У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

6 Завод виробляє продукцію на виготовлення якої витрачається метал за чистою масою 100 кг

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.2.2025

Задача 2.6 Завод виробляє продукцію, на виготовлення якої витрачається метал за чистою масою 100 кг., при цьому відходи становлять 5% від чистої витрати. Ціна металу 2500 грн./т. Виріб обробляють у ливарному і механічному цехах. Витрата енергії та палива на один виріб складає 7 грн. Основна зарплата у ливарному цесі 23 грн., а у механічному 30 грн. Додаткова зарплата становить 8% основної, а відрахування до фондів соціального страхування складають 40%. Річна сума загальновиробничих витрат 650 тис.грн., а загальногосподарських 930 тис.грн. Сукупний розмір зарплати основних робітників підприємства за відрядними розцінками обчислюється 800 тис.грн. Позавиробничі витрати оцінюються на рівні 2 %. Визначити собівартість виробу.

РОЗВЯЗАННЯ:

Основні матеріали за вирахуванням відходів:

(100-100*0,05)*2500=237500 грн.

ВУЕО=7 грн.

Основна ЗП=23+30=53 грн.

Додаткова ЗП=53*0,08=4,24 грн.

Відрахув. На соц.. потреби=0,4*(53+4,24)=22,896 грн.

Загальновиробничі витрати=650 000 грн.

Цехова СВ=237500+…+650 000=887587,136 грн.

Виробнича СВ=887587,136+930 тис.грн=1817587,136 грн.

Позавиробничі витрати=1817587,136*0,02=36351,743 грн.

В-ь: Повна СВ=1817587,136+36351,743=1853939 грн.

Задача 2.7 У звітному році підприємство мало такі витрати в розрахунку на одну великогабаритну пральну машину, грн.:

Показники

Сума

  1.  сировина й матеріали, енергія технологічна

132

  1.  основна заробітна плата виробничих робітників

95

  1.  додаткова заробітна плата виробничих робітників

30

  1.  відрахування у фонд соціального страхування

46,25

  1.  витрати на утримання та експлуатацію устаткування непр.

7

  1.  купівельні вироби і напівфабрикати

6

  1.  загальновиробничі витрати непр.

8

  1.  загальногосподарські витрати непр

14,60

  1.  інші виробничі витрати

17

  1.  позавиробничі (комерційні) витрати непр.

2

На підставі наведених даних визначити:

  1.  абсолютні величини прямих і непрямих витрат на виробництво пральних машин;
  2.  виробничу та повну собівартість виготовлення однієї пральної машини;
  3.  відсоткове співвідношення прямих і непрямих витрат у структурі повної собівартості пральної машини.

РОЗВЯЗАННЯ:

1)Непрямі витрати=7+8+2+14,6=31,6 грн.

Прямі=324,25 грн.

2)Виробнича СВ=132+95+30+46,25+6+7+8+14,6+17=355,85 грн.

Повна СВ=355,85+2=357,85

3)Прямі/Повна СВ=324,25/355,85=91,12%

Непрямі/Повна СВ=31,6/355,85=8,88%

Задача 2.8 Скласти очікувану калькуляцію одиниці продукції А на підставі такої інформації. За попередніми розрахунками, витрати конструкційних матеріалів на одиницю виробу мають становити, кг: сталі – 3,2; бронзи – 0,8. Купівельна ціна цих матеріалів дорівнює відповідно 980 і 4000 грн. за 1 т. Основна заробітна плата виробничих робітників становитиме 1,5 грн., додаткова заробітна плата – 12 % від основної, а відрахування на соціальне страхування встановлені на рівні 37 % основної та додаткової заробітної плати. Витрати на експлуатацію й утримання устаткування очікуються в розмірі 90 % і загальновиробничі витрати – 60 % основної заробітної плати.

РОЗВЯЗАННЯ:

Витрати матеріалів=3,2*980+0,8*4000=6336 грн.

ВУЕО=1,5*0,9=1,35 грн.

Додаткова ЗП=1,5*0,12=0,18 грн.

Відрахув. на соц. потреби=(1,5+0,18)*0,37=0,6216 грн.

Виробничі витрати=1,5*0,6=0,9 грн.

Цехова СВ=6336+1,5+0,18+0,6216+0,9+1,35=6340,55 грн.

Задача 2.9 Свічне виробництво виготовляє свічки різної величини. Витрати матеріалів пропорційні обсягу свічок. За звітний період витрати сировини і вихід продукції характеризуються даними:

Показник

Види свічок

малі

середні

великі

Об’єм свічок, см3

100

200

800

Обсяг виробництва

200000

225000

100000

Загальні матеріальні витрати – 3 335 000 грн. Необхідно розрахувати величину матеріальних витрат на кожну свічку.

РОЗВЯЗАННЯ:

Σ Обсягу виробництва = 525 000 грн.

Витрати на 1 умовну свічку=3 335 000/525 000=6,35 грн.

Частка малих свічок=200000/525 000=38,095%  *6,35=2,42 грн.

Частка середніх свічок=225000/525 000=42,86%  *6,35=2,72грн.

Частка великих свічок=100000/525 000=19,048%  *6,35=1,21 грн.

Задача 2.10 Необхідно вказати, до якої групи належать наведені нижче витрати:

Витрати

Витрати на продукцію

Витрати періоду

1. Зарплата кладовщика складу

+

2. Відрахування на соціальне страхування

+

3. Пряма заробітна плата

+

4. Податок на устаткування

+

5. Амортизація будинку

+

6. Витрати на обслуговування верстатів

+

7. Страхування виробничого устаткування

+

8. Комісійні дилерам

+

9. Амортизація виробничого устаткування

+

10. Прямі матеріали

+

11. Страхування готової продукції

+

12. Витрати на зберігання запасу сировини

+

13. Заробітна плата працівників відділу збуту

+

14. Плата за оренду комп’ютера для технологічного відділу цеху

+

15. Витрати на рекламу

+

16. Неосновні матеріали

+

17. Заробітна плата адміністративного персоналу фірми

+

Задача 2.11 На підприємстві за звітний період мали місце такі витрати, грн.:

  1.  вартість основних матеріалів – 100000;
  2.  зарплата на виготовлення продукції – 50000;
  3.  загальні витрати на матеріали – 10000;
  4.  загальні витрати на зарплату – 20000; непрямі
  5.  інші загальні витрати виробництва – 140000;
  6.  загальні витрати на збут – 30000; непрямі
  7.  загальні витрати на управління – 90000. непрямі
  8.  Розрахувати ставку розподілу накладних (непрямих) витрат (в %) пропорційно прямим витратам.
  9.  Яка собівартість одиниці продукції, якщо на неї витрачується 400 грн. на матеріали і 600 грн. на зарплату?

РОЗВЯЗАННЯ:

1)непрямі/прямі=140 000/300 000=0,4667 або ж 46,67%.

2)СВ=400+600=1000 грн.




1. Деловое общение с женщиной-кинестетиком.html
2. Найти радиус вращающегося колеса если известно что линейная скорость точки лежащей на ободе в 3 раза боль.html
3. ООКБ 2. Регистратуры ООКБ 2- 1
4. темах консервації тощо
5. 2013 учг С11 ~ все студенты профиля ПГС определенного специальност
6. Тема- ЛАБОРАТОРНОІНСТРУМЕНТАЛЬНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ В ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЇ
7. Правила дорожные знать каждому положено Цели- Сохранение жизни и здоровья детей; формирование у родителе
8. а сыныбы Та~ырыбы- Сыйынар ем ана деген т~~іргеСынып жетекшісі- Шаудирова Л
9. другой Будто бы вода давайте мчать болтая будто бы весна свободно и раскованно В небе во
10. Тема- Социально психологический портрет Черновола И