Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Реферат з валеології на тему :
«Чи сумісні спорт та алкоголь?»
План
1. Ворог праці і спорту
2.Спорт і спирт несумісні!
3.Спорт та алкоголь
4.Чи можна пити алкоголь? Прихована загроза ...
5. Спорт проти вживання алкоголю та куріння.
Пияцтво це добровільне божевілля
(Аристотель)
Ворог праці і спорту
П море по коліна, а калюжа по вуха…Під час купання пяні забувають про обережність, лізуть на глибоке, не зважають на шторм і тому часто гинуть.
Ось, коли так можна сказати, курйозна трагедія. Один молодик , напившись з друзями, вирішив покупатися. Але дійти до річки він не зміг, бо на шляху йому трапилася велика калюжа. Гадаючи, що це річка, пяний роздягнувся і з розбігу стрибнув у воду. Природно що він дістав серйозні травми, зокрема струс мозку. Уранці його знайшли односельці. На спині не притомного пяниці сиділи жаби і голосно кумкали. От уже справді : «Пяному море по коліна, а калюжа по вуха».
Пяний погано тримається на воді і легко може захлинутися, у нього порушені координація рухів , ритм дихання, він швидко не притомніє і гине. Тому відволати витягнутого з води пяного буває значно важче , ніж тверезого, що пробув під водою такий самій час.
Співробітники служби рятування на водах не раз мали справу з тонулими , які захлиналися просто коло берега, роблячи спробу охолодити голову або напитись води.
Алкоголь, як наркотичний засіб, притупляє біль. І до винайдення хлороформу та ефіру , що їх використовують тепер для наркозу (усипляння) , хворих перед хірургічною операцією напували горілкою.
У стані сильного спяніння пригнічуються не тільки гальмівні , а збуджувальні процеси в корі головного мозку, що спричиняється до вялості , сонливості і сну, близького до наркотичного. Саме такі пяні замерзають на невеликому морозі , задушуються в подушці, топляться в калюжі, захлинаються у власній блювоті.
П яний за кермом.
У США було обстежено чемпіона світу з авто гонок Тонні Бетенхаузе . За допомогою точних приладів визначали швидкість переведення ноги на гальмо. У тверезому стані для цього йому потрібно було в середньому 0,406 с. Через 25 хвилин після вживання 60 г віскі переведення ноги на гальмо сповільнилося до 0,498 с, тобто швидкість реакції знизилася на 25%. Крім того, виявилося, що пяна людина гірше розрізняє кольори, погано реагує на зміну червоного і зеленого кольорів світлофора.
Алкоголь впливає і на слух , тому за кермом автомобіля, за пультом керування верстатом чи приладом і може бути місця людям , схильним вживати спиртне. За нашим законодавством, уже сам факт пияцтва водія автотранспорту спричиняється до кримінального покарання. Адже в руках
пяниці автомобіль стає знаряддям злочину. Джерелом підвищеної небезпеки іноді буває і пяний пішохід , що несподівано з являється перед транспортом , який швидко мчить і не може спинитися без катастрофи. Водій як правило, намагається урятувати такого порушника вуличного руху, але при цьому часто гинуть інші люди , бо машина вискакує іноді на тротуар або врізується в автомобіль з пасажирами. Пяний на дорозі завжди перешкода для руху транспорту і причина аварій.
Досліджували також зумовлені алкоголем порушення рухової координації.
Піддослідним давали випити всього лише 5 г алкоголю і пропонували, заплющивши очі , торкнутися пальцями заздалегідь наміченого предмета.
Виявилося, що навіть така невелика доза алкоголю знижує здатність орієнтуватися в просторі на 23-25%. Це особливо позначається на трудових процесах , які вимагають точності, окоміру.
Доведено, що алкоголь знижує гостроту зору і слуху. Після вживання зовсім незначних доз алкоголю порушується кольоровідчуття . У багатьох досліджуваних помічено зміну глибинного зору (здатність визначити, на якій приблизно відстані перебуває той чи інший предмет), що має особливо важливе значення для пілотів і водіїв автотранспорту.
Спорт і спирт несумісні!
Фізична підготовка і масова спортивна робота посідають важливе місце в системі виховання молоді, у тому числі школярів. У нашій країні мільйоні юнаків і дівчат займаються спортом. Спортивні вправи вимагають витривалості і спритності . Високих спортивних результатів можна досягти лише постійними тренуваннями і безумовним виконанням режиму праці, відпочинку, харчування відмовившись від шкідливих для здоровя звичок, насамперед від куріння та вживання спиртних напоїв.
Алкоголь паралізує волю,таку необхідну спортсменові у процесі підготовки і проведення змагань. Був випадок коли дуже сильна вісімка веслярів англійського клубу набагато випередила своїх суперників , вийшовши до фіналу. На честь цього спортсмені дозволили собі випити по келиху шампанського на прийомі у мера. Але наступного дня вони несподівано різко здали свої позиції і ледве утрималися на третьому місці , хоча за всіма показниками могли претендувати на лідерство.
Дуже позначається вживання алкоголю на прицільній стрільбі з револьвера і гвинтівки. Втрачається швидкість і точність рухів. Із 100 можливих (10 набоїв) снайпер до вживання алкоголю вибив 96 очок, а після того , як випив усього лише 50 г горілки, -26 очок. Результати стрільби снайпера до і після вживання алкоголю, мабуть свідчать про велике порушення прицільності. Аналогічний дослід провели з цілою командою стрільців. До вживання спиртного у фігури влучило 86%випущених куль, у щити - 14%; після вживання алкоголю відповідно 26% і 4% .
Відомий футболіст А. Старостін у своїх спогадах пише : « Кухоль пива відро поту». Так прийнято говорити серед футболістів. Це означає : щоб позбутися шкоди від випитого кухня пива, треба на тренуваннях пролити відро поту. Втратити форму можна за один день. Щоб набути форми слід затратити місяць».
Тренери і лікарі, психологи і біофізики кожний з них робить свій внесок у спортивні досягнення окремих спортсменів і цілих команд. На роботу із спортсменами затрачаються роки. І вся ця величезна праця спеціалістів і самого спортсмена може бути перекреслена, якщо перед змаганням його учасник випьє вина.
Не працюю іржавію! «У людському житті є великий стимул - престижу . Людина, яка не розраховує на престиж у сфері праці, шукає вихід своєї особистості у інших сферах. Виникають пороки. Один порок ми вже пожинаємо алкоголізм», - писав академік АМН СРСР М.М. Амосов. Цей порок позбавляє працездатності навіть роботящих бджіл. Ставили такий дослід: у солодкий сироп доливали трохи горілки. Через якийсь час бджоли повність відтворили риси алкоголіків. Перестали літати за узятком і безладно метушилися білля годівниць, перетворившись із роботящих на дармоїдів.
Багаторічне пияцтво , що супроводжується запоями, спричиняється до психічного і фізичного виродження. Брехливість, грубість, хвастощі, безцеремонність, егоїстичність, обмеженість інтересів сягають крайніх меж.
Характерною ознакою алкогольного виродження , деградації особливості є втрата працездатності, особливо здатності до творчої праці. Здебільшого закінчені алкоголіки ведуть паразитичний спосіб життя , підробляючи час від часу на випадкових роботах , або користуються заробітком членів родини.
Ось приклад алкогольного виродження , що його наводить психіатр Д. Д. Федотов .
Наукового співробітнику юридичного інституту за пияцтво звільнили з роботи . Після цього він був юрист - консультом, потім діловодом, але й на цій роботі не втримався. Вів паразитичний спосіб життя. Зранку йшов до когось із своїх колишніх товаришів по службі , при чому з являвся під час виходу його з дому на роботу. Дзвонив, а коли відчиняли двері, ставав на коліна і вигукував : «Позичте 50 копійок або ви переступите через мій труп» чи щось подібне. Щоб здихатися настирного відвідувача, йому давали гроші. Алкоголік біг до галантерейного магазину, купував флакон одеколону і негайно випивав. Після цього бродив по місту , шукаючи спиртного. Увечері , коли збиралася вся родина, приходив додому і , базікаючи, сідав за стіл, вимагав їжі, хоча не приносив у дім жодної копійки. Якщо близькі дорікали йому, влаштовував істерику, згадуючи свої колишні заслуги. Після їжі знову йшов до когось зі своїх знайомих випрошувати гроші. Купував другий флакон одеколону, випивав його в під їзді і проводив вечір в компанії таких самих пияків, як і він. Наступного дня усе починалось спочатку…
Як бачимо, зловживання спиртними напоями спричиняється до зниження розумових і духовних здібностей людини. Вона починає жити за рахунок колишніх знань, її творче зростання припиняється , а потім працездатність взагалі вичерпується. Навіть молода людина , яка систематично вживає алкоголь, не може добре вчитися і працювати.
Ось лист до редакції однієї з газет Р.О Лірмян : « Я думаю що кінець моєї карєри як хорошого спеціаліста, кінець, якщо так можна висловитися , моєї людської карєри настав тоді, коли я, не маючи вже більше грошей на горілку, відніс вже до букіністичного магазину першу книжку зі своєї бібліотеки. Поступово я продав вже усі книжки, у звязку з чим відпала потреба і в книжкових полицях, які я теж продав за безцінь, лише б купити спиртного. Чинити опір пристрасті, яка заволоділа мною, не було сил. Я жвавішав, тільки побачивши пляшку, жив як у напівсні, мене підстьобувало тільки одне як «полагодити» здоровя. Мною оволоділа глибока апатія. Дедалі більше звужувалось коло інтересів, поки не дійшло до розмірів пляшкової шийки. Бували спалахи якісь проблиски але дедалі рідше й рідше. Алкоголь робив свою чорну справу. Принадні перспективи, професійне зростання, чудова родина усе це лишилося в минулому, яке здавалося уже таким далеким. Я опустився , став постійним відвідувачем забігайлівок, де за певним столиком мене уважно слухали пом яті особи, ладні були піти за того, які почастують, і в вогонь і в воду. Ця увага і відданість були пропорційні до якості кухлів які я виставляв. Коли я приходив з порожньою кишенею, аудиторії переді мною чомусь не було, вона вже слухала іншого благодійника.
Я дедалі більше і більше перетворювався на безлику істоту, якій для відчуття всіх радистів земних потрібно зовсім мало. Це «мало» наливалося в гранчак. Колись неймовірно гидливим, тепер я міг пити із забрудненої склянки, не гребував прилаштуватися в підворітті, біля звалища сміття, а то й у вуличному туалеті, пив будь-коли і з будь-ким. Тонкий знавець вин, що смакував їх ковточками, я став задовольнятися нехитрим афоризмом : «Нам не до якості, нам аби найдешевше і найміцніше». Падати завжди легше, ніж підійматися. І я падав».
Через часті запої алкоголік не може довго утриматися на одній роботі. Його звільняють, він переходить до іншої установи, потім ще кудись, періодично зовсім не працює. Не рідко це спричиняється до цілковитої втрати кваліфікації. Картину такого падіння яскраво змалював Г.М. Блінов у книжці «Історія хвороби № 689». Ось уривок з наведеного у цій книжці опису життя алкоголіка, який він зробив сам:
«Завідуюча помітила , що я став приходити на роботу із запахом перегару після пиятики на передодні. Спершу вона ставилася до цього терпимо. Та коли виявилося, що одного разу я просто напився у своєму кабінеті й залишився там ночувати , начальниця зажадала мого звільнення.
При цьому вона була невблаганна і ніяк не погоджувалася на запис у трудовій книжці : «за власнім бажанням». І настояла на своєму , внаслідок чого , куди б я не приходи з надією улаштуватися на роботу , мені відмовляли. Тоді я за порадою одного пяниці , з яким розгомонівся в пивному барі, вирішив поїхати на гастролі з театром як робітник сцени. До театру я зайшов у найкращому настрої.
Кадровик здивувався, довідавшись з трудової книжки, що я спеціаліст з вищою освітою. Коли ж він дійшов до останнього запису про звільнення у
звязку з порушенням трудової дисципліни , відразу ж суворо сказав :
- Ми вже набрали робітників.
- Але ж у вас висить оголошення, що потрібно 10 чоловік.
- Ні , ні. Оголошення застаріло. Набрали! Не смію вас затримувати. Та коли б і не набрали , оформляти вас не варто. Довелося б повертати з першого ж міста.
Відмова для мене була цілковитою несподіванкою, і я засмучений поплентався додому. Проходячи повз гастроном, я з тугою спинився біля вітрини, заставленої пляшками. У кутку вітрини помітив якесь оголошення. Я підійшов ближче. «Потрібний вантажник. Оплата 80 карбованців. Працювати через день».
«Чудово!» - подумав я і відразу ж засумнівався : «А що як не візьмуть?»
Була девята година вечора . Я вирішив не чекати ранку, побоюючись, що буде пізно, і пішов до директора магазину.
- Вам, здається, потрібний вантажник?
- Сідай. Документи приніс? Чи взагалі немає документів?
- Є! радісно вигукнув я. Ось тут і паспорт, і трудова книжка.
- Давай сюди. Вийдеш завтра о сьомій ранку. Прийдеш пяний - звільню негайно. Зрозумів? Попереджаю : у мене строго.
Якби я захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня, я, мабуть, не радів би так, як зрадів прийняттю на посаду вантажника.
В алкоголіка втрачається здатність критично оцінити своє становище, знижується пам'ять послаблюється інтелект. Деградація супроводжується зникненням інтересу до своєї професії, до літератури, мистецтва. Доля рідних, робота, усе стає для нього байдужим. Інтереси його цілком зосереджуються на спиртному , тільки до нього він тягнеться, намагаючись звільнитися від усіх інших справ , які перетворилися на щось непотрібне і обтяжливе.
Пияцтво завдає величезних збитків виробництву. Це і зниження працездатності праці, і спізнення на роботу, і прогули , і брак, і зриви планів, і тривале простій устаткування.
Як свідчать вибіркові обстеження , 80- 90% порушень трудової дисципліни на промислових підприємствах повязано з алкоголем.
За розрахунками академіка С. Г.Струмиліна, «повне протвереження трудових процесів могло б забезпечити приблизно десяти процентний приріст продуктивності праці».
Пияцтво в Україні гостра соціально-культурна проблема України. Щороку в Україні ставлять на облік 100 тисяч алкоголіків. Але насправді їх більше удесятеро, і це набуває ознак національної епідемії.
Відповідно до загальноприйнятих міжнародних норм, вимираючою вважається нація, яка вживає понад 8 л чистого спирту на душу населення на рік. Сьогодні рівень споживання алкоголю в Україні є одним з найвищих у світі і становить близько 20 літрів абсолютного спирту на душу населення в рік (офіційна статистика повідомляє про 12-13 літрів).Щороку в Україні гине від алкоголю та наркотиків майже 380 тис. осіб. Щороку через алкоголізм в Україні помирає понад 40 тисяч людей, за даними Національної ради з питань охорони здоров'я. За даними екс-міністра охорони здоров'я України професора Миколи Поліщука, щодня алкоголь вбиває 40 українців. Це близько 8 тисяч отруєнь, ще 8 тисяч кардіопатій, а також інші захворювання і нещасні випадки, пов'язані із вживанням алкоголю. Крім того, за його словами, в Україні зараз фіксується 25-30% випадків дитячої патології новонароджених і дуже часто причиною цього є саме алкоголь, тобто вживання алкоголю як матір'ю, так і батьком. Але цей факт зазвичай не розголошується.
Майже 40% українських підлітків 14 18 років регулярно вживають спиртні напої. Алкоголь є причиною передчасної смерті майже 30% українських чоловіків. На думку вітчизняних медиків, наразі в Україні нараховується 700 тисяч лише офіційно зареєстрованих алкоголіків. На 6 питущих чоловіків припадає 1 жінка.
Пивний алкоголізм суперечливий термін, що означає хворобливу пристрасть до пива . Термін «пивний алкоголізм» не зустрічається ні в Міжнародній класифікації хвороб 10 перегляду, ні в американському Посібнику з діагностики та статистичної класифікації психічних розладів. Відповідно, цей термін не може вживатися у якості офіційного діагнозу (будь-який діагноз повинен кодуватися по МКБ) і фігурує, головним чином, у пресі. Зловживання пивом при цьому розглядається зазвичай не як особливий вид алкоголізму, а вживання алкоголю, тільки у формі іншого напою, що також загрожує розвитком алкогольної залежності. Пияцтво головна проблема українського суспільства. Про це 23 серпня 2011 року під час прес-конференції повідомив головний редактор журналу Андрій Блинов, спираючись на дані соціологічного опитування, спільно з журналом «Експерт Україна». «Пияцтво назвали головною проблемою українського суспільства», сказав він. Історія показує, що алкоголепиття не є такою «давньою» і «славетною» традицією, як прийнято вважати у сучасному суспільстві. Так, з початку IX століття по 1640 рік з цього питання було прийнято близько 30 правових актів, причому всі вони були антиалкогольними. Для порівняння З 1640 по 1917 рік у Російській імперії було прийнято 2344 законодавчих акти, які, в основному, захищали виробництво й продаж алкогольних виробів, регламентували діяльність питних закладів, казенного керування винною торгівлею, розвиток п'янства й алкоголізму і т. д. І тільки 57 з них сприяли руху за тверезий спосіб життя і були спрямовані на боротьбу з корчмарством. Більша частина законодавчих актів на користь тверезості датується кінцем XIX початком ХХ століття, що підтверджує слабку зацікавленість царського уряду в тверезості народу.
Систематичне зловживання спиртним призводить до зниження розумових функцій, погіршення уваги, втрати здатності до творчості.
Спорт та алкоголь
Існує безліч людей, які дотримуються думки, що невеликі дози алкоголю не шкідливі, і навіть корисні. На диво, серед цих захисників алкоголю чимало молодих людей, що захоплюються спортом, які стверджують, що алкоголь допомагає їм розслабитися після тренувань. Але їх можна зрозуміти. Хіба може молода людина в розквіті сил відмовитися від вечірнього келиха вина в ресторані або пляшечки пива в компанії друзів? Адже стараннями реклами, вживання алкоголю зробили невід'ємним атрибутом «красивого» відпочинку. Тим більше що голова на ранок не болить і в боці не коле. Давайте спробуємо розібратися самостійно, чи сумісне помірне вживання алкоголю зі здоров'ям у цілому і заняттями спортом зокрема? Отже, які наслідки вживання алкоголю для здорової людини в розрізі спортивних тренувань?
При вживанні будь-якої дози алкоголю ми спостерігаємо такі симптоми:
1. Зниження швидкості реакції і погіршення координації рухів людини.
Як ви розумієте, при занятті тими видами спорту, де від реакції і координації рухів іноді залежить життя спортсмена, алкоголь не просто небажаний, він вкрай небезпечний. Особливо це стосується велоспорту, альпінізму, ігрових видів спорту тощо.
2. Зниження витривалості.
Цей симптом життю не загрожує, однак робить всі ваші спортивні потуги практично безглуздими. Алкоголь, що знаходиться в крові, перешкоджає синтезу і використанню глікогену, своєрідного резервного палива організму, використовуваного в м'язах при фізичних навантаженнях. Тобто в результаті тренування ви не досягаєте тієї межі, коли ваш організм починає досягати нових висот і ставати більш витривалим.
3. Зневоднення.
Зниження запасів рідини в організмі вкрай негативно впливає на всі без винятку органи і системи. Кров починає згущуватися і серце працює в режимі підвищеного навантаження, що до 40 років може призвести до хронічної серцевої недостатності (якщо, звичайно, балуватися алкоголем систематично).
4. Уповільнення м'язового зростання.
Вживання алкоголю до або після тренування різко погіршує спортивні результати спортсмена, так як він ще й ускладнює роботу печінки. А печінка, у свою чергу, зменшує вироблення особливих амінокислот, які використовуються при синтезі білків для росту м'язової маси. Тобто алкоголь зводить нанівець всі ваші зусилля в силових тренуваннях. Та й сама печінка страждає.
Як бачите, спорт і алкоголь поняття несумісні. Для того, щоб це зрозуміти не обов'язково студіювати медичну літературу. Досить викликати на допомогу здоровий глузд.
ЧИ МОЖНА ПИТИ АЛКОГОЛЬ ? Прихована загроза ...
Чому прихована ? Тому що рішення про те , вживати алкоголь чи ні , в більшості випадків приймаєте не Ви . Думка друзів , традиції , реклама , особиста звичка . Все це формує середовище , в якій тверезий спосіб життя не вітається. Людина, що відмовляється пити , в такому оточенні сприймається як «біла ворона» , що ще більше ускладнює свідомий тверда відмова від алкоголю. Не вірите ?
Подумайте , змогли б Ви на весіллі друга відмовитися випити келих шампанського чи вина за здоров'я молодят ? А на поминках за упокій душі близького родича чи друга (не дай Бог ) ?
Наступний аспект - залежність від алкоголю. Кожен з нас може сказати , що якщо я захочу - вживати алкоголь не буду. Але спробуйте « не захотіти » - місяць , два , три ... Через місяць ви почнете замислюватися про смак пива , через два - почнеться рясне слиновиділення , а через три - питання про те , чи можна пити алкоголь буде вже риторичним. Ви будете впевнені , що пляшка пива - це дуууже добре ! Причина криється в тому , що етиловий спирт є наркотиком і, чим довше Ви вживаєте алкоголь , тим складніше Вам « захотіти » кинути . Поступово розвивається психічна та фізична залежність від алкоголю.
Ви можете запитати « а навіщо відмовлятися? Адже можна пити алкоголь по трохи ». Відповідь проста . Навіть якщо вживати алкоголь в невеликих кількостях , то це все одно призводить до відмирання клітин головного мозку ( по кілька тисяч нейронів на кожні 100 грам алкоголю). Таким чином , втрачається мислення, здатність до творчості та вищих почуттів ( любов, співчуття , ніжність , щира радість ) . Руйнується Особистість . Не вірите ?
Спробуйте одного разу поспостерігати за своїми друзями на тверезу голову , коли ті перебувають у стані легкого алкогольного сп'яніння (наприклад від випитого літра пива) . Зверніть увагу на зміну їх мислення , мови та поведінки . Дивно , чи не так?
Про всі ці властивості алкоголю недавно знято кілька фільмів , які можна завантажити тут (до речі , в них спростовуються багато інших алкогольні міфи.
Висновок з усього сказаного може бути лише один: якщо ви бажаєте залишатися тверезим розсудливим незалежною людиною - ніколи не вживайте алкогольні напої. Одного разу ви втратите контроль над собою і це може призвести до найсумніших наслідків .
Спорт проти вживання алкоголю та куріння.
Увечері, вранці, коли йдеш на роботу, навчання або повертаєшся з неї, спостерігаєш таку картину: мужики розпивають чорнило, студенти з пляшкою пива перед собою, з сигаретами всі, як дівчатка, так і хлопці. Хоча кращих дівчат Я став зустрічати набагато частіше, це модно, напевно, курити у віці від 14 до17 років, тримати тонку сигарету, світити манікюром стріляти очима і здаватися дорослішими … А це майбутні мами. А думка у них в голові тільки одна «Коли Я збираюся зробити дитину, Я кину курити» Смішно .. Але від них нічого не добєшся. Діти в школах перед уроками збираються в так званій курилці за школою, тут вік курців може знизитися і до 12 років. Як не приємно це б не звучало, але це так …
Спорт. Та зараз багато дітей, підлітків юнаків та дівчат ведуть здоровий спосіб життя. Вони дають хороший приклад іншим людям. Але … Як тільки молода людина або дівчина збираються зайнятися спортом, звичайно ж аматорським. Хлопці в основному «качалочки», Дівчатка зазвичай починають бігати вранці, записуються на фітнес. Постає дуже серйозна проблема, проблема шкідливих звичок, Так хлопець йде на тренування, а після відразу ж береться за цигарку, забуваючи, то він тренувався вчора, випиває пляшку пива з друзями, не дотримується режиму дня і т.д. Він не замислюється, як це впливає на організм, а особливо при заняттях спортом, та й результатів Він або Вона ніколи не добються …Чому? Я спробую дати відповідь на це питання. Почнемо з паління і фізичних навантажень. Рідко зустрічаються люди, які після викурених 3х 4х сигарет здатні непогано пробігти 1000 м на час. При курінні легкі першими приймають атаку на себе. Проходячи через дихальні шляхи дим, викликає роздратування, запалення слизових оболонок зіва, носоглотки, трахеї бронхів, легеневих альвеол. А постійне подразнення слизової оболонки може викликати розвиток бронхіальної астми. А вже хронічне запалення дихальних шляхів, хронічний бронхіт буде супроводжуватися виснажливим кашлем. Ну і які тут заняття спортом?Подивіться на фото:
При фізичних навантаженнях підвищується ЧСС (частота серцево-судинних скорочень). А при викуреної сигарети?
Серце людини, яка палить за добу робить на 12 -16 тисяч скорочень більше, ніж серце некурящого. Цей режим неекономічний! Таке навантаження веде до передчасного зношування серцевого мяза. Міокард, не насичений киснем тому кров в організмі курця бідна киснем. Обумовлено це тим, що 10% гемоглобіну, виключене з дихального процесу, тому що доводиться нести на собі молекули чадного газу. Це сприяє ранньому розвитку стенокардії. Незважаючи на те, що про шкоду куріння можна писати дуже багато, думаю, що вже стає зрозуміло що, куріння і спорт несумісні речі! Бережіть своє здоровя змолоду!
Алкоголь після тренування …
Звичайно не відразу, але приймається за день, два після. А потім хлопці дивуються, а чому мій біцепс не росте? Чому коли приходиш на тренування, все начебто починається спочатку … Так само як і куріння, алкоголь теж впливає на серцево-судинну систему організму. Після вживання алкоголю збільшується пульс з 70 80 до ста ударів в хвилину! При цьому одночасно знижується сила та швидкість скорочення серцевого мяза тому алкоголь є депресантом для серця. Втративши пружність серцевий мяз перестає справлятися з підвищеним навантаженням: швидка ходьба, біг або підйом по сходах викликають задишку. Потім задишка зявляється при спокійній ходьбі і, нарешті, в стані спокою. Ось так може і розвинутися серцева недостатність … А уявіть, якщо людина вживає різні добавки (протеїн, креатин, стероїди). Які можуть бути наслідки??
Алкоголь також згубно впливає і на статеві клітини. Якщо ж у людини і народяться діти, то у їхніх дітей може і не бути такої можливості … Але звичайно мова йде про надмірному вживанні алкоголю. Хоча й трапляються винятки, у жінок, які сильно любили вживати алкоголь, а в даний момент чекають дитину. Тут є застереження: вагітність буде проходити з ускладненням, токсикозами, а пологи можуть наступити раніше покладеного терміну. Так що при заняттях спортом слід виключити вживання алкоголю. Алкоголь корисний лише в малих дозах, особливо червоне вино. Виняток надмірного вживання спиртного дозволить Вам зберегти не тільки своє здоровя, але і здоровя вашого потомства.
У висновку … Куріння та зловживання алкогольними напоями, підриває здоровя Нації!
Фізична культура, спорт, правильна організація свого дозвілля ось що може сприяти протистоянню розвитку шкідливих звичок. Алкоголь і спорт, зовсім не сумісні можна угробити своє здоровя набагато швидше, ніж, просто вживаючи міцні напої. Бережіть здоровя змолоду!
Література:
1.О.К. Толстанов , В.А. Павловський Ворог праці і спорту. Полтава: Скайтек, 2003. Ч. I. С.81-100.
2.Цимбая Н.М. Основи здоровя. М.: Пріор, 2000. С.108.
3.Ягодинський В. М. Учням про шкідливість нікотину і алкоголю. Київ: Каравела, 2002. С.56-67.
4.Бенюмов В.М., Костенко О.Р., Флоренсова К.М. Шкідливість алкоголя, наркотиків та нікотину:Посібник для вчителя. К.: Рад. Шк..,1989.-125 с.
5.Інтернет джерела. Чи можна пити алкоголь?Прихована загроза…http://www.alco-pravda.info/sport_alcohol.htm