У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Вступ Місце праці і професії в житті людини

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 10.3.2025

Урок 1

Тема: Вступ. Місце праці і професії в житті людини. Правила організації робочого місця на уроці. Матеріали, інструменти та пристосування необхідні для роботи. Загальні правила безпеки  життя на уроках.

Практична робота: практичне ознайомлення з інструментами, прийомами безпечної роботи, правилами поведінки з ними; формуват елементарні вміння безпечної роботи з інструментами та пристосуваннями; виховувати охайність, і поважне ставлення до праці, до людей труда

Мета: ознайомити учнів і професіями та місцем праці в житті людини; з правилами організації робочого місця на уроці, правилами безпеки життя;

Обладнання: ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка, гумка, лінійка, малюнки із зображенням професій людини, ілюстрації із зображенням робочого місця на заводі, фабриці.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

1. Привітання

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі, нашій уклоніться,

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. Робота над новим матеріалом

  1.  Оголошення теми та мети уроку

- На уроках трудового навчання ми будемо знайомитися з матеріалами та інструментами, дізнаємось їх властивості, будемо ,засвоювати  найпростіші  технологічні  прийоми  праці. Навчимося працювати самостійно та колективно, бути охайними, уважними, чемними.

- На уроках трудового навчання ви дізнаєтеся:

  •  з яких матеріалів людина робить необхідні речі, будинки, машини;
  •  які властивості притаманні цим матеріалам; 
  •  чому для виготовлення різних предметів використовують різні матеріали;
  •  як сконструйовані деякі речі, предмети, машини.

  1.  Вступна бесіда

- Наш будинок у Всесвіті — це планета Земля. З усіх планет Сонячної системи тільки Земля стала придатною для життя. Людина пристосовувалася, щоб вижити у складних умовах. Люди опанували земний, водний та повітряний простір, брали у природи все, що вона пропитувала — їжу, матеріали для одягу та будівництва помешкань.

Усі оточуючі нас речі зроблені з матеріалів за допомогою інструментів. Усе необхідне для життя люди виготовляють, змінюючи та перероблюючи те, що дас нам природа, за допомогою праці — технології. Технології постійно розвиваються та вдосконалюються. Сучасна людина може зробити різноманітні речі. Подивіться навколо себе.

- Що у нас в класі зроблено людиною?

- Що зроблено природою? (Відповіді дітей.)

3. Бесіда про професії людини.

а) Прочитайте прислівя

Землю сонце красить, а людину - праця.

б) Різновиди праці

Які слова – назви різновидів фізичної праці пропущено у віршах?

Я учений, я мислитель,

Я такий, як наш учитель.

Я без мами і без тата

Книжку можу прочитати.

Мудра думка, чиста мова –

Це все праця ... .

А я рук не покладаю,

Досить справ корисних маю:

ремонтую, підмітаю,

і саджаю, й поливаю…

Це робити мені звично –

Працю я люблю… .

Я палітру, пензлик маю,

Світ барвистим уявляю.

Я танцюю і співаю,

На сопілці гарно граю.

У моєму слові кожній

Звучать образи… .

в) Робота над загадками:

В трубах дірочки латає,

В них несправність виправляє.

Труб і кранів чудо-технік

Добрий дядечко. (сантехнік).

Слоненяті чи качаті,

Котеняті чи курчаті

Дасть пігулку чи відвар

Друг тварин…(ветеринар)

Рідний край охороняти,

Від чужих обороняти

День і ніч завжди готовий

Мужній захисник…(військовий)

Тисне вчасно гальма й газ,

Відвезе усюди нас

Для доріг він хлопець свій

За кермом сидить…(водій)

Рівно цеглу викладає,

Дах старанно покриває…

Каменяр і покрівельник

Носять назву... (будівельник).

Шторм його не налякає,

Адже він штурвал тримає.

Через море й океан Водить судно... (капітан).

Вміє справно рахувати

І товар пропонувати.

Зошит, книгу, олівець

Видає нам... (продавець).

Квіточки попідливає,

Кущики попідстригає...

Для рослинок — чарівник,

Любить землю... (садівник).

Судно, скарб, людей,печери...

В мулі залишки галери...

Відшукає все це враз

Під водою... (водолаз).

Гра «Знайди пару». Робота у парах

Перед дітьми лежать малюнки із зображенням професій: учителя, перукаря, продавця, водія, лікаря, кухаря, співачки і малюнки із зображенням інструментів та приладдя: ножиці, указка, ваги, Згодна, питки, ніж, руль. Учні мають знайти пари малюнків: перукар — ножиці і т. д.

III. Фізкульт хвилинка

Всі піднесли руки – раз!

На носках стоїть весь клас,

Два – присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! – і вгору,

Два! – і вниз,

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз – присіли, два – піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати.

IV. Ознайомлення з правилами безпеки на уроках трудового навчання

Кожен учень зобов'язаний знати й точно виконувати правила безпечної праці на уроках трудового навчання:

підготувати своє робоче місце;

переходити на інше робоче місце без дозволу вчителя забороняється;

коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно вислухати зауваження, інструктаж;

перевірити справність інструментів особистого користування, наявність матеріалів;

роботу розпочинати лише з дозволу вчителя;

не можна працювати несправним і тупим інструментом;

використовувати інструмент лише за призначенням;

користуватися прийомами роботи з інструментами, як показав учитель;

• використовувати навчальний час для виконання завдання і не
відволікатися розмовами, своєчасно й якісно виконувати дору
чену справу.

V. Бесіда про організацію робочого місця учнів

- Під час роботи учень повинен тримати своє робоче місце в належному порядку, а після роботи акуратно прибрати його: скласти відповідне обладнання, вимити руки з милом і витерти їх рушником.

VI. Розглядання виставки дитячих виробів

Розгляньте вироби учнів початкових класів.

Гра «Що з чого?»

З'єднайте стрілочками предмети та матеріали, з яких вони зроблені.

 

VII. Підсумок уроку

Про що дізналися на уроці?

Які професії запам'ятали?.

Чому праця дуже важлива в житті кожної людини?

Що можна зробити на уроках трудового навчання?

Які речі потрібні нам на уроці?

Розгадайте кросворд — і ви запам'ятаєте це!


1

І

2 3

Н

С

4

Т

5

р

6

У

8

7

М

Е

9

Н

1

10

Т

11

и

Всяк школяр його шанує,

Бо він пише і малює.

Хто ж цей спритний молодець?

Це, звичайно,... (олівець).

Ріжемо усе, що треба:

Ми поріжемо для тебе

І тканину, і папір.

Як не віриш — перевір. (Ножиці)

У кожного в домі

Така дивина:

Братів аж чотири,

А шапка одна. (Стіл)

Цей цупкий папір зігни,

Аплікацію зроби. (Картон)

Біле поле, мудрий на нім оре.

А із кольорового — саморобки робить. (Папір)

Бігаю туди-сюди

І рятую від біди:

Там, де помилка чи бруд,

Мною на папері труть. (Гумка)

У легкого держака

Голова така важка:

Їй не можна будь легкою 

Він працює головою. (Молоток)

Щоб жили всі дружно в мирі:

Скло, пластмаса, гума, шкіра, —

Всіх здружу я, крім людей.

Здогадались, хто я?.. (Клей).

Рівно риску проведи

І квадратик спробуй,

Та у руки ти візьми

Цю струнку особу.

Натиск витримає стійко

Впевнена, струнка... (лінійка).

Залізний язик

До роботи звик:

Не говорить, не співає,

Землю він перевертає. (Лопата)

Він такий, як олівець.

Розмалює папірець.

Як побачить він водицю —

Вийде сонце і травиця. (Пензлик)




1.  Форматирование текста с помощью стилей 1
2.  2013 г ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЙ СТАНДАРТ Ведущий телевизионной программы
3. В загнанном углу Минск 20131126 Не тыся
4. тематического факультета 2013 - 2014 учебный год Преподаватель- Левкович С
5. Контрольная работа по Логистике студента 4го курса заочной формы обучения
6.  Классификация пластиковых карточек6 Классификация по способу занесения информации на
7. на тему- ldquo;Производство сдобного хлеба из муки 1го сорта в хозяйстве ООО Агрофирма им
8. многотабличные базы данных
9. Братский государственный университет
10. Иван Иванович Петров