Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Лабораторна робота№3
Тема: Провідник та організація інформації в електронному вигляді. Стандартні додатки Paint, Winrar.
Мета. Навчитися працювати з провідником та стандартними додатками.
ЗАВДАННЯ №1.
зменшення розмірів вікна;
переміщення вікна в межах Робочого столу;
зміна співвідношення власних панелей програми Провідник (панелей перегляду);
згортання вікна програми Провідник;
розгортання вікна програми Провідник
робота програми Провідник у режимі одного та двох вікон
Пояснення:
Для роботи з панелями інструментів використуйте команду меню Вид Панелі інструментів Настройка
ЗАВДАННЯ №2.
Пояснення:
В програмі Провідник вибрати потрібний каталог и та виділити його.
Вибрати команду „Создать” «Папку» (з меню Файл або з контекстно-залежного меню, що викликається натисненням правої кнопки мишки на вибраному каталозі
В створеній папці замість тимчасової назви „новая папка” написати нову назву
ЗАВДАННЯ №3.
Пояснення:
Для пошуку необхідних файлів використовується кнопка”Поиск” панели инструментов Проводник чи команда „поиск" в меню "пуск".
У вікні пошуку файлів для позначення будь-якого символу використовується спеціальний символ "?", а для позначення будь-якого слова (імені файлу або його типу) використовується спеціальний символ "*".
ЗАВДАННЯ №4.
ЗАВДАННЯ №5.
ЗАВДАННЯ №6.
Пояснення:
Для роботи з панелями інструментів використуйте меню Options Settings General ToolbarSelect buttons
ЗАВДАННЯ №7.
Пояснення:
У вікні WinRAR виділіть файли, які хочете заархівувати та нажміть праву кнопку миші. З контекстного меню виберіть команду Add files to archive
Після появи діалогового вікна зробіть необхідні налаштування та натисніть ОК.
Створити за допомогою графічного редактора Paint малюнок, на якому обовязково повинні бути присутніми такі елементи:
Квадрат синього кольору.
Коло червоного кольору.
Фон палітри чорного кольору.
Надпис білого кольору (текст довільний)
зберегти малюнок під назвою „(Ваше прізвище) (Ваше імя) Paint” в форматі „256-цветный рисунок (*.bmp,*.dib)”.
Для того, щоб намалювати квадрат, треба на панелі інструментів графічного редактора Paint вибрати інструмент „прямокутник”.
В залежності від того, в якій бік Ви будете більше пересувати мишку, буде побудований прямокутник з більш чи менш однаковими суміжними сторонами. Для того, щоб будувався прямокутник з однаковими суміжними сторонами (квадрат), треба при побудові прямокутника утримувати натиснутою клавішу „Shift”, тоді в який бік Ви б не уводили мишкою, суміжні сторони прямокутника все одно залишатимуться однаковими.
Аналогічно будується коло за допомогою інструменту „еліпс”.
При натиснутій клавіші „Shift” буде побудований еліпс у формі кола.
Для створення надписів на малюнку використовується інструмент „надпис”.
Для зміни кольору фону палітри використовується інструмент „заливка”.
Заливка буде здійснюватись встановленим на палітрі кольором.
Якщо застосовувати заливку до певних обєктів на малюнку, то в залежності від того якою кнопкою мишки натискати на обєкті, буде застосовуватись або колір контуру (передній, на прикладі синій) при натисненні лівою кнопкою мишки, або колір фону (задній, на прикладі блакитний) при натисненні правою кнопкою мишки.
Для зміни поточних кольорів контуру та фону треба з палітри вибрати потрібний колір натисненням відповідної кнопки мишки: для зміни кольору контуру лівою кнопкою, для зміни кольору фону правою кнопкою.
Якщо до побудови квадрата, кола або надпису задати відповідні кольори контуру, фону та спосіб заливки, тоді не потрібно буде використовувати інструмент „заливка” для зміни кольорів цих обєктів.
При побудові прямокутників та еліпсів існує 3 способи заливки:
- заливка буде застосовуватись лише для контуру прямокутника кольором контуру (лівою кнопкою мишки) або кольором фону (правою кнопкою мишки).
- заливка буде застосовуватись окремо до контуру і до фону прямокутника. При побудові прямокутника лівою кнопкою мишки, контур прямокутника буде кольором контуру, а фон кольором фону. Якщо будувати прямокутник правою кнопкою мишки кольори будь застосовуватись навпаки.
- заливка буде застосовуватись лише для фону прямокутника: лівою кнопкою мишки кольором контуру, правою кнопкою кольором фона.
Збереження малюнку здійснюється командою „Зберегти” в меню „Файл”:
Формат збереження малюнку вибирається у вікні збереження файлу в полі „тип файла”:
Зберегти свою папку на сервері в підпапці групи для перевірки
Контрольні запитання
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ОПРАЦЮВАННЯ:
Навички, яких треба набути :
Рекомендації щодо формування навичок:
Створення каталогу
Для створення каталогу в операційній системі Windows використовуються прикладні програми, які відносяться до типу оболонки. Серед стандартних програм, що входять до пакету операційної системи Windows, така програма називається Провідник Windows (Windows Explorer). Найвідоміші представники цього типу програм (оболонки / shells) інших виробників це Norton Commander, FAR, Windows Commander, DisCo Commander, Volkov Commander.
Створення каталогу за допомогою Провідника Windows.
Вікно програми Провідник складається з трьох частин:
Верхня адресний рядок де вказується адреса (повний шлях) поточного каталогу;
Ліва дерево каталогів деревоподібна структура каталогів всіх доступних дисків;
Права зміст каталогу основне робоче вікно, в якому відображається зміст поточного каталогу файли та підкаталоги.
Для створення каталогу треба попередньо визначити диск та каталог, в якому буде створений новий каталог, а також майбутню назву нового каталогу.
Технологія створення каталогу за допомогою Провідника:
Створення підкаталогу
Фактично будь-який каталог є підкаталогом, оскільки він знаходиться в іншому каталозі, тому коли говорять про створення підкаталогу, мають на увазі створення каталогу в певному каталозі, який був створений раніше.
Технологія створення підкаталогу така ж сама, як і технологія створення каталогу.
Знаходження в дереві каталогів потрібного каталогу
Для того, щоб знайти потрібний каталог за допомогою дерева каталогів, треба чітко уявляти деревоподібну структуру каталогів. Така структура є ієрархічною і починається безпосередньо з диска (з кореневого каталогу або каталогу нульового рівня), розгалужуючись на кожному рівні на декілька ланок.
Для того, щоб знайти каталог нижнього рівня, треба знати назви каталогів попередніх (вищих) рівнів та їх послідовність.
Визначення повного шляху до файлу або каталогу
Повний шлях до файлу або каталогу це і є маршрут від диска (кореневого каталогу) до заданого каталогу або файлу.
Наприклад, якщо на диску С є каталог А, в якому є підкаталог Б, в якому, в свою чергу, є підкаталог С, в якому міститься файл Д, то шлях до файлу Д буде записаний таким чином: С:\А\Б\С\д.
Створення порожнього файлу заданого типу в заданому каталозі
Створення файла заданого типу схоже на створення каталогу, тільки в меню „Создать” треба вибирати не „папку”, а заданий тип файла, наприклад, „документ Microsoft Word”.
Визначення рівня заданого каталогу
Рівень заданого каталогу визначається кількістю каталогів між диском (кореневим каталогом) та заданим каталогом.
Встановлення заданого вигляду файлів в каталозі
Для вибору вигляду файлів в каталозі треба в програмі Провідник в меню Вид вибрати необхідний варіант вигляду файлів.
Сортування файлів в каталозі
Для зміни варіанта сортування треба в Провіднику в меню Вид вибрати команду „Упорядочить” і в підменю вказати необхідний варіант сортування.
Зміна атрибутів файла
Для зміни атрибутів файла треба вибрати в меню „Файл” або контекстно-залежному меню (яке відкривається натисненням правої кнопки мишки) команду „Свойства”, в який галочками відмічаються або убираються потрібні атрибути.
Визначення властивостей файла або каталогу
Для перегляду властивостей файла або каталогу використовується в меню „Файл” або контекстно-залежному меню команда „Свойства”.
Виділення групи файлі в межах каталогу
В правій частині програми Провідник повинен показуватись зміст каталогу, в якому знаходяться файли, що треба виділити.
Для виділення суміжних файлів:
Спосіб 1 (за допомогою мишки): треба виділити лівою кнопкою мишки прямокутник, який би охоплював потрібні файлі. По мірі розтягування прямокутника відразу будуть виділятися файли, які потрапляють до області прямокутника, таким чином відпускати ліву кнопку мишки треба тільки тоді, коли будуть виділені всі потрібні файли. Якщо раптом до виділення потрапляє зайвий файл, то пересуванням мишки в зворотному від виділення напрямку знімається виділення файлів.
Спосіб 2: (за допомогою клавіатури): треба виділити файл, який є першим в діапазоні файлів, які треба виділити, а далі, натискаючи одночасно клавіші Shift та стрілку "вниз" або "вправо" в залежності від кількості фалів, які необхідно виділити та їх розташування в правому вікні Провідника, виділяються решта файлів.
Спосіб 3: (комбінований): треба виділити файл, який є першим в діапазоні файлів, які треба виділити. Потім в ті самій правій частині Провідника знайти останній файл діапазону файлів, які треба виділити, і натиснути на ньому лівою кнопкою мишки, утримуючи при цьому натиснутою клавішу Shift.
Для виділення несуміжних файлів використовується комбінований спосіб:
Треба виділити перший файл серед тих, які повинні бути виділеними. Далі знайти другий файл, який треба виділити, і натиснути на ньому лівою кнопкою мишки, утримуючи при цьому натиснутою клавішу Ctrl. Потім знайти наступний файл, який треба виділити, і натиснутий на ньому лівою кнопкою мишки, утримуючи при цьому натиснутою клавішу Ctrl. Таким чином треба виділити всі необхідні файли в межах каталогу. Якщо раптом був виділений зайвий файл, повторне натиснення на ньому лівою кнопкою мишки при натиснутому Ctrl знімає виділення з цього файла.
Визначення типів дисків.
Всі доступні диски, які показані в програмі Провідник, можна класифікувати за двома ознаками: