Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
В період з 9 січня по 7 березня 2013 року я, Мельник Ірина Григорівна проходила виробничу(переддипломну) практику в Івано-Франківському міському суді м.Івано-Франківськ.
В ході практики я ознайомилася з організацією роботи суду. В суді встановлені єдині засади діяльності, обсяг функціональних обовязків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність осіб, які займають посади, відповідно до посадових інструкцій, які затверджені наказом голови суду та розроблені на основі Типових посадових інструкцій працівників апарату місцевого загального суду. Організаційне забезпечення діяльності суду здійснюється територіальним управлінням державної судової адміністрації в Івано-Франківській обл.
Керівник апарату суду здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду, зокрема:
- взаємодіє з територіальним управлінням Державної судової адміністрації відповідної області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним підрозділом судової міліції «Грифон», іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду;
- організовує ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства;
- координує здійснення організаційних заходів щодо підготовки оперативних нарад, виконання інших завдань;
- узагальнює практики роботи з кадрами, вносить голові суду пропозиції щодо їх вдосконалення, тощо.
Очолює канцелярію суду старший секретар суду, який організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду:
- розподіляє обовязки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обовязків;
- організовує прийом, реєстрацію та розподіл кореспонденції, що надійшла до суду;
- контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ;
- організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, речових доказів, документів первинного обліку;
- здійснює контроль за направленням судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій;
- здійснює контроль за своєчасним та якісним зверненням судових рішень до виконання;
- організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень;
- забезпечує своєчасне виконання постанов про помилування;
- здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду;
- збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду;
- організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду;
- веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав;
- контролює ведення обліково-статистичних карток в електронному вигляді;
- виконує доручення голови суду та керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.
Секретар суду:
- веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством, забезпечує заповнення обліково-статистичних карток в електронному вигляді;
- забезпечує зберігання судових справ та інших матеріалів;
- веде номенклатурні справи суду;
- здійснює облік і забезпечує зберігання речових доказів;
- здійснює підготовку судових справ із скаргами, поданнями для надіслання до судів вищих інстанцій;
- складає за встановленими формами статистичні звіти про результати розгляду судових справ;
- надає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду.
Секретар судового засідання:
- здійснює судові виклики та повідомлення в справах, які знаходяться у провадженні судді; оформляє заявки до органів внутрішніх справ, адміністрації місць попереднього увязнення про доставку до суду затриманих та підсудних осіб, готує копії відповідних судових рішень;
- здійснює оформлення та розміщення списків справ, призначених до розгляду;
- перевіряє наявність і зясовує причини відсутності осіб, яких викликано до суду, і доповідає про це головуючому судді;
- здійснює перевірку осіб, які викликані в судове засідання, та зазначає на повістках час перебування в суді;
- забезпечує фіксування судового засідання технічними засобами згідно з Інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічними засобами;
- веде журнал судового засідання, протокол судового засідання;
- виготовляє копії судових рішень у справах, які знаходяться в провадженні судді;
- здійснює заходи щодо вручення копії вироку засудженому або виправданому відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України (1001-05, 1002-05, 1003-05), за дорученням судді здійснює заходи щодо дачі підсудним або засудженим підписки про невиїзд;
- виконуює інші доручення судді, керівника апарату суду, помічника судді, що стосуються організації розгляду судових справ.
Помічник голови суду:
- проводить роботу з вивчення руху справ, які знаходяться в провадженні суддів;
- веде збір і узагальнення пропозицій до проектів планів роботи суду та готує відповідні проекти планів;
- здійснює контроль за виконанням планів роботи суду, доповідає голові суду про хід їх виконання;
- бере участь у прийомі громадян головою суду та забезпечує організацію його проведення;
- за дорученням голови готує проекти відповідей на звернення, які надходять на адресу голови суду;
- вивчає прийняті головою суду до свого провадження справи і матеріали, здійснює підбір законодавства та судової практики, необхідних для розгляду конкретних судових справ, вносить стосовно них свої пропозиції;
- здійснює попередню підготовку до розгляду судових справ, що знаходяться в провадженні голови суду, за його дорученням готує проекти процесуальних документів, повідомлень, запитів тощо, контролює надходження та залучення відповідних матеріалів і документів до судових справ. Виконує інші обовязки помічника судді;
- координує роботу секретарів судового засідання, помічника заступника (помічників заступників) голови суду та помічників суддів, надає їм методичну та практичну допомогу в організації судового процесу.
Діловодство в суді здійснюється відповідно до Інструкції з діловодства в загальному місцевому суді. Ця Інструкція встановлює загальні правила ведення судового діловодства в районному суді і регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до відправлення або передавання в архів, звернення до виконання судових рішень.
Після реєстрації, але не пізніше наступного робочого дня, усі судові справи та матеріали, що надійшли до суду і підлягають розгляду відповідно до кримінального, цивільного чи адміністративного судочинства, передаються для реєстрації у відповідних обліково-статистичних картках та алфавітних покажчиках.
Кримінальна справа з обвинувальним висновком, справа про застосування примусових заходів медичного характеру, скарга потерпілого про притягнення до кримінальної відповідальності в порядку приватного обвинувачення реєструються в обліково-статистичній картці на кримінальну справу, скаргу приватного обвинувачення та в алфавітному покажчику кримінальних справ. До алфавітного покажчика кримінальних справ вносяться дані щодо кожного обвинуваченого, підсудного, неосудного та особи, стосовно якої потерпілим заявлено вимогу про притягнення до кримінальної відповідальності в порядку приватного обвинувачення, із зазначенням повних прізвища, імені та по батькові.
На судову справу щодо декількох осіб обліково-статистична картка на кримінальну справу, скаргу приватного обвинувачення заводиться у відповідній кількості примірників під одним номером, які скріплюються. У першій картці заповнюються відомості всіх розділів, у решті карток лише дані щодо відповідної особи.
Якщо до суду надійшла справа, у якій складено обвинувальний висновок щодо однієї з осіб, а стосовно іншої постанову про закриття справи та застосування примусових заходів виховного характеру, заповнюються обліково-статистичні картки для відповідних категорій справ. Справі присвоюється номер кримінальної справи. В пункті “інші відмітки” картки робиться запис про фактичне місцезнаходження справи.
Якщо в суд надійшла кримінальна справа щодо невстановленої особи, що вчинила злочин, для вирішення питанння про її закриття у звязку із закінченням строків давності в пункті “Прізвище” обліково-статистичної картки на справу щодо звільнення особи від кримінальної відповідальності робиться запис “невстановлена особа”, а в пункті “Інші відмітки” зазначаються номер кримінальної справи, наданий органом досудового слідства, та коротка фабула злочину. Запис про такі кримінальні справи вноситься і до алфавітного покажчика кримінальних справ: у спеціально пристосованому розділі “невстановлені особи”.
Цивільні справи, позовні заяви, заяви про видачу судового наказу, заяви окремого провадження, повернуті на новий судовий розгляд кримінальні справи, у яких вироки скасовані в частині цивільного позову, та інші заяви, що розглядаються в порядку цивільного судочинства, реєструються в день надходження до суду у відповідних обліково-статистичних картках, реєстраційних журналах, а також в алфавітному покажчику цивільних справ.
У разі необхідності ці алфавітні покажчики ведуться за декількома томами залежно від виду цивільного провадження.
Для реєстрації та обліку судових справ у суді встановлено перелік індексів:
“1” кримінальні справи, справи про застосування примусових заходів медичного характеру, скарги потерпілих про притягнення до кримінальної відповідальності”
“1-н” справи про застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру;
“1-п” справи з постановою прокурора, слідчого за згодою прокурора щодо вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності або для вирішення питання щодо невстановлених осіб, про закриття провадження у справі у звязку із закінченням строків давності;
“2” цивільні справи позовного провадження, позовні заяви;
“2-а” адміністративні справи, адміністративні позови;
“2-в” заяви про відновлення втраченого судового провадження;
“2-з” заяви про забезпечення позову, доказів у цивільних справах до подання позовної заяви;
“2-к” справи про визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні;
“2-н” цивільні справи наказного провадження, заяви про видачу судового наказу;
“2-о” цивільні справи окремого провадження, заяви окремого провадження;
“2-п” заяви про перегляд заочного рішення;
“2-с”- заяви про скасування судового наказу;
“3”- матеріали про адміністративні правопорушення;
“3-в” подання в порядку виконання справ про адміністративні правопорушення;;
“4” справи за поданнями органу дізнання, слідчого, прокурора та скарги на їх дії та рішення;
“4-с” скарги на дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, що розглядаються в порядку цивільного судочинства;
“5” справи щодо розгляду питань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах;
“6” - справи щодо розгляду питань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах (клопотання про скасування рішень третейського суду чи міжнародного комерційного арбітражу, клопотання про видачу виконавчих листів за рішенням третейського суду, заяви про видачу дублікатів виконавчих листів чи судових наказів);
“6а“ справи щодо розгляду питань у порядку виконання судових рішень у адміністративних справах;
“7” справи про направлення на примусове лікування до спеціалізованого лікувального або лікувально-виховного закладу особи, яка зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами (алкоголіків і наркоманів);
“8” заяви про перегляд у звязку з нововиявленими обставинами рішення, ухвали суду чи судового наказу, що набрали законної сили, у цивільних справах;
“8-а” заяви про перегляд у звязку з нововиявленими обставинами постанови або ухвали суду, що набрали законної сили, у адміністративних справах.
Ознайомившись з організацією роботи в канцелярії взяла участь у реєструванні справ у обліково-статистичні картки, де заповнюються відповідно до руху справи всі пункти і графи, передбачені формами. Написи в зазначених картках та журналах олівцем не допускаються. Запис про рух та результат розгляду справи в обліково-статистичній картці робить секретар суду на підставі запису в журналі розгляду судових справ і матеріалів суддею. Обліково-статистичні картки зберігаються в картотеках відповідно до переліку індексів окремо від справ у порядку номерів таким чином, щоб останні номери розміщувалися в передній частині картотеки. За кожним індексом повинні існувати одна картотека. На обліково-статистичних картках та обкладинках кримінальних справ, за яикми обвинувачені перебувають під вартою, ставиться штамп “під вартою” або робиться такий напис. Після закінчення календарного року обліково-статистичні картки на справи, що не розглянуті по суті, перереєстровуються у хронологічному порядку їх надходження в суд із зазначенням на них нового порядкового номера.
Судові справи (матеріали), що надійшли з апеляційної чи касаційної інстанцій на повторний судовий розгляд після скасування судового рішення, цивільні справи після скасування заочного рішення чи судового наказу, а також кримінальні справи, що надійшли повторно від прокуратури, реєструються як такі, що надійшли вперше. Кожній з них присвоюється новий реєстраційний номер і заповнюється нова обліково-статистична картка на судову справу(матеріал), у відповідному алфавітному покажчику до попереднього запису додається відмітка про новий номер судової справи (матеріалу).
Кримінальні справи, вироки в яких скасовані тільки в частині цивільного позову, або якщо особа не предявила цивільного позову в кримінальній справі, а також особа, цивільний позов якої залишився без розгляду, має право предявити його в порядку цивільного судочинства. Такі справи реєструються в порядку цивільного судочинства.
Після закінчення календарного року всі нерозглянуті судові справи і матеріали перереєстровуються у новому журналі судових справ і матеріалів, переданих для розгляду судді, наступного року за новими номерами, про що вносяться записи у відповідні графи журналу минулого року.
Поряд з цим, брала також участь у формуванні судових справ, де дізналася, що судові справи (матеріали) підшиваються в спеціальну обкладинку, виготовлену друкарським способом.
На обкладинці судової справи вказуються:
Для кримінальних справ, що надійшли від органів досудового слідства, може бути використана та обкладинка, у якій справа надійшла, за умови її належної якості та цілісності.При цьому на обкладинці заповнюються необхідні реквізити суду, порядковий номер справи. У кожній судовій справі складається опис документів у справі. У справі,, що надійшла до суду, опис документів продовжується. До опису документів під номерами в порядку зростання вноситься інформація про кожний документ, підшитий у справі, у порядку їх розміщення. Опис підписується працівником апарату суду, який оформляє справу, із зазначенням біля підпису свого прізвища.
На третій сторінці обкладинки справи обовязково заповнюється довідковий лист, у якому робляться відмітки про всі проведені дії.
Допомагала секретарю суду по цивільним справам у відправленні стороні, яка звернулася до суду з позовом, ухвали суду про залишення позовної заяви без руху у цивільних та адміністративних справах. Позовні заяви в цьому випадку вкладаються без підшивання в окремі обкладенки і протягом встановленого суддею строку для усунення недоліків зберігаються у справі «Матеріали, залишені без руху» та «Адміністративні позови, залишені без руху», передбачені номенклатурою справ суду.
Про рух позовних заяв робила відмітки у відповідній обліково-статистичні картки.
Також ознайомилася з відправленням позивачу ухвал про відмову в відкритті провадження рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про його одержавння почивачем (заявником) разом з позовними заявами та всіма доданими до них документами, про що робила відмітки в обліково-статистичні картки.
При надходженні апеляційної скарги оформляла справу для надіслання в апеляційний суд. При цьому усі апеляційні скарги після їх надходження в цивільній чи адміністративній справі реєструються в журналі реєстрації вхідної кореспонденції та в журналі обліку заяв про апеляційне оскарження, апеляційних і касаційних скарг у цивільних чи адміністративних справах. На першій сторінці заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги проставляється штамп вхідної кореспонденції із значенням дати надходження документа до суду та реєстраційного номера документа. Після надходження усіх апеляційних скарг у цивільній чи адміністративній справі або через три дні після закінчення строку на подання апеляційної скарги секретар разом із справою надсилає до апеляційного суду апеляційні скарги.
Про надходження апеляційної скарги робила запис у відповідній обліково-статистичній картці та розміщувала оголошення про надходження апеляцій на відповідній дошці оголошень.
Спостерігала та приймала участь у видачі для ознайомлення судових справ і копій документів. Факт ознайомлення зі справою фіксувала на останній сторінці обкладинки справи (довідковому листі) із вчинення запису про те, хто і коли ознайомлювався зі справою. Особа, яка одержувала справу для ознаомлення розписувалася у журналі видачі справ для ознайомлення із зазначенням чила, місяця, року, години видачі.
Ознайомилася з порядком звернення до виконання судових рішень. Вироки, рішення, ухвали та постанови суду передаються на виконання після того, як вони набрали законної сили, крім випадків негайного їх виконання. Усе листування щодо звернення до виконання вироків, рішень, ухвал і постанов покладається на апарат суду. Після набрання вироком суду законної сили копія вироку з супровідним листом, підписаним суддею та зареєстрованим в апараті суду, надсилається за належністю відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України та в строки, установлені ним.
Якщо за справою декілька засуджених і щодо деяких із них подано апеляційні скарги чи подання, вирок суду звертається до виконання стосовно всіх засіджених не пізніше ніж через три доби після повернення справи з апеляційної інстанції.
Вирок, що набрав законної сили, звертається до виконання судом, який його постановив, не пізніше ніж через три доби з дня набрання ним законної сили або повернення справи з апеляційної чи касаційної інстанцій. Вирок чи постанова апеляційного суду звертається до виконання судом першої інстанції, судове рішення якого переглянуто апеляційною інстанцією.
Якщо на підставі рішення апеляційного суду засуджений підлягає звільненню з-під варти, суд звільняє його з-під варти в залі судового засідання. У разі відсутності засудженого копія вироку надсилається протягом доби адміністрації місця попереднього увязнення для виконання. Адміністрація місця попереднього увязнення зобовязана протягом доби з дня одержання копії рішення повідомити суд першої інстанції про звільнення увязненого з-під варти.
Для виконання судового рішення в цивільній чи адміністративній справі, що набрало законної сили або допущено до негайного виконання, стягувачу за його письмовою заявою видається виконавчий лист. Виконавчі листи реєструються в журналі обліку виконавчих документів, виданих судом. На письмове прохання стягувача виконавчий лист судом надсилається для виконання в органи державної виконавчої служби або рекомендованим відправленням із супровідним листом стягувачу.
Листування щодо виконання судового рішення підшивається до цивільної справи.
Цивільна чи адміністративна справа, що вирішена із задоволенням позову, вважається закінченою і підлягає передачі в архів суду після вручення виконавчих листів стягувачам. У разі, якщо стягувач не звернувся до суду із заявою про видачу виконавчого листа про примусове виконання рішення суду після набрання ним законної сили, справа передається до архіву суду після закінчення календарного року.
Копія постанови у справі про адміністративне правопорушення протягом трьох днів після закінчення розгляду справи вручається під підпис або надсилається рекомендованим листом особі, щодо якої її винесено. У цей саме термін копія постанови вручається потерпілому або на вимогу потерпілого надсилається йому рекомендованим листом.
Для зберігання речових доказів у суді обладнане спеціальне приміщення. Доступ до приміщення для зберігання речових доказів можливий лише в присутності працівника апарату суду, відповідального за роботу з ними.
Для обліку речових доказів у суді ведеться журнал обліку речових доказів, який зберігається в особи, відповідальної за роботу з речовими доказами. Ведення журналу обліку речових доказів здійснюється за правилами ведення документів суворої звітності. Кожний аркуш журналу нумерується, журнал прошнуровується і скріплюється гербовою печаткою, а також підписом голови суду. Усі речові докази, що надходять до суду, реєструються в день їх надходження. Працівник апарату суду, приймаючи речові докази від органу досудового слідства, перевіряє цілісність упаковки і печаток на ній. При реєстрації речових доказів у суді їм присвоюється номер, у якому вказуються дата надходження, найменування речового доказу, кількість, номер справи, до якої вони долучені, прізвище, імя, по батькові обвинуваченого. Після реєстрації речового доказу до його упаковки чіпляється бирка, на якій зазначається номер, за яким справа зареєстрована в суді, а також указується номер речового доказу. Про рух речових доказів у справі працівник апарату суду робить відповідні записи в журналі обліку речових доказів. Використання речових доказів для службових чи інших потреб категорично заборонено. Справа не може бути передана в архів суду без відповіді про виконання рішення суду в частині речових доказів. До отримання вказаної відповіді справа не здається в архів суду, а перебуває на контролі.
Судові справи, провадження у яких закінчено, та документи діяльності суду передаються в архів відповідно до Інструкції про порядок передання до архіву суду щороку за графіком, затвердженим головою суду. Передавання судових справ та документів діяльності суду за рік, що минув, проводиться в строк не пізніше 1 квітня поточного року.
Для забезпечення зберігання справ і документів в суді є архів, в якому створені відповідні умови: санітарний, температурний і світловий режими, а також забезпечено охоронними та протипожежними засобами, стелажами.
Видача справ з архіву для тимчасового користування здійснюється за заявою або відповідним запитом лише за резолюцією голови суду чи його заступника. Категорично забороняється видача справ, у яких не складено внутрішній опис. Одночасно робиться відмітка у відповідній обліково-статистичній картці. Всім справам переданим до архіву присвоюється номер передбачений номенклатурою справ суду та її значенням. Номенклатура справ суду призначена для групування документів у справи, їх систематизації, обліку, індексації та визначення строків зберігання, а також швидкого пошуку документів за змістом. Усі журнали суду також вносяться до номенклатури справ суду. Номенклатура справ суду на наступний рік складається в останньому кварталі попереднього року на основі номенклатури справ суду.
Організація роботи суду здійснюється також на основі програми роботи суду, яка розробляється та затверджується головою суду. Програма роботи суду передбачає виконання аналітичної роботи, шляхом написання узагальнень роботи суду по розгляду різних категорій справ, вирішення питань організаційного характеру, підвищення кваліфікації працівників суду відповідно до індивідуальних річних планів по підвищенню кваліфікації, або ж згідно направлень на курси підвищення кваліфікації по вказівках ТУ ДСА, кодифікаційно-довідкова робота, тобто, систематичне підтримання в контрольному стані кодексів, забезпечення роботи системи комплексного інформаційного забезпечення “Ліга” та кадрова робота.
Окрім того неодноразово була присутня при розгляді цивільних та кримінальних справ, під час яких ознайомилася зі стадіями судового процесу, а саме, порядком відкриття судового засідання. У призначений для розгляду справи час головуючий відкриває судове засідання і оголошує, яка справа розглядатиметься. Секретар судового засідання доповідає судові, хто з викликаних у справі осіб зявився в судове засідання, чи вручено судові повістки та повідомлення тим, хто не зявився, та повідомляє причини їх неявки, якщо вони відомі. Суд встановлює особи тих, хто зявився, а також перевіряє повноваження представників. Далі, головуючий оголошує склад суду та розяснює особам, які беруть участь у справі, право заявляти відводи, розяснює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їх права та обовязки, про що зазначається в журналі судового засідання.
Початок розгляду справи по суті розпочинається доповіддю головуючого про зміст заявлених вимог та про визнання сторонами певних обставин під час попереднього судового засідання, після чого зясовується, чи підтримує позивач свої вимоги, чи визнає відповідач вимоги позивача та чи не бажають сторони укласти мирову угоду.
Після чого суд переходить до судових дебат. У судових дебатах виступають з промовами особи, які беруть участь у справі. У цих промовах можна посилатися лише на обставини і докази, досліджені в судовому засідання. У судових дебатах першим надається слово позивачеві та його представникові. Після судових дебат суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення рішення, оголосивши орієнтований час його проголошення.
Допомагала у складанні проектів деяких процесуальних документів, а саме ухвали про відкриття провадження у справі, ухвали про залишення позовної заяви (заяви) без руху, ухвали про залишення позовної заяви (заяви) без розгляду, рішення про розірвання шлюбу тощо.
Під час присутності на розгляді справи ознайомилася з порядком фіксування судового процесу за допомогою програмно-апаратного комплексу “Камертон” та «Оберіг». На даний час всі цивільні справи фіксуються за допомогою звукозаписуючої апартури на підставі процесуального законодавства. Порядок роботи з технічнимим засобами (фіксування судвоого засідання, повне або часткове відтворення технічного засобу, повне або часткове роздрукування технічного засобу, зберігання носіїв інформації тощо) регламентуються інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічнимим засобами в загальних судах України, затвердженою наказом Державної судової адміністрації України 21.07.2005 №84, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.08.2005 року за №868/11148.
Також допомагала секретарю судового засідання складати та надсилати повідомлення про день і час попереднього розгляду справи прокурору та іншим учасникам процесу. При призначенні захисника надсилала відповідні повідомлення в адвокатське обєднання та підсудному. Копії всіх повідомлень, супровідних листів із зазначенням на них дати та вихідного номера, а також повідомлення про вручення повісток (розписки), що повернулися до суду, підшивала до справи в хронологічному порядку.
Секретарем с/з після закінчення підготовки справи до судового розгляду і призначення справи до розгляду особам, які брали у ній участь, невідкладно надсилаються поштою рекомендованим листом з повідомленням судові повістки про виклик до суду з копіями ухвал про відкриття провадження і призначення справи до попереднього розгляду.
Спостерігала за здійсненням систематизації законодавства, судової практики, рішень Конституційного Суду України, обліком та зберіганням актів законодавства та судової практики консультантом суду.
З огляду на викладене, можна зробити такий висновок, що за час проходження практики в Івано-Франківському міському суді дізналася багато цікавого. Набула практичних навичок та стала більш впевнено орієнтуватися в законодавстві і застосовувати його на практиці.
Звіт про проходження виробничої практики в Івано-Франківському міському суді в м.Івно-Франківськ в період з 9 січня по 7 березня 2013 року склала студентка Івано-Франківського факультету Національного університету «Одеська юридична академія» Мельник Ірина Григорівна.
Керівник апарату Івано-Франківського
міського суду: В.І.Оліяр