Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема грунтувалась на двох визначальних принципах відборі та відсіві

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.6.2024

Національний Університет “Києво-Могилянська Академія”

Реферат

з курсу Педагогіка та психологія

на тему: 

Творче мислення і сучасні методи його формування у школярів за досвідом

Шалви Амонашвілі.

студента 3-ДЕН

Левчука Сергія

КИЇВ - 98

Традиційна педагогічна система грунтувалась на двох визначальних принципах - відборі та відсіві. Вочевидь, такий підхід не відповідає рівню сучасного соціального розвитку. І це зрозуміло, адже базові правила дидактики були закладені іще у 17 столітті Я.А.Коминським, хоча широко застосовуються і тепер - у 20 столітті. Педагоги-новатори беручи за основу теоретичні напрацювання психологів сучасної епохи запропонували якісно відмінні підходи у вихованні та навчанні школярів.

Нове педагогічне мислення базується на ідеї гуманізації. В атмосфері любові, довіри, співпереживання, поваги учень охоче і легко бере участь в учбово-пізнавальному процесі, максимально проявляє свої навички та не боїться бути ініціативним.

Відомий грузинський педагог-новатор Шалва Амонашвілі, автор багатьох навчально-методичних збірок, в художній формі аналізує головні чинники та методи формування у школяра початкових класів бажання вчитися, дізнаватись нового та постійно вдосконалюватися. На думку Амонашвілі, “головною силою, яка встановлює погоду в духовному світі дитини є враження, і тому потрібно, щоб воно було добрим і звеличуючим. Які у дитини створюються враження в організованому нами виховальному процесі - від цього буде залежати направленість її особистісних орієнтацій, мислення та поведінки.”1   

Навчання і виховання, педагогічний процес, вцілому внаслідок свого соціального призначення завжди несуть у собі елементи примусу. Це обумовлено тим, що активізація і розвиток внутрішніх сил і можливостей дитини відбувається не на вільно вибраному нею матеріалі, а на змісті виховання і навчання, визначеному вимогами суспільства. Природньо, що залишити дитину в полоні власних актуальних бажань та імпульсивної активності і чекати, поки вона візьметься за розум не можна. Цим можна завдати непоправної шкоди її розвиткові та своєчасному ставленню як людини, як особистості. Однак присилувати, підкоряти дитину своїй волі - означає не досягти бажаного результату. Таким чином Амонашвілі підходить до розуміння необхідності в іншому підході до дитини, іншій педагогічній основі побудови навчально-виховного процесу.

“Сучасна дитина приходить до школи із величезними потенційними можливостями, але щоб вони перетворилися у реальні сили, особистісні властивості, потрібен цілеспрямований педагогічний процес, який виховує, навчає, формує, розвиває.”2 

Навчання певним чином можна розуміти як процес, через який формується та керується учбова та пізнавальна діяльність учня, його адекватне мотиваційне ставлення до цих понять. У цьому процесі потрібно, за словами Амонашвілі, досягти бажання у дитини до співробітництва з педагогом з метою присвоєння знань. Формування такої настанови у школяра залежить від багатьох факторів. Зокрема, в першу чергу, рівня співвідношення налаштованих до функціонування та розвитку пізнавальних сил учня із учбовим матеріалом. Звичайно, що в такому процесі психічні сили дитини стикатимуться із труднощами, які можуть викликати навіть негативне ставлення до навчання. Проте, Амонашвілі особливо це підкреслює, пізнавальні сили що розвиваються потребують не такі задачі, розв‘язання яких не викликає жодних складнощів, а саме таких, які вимагатимуть від школяра думати і діяти на межі своїх можливостей. Саме в наявності труднощів в процесі навчання грузинський педагог-новатор вбачає джерело мотивації учбово-пізнавальної діяльності учня. Варто також зазначити, що при вільному виборі учбових завдань, розв‘язання яких не пов‘язане з жодними заходами покарання чи оцінення, учні віддають перевагу  складнішим задачам над легшими.

    

1 Ш.А.Амонашвілі, Как живёте дети? - Москва “Просвещение”- 1991р.- ст.112.

2 Ш.О.Амонашвілі, До школи у шість років// Педагогічний пошук. - Київ - 1988р. - ст.18.




1. а руйнування від дії згинального моментуб руйнування від дії поперечної силив і руйнування від дії попе
2. Рынок труда и его особенности
3.  Усложнение условий полета Сложная ситуация Аварийная ситуация Катастрофическая ситуация 63
4. технического содействия Европейского союза Последние десять лет характеризуются активным развитием отно
5. а Научный руководитель- к
6. Философия Древнего Китая Даосизм
7. модуль 4 Налоги и налогообложение Вариант 29 Определить НДС подлежащий уплате в бюджет и заполнить нал.
8. Реферат- Формирование и особенности судебной системы США
9. файлами. Однако данная программа обладает также множеством полезных функций которые могут оказаться актуал
10. ~ b2 2 ~ 2b b2 Квадрат разности двух чисел равен квадрату первого ч
11. тема АП Место АП в системе права РФ
12. Вопросы к экзамену по психологии развития.html
13. Красноярский государственный торговоэкономический институт ФГБОУ ВПО КГТЭИ ВВЕДЕНИЕ В ПР
14. Песнь о Беовульфе как источник по мировидению раннего средневековья
15. История развития политической мысли в России
16. Климатические изменения вызванные деятельностью человека
17. Статья 307 Понятие обязательства и основания его возникновения 1
18. конспект лекций Слово психология в переводе на русский язык означает наука о душе греч
19. з курсу. Державні вимоги до рівня підготовки учнів.
20. каролингский получил в связи с тем что детальная разработка и широкое внедрение этого вида письма состоял