозділами міліції при органах внутрішніх справ//Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  65.   Наказ Міністерства економіки України від 12.03.98р.24.Про затвердження Переліку окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка котрих дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування ЕККА з використанням товарно-касових книг//Офіційний вісник України 1998.-12 ( 9.04.98).- ст.467 
  66.   Наказ Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 5 жовтня 1995р.75  “Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)”// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  67.   Наказ міністерства юстиції України від 07.02.94р.7/5Про затвердження форм реєстрів для реєстрації нотаріальних дій, нотаріальних свідоцтв, посвідчувальних написів в угодах і засвідчувальних документах. Зареєстрований міністерством юстиції України 02.03.94р.38/247.// Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН
  68.   Уніфіковані правила і звичаї для документарних акредитивів. ( в редакції 1993р.) публікація МТП,500 // Комп’ютерні правові системи ЛІГА: ЗАКОН.
  69.  Про Концепцію боротьби з корупцією на 1998-2005 роки: Указ Президента України від 24 квітня 1998 р.367/98.
  70.  Про додаткові заходи щодо боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом: Указ Президента України від 19 липня 2001 р.532/2001.
  71.  Лисенко І., Добронравова О. Детінізація за новим сценарієм: менше рахунків і одержаних кредитів//Галицькі контракти. -13.
  72.  Про заходи щодо запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом:  Указ Президента України від 10 грудня 2001 р.1199/2001.
  73.  Баганець О. Чисті прибутки від брудних грошей // Крок. ––№11.  –С. 4-5.
  74.  Про заходи щодо дальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян: Указ Президента України від 18 лютого 2002 р.143/2002.
  75.  Рекомендації МЗС України від 20.06.1994 р.Звіт та рекомендації Міжнародної конференціїЗапобігання і боротьба звідмиваннямгрошей та використанням доходів від злочинної діяльності: глобальний підхід/Грязныеденьги и закон. Правовые основы борьбы с легализацией преступных доходов.М.: ИНФРА, МВД РФ..
  76.  Групи ризику  і податкова застава (інтерв'ю з Головою ДПА в м. Києві А.Г. Брезвіним) Человек и закон.. -11-12.С. 34-37.
  77.  Кошовий В. Реструктуризація боргу, підрахунок чужих грошей у власній кишені // Галицькі контракти. -17.
  78.  Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією:  Указ Президента України від 6 лютого 2003 року84/2003.
  79.  Про додаткові заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху: Розпорядження Президента України від 21 вересня 2002 р.322/2002-рп.
  80.  Доля Л. Небезпека легалізації (відмивання) грошових коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом структур // Право України.. -2.С. 89.
  81.  Копаница О. Операциивиртуальные, сверх прибылиреальные // Человек и закон.. -11-12.С. 33.
  82.  Наказ Міністерства фінансів України, Державного департаменту фінансового моніторингу та Міністерства внутрішніх справ України від 30.07.2003 р.83/787  “Про затвердження Порядку надання Держфінмоніторингом  МВС України узагальнених матеріалів щодо фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів або фінансуванням тероризму, та отримання інформації про хід їх опрацювання.
  83.  Про заходи щодо розвитку системи протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом і фінансуванню тероризму: Указ Президента України від 22 липня 2003 р.740/2003.
  84.  Дудоров О.Бруднікошти під забороною кримінального закону // Підприємництво, господарство і право.. -4.С. 120-121.
  85.  Коляда П.Випранігроші –* (Проблеми застосування у практичній діяльності ст. 209 КК України) // Юридичний вісник.. -21.С. 10.
  86.  Наказ Державного департаменту фінансового моніторингу від 24.04.2003 р.40Про затвердження вимог до організації фінансового моніторинги субєктами первинного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом.
  87.  Про вдосконалення реагування на повідомлення про злочини, інші правопорушення і події та забезпечення оперативного інформування в органах і підрозділах внутрішніх справ України: Наказ МВС України від 04.10.20031155.
  88.  Жвалюк В. Фінансова злочинність становить велику небезпеку для цивілізованого розвитку держави // Консультант.. -48.
  89.  Лысенко В. Обналичивание денежных средств: криминалистическая характеристика отдельных способов преступной деятельности // Підприємництво, господарство і право.. -1.С. 122-125.
  90.  Заява Кабінету Міністрів від 28.08.2001р.  “Стосовно боротьби з легалізацією (“відмиванням”) коштів, одержаних злочинним шляхом// Урядовий курєр .. -155.
  91.  Про затвердження Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010 роки: Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 р.877.
  92.  Жвалюк В.Р. Боротьба з нелегальними товарами триває // Вісник податкової служби України.. –№12С. 3.
  93.  Постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.2002р.194Про затвердження положення про Державний департамент фінансового моніторингу// офіційний вісник України.. -8.С. 360.
  94.  Бондар Н., Остапчук Я. Боротьба з тіньовим капіталом шляхом скорочення позабанківського обігу грошей // Економіка, фінанси, право.. –№9.С. 3.
  95.  Постанова НБУ від 30.04.2002р.164Про схвалення методичних рекомендацій з питань розроблення банками України програм з метою протидії легалізації (“відмиванню”) грошей, отриманих злочинним шляхом.
  96.  З легалізацією брудних грошей треба боротися законними методами // Україна і бізнес.. -27.С.2.
  97.  Корж В. Способи легалізації грошових коштів та іншого майна, здобутих організованими групами, злочинними організаціями // право України.. -1.С. 90-94.
  98.  розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 05.08.2003р.25Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами.

Навчальна література:

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Аудиторская деятельность в Украине : Сб. нормативных актов.Харьков: Консум, 1999.- 192 с.
  3.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  4.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  5.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  6.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  7.  Богун В. До питання систематизації законодавства України про розрахунки за зовнішньоекономічними операціями // Предпринимательство, хозяйство и право..-6.- с. 16-20
  8.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  9.  Вінник О.Н. Інвестиційне право: Навч. Посібник.- К.:Атіка, 2000,-263 с.
  10.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  11.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  12.  Гетьман В.П., Килимник Ю.В. Національний банк в системі влади.К., 1997.с.
  13.  Говальд К, Стуфле Ж. Банковское право: учреждения, счета, операции, услуги, - С.- Пб., 1996.
  14.  Гриценко О. Гроші та грошово-кредитна політика: Навчальний посібник.К.: Основи, 1996 
  15.  Демченко С.Ф., Острович С.Э. Совместные предприятия: правовая защита имущества, прав и интересов.-  К.: Лыбидь, 1991, - 73 с.
  16.  Деньги и кредит / Под ред. М.И.Савчука.К.: Либра, 1992.
  17.  Дзюблик О.В. Комерційні банки в умовах переходу до ринкових відносин.Тернопіль, 1996.
  18.  Ерпылева Н.Ю. Правовое регулирование валютных операций с драгоценными металлами и драгоценными камнями // Юрист..-12.- с.39-52
  19.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  20.  Законотворчество и банковский надзор // Коммерсант Юга..-26.-с.2
  21.  Использование банковских счетов юридическими лицами: Комментарий к письмам НБУ25-119/ 1373-4832,25-120/ 1290-4591) // Экономика предприятия.. -9.- с.47-49
  22.  Карманов Є. Розвиток та сучасні проблеми правового регулювання банківського вкладу в іноземній валюті // Вісник Академії  правових наук..-1, - с. 120-128
  23.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  24.  Клочков В. Легалізації грошових коштів, здобутих незаконним шляхом, повинні запобігати правові заходи // Закон і бізнес..- с.12
  25.  Ковальчук Т.Т., Коваль М.М. Ліквідність комерційних банків : Навчальний посібник. - К.: Знання, КОО, 1996
  26.  Коробцова Н. Цивільно-правова охорона банківської таємниці // Предпринимательство, хозяйство и право..-6.-с. 34-36
  27.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  28.  Кротюк В.Л. Національний банкцентр банківської системи України: організаційно-правовий аналіз.К.: Ін юре, 2000.- 247с.
  29.  Мирун Н.И., Герасимович А.М. Банковское обслуживание предприятий и населения.К. Национальная академия управления, 1996.- .278 с. 
  30.  Міщенко В.І., Луб’яницький О.Г., Славянська Н.Г. Основи лізингу: Навчальний посібник.К.: Знание, 1993
  31.  Мороз  Ю. Н. Вексельное дело.К.: Лад, Наукова думка, 1996.- 471 с.
  32.  Національний банк та його операції / Бугулов В.М..- К.: ЮР Інфор, 1997.- 44 с.
  33.  Немировский И.Б., Хомяк Б.В. Особенности вексельного права в Украине. К.: АВЕРС. 1999.- 240с.
  34.  Олейник В. Правовая проблематика начисления процентов в кредитной деятельности банка // Юридическая практика..-25.-с.7
  35.  Основи банковского дела / Под ред. Морозова А.Н.- К.: Либра, 1994с.
  36.  Основы международных валютно-финансовых и кредитных отношений : Учебник / ред.  В.В Круглов.- М.: ИНФРА, 1998.
  37.  Панова Л. Захист інформації як елемент правового регулювання обігу цінних паперів: практика зарубіжного законодавства // Право України..-12.с.113-116
  38.  Підприємницьке право України.: Підручник\ за ред. Р.Б. Шишки.Харків: Еспада, 2000.- 480 с.
  39.  Попович В.М. Правові основи банківської справи та її захист від злочинних посягань.- К., 1994.с.
  40.  Работа современного коммерческого банка / Калинина и др.- К., 1997с.
  41.  Рудненко Т. Проблеми українського вексельного законодавства // Цінні папери України..-41.-с.10-12
  42.  Рябко Л. О разграничении понятийссудаикредит//Предпринимательство, хозяйство и право.-2000.-11.-с.43-45
  43.  Сибилев Д..М. Закон Украины  “Об исполнительном производстве: научно-практический комментарий.Харьков : Легас.- 2000, 112 с.
  44.  Спицын И.О., Спицын Я.О. Маркетинг в банке, - К.: ЦММСПиспайп, 1993
  45.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28
  46.  Чимшит О.,  Бондарева Е. Вексельные операции: юридические, налоговые и бухгалтерские аспекты.Днепропетровск: Изд. ДомВладимир Дудник, 2000.-122с.
  47.  Юргелевич С. Гарантування вкладів: головне не нашкодити // Закон і бізнес..-29.-с.4
  48.  Явроцкий В.Л. Создание и эмисия ценной бумаги как  основания возникновения выраженных в ней прав // Государство и право..-6.-с. 18-27

ЗМІСТ

ТЕМА 1. БАНКІВСЬКЕ ПРАВО В СИСТЕМІ ПРАВА

Вивчається самостійно

Ключові поняття:  “банківське право,предмет і метод правового регулювання в галузі банківського права,система банківського законодавства,загальна та особлива частини банківського права,банківська структура,банківська система,міжнародне банківське право,об’єкт правового регулювання в галузі міжнародного банківського права,суб’єкти міжнародного банківського права,джерела міжнародного банківського права.

План

  1.  Процеси реформування банківського права в Україні.
  2.  Поняття банківського права та банківського законодавства.
  3.  Предмет і метод правового регулювання в банківському праві.
  4.  Структура банківського права. Співвідношення банківського права і банківського законодавства.
  5.  Система банківського права.

Теми рефератів

  1.  Джерела міжнародного банківського права.
  2.  Особливості розвитку сучасного міжнародного банківського права. 
  3.  Правовий статус банківських систем зарубіжних країн.

Питання для самостійного вивчення

  1.  Реформа банківської системи в Україні в контексті сучасних трансформаційних процесів в  економіці. 
  2.  Поняття міжнародного банківського права.
  3.  Об’єкт правового регулювання в галузі міжнародного банківського права. 
  4.  Суб’єкти міжнародного банківського права.

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28
  13.  Про Концепцію боротьби з корупцією на 1998-2005 роки: Указ Президента України від 24 квітня 1998 р.367/98.
  14.  Про додаткові заходи щодо боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом: Указ Президента України від 19 липня 2001 р.532/2001.
  15.  Лисенко І., Добронравова О. Детінізація за новим сценарієм: менше рахунків і одержаних кредитів//Галицькі контракти. -13.

ТЕМА 2. ПРАВОВЕ ПОЛОЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

Читається лекція

                                                                               Семінар4 год.

Ключові поняття:  “Національний банк України (НБУ)”,банківське регулювання і нагляд,ліцензія,банківська операція,система нагляду НБУ,непримусові заходи впливу на комерційні банки,примусові заходи впливу на комерційні банки,фінансове оздоровлення,банківська таємниця,рахунки,кореспонденти  комерційного банку.

План

  1.  Правові основи організації банківської системи України.
  2.  Правовий статус НБУ.
  3.  Нагляд НБУ за діяльністю комерційних банків.
  4.  Класифікація комерційних банків.

Теми рефератів

  1.  Принципи діяльності та функції комерційних банків.
  2.  Види операцій  та послуг комерційних банків.
  3.  Банківська таємниця та правове регулювання надання відомостей про операції, рахунки,  вклади клієнтів і кореспондентів  комерційного банку. 
  4.  Порядок накладання арешту на грошові кошти і цінності клієнтів та кореспондентів комерційного банку.

Питання для самостійного вивчення

  1.  Заходи впливу, що застосовуються  до комерційних банків на різних рівнях системи банківського нагляду.
  2.  Підстави для застосування НБУ і його територіальними управліннями заходів впливу на комерційні банки.
  3.  Непримусові заходи впливу на комерційні банки.
  4.  Примусові заходи впливу на комерційні банки.
  5.  Переведення комерційного банку в режим фінансового оздоровлення.

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28
  13.  Національний банк та його операції / Бугулов В.М..- К.: ЮР Інфор, 1997.- 44 с.
  14.  Кротюк В.Л. Національний банкцентр банківської системи України: організаційно-правовий аналіз.К.: Ін юре, 2000.- 247с.
  15.  Дзюблик О.В. Комерційні банки в умовах переходу до ринкових відносин.Тернопіль, 1996.
  16.  Гетьман В.П., Килимник Ю.В. Національний банк в системі влади.К., 1997.с.
  17.  Про заходи щодо запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом:  Указ Президента України від 10 грудня 2001 р.1199/2001.
  18.  Баганець О. Чисті прибутки від брудних грошей // Крок. ––№11.  –С. 4-5.

ТЕМА 3. ПРАВОВЕ ПОЛОЖЕННЯ  КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ

УКРАЇНИ

Читається лекція

Семінар –4 год.

                                                                                                        

Ключові поняття:  “реєстрація,акціонерний банк,товариство з обмеженою відповідальністю,установчі документи,філія банку,представництво банку,реорганізація,злиття,приєднання,відокремлення,поділ,перетворення,ліквідація,ліквідаційна комісія.

План

  1.  Правова основа створення комерційних банків.
  2.  Порядок реєстрації комерційного банку  в Реєстрі банків.
  3.  Порядок припинення діяльності комерційного банку шляхом реорганізації.
  4.  Порядок ліквідації комерційного банку.

Теми рефератів

  1.  Порядок відкриття комерційними банками філій і представництв. 
  2.  Особливості відкриття філій і представництв комерційними банками за участю іноземного капіталу. 

Питання для самостійного вивчення

  1.  Особливості реєстрації комерційних банків за участю іноземного капіталу. 
  2.  Контроль НБУ за діяльністю ліквідаційної комісії.

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28
  13.  Дзюблик О.В. Комерційні банки в умовах переходу до ринкових відносин.Тернопіль, 1996.
  14.  Про заходи щодо дальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян: Указ Президента України від 18 лютого 2002 р.143/2002.
  15.  Рекомендації МЗС України від 20.06.1994 р.Звіт та рекомендації Міжнародної конференціїЗапобігання і боротьба звідмиваннямгрошей та використанням доходів від злочинної діяльності: глобальний підхід/Грязныеденьги и закон. Правовые основы борьбы с легализацией преступных доходов.М.: ИНФРА, МВД РФ..
  16.  Групи ризику  і податкова застава (інтерв'ю з Головою ДПА в м. Києві А.Г. Брезвіним) Человек и закон.. -11-12.С. 34-37.
  17.  Кошовий В. Реструктуризація боргу, підрахунок чужих грошей у власній кишені // Галицькі контракти. -17. 

ТЕМА 4. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

Читається лекція

Семінар –4 год.

Ключові поняття:  “готівкові розрахунки,готівкові розрахункові правовідносини,  “касове обслуговування.касова дисципліна,обіг готівки.

План

  1.  Завдання 1. Заповнити документи на відкриття рахунку в установі банку:
  •  заяву;
  •  картку із зразками підписів;
  •  договір на розрахунково-касове обслуговування;
  1.  Завдання 2. Заповнити об’яву про внесення готівки;
  2.  Завдання 3. Заповнити прибутковий касовий ордер;

Питання для самостійного вивчення

  1.  Поняття, ознаки та юридична сутність готівкових розрахунків.
  2.  Сутність готівкових розрахункових правовідносин.
  3.  Правова основа регулювання готівкових розрахунків.
  4.  Роль НБУ в організації готівкових розрахунків.
  5.  Основні завдання комерційних банків у роботі з готівкового обігу.
  6.  Порядок ведення операцій з касового обслуговування підприємств комерційними банками.
  7.  Порядок ведення касових операцій підприємствами (організаціями, установами).
  8.  Контроль за дотриманням касової дисципліни.
  9.  Відповідальність за порушення норм з регулювання обігу готівки.

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28
  13.  Мирун Н.И., Герасимович А.М. Банковское обслуживание предприятий и населения.К. Национальная академия управления, 1996.- .278 с. 
  14.  Клочков В. Легалізації грошових коштів, здобутих незаконним шляхом, повинні запобігати правові заходи // Закон і бізнес..- с.12.
  15.  Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією:  Указ Президента України від 6 лютого 2003 року84/2003.
  16.  Про додаткові заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху: Розпорядження Президента України від 21 вересня 2002 р.322/2002-рп.
  17.  Доля Л. Небезпека легалізації (відмивання) грошових коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом структур // Право України.. -2.С. 89.
  18.  Копаница О. Операциивиртуальные, сверх прибылиреальные // Человек и закон.. -11-12.С. 33.
  19.  Наказ Міністерства фінансів України, Державного департаменту фінансового моніторингу та Міністерства внутрішніх справ України від 30.07.2003 р.83/787  “Про затвердження Порядку надання Держфінмоніторингом  МВС України узагальнених матеріалів щодо фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів або фінансуванням тероризму, та отримання інформації про хід їх опрацювання.

ТЕМА 5. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

Читається лекція

Семінар –год.                                                                                   

Ключові поняття:  “безготівкові розрахунки,безготівкові розрахункові правовідносини,  банківський рахунок,поточний рахунок,поточний бюджетний рахунок,кореспондентські відносини,Лорорахунки

План

Завдання 1. Заповнити заяву на видачу розрахункової чекової книжки;

Завдання 2. Заповнити зворотній бік розрахункової чекової книжки;

Завдання 3. Заповнити реєстраційну картку чеків розрахункової чекової книжки;

Завдання 4. Заповнити відомість про прийняття до оплати розрахункові чеки;

Завдання 5. Заповнити платіжну вимогу;

Завдання 6. Заповнити платіжну вимогу-доручення;

Завдання 7. Заповнити реєстр чеків за акредитивом.

Питання для самостійного вивчення

  1.  Сутність безготівкових розрахункових правовідносин.
  2.  Принципи безготівкових розрахунків.
  3.  Юридична характеристика банківських рахунків.
  4.  Правові форми безготівкових розрахунків.
  5.  Правова основа регулювання безготівкових розрахунків.
  6.  Порядок відкриття поточних та поточних бюджетних рахунків юридичним особам в установах комерційних банків.
  7.  Порядок відкриття поточних та інших рахунків фізичним особамсуб’єктам підприємницької діяльності (без створення юридичної особи).
  8.  Порядок відкриття поточних рахунків господарським товариствам, договірним об’єднанням, профспілкам.
  9.  Порядок переоформлення та закриття  банківських рахунків.
  10.  Сутність кореспондентських відносин  між банківськими установами.
  11.  Порядок відкриття та закриття кореспондентських рахунків комерційних банків у територіальному управлінні НБУ.
  12.  Порядок відкриття і закриття рахунківЛоро.
  13.  Відповідальність за порушення виконання грошових зобов’язань платниками грошових коштів.

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28
  13.  Явроцкий В.Л. Создание и эмисия ценной бумаги как  основания возникновения выраженных в ней прав // Государство и право..-6.-с. 18-27
  14.  Чимшит О.,  Бондарева Е. Вексельные операции: юридические, налоговые и бухгалтерские аспекты.Днепропетровск: Изд. ДомВладимир Дудник, 2000.-122с.
  15.  Рудненко Т. Проблеми українського вексельного законодавства // Цінні папери України..-41.-с.10-12
  16.  Немировский И.Б., Хомяк Б.В. Особенности вексельного права в Украине. К.: АВЕРС. 1999.- 240с.
  17.  Про заходи щодо розвитку системи протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом і фінансуванню тероризму: Указ Президента України від 22 липня 2003 р.740/2003.
  18.  Дудоров О.Бруднікошти під забороною кримінального закону // Підприємництво, господарство і право.. -4.С. 120-121.
  19.  Коляда П.Випранігроші –* (Проблеми застосування у практичній діяльності ст. 209 КК України) // Юридичний вісник.. -21.С. 10.
  20.  Наказ Державного департаменту фінансового моніторингу від 24.04.2003 р.40Про затвердження вимог до організації фінансового моніторинги субєктами первинного фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ПО Т.Т. 1-5

ТЕМА 6. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУВАННЯ

Читається лекція

                                                                                      Семінар   –4 год.

Ключові поняття:  “безготівкові розрахунки,безготівкові розрахункові правовідносини,  банківський рахунок,поточний рахунок,поточний бюджетний рахунок,кореспондентські відносини,Лорорахунки

План

Завдання 1. Ознайомитися з переліком документів, які надає позичальник для одержання кредиту в установі банку;

Завдання 2. Заповнити кредитний договір;

Завдання 3. Заповнити документи, які долучаються до кредитного договору:

  •  заяву про наміри позичальника отримати кредит в банку;
  •  анкету позичальника;
  •  справку про кредити (гарантії, поручительства), залучені в інших банках;
  •  ТЕО (техніко-економічне обґрунтування) ви5користання та повернення кредиту;
  •  графік надходжень та платежів підприємства;

Питання для самостійного вивчення

  1.  Сутність та принципи кредитування.
  2.  Правова основа кредитних правовідносин.
  3.  Економічні нормативи діяльності комерційних банків щодо кредитування позичальників.
  4.  Порядок укладання кредитних договорів: звернення позичальника до банку, оцінка кредитоспроможності позичальника, формування кредитної справи позичальника.
  5.  Форми надання кредиту та його погашення.
  6.  Умови і порядок відстрочення  погашення кредиту.
  7.  Види банківських кредитів: комерційний, лізинговий, іпотечний, споживацький, бланковий, консорціумний.
  8.  Сутність застави. Предмет застави.
  9.  Зміст і форма договору застави.
  10.  Виникнення права застави.
  11.  Передача предмету застави в наступну заставу.
  12.  Право звернення стягнення  на предмет застави.
  13.  Реалізація заставленого майна.
  14.  Реалізація заставлених майнових прав.
  15.  Особливості реалізації права застави за видами застави ( іпотека, заклад, застава товарів в обороті або у переробці, застава цінних паперів, застава майнових прав ).
  16.  Припинення права застави.

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28.
  13.  Про вдосконалення реагування на повідомлення про злочини, інші правопорушення і події та забезпечення оперативного інформування в органах і підрозділах внутрішніх справ України: Наказ МВС України від 04.10.20031155.
  14.  Жвалюк В. Фінансова злочинність становить велику небезпеку для цивілізованого розвитку держави // Консультант.. -48.
  15.  Лысенко В. Обналичивание денежных средств: криминалистическая характеристика отдельных способов преступной деятельности // Підприємництво, господарство і право.. -1.С. 122-125.
  16.  Заява Кабінету Міністрів від 28.08.2001р.  “Стосовно боротьби з легалізацією (“відмиванням”) коштів, одержаних злочинним шляхом// Урядовий курєр .. -155.

ТЕМА 7. ПРАВО ЗАСТАВИ

Вивчається самостійно

Ключові поняття:  “застава,право застави,  “договір застави,боржник,кредитор,іпотека,заклад,застава цінних паперів,застава майнових прав,застава товарів в обороті або у переробці.

План

  1.  Поняття застави як способу забезпечення зобов’язання;
  2.  Зміст і форма договору застави;
  3.  Виникнення права застави та види застави;
  4.  Припинення застави;

Теми рефератів

  1.  Захист прав сторін у договорі застави.
  2.  Договір застави.
  3.  Підстави та порядок припинення застави.

Питання для самостійного вивчення

  1.  Строк та порядок виконання обов’язків, що забезпечені заставою;
  2.  Права та обов’язки Заставодавця;
  3.  Права та обов’язки Заставодержателя;
  4.  Порядок ведення Книги запису застав;

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28.
  13.  Про затвердження Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010 роки: Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 р.877.
  14.  Жвалюк В.Р. Боротьба з нелегальними товарами триває // Вісник податкової служби України.. –№12С. 3.
  15.  Постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.2002р.194Про затвердження положення про Державний департамент фінансового моніторингу// офіційний вісник України.. -8.С. 360.
  16.  Бондар Н., Остапчук Я. Боротьба з тіньовим капіталом шляхом скорочення позабанківського обігу грошей // Економіка, фінанси, право.. –№9.С. 3.    

ТЕМА 8. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИПУСКУ В ОБІГ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

Читається лекція

Семінар4 год.

Ключові поняття:  “цінний папір,акція,  “облігація,казначейські зобов’язання,ощадний сертифікат,вексель,приватизаційний папір,інвестиційний сертифікат.

План

  1.  Основні правові показники обігу цінних паперів на фондовому ринку.
  2.  Види цінних паперів.
  3.  Відповідальність юридичних та фізичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.

Теми рефератів

  1.  Порядок інформування громадськості емітентом про своє господарсько-фінансове становище.
  2.  Сутність і види професійної діяльності на ринку цінних паперів.  

Питання для самостійного вивчення

  1.  Відповідальність юридичних та фізичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.
  2.  Правова характеристика цінних паперів в Україні: акцій, облігацій, казначейських зобов’язань, ощадних сертифікатів, векселів, приватизаційних паперів, інвестиційних сертифікатів.
  3.  Реєстрація та обіг цінних паперів.
  4.  Відповідальність юридичних та фізичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ.- 2000.-6.-с. 26-28
  13.  Явроцкий В.Л. Создание и эмисия ценной бумаги как  основания возникновения выраженных в ней прав // Государство и право..-6.-с. 18-27
  14.  Чимшит О.,  Бондарева Е. Вексельные операции: юридические, налоговые и бухгалтерские аспекты.Днепропетровск: Изд. ДомВладимир Дудник, 2000.-122с.
  15.  Рудненко Т. Проблеми українського вексельного законодавства // Цінні папери України..-41.-с.10-12
  16.  Немировский И.Б., Хомяк Б.В. Особенности вексельного права в Украине. К.: АВЕРС. 1999.- 240с.
  17.  Постанова НБУ від 30.04.2002р.164Про схвалення методичних рекомендацій з питань розроблення банками України програм з метою протидії легалізації (“відмиванню”) грошей, отриманих злочинним шляхом.
  18.  З легалізацією брудних грошей треба боротися законними методами // Україна і бізнес.. -27.С.2.

ТЕМА 9. ПРАВОВЕ  РЕГУЛЮВАННЯ  ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ

Читається лекція

                                                                                  Семінар - 4 год.

Ключові поняття:  “валюта,валютні цінності,  “національна валюта,резервна валюта,вільноконвертована валюта,замкнута валюта,валюта ціни,валюта платежу,валюта кредиту,валюта клірингу,валюта векселя,валютні операції,валютні ліцензії,валютний контроль.

План

Завдання 1. Заповнити заяву на відкриття рахунку в іноземній валюті;

Завдання 2. Заповнити доручення на видачу готівкової іноземної валюти;

Завдання 3. Заповнити переказний вексель для розрахунків по зовнішньоекономічних договорах;

Завдання 4. Заповнити довідку на вивезення за межі України іноземної валюти;

Питання для самостійного вивчення

  1.  Поняття та юридична сутність валюти і валютних цінностей.
  2.  Національна валюта. Резервна валюта. Вільно конвертована валюта (hard currency,  partially convertible currency). Обмежена конвертованість валюти. Неконвертована (замкнута) валюта. Валюта ціни. Валюта платежу. Валюта кредиту. Валюта клірингу. Валюта векселя.
  3.  Поняття і ознаки валютних операцій. Класифікація валютних операцій.
  4.  Порядок отримання індивідуальних та генеральних валютних ліцензій комерційними банками.
  5.  Підстави для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України. Порядок використання купленої валюти.
  6.  Правова організація відкриття поточних і депозитних банківських рахунків в іноземній валюті та проведення  операцій на них.
  7.  Правова організація кредитування в іноземній валюті.
  8.  Поняття, мета та  елементи валютного контролю.
  9.  Органи валютного контролю та їх компетенція.  Відповідальність за порушення валютного законодавства.

Література

  1.  Агарков М.М. Основи банківського права: Курс лекційХарків: Легас, 1994.
  2.  Банківська енциклопедія / За ред А.М.Мороза.К.: Юр Інфор, 1993.- 328с.
  3.  Банківська справа в Україні : Законодавчі і нормативні акти. Т.1-4\ за ред.В.А. Ющенко.К.: ІНФРА, 1998
  4.  Банківське право України: Навч. посібник \ за ред. А.О. Селіванова.К.: Вид.Дім Ін Юре, 2000.- 384с.
  5.  Банківське право: Навч. Посібник.\ упоряд. М.П. Кучерявенко.- Харків: Торгсінг, 1999.- 780с.
  6.  Бровкова Е.П., Продивус И.П. Финансово-кредитная система государства.К.: Сирин, 1997.
  7.  Воронова Л.К. Банковско-финансовый правовой словарь-справочник.К.: АСК, 1998.- 287 с.
  8.  Вступ до банківської справи / Під ред.. Савчука М.З.К.: Лібра, 1998.
  9.  Законодательство о банках и банковской деятельности // Законность..-1.-с.16-20
  10.  Качан О.О. Банківське право: Навч. Посібник.К.: Юрінком Інтер, 2000.-  288 с.
  11.  Костюченко О.А. Банківське право: Навчальний посібник.- К.:КНАУ, 1998.с.
  12.  Сугоняко  О. та інш. Конституція і розвиток банківської діяльності: актуальні правові проблеми // Вісник НБУ. - 2000.-6.-с. 26-28.
  13.  Корж В. Способи легалізації грошових коштів та іншого майна, здобутих організованими групами, злочинними організаціями // право України.. -1.С. 90-94.
  14.  розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 05.08.2003р.25Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами. 

ПИТАННЯ ДО ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ:

  1.  Поняття банківського права.
  2.  Розвиток правового регулювання банківської діяльності в Україні.
  3.  Поняття міжнародного банківського права. 
  4.  Правові основи організації банківської системи України.
  5.  Правове положення Національного банку України.
  6.  Правові основи організації  нагляду НБУ за діяльністю комерційних банків.
  7.  Непримусові заходи впливу НБУ на комерційні банки.
  8.   Примусові заходи впливу НБУ на комерційні банки.
  9.  Правова основа створення комерційних банків.
  10.  Порядок переведення комерційних банків в режим фінансового оздоровлення.
  11.  Правова основа створення комерційних банків.
  12.  Порядок реєстрації комерційних банків .
  13.  Порядок реєстрації банків за участю іноземного капіталу.
  14.  Порядок відкриття банками філій.
  15.  Порядок відкриття банками представництв.
  16.  Порядок припинення діяльності комерційних банків.
  17.  Поняття, ознаки та юридична сутність готівкових розрахунків.
  18.  Правова регламентація готівково-грошового обігу.
  19.  Контроль за дотриманням касової дисципліни.
  20.  Юридична відповідальність за порушенням касової дисципліни.
  21.  Правові основи організації безготівкових розрахунків
  22.  .Форми розрахунків в народному господарстві України.
  23.  Порядок відкриття поточних та поточних бюджетних рахунків в банках.
  24.  Порядок відкриття банківських рахунків фізичним особамсуб’єктам підприємницької діяльності без створення юридичної особи.
  25.  Характеристика окремих видів банківських рахунків.
  26.  Порядок переоформлення і закриття банківських рахунків.
  27.  Порядок переоформлення і закриття банківських рахунків.
  28.  Порядок відкриття і закриття кореспондентських рахунків комерційним банкам (філіям ) в територіальних управліннях НБУ.
  29.  Порядок відкриття і закриття кореспондентських рахунків комерційним банкам (філіям ) в інших комерційних банках.
  30.  Поняття валютного контролю.
  31.  Елементи валютного контролю.
  32.  Органи валютного контролю та їх повноваження.
  33.  Відповідальність за порушення виконання грошових зобов’язань.
  34.  Поняття та правова основа виникнення кредитних правовідносин.
  35.  Порядок укладання кредитних договорів між банком і суб’єктом господарської діяльності.
  36.  Правова основа регулювання міжбанківських кредитів.
  37.  Види кредитів.
  38.  Юридична відповідальність суб’єктів банківського кредитування.
  39.  Поняття застави як способу забезпечення зобов’язання.
  40.  Зміст і форма договору застави.
  41.  Виникнення права застави.
  42.  Види застави.
  43.  .Припинення застави.
  44.  Правова характеристика акцій, що знаходяться в обігу в Україні.
  45.  Правова характеристика облігацій, що знаходяться в обігу в Україні.
  46.  Правова характеристика казначейських зобов’язань, що знаходяться в обігу в Україні.
  47.  Правова характеристика ощадних сертифікатів, що знаходяться в обігу в Україні.
  48.  Правова характеристика векселів, що знаходяться в обігу в Україні.
  49.  Правова характеристика приватизаційних паперів, що знаходяться в обігу в Україні.
  50.  Правова характеристика інвестиційних сертифікатів, що знаходяться в обігу в Україні.
  51.  Правова основа випуску в обіг цінних паперів на території України .
  52.  Порядок реєстрації цінних паперів.
  53.  Основи для відмови в реєстрації цінних паперів.
  54.  Відповідальність юридичних та фізичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.
  55.  Поняття та юридична сутність валюти.
  56.  Поняття і ознаки валютних операцій.
  57.  Юридична сутність валютних операцій.
  58.  Порядок отримання індивідуальних ліцензій комерційними банками.
  59.  Порядок отримання генеральних ліцензій комерційними банками.
  60.   Порядок купівлі-продажу валют на міжбанківському валютному ринку України.
  61.  Підстави для покупки валюти юридичними особами -  резидентами.
  62.  Правова організація відкриття поточних рахунків в іноземній валюті в банківських установах.
  63.  Правова організація відкриття депозитних рахунків в іноземній валюті в банківських установах
  64.  Правова організація здійснення розрахунків в іноземній валюті.
  65.  Форми міжнародних розрахунків.
  66.  Правова основа кредитування в іноземній валюті.
  67.  Правова організація кредитних взаємовідносин при кредитуванні в іноземній валюті.
  68.  Порядок застосування санкції НБУ за порушення валютного законодавства
  69.  Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення валютного законодавства.

 




1. Стратегическому менеджменту для сп
2. Лабораторная работа 2 ОПРЕДЕЛЕНИЕ СКОРОСТИ ПУЛИ С ПОМОЩЬЮ КРУТИЛЬНОБАЛЛИСТИЧЕСКОГО МАЯТНИКА Цель- опре
3. Реферат- Методы оценки недвижимости
4. Туризм. Харьков- ХНАГХ 2006.html
5. определить и оценить знания умения и качества работника; 2 высветить оценить и развить сильные сто
6. Ранние и национальные религии
7. задание на производство инженерногеологических работ Наименование организации выдающей геологичес
8. Свободные дороги Выполняли студенты 1го курса- Икрамова Влада Скороб
9. МОСКОВСКАЯ ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЮРИДИЧЕСКАЯ АКАДЕМИЯ НОУ ПЕРВЫЙ МОСКОВСКИЙ ЮРИДИЧЕСКИЙ ИНСТИТУТ КАФЕ
10. вариант предложение с грамматической ошибкой вид ошибки
11. Название организации ОАО Название организацииДолжностная инструкцияАгента торгового Должность-
12. Бюджетный кредит юридическим лицам не являющимся государственными или муниципальными унитарными предпри
13. Новые параметры военной безопасности
14. Пристрої введення. Клавіатура
15. Оздоровительный комплекс города Кургана Летние смены- Июнь 2014 август 2014 Сделай себя сам
16. лекция миниатюрных ружей и револьверов в Тульском музее оружия рядом с обычной зажигалкой 124 Если Вы заг
17. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук Харків ~ Ди
18. Вариант 6 Укажите документ в котором приведены отклонения допустимые в общем объеме жидких лекар
19. Кубань
20. Построение индустриальных обществ и социально-политические процессы в Западной Европе